Slovan zlyhal v Záhrebe. Takýto zlý zápas sme ešte neodohrali, vraví Říha

Na snímke z domáceho zápasu Slovana proti Medveščaku Záhreb zo 17. septembra rozohráva brankár Barry Brust puk pred Iľjom Arkalovom. (Autor: TASR)
Sportnet|27. sep 2016 o 10:51

Zo štvorzápasového zahraničného tripu získal slovenský tím iba tri body za víťazstvo v Čeľabinsku.

KHL - piatok:

Medveščak Záhreb - HC Slovan Bratislava 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Góly: 16. Larkin, 20. Giroux (Butler, Genoway), 22. Brule, 26. Hedberg (Krejčík, Butler), 30. Glumac, 39. Giroux (Genoway, Bezina).

Rozhodovali: Rogačov (Rus.), Sidorenko (Biel.) - Golovľov, Šichanov (obaja Rus.), vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 5026 divákov.

Medveščak: Taylor - Morrisonn, Parlett, Krejčík, Bezina, Larkin, Katic - Bolduc, Mertl, Genoway - Butler, McMillan, Brule - Hedberg, Pare, Giroux - Arkalov, Smejkal, Glumac - Perkovich

Slovan: Brust (od 30. Pogge) - Švarný, Plastino, Kundrátek, Meszároš, Ďaloga, Luža, Pokorný - Nedorost, Viedenský, Jeglič - Chipchura, Taffe, Cheechoo - Skalický, Lušňák, Šťastný - Valský, Zigo, Kubalík - Šiška

ZÁHREB. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase KHL na ľade Medveščaku Záhreb vysoko 0:6. Hostia po prvej tretine zaostávali o dva góly, v druhom dejstve inkasovali ďalšie štyri.

Stretnutie nedochytal Barry Brust. V polovici zápasu ho vystriedal Justin Pogge.

Chorvátsky tím skóroval v presilových hrách i v oslabení, v bránke si čisté konto pripísal Danny Taylor. Medveščak v tabuľke Západnej konferencie odskočil Slovanu na rozdiel troch bodov.

Zverenci Čecha Miloša Říhu sa najbližšie predstavia v nedeľu 2. októbra doma proti CSKA Moskva.

Hlas po zápase:

(zdroj: hcslovan.sk)

Miloš Říha, tréner Slovana: "Od desiatej minúty bol zápas jasne v réžii domácich. Boli hladnejší, hokejovejší, agresívnejší, dôraznejší a jednoduchší. Vyhrali úplne zaslúžene. Na adresu svojho mužstva musím povedať, že tak zlý zápas pod mojou taktovkou sme ešte neodohrali. Je mi ľúto fanúšikov, ktorým sa ospravedlňujem za mužstvo. Takýto výkon si nemôžeme dovoliť podať. Pochváliť môžem možno dvoch hráčov."

KHL  2016/2017
30.09.2016 o 19:30
Záhreb
6:0
(2:0, 4:0, 0:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 16. T. Larkin, 20. A. Giroux (Butler, Co. Genoway), 22. Brulé, 26. Hedberg (J. Krejčík, Butler), 30. Glumac, 39. A. Giroux (Co. Genoway, Bezina). Rozhodca: Rogačov, Sidorenko – Golovľov, Šichanov. Diváci: 5.026.
V tretej tretine sme gól už nevideli, Taylor udržal čisté konto a hostia dnes v Záhrebe dostali na cestu domov „kanára“. Na dnešný duel treba čo najskôr zabudnúť, v nedeľu čaká belasých silný CSKA a hneď o dva dni nie menej silný SKA. Pomer striel v tretej tretine 1:13, celkovo 28:31, výsledok však tomu nezodpovedá. Dobrú noc priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.
59:38
Lušňák v dobrom obrannom zákroku zobral domácim puk z hokejky a vyrazil do poslednej akcie bratislavského klubu.
59:18
Pokorný rozohráva zrejme poslednú akciu svojho tímu.
58:35
Zigo nemohol hrať s pukom na útočnej modrej a musel počkať, až jeho spoluhráč opustí pásmo, puk tak len nahodil do pásma domácich.
58:18
Ofsajd domácich na modrej, čiarový musel akciu Záhrebu zastaviť.
57:38
Dnešné stretnutie sleduje 5.026 divákov, ktorí oslavujú víťazstvo domácich, no nie početná skupina fans belasých z Bratislavy.
57:04
Domáci v plnom počte, Slovan dnes zrejme čestný gól nevsieti.
56:43
Plastino pálil od modrej, Taylor šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom výstroji.
56:32
Slovan z obranného pásma začína akciu v presilovke, keď doposiaľ ohrozil Taylora svojim pukom Meszároš, gólman domácich si s pukom poradil a vyrazil ho späť do hry.
55:04
Po šarvátkach skončili na trestnej: Perkovich dve minúty za hrubosť, Brulé dve minúty za nedovolené bránenie, Bolduc dve minúty za hrubosť, Jeglič dve + dve minúty za hrubosť. Slovan bude hrať presilovku päť na štyri.
54:57
importantMeszároš vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, Taylor puk cez klbko hráčov nevidel, no dokázal ho vyraziť späť do hry.
54:23
Domáci držia puk na hokejkách za svojou bránkou, čakajú na striedanie, oba tímy pošlú na ľad čerstvé sily a Medveščak pôjde do akcie.
53:40
Valský potiahol puk vpred, za útočnou modrou ho stratil a Zigo s Kubalíkom mohli čakať prihrávku akurát tak na zastávke MHD.
52:15
Medveščak chyboval v akcii na útočnej modrej, ofsajd mu píska čiarový rozhodca.
51:15
Domáci v plnom počte, hostia ani v tejto presilovke čestný úspech nezaznamenali.
50:35
Medveščak hral s pukom v obrannom pásme, kým Slovan prestriedal, následne poslali domáci pozdrav na bránku belasých, Pogge tak na začiatku presilovkovej akcie hostí.
49:50
Švarný vystrelil od modrej z jej stredu, Taylor puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich ho okamžite poslala von cez všetky čiary.
49:15
Bezina opúšťa hraciu plochu, keď nedovolene atakoval Viedenského, dve minúty za podrazenie a presilovka pre Slovan.
49:09
Domáci v plnom počte, Slovan svoju krátku presilovku nevyužil.
48:19
Hostia v plnom počte, Šťastný späť na ľade a Slovan bude pokračovať v hre svojou presilovkou.
48:02
Medveščak so štyrmi hráčmi, Larkin už naskočil na hraciu plochu.
47:50
Nedorost pokazil svoju prihrávku na pravom kruhu, Medveščak puk vyhodil von z pásma, je po presilovke belasých.
47:22
47:22
Nedorost vystrelil z pravej strany z kruhu, Taylor puk schoval do lapačky, ktorú oprel o svoju hruď.
47:09
Opäť nedovolené bránenie, tento trest dostal Parlett, Slovan bude hrať opäť presilovku, teraz však v pomere štyroch proti trom.
46:19
Šťastný dve minúty za nedovolené bránenie, hráme štyria proti štyrom.
46:19
Bolduc skončil na ľade po súboji so Šťastným, Slovan má zrejme po presilovke.
46:02
Slovan si zahrá presilovku, dve minúty za hákovanie dostal Larkin.
45:33
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie poľahky ubránil.
45:24
Medveščak kombinoval s pukom v pásme hostí, k streľbe sa nedostal, Slovan puk vybojoval a poslal ho aspoň do stredného pásma.
44:29
Valský prihrával pred bránku a hľadal Ziga, Taylor puk zblokoval a poslal do presilovkovej akcie svojich spoluhráčov.
43:33
Šťastný oslabuje svoj tím, dostal dve minúty za krosček a presilovku si zahrá opäť tím domácich.
42:56
Jeglič pálil švihom z ľavej strany z vnútornej strany kruhu, puk však poslal na ochranné sklo a Taylor teraz zasahovať nemusel.
42:45
Glumac vystrelil z pravého kruhu, Pogge v pokľaku puk zneškodnil a zmenu skóre nepripustil.
42:24
Zigo zakončil bekhendom z pravého kruhu, Taylor mal odkrytý výhľad a puk bez väčšej námahy schoval do lapačky.
41:42
Butler minul priestor bránky belasých, Medveščak s pukom v pásme belasých, Slovan sa snaží dostať puk pod kontrolu.
40:31
Šťastný po návrate na ľad po dlhej pauze zapríčinenej zranením autorom strely z ľavej strany, aj s týmto pukom si Taylor dokázal poradiť.
40:05
Hostia v plnom počte a Slovan začal tretiu tretinu útokom a strelou na bránku Taylora.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:26.
V druhej tretine sa koncepcia hry belasých rozpadla ako domček z kariet a Medveščak poslal do siete súpera ďalšie štyri góly. Barry v polovici zápasu prenechal miesto v klietke Poggeovi, ktorý inkasoval pri hre domácich päť na tri. Do tretej tretiny bude musieť tréner Říha naordinovať svojim zverencom iný recept, aby sme zápas dohrali so cťou. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 14:9.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:41
Medveščak pokračuje v presilovke s výhodou jedného muža, Slovan sa v obrannom pásme bráni presilovke Medveščaka.
38:45
38:45
goalMedveščak Záhreb dal gól!
Medveščak si rozobral defenzívu hostí a na konci akcie bol po prihrávke popred bránkovisko ALEXANDRE GIROUX, ktorý z pravej strany poslal puk do odkrytej časti bránky HC. Asistencie: Colby Genoway a Goran Bezina.
38:28
Medveščak už zamkol belasých v pásme a točí to pred Poggeom.
38:05
Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostal dve minúty Kundrátek, Slovan pôjde do troch.
37:27
Pogge na konci akcie domácich, keď puk nahadzovaný od modrej najskôr vyrazil pred seba a po spolupráci s bekmi puk dostal pod kontrolu.
37:03
Za držanie dostal dve minúty Pokorný, presilovka pre domácich.
37:03
importantHedberg vybojoval puk a dokázal sa presadiť v pásme hostí, vystrelil spoza kruhov, Pogge puk zlikvidoval cez svoju hruď, no Hedberg bol pri streľbe faulovaný a budeme vylučovať.
36:33
Katic vystrelil z pravého kruhu a puk Pogge zastavil na svojej hrudi, domácim sa radovať teraz nedovolil.
35:55
36:14
Domáci v plnom počte, Slovan ani túto svoju presilovku nezužitkoval.
35:55
Od modrej príklepom vystrelil Švarný, Taylor aj tento puk dokázal zlikvidovať a drží stále čistý štít.
35:10
Taffe z pravej strany nahodil puk pred bránkovisko, defenzíva v modrých dresoch puk získala na svoje hokejky a okamžite ho poslala von z pásma.
34:33
Puk na hokejke gólmana belasých a tak Pogge rozohráva presilovkovú akciu Slovana.
34:14
Hedberg dostal dve minúty za seknutie a presilovku si zahrá Slovan.
34:00
Plastino opäť nezvládol svoju funkciu a chyboval s pukom v obrannom pásme, Pogge ho zastúpil a puk spred bránkoviska upratal do bezpečia.
33:37
Perkovich bol v pásme skôr ako puk a tak museli arbitri akciu domácim zastaviť pre ofsajd.
33:14
Paré a Giroux teraz vyrobili akciu domácich, puk Hedberga však nenašiel, belasí do zblokovali na ochrannú sieť, Medveščak má pásmo na vhadzovanie.
32:36
Pogge v akcii po strele Krejčíka, keď puk zrazil pred seba a následne ho zaľahol pod svoje telo.
32:13
Ďaloga vybojoval puk pred bránkoviskom, potiahol ho vpred, po prechode útočnou modrou ho však len odovzdal hráčom Medveščaka.
31:16
Šťastný sa na pravom kruhu beka domácich nezbavil, k puku sa následne dostal Jeglič a vystrelil z ostrého uhla, puk však len preletel bránkoviskom Taylora na druhú stranu klziska.
29:53
Domáci v plnom počte, počas svojej oslabovky dokonca vsietili svoj piaty gól duelu a vyhnali z bránky Brusta.
29:40
importantV bránke hostí Barryho Brusta vymení Justin Pogge.
29:40
29:40
Luža chyboval na útočnej modrej, puk mu zobral MIKE GLUMAC a po individuálnej akcii z pravého kruhu príklepom okolo lapačky Brusta puk poslal do siete.
28:30
Slovan chyboval s pukom a takmer sa do akcie dostali domáci, Plastinovu chybu na obrannej modrej zachraňoval Švarný.
28:02
Slovan vyhral buly a puk spoza kruhu poslal na bránku Švarný, Taylor puk zrazil pred seba, Jegliča však k dorážke nepustil, puk okamžite schoval pod rukavice.
27:53
Genoway si sadol na trestnú, menší trest dve minúty za podrazenie.
27:49
Luža vystrelil švihom z ľavej strany od kruhu, Taylor v pokľaku puk pri pravej žrdi schoval do náručia cez svoju lapačku.
26:07
importantPrečíslenie hostí tri na jeden, k zakončeniu sa na ľavej strane pri bránkovisku dostal Viedenský, Marek puk pomedzi betóny Taylora za jeho chrbát nedostal, škoda.
25:46
Parlett tvrdo zaparkoval za bránkou Taylora na mantinel Valského, vylučovať sa však nebude, bolo to čisté.
25:12
25:12
Krejčík obkrúžil bránku a s pukom sa príliš dlho hral na svojej hokejke s defenzívou belasých, poslal ho na pravý kruh a EDWIN HEDBERG príklepom poslal puk do siete belasých. Asistencie: Jakub Krejčík a Bobby Butler.
24:10
Domáci v plnom počte, Francis Paré už naskočil na hraciu plochu pomôcť svojmu tímu.
23:47
Taylor po dvoch strelách Meszároša od modrej úspešný, oba puky poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.
23:08
Medveščak vyhodil z pásma ďalší puk, Slovan svojho hostiteľa v pásme zatiaľ nezamkol.
22:37
Za vyhodeným pukom korčuľoval Glumac, ktorý vystrelil od ľavého kruhu, Brust s pukom problémy nemal a poslal ho do rohu klziska.
22:19
Taylor schoval puk do rukavice po strele Kubalíka z pravej strany, Zigo bol pred bránkoviskom pripravený na dorážku, nedostal sa k nej.
22:10
Za podrazenie Ďalogu opúšťa hraciu plochu Paré, Slovan bude hrať presilovú hru.
21:11
21:11
Medveščak vyrobil útok po pravej strane, puk si za pravým kruhom prevzal na hokejku GILBERT BRULÉ a z vnútornej strany pravého kruhu k vzdialenejšej žrdi švihom puk umiestnil za chrbát Brusta.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:28.
Prvá tretina v Záhrebe sa skončila víťazstvom domácich, ktorí sa ujali vedenia gólom Larkina v 16. minúte duelu, aby v závere tretiny využili svoju presilovú hru a odskočili belasým na rozdiel dvoch gólov. Od polovice prvej tretiny nemáme so Záhrebom spojenie, snáď sa technické problémy počas prestávky odstránia. Pomer striel medzi žrde v prvej časti hry 13:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
19:24
Medveščak rýchlo využíva svoju presilovú hru a puk za chrbát Brusta dostal ALEXANDRE GIROUX. Asistencie: Bobby Butler a Colby Genoway.
18:20
Slovan zle striedal a za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche sa bude teraz musieť brániť presilovke súpera.
15:56
15:56
Medveščak sa ujíma vedenia v zápase po strele THOMASA LARKINA.
15:44
Domáci v plnom počte, Slovan svoju presilovú hru v gól nepretavil a obraz zo Záhrebu stále nemáme.
10:32
13:44
Morrison dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovú hru si teraz zahrá Slovan.
10:38
Spojenie so Záhrebom sme stratili, snáď bude všetko o chvíľku v poriadku a budeme môcť pokračovať v našom prenose.
10:32
Taffe preveril pozornosť Taylora, keď s pukom prešiel poza bránku a snažil sa ho zasunúť za chrbát domáceho gólmana, Taylor mal betón na ľade a puk po odraze schoval do lapačky.
09:38
Nedorost to skúšal individuálne, na útočnej modrej však puk stratil a domáci puk poslali na hokejky hosťom do stredného pásma.
07:37
09:00
Brust zlikvidoval puk po akcii domácich, nasleduje komerčná prestávka a dnešný zápas budeme hrať zrejme dlho.
07:46
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie v pohode ubránil a až v závere svojej presilovky sa Medveščak dostal do šance.
07:37
Butler vystrelil z pravej strany, Brust puk poslaný na jeho bránku vyrazil späť do hry a následne strelu od modrej efektne schoval do lapačky.
07:05
Taffe ťahal puk vpred po pravej strane, v pásme domácich na pravom kruhu ho však Medveščak od puku odstavil.
06:35
Medveščak sa počas presilovky previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, Slovan získal pásmo a s ním aj čas.
06:07
Slovan vyhral buly, puk poslal mimo pásmo, v následnej akcii Záhreb chyboval na modrej ofsajdom.
05:46
Kundrátek vyfasoval dve minúty za nedovolené bránenie, prvú presilovú hru v zápase bude hrať Medveščak.
05:01
Z otočky z pravej strany od kruhu vystrelil Perkovich, Brust šiel do pokľaku a puk cez svoje betóny poslal späť do hry, belasí ho dostali pod kontrolu a poslali von z pásma.
04:08
Parlett prešiel s pukom poza bránku a z ľavej strany ho nahadzoval pred bránkovisko, domáci sa k zakončeniu nedostali, Brust si priestor pred bránkoviskom postrážil.
02:16
03:12
Slovan opäť pohrozil domácim, Nedorost sa však k efektnému zakončeniu pred bránkoviskom nedostal, Medveščak má puk pod kontrolou a po prestriedaní pôjde vpred.
02:50
Druhá pekná strela poslaná na bránku domácich, Kubalík švihom vystrelil z druhej strany z ľavého kruhu, Taylor rovnakým spôsobom ako pred chvíľou, puk zlikvidoval.
02:16
Šťastný poslal kolmú prihrávku vpred Valskému, ktorý z pravého kruhu z jeho vnútornej strany švihom poslal puk na bránku domácich,Taylor puk v pokľaku schoval cez betón pod rukavicu.
01:32
Slovan rozohrával akciu, puk po teči hráča domácich skončil mimo hracej plochy, arbitri nariadili vhadzovanie v centrálnom kruhu.
01:05
Chipchura bojoval o puk na ľavom kruhu, proti dvom domácim však neuspel, Slovan sa tak k zakončeniu nedostal a vpred pôjde Medveščak.
00:34
Akciu domácich zastavil na modrej čiarový pre ofsajd, predtým vybojoval za bránkou domácich puk Viedenský, poslal ho pred bránku, Jegliča však k zakončeniu nevyzval.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, na rad prichádzajú hymny oboch krajín a po nich už bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.
Príjemný večer želám všetkým priaznivcom hokeja a HC Slovan Bratislava obzvlášť. Tím belasých sa o malú chvíľu predstaví na ľade v Záhrebe a tak sa poďme spolu pozrieť na dôležité okamihy v tomto zápase.

KHL Medveščak Záhreb:

Taylor (Hovinen) – Morrison, Parlett, Bezina (A), Krejčík, Katic, Larkin, – Mertl, Co. Genoway, Bolduc (A) – McMillan, Brulé, Butler – Paré, Giroux, Hedberg – Smejkal, Arkalov, Glumac (C) – Perkovich

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Švarný (A), Plastino, Kundrátek, Meszároš (C), Ďaloga, Luža, Pokorný – Nedorost, Jeglič, Viedenský (A) – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Šiška, Zigo, Vaslký – Kubalík

Rozhodca:

Rogačov, Sidorenko – Golovľov, Šichanov.
Po druhýkrát sa v tejto sezóne HC Slovan Bratislava stretne v boji o body s tímom z Chorvátska, KHL Medveščak Záhreb. Prvý vzájomný zápas v Bratislave sa skončil víťazstvom belasých, no až po samostatných nájazdoch. Slovan viedol v zápase už 2:0, zápas mal pevne v rukách, no prišlo vylúčenie Barryho Brusta a hostia dokázali vyrovnať. Odveta sa odohrá v piatok večer na ľade v Záhrebe.

Záhreb je hlavným mestom Chorvátska, v meste sídli vláda, parlament aj arcibiskupstvo. Leží na rieke Sáva južne od pohoria Medvednica a sčíta 793.000 obyvateľov. Vznikol spojením troch osád Kaptol, Gradec a Donji Grad a vznik datuje do 16. storočia. Záhreb je významným dopravným uzlom medzi Jadranským morom a strednou Európou.

Hokejový tím KHL Medveščak Záhreb datuje vznik klubu do roku 1961. Vo svojej histórii sa stal trikrát majstrom ligy SFRJ, Socialistickej Federatívnej Republiky Juhoslávia, alebo ak chcete, tak len Juhoslávie. A to v nedávnej minulosti, v rokoch 1989, 1990 a 1991. Štyrikrát vyhral aj hokejový pohár SFRJ, v rokoch 1988 až 1990. V samostatnej ére Chorvátska hráči Záhrebu 17 x oslavovali titul majstra krajiny, nepretržite v rokoch 1995 až 2013, s výnimkou dvoch sezón, v rokoch 1996 a 2008. Medveščak vstúpil do KHL v roku 2013 a hneď bolo z toho play-off, Lev Praha však zvíťazil v sérii 4:0 na zápasy a Medveščak zaknihoval 13. priečku. O rok neskôr to bolo bez účasti v play-off a v konečnom účtovaní 23. miesto. V uplynulej sezóne to bolo o čosi lepšie, bez účasti v play-off a v konečnom účtovaní 20. miesto.

Modro-biely dres KHL Medveščak Záhreb obliekajú len štyria domáci hráči. Káder je vytvorený okrem spomínanej štvorky až dvanástimi hráčmi z Kanady, traja hráči majú pas Českej republiky – Tomáš Mertl, Jakub Krejčík a Jiří Smejkal. Po jednom hráčovi majú zastúpenie Ruská federácia, USA, Švédsko, Fínsko a Taliansko. Hlavným trénerom mužstva je Gordie Dwyer z Kanady. Medveščak hráva domáce zápasy v Dome Sportova, ktorý má kapacitu 6.700 divákov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Medveščak z 13 zápasov 15 bodov, Slovan odohral o jeden zápas menej a získal rovnako 15 bodov. Súperi sa stretli aj v prípravnom zápase v auguste v Bratislave, Medveščak po výsledku 2:2 zvíťazil v samostatných nájazdoch, keď jediným úspešným aktérom bol Mahbod.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Dom Sportova v Záhrebe bude hostiť klub od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan zlyhal v Záhrebe. Takýto zlý zápas sme ešte neodohrali, vraví Říha