André Schürrle dal vyrovnávajúci gól.
André Schürrle dal vyrovnávajúci gól. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|28. sep 2016 o 01:45

Noha ho bolela tak, že kríval. Náhradník André Schürrle bol hrdinom Dortmundu.

BRATISLAVA. Už v marci si v polčase zápasu Ligy majstrov na vlastnú zodpovednosť zobral lieky. Aby prekonal bolesť a mohol dohrať zápas proti Gentu.

„S tabletkou to šlo, zranenie som necítil, aj behať som mohol," priznával vtedy André Schürrle. A gólom súboj rozhodol, pritom riskoval zhoršenie zranenia.

V utorok v noci sa mu stalo niečo podobné. Ihneď po zápase jeho Dortmundu proti Realu Madrid sa zvalil na trávnik a držal si nohu. Lekári mu hneď dali na koleno ľad a obviazali ho.

Schürrle bol hlavným hrdinom najväčšieho utorkového hitu 2. kola základnej fázy Ligy majstrov. Aj preto Real, najslávnejší klub všetkých čias, nevyhral na ihrisku Dortmundu ani na šiesty pokus.

Ešte v 87. minúte pritom viedol. Ibaže potom si zranený a krívajúci náhradník Schürrle počkal v pokutovom území na odrazenú loptu a parádne ju poslal presne pod brvno - 2:2.

Kopol do zástavky

Nemecký stredopoliar opäť nastúpil napriek tomu, že nebol celkom fit, ešte začiatkom septembra si vyvrtol koleno.

„Keď s Realom Madrid dvakrát prehrávate, tak s remízou musíte byť spokojní," usmieval sa André Schürrle. Ako by v tom momente na bolesť zabudol.

V eufórii sa rozbehol k rohovej zástavke a vo výskoku do nej kopol pred burácajúcim publikom.

Hrdina domáceho Dortmundu.
Hrdina domáceho Dortmundu. (Autor: SITA/AP)

Schürrle pritom naskočil do hry až v 58. minúte ako striedajúci hráč. V lete ho Dortmund vykúpil z Wolfsburgu zhruba za tridsať miliónov eur, čím sa stal najdrahším hráčom v dejinách klubu.

Vinou zdravotných problémov však zatiaľ častejšie chýba, ako hrá. V minulosti pôsobil aj v Chelsea, kde sa však nepresadil.

Na konte má aj 55 štartov a dvadsať gólov za reprezentáciu, s ktorou pred dvoma rokmi získal titul majstra sveta. Bol to on, kto vo finále prihral na zlatý gól Maria Götzeho.

Real opäť nevyhral

„Začali sme dobre a hrali sme našu hru, ale pred bránou súpera sme si počínali zle. Aj Real musí byť rád, že s nami remizoval,“ citujú nemecké média Schürrleho.

Úradujúci obhajca trofeje však s výsledkom spokojný nebol.

„Sme v háji,“ opakoval minimálne trikrát na tlačovej konferencii po zápase tréner Realu Zinedine Zidane. Bol veľmi sklamaný.

„Dvakrát sme viedli, takže je ťažké sa s remízou uspokojiť, ale nakoniec to nie je zlý výsledok. Som pyšný na svojich hráčov, pretože odohrali výborný zápas,“ dodal Zidane.

Jeho Real však remizoval už tretí súťažný zápas v rade. Najprv s Villarrealom (1:1), potom s Las Palmas (2:2) a v utorok s Dortmundom.

Priznal chybu

Vždy išlo o tímy, ktoré nosia žltý dres. „Real trpí žltou zimnicou,“ rypol si katalánsky server sport.es.

Čisté svedomie v zápase nemal brankár Realu Keylor Navas, ktorý tesne pred prestávkou len vyboxoval strelu a od obrancu Varaneho sa lopta odrazila do brány.

„Bola to moja chyba, tá strela ma trochu prekvapila. Budem sa snažiť z toho poučiť, aby sa to už neopakovalo," priznal Navas.

V G-skupine si vysokú výhru 4:0 nad FC Bruggy pripísal FC Kodaň. Je to najvyššie víťazstvo dánskeho majstra v Lige majstrov. V druhom polčase fantastickým gólom zaujal Delaney.

Ján Greguš (FC Kodaň) pre trest v zápase chýbal.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real Madrid trpí žltou zimnicou. Sme v háji, smútil tréner Zidane