Iba takmer dokonalí Európania. Päť vecí, ktoré im chýbali do výhry

Obetavý zákrok Mariána Hossu.
Obetavý zákrok Mariána Hossu. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|28. sep 2016 o 06:39

Tím Európy má dva dni, aby prišiel na to, ako Kanadu zdolať.

BRATISLAVA. Tím Európy predviedol v prvom finálovom zápase Svetového pohára v hokeji odvážny a sympatický výkon, veľkému favoritovi však napokon podľahol 1:3. Čo chýbalo outsiderovi, aby vyhral nad Kanadou?

1. Trest za nevyužité šance

Európania začali zápas výborne, už v prvom striedaní mali sľubnú šancu a vzápätí hrali presilovku. Vylúčenie Brada Marchanda však nepotrestali a ten istý hráč krátko po návrate na ľad strelil z brejkovej situácie prvý gól.

Zo zápasu bolo odohraných len 153 sekúnd.

V štrnástej minúte zasa po nevyužitých šanciach Európanov spravil zbytočnú chybu Zdeno Chára a z ďalšieho brejku zvýšil Steven Stamkos.

Brankár európskeho výberu Jaroslav Halák bol v oboch prípadoch bez šance.

Tím Európy sa tak dostal do rovnakej situácie ako v prvom zápase proti Kanade ešte v základnej skupine – po prvej tretine prehrával o dva góly.

Pomer striel bol pritom 13:9 v prospech Európanov.

2. Nevyužili nervozitu Kanaďanov

Druhá tretina patrila Európanom, boli nebezpečnejší, vytvárali si šance. Keď Tomáš Tatar znížil na 1:2, bolo vidieť, že Kanaďania znervózneli, hra sa im nedarila a snažili sa najmä nedostať ďalší gól.

Vyvrcholilo to počas ich presilovej hry.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Iba takmer dokonalí Európania. Päť vecí, ktoré im chýbali do výhry