Tím Európy stratil víťazstvo v závere za tri minúty, Svetový pohár má Kanada

Kapitán Crosby nesie pohár víťazom.
Kapitán Crosby nesie pohár víťazom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. sep 2016 o 08:36

Tesne pred koncom Európania viedli 1:0 vďaka Chárovi, potom však dostali dva góly.

TORONTO. Tak blízko k prehre ešte hokejisti Kanady na Svetovom pohári neboli. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času viedol v druhom finálovom zápase Tím Európy 1:0 vďaka gólu Zdena Cháru.

Kanada vyhrala Svetový pohár: fotogaléria

1.10.2016

Potom však Patrice Bergeron v presilovke tečoval puk za brankára Jaroslava Haláka. Krátko nato hrali presilovku Európania, obranca Roman Josi v nej trafil žŕdku a vzápätí nepremenil skvelú príležitosť Marián Hossa.

Naopak, v oslabení udrela Kanada - Jonathan Toews uvoľnil Brada Marchanda a tent rozhodol.

Kanada vyhrala finálovú sériu 2:0 (v prvom súboji zvíťazila 3:1).

Domáci tím bol na turnaji suverénny. V predchádzajúcich piatich zápasoch prehrával dokopy iba dve minúty a 41 sekúnd - s Američanmi minútu a 29 sekúnd a s Rusmi minútu a 12 sekúnd..

Najťažšie chvíle mu pripravil európsky výber práve v druhom finále. Kanaďania prehrávali vyše 50 minút, ale vďaka finišu v strhujúcom závere súboja uchmatli víťazstvo na svoju stranu.

Slováci vo finále:

Jaroslav Halák odchytal 59:13 min, 32 zákrokov z 34 striel, úspešnosť 94,1%

Marián Hossa odohral 20:39 min, 4 strely, -1 bod, 2 trestné minúty

Tomáš Tatar odohral 16:16 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela

Andrej Sekera odohral 20:57 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 3 "hity", 4 zblokované strely

Zdeno Chára odohral 23:17 min, 1 gól, 1 plusový bod, 3 strely, 2 "hity", 2 zblokované strely

Európania sú prvým tímom po desiatich rokoch, ktorý nedovolil Kanade streliť gól v dvoch tretinách. Predtým sa to podarilo Rusom na olympiáde v Turíne 2006.

Svetový pohár Finále 2016/2017
30.09.2016 o 02:15
Tím Európy
1:2
(1:0, 0:0, 0:2)
60' minúta
Kanada
Góly a asistencie: 7. Chára (Sekera, Nielsen) – 58. Bergeron (Burns, Crosby), 60. Marchand (Toews, Pietrangelo).
Sledovali sme fantastické hokejové predstavenie od prvej do poslednej sekundy zápasu. Európania mali zápas skvelo rozohratý, keď viedli rýchlym gólom Zdena Cháru a navyše Jaroslav Halák predvádzal jeden krajší zákrok za druhým. Kanaďania však v posledných dvoch minútach tretej tretiny gólmi Bergerona a Marchanda otočili stav stretnutia vo svoj prospech a stávajú sa tak víťazmi Svetového pohára 2016. Tím Európy, ktorí nastupoval aj so šesticou slovenských hokejistov, však treba za výkony, ktoré v Toronte predviedol pochváliť. Veď kto by to bol povedal, že sa tento podceňovaný tím dostane až do samotného boja o víťaznú trofej. Zo Svetového pohára 2016 je to teda všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný piatok!
59:35
Európania robia, čo môžu, na takýto tvrdý úder však už reagovať nedokážu.
59:16
59:16
goalKanada dala gól!
Tak to je neuveriteľné! BRAD MARCHAND otáča zápas v poslednej minúte v prospech Kanady vo vlastnom oslabení a pravdepodobne rozhoduje o zisku trofeje pre svoje mužstvo!
58:51
Ralph Krueger si berie oddychový čas.
58:51
58:51
importantObrovský tlak Európanov v presilovej hre pokračuje! Carey Price ale čaruje proti Anžemu Kopitarovi aj Mariánovi Hossovi!
58:19
importantRoman Josi triafa strelou z prvej ľavú žrď Priceovej brány!
58:10
Vylúčenie v tíme Kanada (Drew Doughty – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
57:50
Kanaďania sú, samozrejme, pri chuti. Pálili Crosby, Marchand aj Bouwmeester.
57:07
57:07
Tak to je veľmi nepríjemný moment pre Tím Európy, ktorý inkasuje vyrovnávajúci gól vo veľmi nevhodný moment. Sidney Crosby poslal puk na modrú čiaru Brentovi Burnsovi, ktorého strelu dopravil do siete PATRICE BERGERON. Asistencie: Brent Burns, Sidney Crosby.
56:50
Corey Perry mal aj prvú šancu v tejto presilovej hre.
56:25
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Anže Kopitar – 2 min., držanie).
56:21
56:21
Opäť skvelý Halák teraz zabránil skórovať Coreymu Perrymu.
55:50
Shea Weber nahadzoval puk do bránkoviska, Halák ho skryl vo svojich chráničoch.
55:38
Skvelý Jaroslav Halák teraz famóznymi zákrokmi dvakrát vychytal Sidneyho Crosbyho!
55:09
Halák kryje puk pred Bergeronom, bude sa však vhadzovať v obrannom pásme Európanov.
54:37
Pierre-Édouard Bellemare s Tobiasom Riederom opäť odvádzajú skvelú defenzívnu robotu pre svoj tím a šetria sekundy.
54:17
Strela Matsa Zuccarella končí na ochrannej sieti, a toto by už mala byť posledná reklamná prestávka tretej tretiny.
53:52
Myslím, že to bol Tomáš Tatar, kto opäť odobral puk na modrej čiare Drewovi Doughtymu, Marián Hossa však nemal sily využiť túto prácu svojho spoluhráča.
52:53
Tak teraz sa Kanade podarilo Európanov uzamknúť v pásme, niekoľkokrát to skúšali Crosby či Marchand, Halák ďalej odoláva.
52:28
Patrice Berggeron vyprášil betóny Jaroslava Haláka pokusom spomedzi kruhov.
51:34
Kanaďania teraz majú veľké problémy so skvelou defenzívou Tímu Európy a nezmôžu sa na nič iné, ako na strely z diaľky.
50:50
Tomáš Tatar chcel v strednom pásme posunúť puk na Anžeho Kopitara, bol však zblokovaný jedným z Kanaďanov.
50:11
Kanaďania sa vystavili postaveniu mimo hry. Pokračujeme v strednom pásme.
50:06
Do konca tretej tretiny zostáva necelých desať minút a nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
49:48
Pierre-Édouard Bellemare opäť vybojoval puk pre Tobiasa Riedera, ani teraz to tam však Nemcovi nepadlo.
49:17
Puk skončil na striedačke Kanady, hra sa opäť prerušuje.
48:52
Mats Zuccarello to skúšal príklepom, Carey Price puk kryje.
48:13
48:13
importantFrans Nielsen mohol zvýšiť náskok Tímu Európy. Tobias Rieder mu posunul puk do čistej šance, veľmi dobre však proti Nemcovi zapracoval Marc-Édouard Vlasic.
48:02
importantKanaďania predviedli veľký tlak pred Jaroslavom Halákom. Pálil John Tavares, po ňom aj Alex Pietrangelo, avšak slovenský gólman si poradil aj s dobiedzajúcim Jonathanom Toewsom. Po dlhej fáze bez prerušenia je tu reklamná prestávka.
47:25
Strelu Andreja Sekeru od modrej čiary blokuje Brad Marchand.
46:50
Kanaďanom teraz robí veľké problémy vysoké napádanie súpera a majú problém sa dostať s pukom z obranného pásma.
45:58
Frans Nielsen pálil smerom na Pricea, kanadský gólman je pokus vyráža.
45:32
Christian Ehrhoff predviedol skvelú pozičnú hru proti Joeovi Thorntonovi, keď Kanaďana vytlačil z ideálnej streleckej pozície.
44:43
Marián Hossa vybojoval puk pre Tomáša Tatara, ktorý ale nepotvrdil svoju streleckú formu, keď len vyprášil chránič Careyho Pricea.
43:42
Drew Doughty stratil puk v stredovom kruhu, Pierre-Édouard Bellemare ale nemal dostatok síl na to, aby svoj protiútok zakončil.
43:11
V tejto presilovej hre je strelecky aktívna najmä Drew Doughty, teraz však bránku Tímu Európy netrafil.
42:58
Jaroslav Halák kryje strelu Drewa Doughtyho, bude sa vhadzovať po jeho ľavici.
42:49
Marián Hossa s Anžem Kopitarom ušetrili niekoľko sekúnd v útočnom pásme, Kopitar dokonca ohrozil Pricea.
42:28
Brent Burns neprepálil od modrej čiary húštinu tiel pred Jaroslavom Halákom.
42:17
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Roman Josi – 2 min., podrazenie).
42:01
Ryan Getzlaf dobre pracoval s pukom v útočnom pásme, potom však Alex Pietrangelo nespracoval jeho prihrávku a z následného protiútoku pálil nepresne Thomas Vanek.
41:24
Z následného protiútoku sa Kanaďania previnili postavením mimo hry.
41:19
Frans Nielsen pálil z hranice pravého kruhu len na zadný mantinel.
40:35
40:35
Johnovi Tavaresovi dnes nie je súdené skórovať. Tentoraz nepretlačil puk za chrániče Haláka ani z tesnej blízkosti.
40:22
Marián Hossa predviedol skvelú prácu, keď sa niekoľkokrát zbavil svojho súpera, našiel Dennisa Seidenberga, ten však už o puk prišiel a dopredu môžu ísť Kanaďania.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Keď sme po prvej tretine hovorili o skvelom hokeji, tak tá druhá bola snáď ešte o triedu kvalitnejšia. Jaroslav Halák v bráne Tímu Európy však dnes chytá opäť absolútne bezchybne. Navyše, John Tavares zahodil aj nemožné, keď nedokázal nasmerovať puk ani do úplne odkrytej Halákovej brány. Tím Európy tak aj po druhej tretine vedie nad Kanadou 1:0 a je už len 20 minút od vynútenia si rozhodujúceho zápasu finálovej série Svetového pohára.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Poslednú veľkú šancu druhej tretiny mal Steven Stamkos. Halák však jeho strelu videl a vyráža puk na mantinel.
39:24
Drew Doughty si dovolil veľmi odvážnu kľučku na obrannej modrej čiare proti Bellemareovi, tá mu ale vyšla.
38:53
Okamžite po vhadzovaní pálil Brad Marchand, do bránky sa natlačil Patrice Bergeron a opäť sa píska.
38:48
Tak teraz to bola poriadna mela v bránkovisku Tímu Európy, rozhodcovia opäť hru prerušujú.
38:40
Patrice Bergeron svojim technickým pokusom triafa len plexisklo za Jaroslavom Halákom.
38:27
38:27
Kanadský štvrtý útok začínal robiť Európanom veľké problémy, a tak sa Jaroslav Halák rozhodol prerušiť hru.
37:40
Carey Price si pripisuje ďalší úspešný zákrok, keď zneškodnil strelu Leona Draisaitla.
37:14
Anže Kopitar pálil z ľavého kruhu, rozhodcovia pískajú postavenie Mariána Hossu v bránkovisku.
36:35
Pierre-Édouard Bellemare s Jannikom Hansenom predviedli už svoj typický protiútok, ani tentoraz neboli ďaleko od prekonania kanadského brankára.
35:58
Útok Ryana Getzlafa je dnes mimoriadne aktívny, John Tavares pálil zápästím, Halák opäť zasahuje.
35:32
35:32
Mats Zuccarello vyskúšal pozornosť kanadského gólmana z veľmi ostrého uhla, takmer od mantinelu.
34:53
Andrej Sekera pálil okamžite po vhadzovaní, avšak trafil len zadný mantinel.
34:42
Na opačnej strane Anže Kopitar nahadzoval veľmi pekne puk pred bránkovisko, Price zasahuje pred Thomasom Vanekom.
34:32
Halák teraz odolal aj obtočeniu sa jedného z kanadských útočníkov okolo brány.
34:02
Logan Couture vybojoval puk v súboji s Romanom Josim, Haláka však neprestrelil.
33:50
Tentoraz to smerom na kanadskú bránku vyskúšal Tobias Rieder, Carey Price jeho pokus kryje.
33:22
33:22
Pekná akcia štvrtého európskeho útoku. Leon Draisaitl nahadzoval puk pred Pricea, ktorý napokon nedovolil zakončiť Ninovi Niederreiterovi.
32:49
Thomas Vanek vyrazil do protiútoku, našiel úplne voľného Jannika Hansena, ten však nemal príliš veľa času na streľbu.
32:17
Steven Stamkos peknou strelou preveril pozornosť Jaroslava Haláka.
31:36
Prvý útok Tímu Európy mal veľký problém dostať sa z vlastného obranného pásma, Kopitar napokon o puk prišiel, ale strela Drewa Doughtyho nemala potrebné parametre.
31:17
Opäť sa musel činiť Jaroslav Halák a máme tu ďalšiu reklamnú prestávku.
30:40
Výkon Kanaďanov je minútu od minúty lepší, Európania však stále dokážu reagovať. Navyše, v bráne majú skvelého Jaroslava Haláka, ktorý likviduje jednu šancu za druhou.
30:10
Tomáš Tatar s Anžem Kopitarom bojovali v útočnom pásme, puk ale nevybojovali.
29:53
V týchto chvíľach ohrozoval bránku Tímu Európy Crosbyho útok, Marchand ale úspešný nebol.
29:38
Európania stratili útočné pásmo a Jaroslav Halák opäť zasahoval proti strele Jonathana Toewsa.
28:58
Hra sa opäť prerušuje po jednom zo zákrokov slovenského gólmana.
28:40
Matt Duchene sa oprel do puku na ľavom kruhu, Jaroslav Halák je ale dnes bezchybný.
28:20
Thomas Vanek najskôr zabojoval za bránkou a potom z ťažkého uhla nebezpečne vypálil.
27:56
Marián Hossa s pukom bol v útočnom pásme o zlomok sekundy skôr ako Anže Kopitar.
27:45
John Tavares pálil z pravého kruhu veľmi nepresne.
27:32
Dennis Seidenberg zaviezol puk do útočného pásma, atakoval ho Shea Weber a po ich súboji skončil puk na bráne Careyho Pricea. Hra tak musí byť prerušená.
26:55
Bránka Careyho Price opustila svoje miesto, rozhodcovia hru prerušujú a nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
26:40
Európania ale zostali v pásme, tvrdo pálil Christian Ehrhoff.
26:15
Tomáš Tatar kombinoval s Mariánom Hossom, o puk však prišli.
25:43
Andrej Sekera to skúsil od modrej čiary, Price jeho strelu vytláča.
25:15
Zdeno Chára sa s pukom obtočil okolo brány Careyho Pricea, nenašiel však ani jedného zo svojich spoluhráčov.
24:58
Strieľali Brad Marchand aj Sidney Crosby, ani jeden z eltiných útočníkov domácich však nebol úspešný.
24:41
Zakázané uvoľnenie Tímu Európy.
24:21
Po skvelom úseku hry z oboch strán, keď sa do šancí dostávali hráči na oboch stranách, konečne Carey Price prerušuje hru.
23:50
Mikkel Boedker mohol odpovedať na druhej strane, tentoraz sa však vyznamenal Carey Price.
22:50
Kanaďania pokračujú v obrovskom tlaku a na Jaroslava Haláka mieril jeden puk za druhým.
22:31
22:31
importantNeuvriteľné, čo teraz zahodil John Tavares! Kanadský útočník mal pred sebou absolútne odkrytú bránu Tímu Európy a nikým nekrytý namieril puk len do pravej žrde!
22:15
22:15
John Tavares strieľal z prvej, aj on však Halákovú bránu míňa.
21:50
Európania záshluhou Jannika Hansena vyvážajú puk von z vlastného obranného pásma.
21:10
Do tejto akcie sa zapojila celá kombinovaná formácia Kanady a opäť bol na jej konci kapitán Crosby. Tentoraz už Jaroslav Halák musel zasahovať a vytlačil puk na ochrannú sieť.
20:48
Ako prvý sa k strele v tejto presilovej hre odhodlal Sidney Crosby, bránu však netrafil.
20:32
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Marián Hossa – 2 min., hákovanie).
20:21
Tomáš Tatar sa neprebil po ľavom krídle a Európania sa budú musieť brániť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina druhého finálového duelu Svetového pohára priniesla skvelý hokej z oboch strán. Do zápasu lepšie vstúpil Tím Európy, ktorý sa aj ujal vedenia po delovke Zdena Cháru. Kanaďania sa dlho hľadali. Keď sa však rozbehli, tak na Jaroslava Haláka mieril jeden nebezpečný puk za druhým. Slovenský gólman však odolal, a tak vedie Tím Európy nad Kanadou po prvej tretine 1:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
V bránkovisku Tímu Európy vznikla ešte menšia trma-vrma, v prvej tretine sa však toho už viac nestane.
19:25
Kanaďania začínajú pred koncom tretiny stále viac podkurovať Jaroslavovi Halákovi, ten sa musel mať opäť na pozore proti strele Drewa Doughtyho.
18:42
Jannik Hansen sa pokúsil nájsť pred poloodkrytou bránou Thomasa Vaneka, puk však na Rakúšana neprešiel.
18:02
Brad Marchand sa pokúsil tečovať strelu Sheaho Webera, bol tam aj Sidney Crosby, Kanaďania ale opäť neboli úspešní.
17:22
Okamžite po vhadzovaní pálil Dennis Seidenberg, jeho strela bola zblokovaná.
17:19
17:19
Kanaďania ale teraz opäť robia chybu v rozohrávke a hra sa presťahuje pred Careyho Pricea.
16:52
Jaroslav Halák teraz musel byť opäť poriadne v pozore, keď zasahoval proti strelám Drew Doughtyho aj Johna Tavaresa.
16:01
Teraz sa už ale Javorové listy usadili v útočnom pásme a skúšali to tak Sidney Crosby, ako aj Steven Stamkos. Jaroslav Halák zatiaľ odoláva.
15:24
Kanaďania sa za prvú polminútu ďalšej početnej prevahy nedokázali usadiť v útočnom pásme. Navyše Steven Stamkos neprihral cez Bellemarea a domáci budú musieť zakladať útok odznova.
14:49
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Nino Niederreiter – 2 min., sekanie).
14:28
Tentoraz Carey Price po strele Thomasa Vaneka prerušil hru a nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
14:02
Opäť bol v akcii Roman Josi, tentoraz sám strieľal, ale Pricea neprekonal.
13:15
13:15
Roman Josi hľadal pred takmer odkrytou bránou Anžeho Kopitara. Puk však až ku kapitánovi Tímu Európy nedoputoval.
12:56
Ryan O'Reilly nenamieril svoj pokus z ľavého kruhu presne.
12:30
Tentoraz unikol Marián Hossa a Brent Burns ho v jeho samostatnom nájazde musel zastaviť len hákovaním. Sily na ľade sa tak na chvíľu vyrovnajú.
11:39
V oslabení ohrozil Careyho Pricea Tobias Rieder, jeho strela však nemala nárok na úspech.
11:03
Kanaďanom sa okamžite podarilo vytvoriť obrovský závar pred Halákom. Do zakončenia sa tlačili Getzlaf aj Tavares.
10:52
Kanaďania zvyšujú obrátky a po faule Pierrea-Édouarda Bellemarea na Sidneyho Crosbyho si zahrajú prvú presilovú hru zápasu. Stane sa tak ale až po ďalšej reklamnej prestávke.
09:59
Drew Doughty to skúšal svojou typickou delovkou od modrej, jeho pokus bol ale zblokovaný.
09:43
Po tom, čo boli hráči Tímu Európy vyhnaní z útočného pásma, nepresnou rozohrávkou vyrobili zakázané uvoľnenie.
08:52
Kanaďania sa dnes zatiaľ len hľadajú, ich výkon je zatiaľ trochu "ospalý".
07:43
Teraz sme videli viacero zaujímavých šancí na oboch stranách. Najskôr musel zasahovať Carey Price proti Mariánovi Hossovi, ešte ťažšie to však mal Jaroslav Halák po pokusoch Jonathana Toewsa s Coreym Perrym.
07:09
Ryan O'Reilly predviedol na obrannej modrej čiare dobrú prácu, keď vytlačil Európanov z útočného pásma, potom však sám vyrobil zakázané uvoľnenie nepresnou prihrávkou na Tavaresa.
06:39
Po strele Dennisa Seidenberga zasahuje Carey Price a máme tu prvú reklamnú prestávku tohto zápasu.
06:26
06:26
goalTím Európy práve strelil gól! Európania zaznamenávajú skvelý vstup do zápasu, keď sa zásluhou ZDENA CHÁRU ujímajú vedenia. Slovenský obor využil prihrávku Andreja Sekeru, oprel sa do puku a nedal Careymu Priceovi žiadnu šancu. Asistencie: Andrej Sekera, Frans Nielsen.
05:59
05:59
Aktívni boli teraz kanadskí obrancovia. Marc-Édouard Vlasic ešte Halákovu bránu netrafil, proti strele Sheaho Webera už musel slovenský brankár zasiahnuť.
05:05
Jaroslav Halák prvý raz prerušuje hru svojim zákrokom.
04:30
Len tak-tak, že sa Ryan Getzlaf nedostal k puku po zaváhaní Zdena Cháru pred bránou Tímu Európy.
03:40
Európania začali veľmi aktívne, snažia sa napádať rozohrávku Kanaďanov už v ich obrannom pásme.
02:46
Zakázané uvoľnenie Kanady.
02:20
Mark Streit si dovolil kľučku na útočnej modrej, akciu vyšperkoval prihrávkou na Pierrea-Édouarda Bellemarea. Francúz však už zbytočne hľadal Thomasa Vaneka.
01:45
Ryan Getzlaf zaviezol puk do útočného pásma, tam však oň prišiel.
00:50
Na druhej strane Kopitar zblokoval strelu Coreyho Perryho.
00:24
Marián Hossa okamžite hľadal pred bránou Kanady Anžeho Kopitara, jeho prihrávka však neprešla.
00:01

Tím Európy: Halák (Grubauer) – Seidenberg, Josi, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff – Hossa, Kopitar (C), Tatar – Zuccarello, Nielsen, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek – Niederreiter, Draisaitl, Bødker.

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby (C), Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton..
Vážení fanúšikovia!

Svetový pohár v hokeji môže už dnes v noci spoznať svojho víťaza. Kanaďania totiž v prvom zápase finálovej série zdolali v noci na stredu Tím Európy 3:1 a v sérii hranej na dva víťazné duely sa ujal vedenia 1:0. Druhé stretnutie sa v Air Canada Centre začína v noci na piatok o 02:00.

TÍM EURÓPY

Európania sú najväčším prekvapením celého turnaja. Pred Svetovým pohárom sa so zverencami trénera Raplha Kruegera vôbec nerátalo. Viacerí hokejoví odborníci ich dokonca označovali za „fackovacieho panáka“ turnaja. O tomto veľkom úspechu nenapovedali ani výkony a výsledky Tímu Európy z prípravných zápasov. Potom však prišlo skvelé víťazstvo nad USA 3:0 a odrazu sa všetko zmenilo. Mužstvo okolo kapitána Anžeho Kopitara v zostave aj so šesticou slovenských hokejistov predvádzalo v každom stretnutí skvelé tímové výkony. Po triumfe nad Američanmi prišlo víťazstvo nad Českom 3:2 po predĺžení, ktorým si Európania zabezpečili prekvapivý postup do semifinále. Následná prehra s Kanadou už len rozhodla o tom, že ich súperom medzi najlepšou štvoricou turnaja bude Švédsko. V semifinále výber „zvyšku Európy“ skvelým spôsobom potiahol Tomáš Tatar. Slovenský krídelník strelil dva z troch gólov svojho mužstva, pričom tým druhým rozhodol o postupe Tímu Európy do finále. V prvom finálovom stretnutí podali Európania pomerne slušný výkon, opäť sa strelecky presadil Tatar, no ani to na skvelo hrajúce Javorové listy nestačilo. Ralphovi Kruegerovi už v tomto stretnutí chýbal zranený Marián Gáborík. Toho v zostave nahradí aj dnes Dán Mikkel Boedker. Najproduktívnejším hráčom celého mužstva je Nór Mats Zuccarello so štyrmi kanadskými bodmi (1+3).

KANADA

Kanaďania zatiaľ s veľkým prehľadom potvrdzujú rolu najväčšieho favorita Svetového pohára 2016. Kým v príprave z troch zápasov vyhrali dva, tak na samotnom turnaji zatiaľ ani raz nezakopli. V základnej skupine rozstrieľali Javorové listy Česko 6:0, zvládli náročný súboj s veľkým rivalom USA (4:2) a napokon si poradili aj s Tímom Európy 4:1. Do semifinále tak postupovali z prvého miesta a ich súperom boli Rusi. Zverenci Mikea Babcocka nezváhali ani proti ďalšiemu odvekému konkurentovi a finálovú miestenku si zabezpečili po triumfe 5:3. Mužstvo okolo kapitána Sidneyho Crosbyho zvládlo aj prvý finálový zápas, keď mu veľmi pomohol rýchly gól Brada Marchanda. Ďalšie presné zásahy Kanady pridali Steven Stamkos a Patrice Bergeron. Ďalší skvelý zápas odohral útok Sidneyho Crosbyho s krídelníkmi Marchandom a Bergeronom, ktorý dohromady nazbieral v tomto dueli 6 kanadských bodov.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 02:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Tím Európy stratil víťazstvo v závere za tri minúty, Svetový pohár má Kanada