Zápas prvého s druhým vyhrala Žilina. Zvíťazila hra na riziko, vraví tréner

Kapitán Žiliny Michal Škvarka (pri lopte) sa v pokutovom území súpera dostáva do zakončenia. (Autor: TASR)
Sportnet|29. sep 2016 o 07:41

Podbrezová prehrala prvýkrát v sezóne.

ŽILINA. Žilina zvíťazila doma nad Podbrezovou tesne 1:0 v sobotňajšom tabuľkovo najdôležitejšom zápase 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

O triumf lídra nad priebežne druhým sa postaral v 50. minúte kapitán Michal Škvarka pohotovou prízemnou strelou z približne štrnástich metrov k bližšej žrdi.

Po prieniku pravou stranou ho spätnou prihrávkou vyzval Nikolas Špalek.

MŠK Žilina má pred Podbrezovou už šesťbodový náskok.

Zverenci Adriána Guľu sa revanšovali za dve fortunaligové prehry z predchádzajúcej sezóny (doma 1:3, vonku 0:2), ktoré prišli po úspechu 3:2 na pôde rivala.

Priaznivci mužstva spod Dubňa skandovali aj mená zranených Viktora Pečovského a Róberta Mazáňa, ktorí v pondelok zhodne podstúpili operáciu.

ŽP Šport nebodoval premiérovo v tomto súťažnom ročníku.

Žilina na domácom trávniku zdolala Podbrezovú.: fotogaléria

1.10.2016

Slovan Bratislava splnil na Pasienkoch úlohu favorita proti Michalovciam a zvíťazil presvedčivo 3:1. V 19. minúte sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Aleksandar Čavrič, v 33. minúte zvýšil z pokutového kopu Seydouba Soumah.

V 83. minúte proti bývalým spoluhráčom ešte viac upokojil domácich Vernon De Marco Morlacchi. Čestný úspech hostí dosiahol z bieleho bodu Dávid Škutka.

Východniarom sa nepodarilo nadviazať na fortunaligové víťazstvá zhodne 3:2 nad Trnavou aj Myjavou. Slovan sa raduje z prvého trojbodového zápisu od 20. augusta, keď pred vlastnými priaznivcami prekonal Žilinu (1:0), terajšieho lídra.

Brankár Michaloviec Patrik Macej zasahuje po strele Františka Kubíka.
Brankár Michaloviec Patrik Macej zasahuje po strele Františka Kubíka. (Autor: SITA)

FORTUNA LIGA 2016/2017 - 11. kolo:

Žilina - Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 50. Škvarka

ŽK: 35. Otubanjo, 35. Mabouka, 73. Vavro, 82. Iván Santiago Díaz - 30. J. Kostelný, 35. P. Vajda, 80. Krivák, rozhodovali: P. Hrčka - T. Somoláni, Bednár, 3008 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Káčer, Iván Santiago Díaz, Škvarka (89. Klec) - Špalek, Otubanjo, Hlohovský (90.+ Vallo)

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič - P. Vajda, Podio - Viazanko (74. K. Kuzma), M. Kochan, Breznaník (62. P. Šafranko) - Opoku Bernadina

Hlasy trénerov:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Oceňujem excelentnú podporu fanúšikov pre zranených Pečovského a Mazáňa, nevidí sa to často. Pre mňa je super, že vyhrala snaha a túžba hry na riziko a do ofenzívy, pretože súper mal nepríjemné štandardky a rýchle protiútoky. Podstatné je, že sme s takým súperom uhrali čisté konto. Produktivita nebola štandardná ani nadštandardná, dali sme iba jeden gól, hoci sme nastrelili tyčku aj brvná. Ale podstatné bolo, že sme dokázali takýto zápas vybojovať a naša sila tým bude iba rásť. Ďakujem chlapcom za solídnu mentalitu a kompaktnosť. Za aktivitu sme si zaslúžili dať aspoň jeden gól a víťazstvo je pre nás zaslúžené."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Videli sme veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré malo zaujímavý náboj a tempo. Súboj sa lámal v prvom polčase, kde sme mali tri tutovky, ale Volešák ich pochytal. V druhom polčase sme po hrubej chybe inkasovali rozhodujúci gól a potom sme sa už nedokázali dostať do zápasu. Domáci už dominovali a ja im blahoželám."

Ružomberok - Dunajská Streda 2:2 (1:1)

Góly: 30. Ďubek, 89. Lačný (z pok. kopu) - 44. a 61. Pačinda (druhý z pok. kopu)

ŽK: 28. J. Mareš, 57. Chrien - 10. Štepanovský, 28. Ľ. Michalík, 45.+ Polievka, 90. T. Huk, 90.+ Živkovič, rozhodovali: Glova - Slyško, Ferenc, 1875 divákov

Ružomberok: Macík - P. Maslo (65. Martin Nagy), J. Maslo, D. Kružliak, Kupec - Chrien, Kolčák - E. Daniel, Ďubek (80. Faško), Gál-Andrezly - J. Mareš (65. Lačný)

Dunajská Streda: Tofiloski - Kwin, Ľ. Michalík, T. Huk, Brašeň - Pambou, B. Ľupták - Štepanovský (86. M. Ljubičič), Macou Sarr (90.+ Živkovič), Pačinda - Polievka (63. Šabala)

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Zápas sme slušne rozbehli. Dali sme vedúci gól, no po vyrovnaní v závere polčasu akoby na nás padla nejaká nervozita. Hráči ľahko strácali lopty, súperovi sme zbytočne nechali veľa priestoru. Cenné je, že aj napriek takému priebehu sme v závere boli schopní vydolovať bod."

Krisztián Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal. Súper išiel do vedenia, my sme vyrovnali. Cez prestávku sme sa porozprávali, že to, čo hráme, je málo, že potrebujeme pridať a že naša kvalita je vyššia. Chlapci v druhom polčase potvrdili vysoký potenciál. Dali vedúci gól a mali pridať aj tretí. Žiaľ, to sa nestalo a v závere sme inkasovali z penalty. Som šťastný, že sme zvládli posledné dni. Mužstvo vyhralo v Prešove, v pohári sebavedomo postúpilo a aj na ihrisku silného Ružomberka ukázalo svoju kvalitu."

Slovan Bratislava - Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 19. Čavrič, 33. Soumah (z pok. kopu), 82. Vernon De Marco Morlacchi - 90. Škutka (z pok. kopu)

ŽK: 44. J. Kotula, 67. De Kamps, 90.+ Saláta - 38. Koscelník, 41. S. Danko, 90.+ Kushta, rozhodovali: Chmura - Hancko, Súkenníková

Slovan Bratislava: J. Mucha - J. Kotula (84. Ligeon), Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík - Rigo (59. G. Scott), De Kamps - Schet, Soumah, Cléber (75. F. Oršula) - Čavrič

Michalovce: P. Macej - Koscelník, Chukwuebuka Lazarus, Podhorin, Sipľak - Kristi Qose (71. Kushta) - I. Žofčák, S. Danko, Mensah (79. Turík), Ivan Kotora (55. Kunca) - Škutka

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "V sobotu sme odohrali vydarené stretnutie. Opäť sme potvrdili, že si dokážeme vytvoriť mnoho príležitostí. Strelili sme tri góly, no mohli sme ich pridať aj viac. V prvom polčase sme predviedli dobrý pohyb, zverenci splnili moje pokyny. V druhom dejstve sme držali náskok a po treťom zásahu bolo jasné, že dosiahneme tri body. Na konci sme inkasovali a pustili sme súpera do šancí, s čím nie som spokojný. Teraz máme dva týždne na pokojnú prípravu."

Anton Šoltis, tréner Zemplína: "Do zápasu sme vstúpili dobre, škoda nevyužitých možností. Následne sme súpera vlastnými chybami pustili do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sme sa snažili s nepriaznivým stavom niečo urobiť, ale ťažko sme sa dostávali do šancí. Ku koncu sme zdramatizovali vývoj, domáci však zvíťazili zaslúžene."

Myjava - Senica 2:0 (0:0)

Góly: 80. T. Kóňa, 87. Ľ. Kolár

ŽK: 53. Ostojič - 25. Quaye, 72. Pillár, rozhodovali: Špaček - Vorel, Bobko, 1313 divákov

Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Machovec - T. Kóňa, Marček (59. Š. Pekár) - Kukoľ, Bílovský, Brigant (59. P. Sládek) - Ľ. Kolár (89. Mehremič)

Senica: Šulla - I. Gončar, Červeňák, Pillár, Weriton - M. Kratochvíl, Quaye (83. Kopičár) - Pirulo, S. Mráz (69. Jedinák), Ebwelle (85. J. Kosorin) - Turyna

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Zápas na pohľad nevyzeral tak, ako sme si predstavovali. V prvom polčase bol slabý pohyb, s loptou sme robili pomaly. Jednoducho sme nehrali to, čo sme chceli hrať. Mali sme šance, ktoré sme nepremenili. Pomohlo nám striedanie, keď prišli na trávnik Pekár so Sládekom a oživili hru. Keď sú oni dvaja na ihrisku, hneď to vyzerá inak. Začali sme dominovať. Od 65. minúty môžem byť spokojný aj s hrou, vytvárali sme si šance. Paradoxne, dali sme gól po hrubej chybe hosťujúceho brankára. Ako som povedal, s prvým polčasom určite spokojný nie som, ale chceli sme vyhrať a to sa nám podarilo. Musím chlapcov pochváliť za to, že to odmakali a išli za víťazstvom."

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Pre nás to bol trochu smolný zápas. Podľa mňa by mu svedčila remíza z toho dôvodu, že boli šance na jednej aj na druhej strane. Súper bol trochu šťastnejší, že dal prvý gól. Pri druhom sme už hrali vabank. Veľmi sa na góly narobíme. Nedarí sa nám, v posledných zápasoch sa trápime. Mali sme dve či tri dobré príležitosti, ale neskórovali sme. Možno keby sme dali prvý gól, tak by sa šťastie priklonilo k nám."

Trnava - Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Hladík

bez kariet, rozhodovali: J. Pavlík - Ádám, Jankovič, 3221 divákov

Trnava: A. Jakubech - Čögley, Greššák, Hladík, Janso - Bello, A. Sloboda - Jirka, M. Košťál (46. B. Bališ), E. Halilovič (81. Gagnon) - Tambe (46. Dubec)

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Válovčan, M. Pastva, Bariš, Orávik - Guilavogui (56. Jesus Konnsimbal), M. Sedlák (58. Rejdovian)

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Dnes nemám čo hodnotiť. Na tento zápas musíme čo najskôr zabudnúť. Z našej strany to nebol ligový futbal."

Peter Gergely, tréner ViOn-u: "Som sklamaný z výsledku, pretože sme dostali gól v poslednej minúte a prehrali sme nezaslúžene. Gól sme mali dať my a mohli sme v Trnave bodovať."

Fortuna liga  2016/2017
01.10.2016 o 17:00
Žilina
1:0
(0:0, 1:0)
90+2 minúta
Ukončený
Podbrezová
Prehľad
Góly: 50. Škvarka (Špalek). ŽK: 34. Mabouka (ZIL), 35. Otubanjo (ZIL), 73. Vavro (ZIL), 81. Diaz (ZIL) – 29. Kostelný (POD), 35. Vajda (POD), 79. Krivák (POD). Rozhodca: Hrčka – Somoláni, Bednár. Diváci: 3008.
Prenos
Žilina dnes porazila po výbornom výkone Podbrezovú 1:0 a na čele tabuľky tak má už šesťbodový náskok. O jediný gól domácich sa v 50. minúte postaral kapitán tímu Michal Škvarka. Ja sa s vami pre dnešok lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu.
90+2
Koniec zápasu.
90+2
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Hlohovský, prichádza Kristián Vallo.
90+1
Hostia ešte v úplnom závere zápasu vrhajú posledné zbytky síl do ofenzívy, no dnes zrejme nebudú úspešní.
90
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.
88
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Škvarka, prichádza Michal Klec.
88
Tak napokon je to kapitán Žiliny Michal Škvarka, ktorý za potlesku divákov opúšťa trávnik na nosidlách. Nuž, verme, že domáci špílmacher bude v poriadku.
88
Zdá sa, že Nikolas Špalek má počas prerušenej hry zdravotné problémy, pretože ostáva ležať na trávniku.
88
Tak nie, napokon ide do hry v drese Žiliny Michal Klec.
87
Domáci chystajú prvé striedanie, do hry príde Kristián Vallo.
86
86
importantVeľká príležitosť Žiliny, Martin Kuciak predviedol po strelách Otubanja a Špaleka výborné zákroky a stále drží svoj tím v hre.
85
Nuž ale hostia by mali začať myslieť na útok, teda za predpokladu, že chcú dnes v Žiline bodovať. Zatiaľ to však na záverečný nápor Podbrezovej vôbec nevyzerá.
84
Domáci držia loptu na svojich kopačkách, už sa netlačia veľmi dopredu, skôr sa snažia hrať pozorne v defenzíve.
83
Jakub Holúbek sa na ľavej strane snaží, ale niektoré centrované lopty mu dnes lietajú kade tade.
82
Adrián Guľa i Marek Fabuľa rázne rozdávajú svojim hráčom pokyny do záverečných 10 minút, čaká nás dnes veru napínavý záver zápasu.
81
yellowCardŽltú kartu dostáva Ivan Santiago Diaz (MŠK Žilina).
80
Žilina dominuje v strede poľa a to dnes môže byť kľúčový faktor k víťazstvu.
79
yellowCardŽltú kartu dostáva Ján Krivák (ŽP Šport Podbrezová).
78
Žilinčania sa stále snažia pridať druhý gól ako poistku, no proti je skvelý brankár Podbrezovej Martin Kuciak.
77
Kamil Kuzma sa snažil o prienik po pravej strane, ráznu stopku mu však vystavil Denis Vavro.
76
Výborná akcia domácich, Mabouka si skvele spracoval na hrudi center hostí, potiahol loptu dopredu a našiel pred šestnástkou Podbrezovej Michala Škvarku. Kapitán Žiliny sa elegantne zbavil obrancu, no jeho následná strela letela ďaleko od Kuciakovej bránky.
75
Znovu to vyzeralo na drobnú chybu v obrane hostí, čo mohol využiť Otubanjo, no Kuciak dobre čítal hru a loptu rozohral.
74
changeStriedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Miroslav Viazanko, prichádza Kamil Kuzma.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Denis Vavro (MŠK Žilina).
73
Tak už to nie je pravda, pretože domáci sa znovu natlačili do zakončenia, a budú kopať ďalší rohový kop.
72
V týchto minútach nám tempo hry mierne opadlo, oba tímy si akoby vybrali oddychový čas.
71
Šikovný center Otubanja do pokutového územia hostí, no Denis Vavro na loptu hlavou nedosiahol a tá skončila v rukaviciach Martina Kuciaka.
70
Do konca riadneho hracieho času ostáva ešte približne 20 minút, Žilina stále vedie nad Podbrezovou 1:0.
69
Dnešné stretnutie sleduje 3008 divákov.
68
importantFanúšikovia Žiliny aktuálne skandujú mená dvoch zranených hráčov – konkrétne Viktora Pečovského a Róberta Mazáňa. I to je krásny pozdrav pre zranených hráčov.
67
Žilinčania sú v týchto minútach jasne na koni, doslova hostí valcujú a snažia sa vsietiť druhý gól.
66
importantTak toto je neuveriteľné, domáci pokračujú v drvivom tlaku, Holúbek tvrdou ranou z hranice šestnástky opečiatkoval ľavú tyč Kuciakovej bránky!
65
importantZnovu veľká šanca domácich, po rohovom kope sa k strele z hranice šestnástky dostal Miroslav Káčer, ktorý tesne minul ľavý horný roh bránky hostí.
64
64
importantZnovu pekná akcia Žiliny, do lopty sa krásne oprel snáď z 25 metrov kapitán MŠK, jeho delovka bola tečovaná a tesne minula pravý horný roh Kuciakovej bránky. Nasledovať bude rohový kop Žiliny.
63
Z tejto štandardnej situácie nič vážnejšie nevzniklo, lopta končí za čiarou a vykopávať ju bude Miloš Volešák.
62
Hostia sa snažili niečo vymyslieť na pravej strane pokutového územia Žiliny, napokon je z toho rohový kop pre tím Podbrezovej.
62
changeStriedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Michal Breznaník, prichádza Pavol Šafranko.
61
Hostia z Podbrezovej chystajú prvé striedanie v zápase, do hry príde Pavol Šafranko.
60
Máme za sebou hodinu hry, po ktorej Žilina vedie gólom Škvarku z 50. minúty nad Podbrezovou 1:0.
59
Tak dnes vidíme v Žiline naozaj výborný futbal a dá sa povedať, že ani minútu nie je na trávniku nuda.
58
58
importantPo rohovom kope boli domáci blízko k ďalšiemu gólu, pretože lopta sa dostala až na hlavu Otubanja, ktorý ju však najskôr nevydarene poslal do zeme, odkiaľ sa guľaté čudo odrazilo do brvna Kuciakovej bránky!
57
Ernest Mabouka skúsil dlhý center z pravej strany do šestnástky hostí, Turňa pred nabiehajúcim Diazom loptu odkopol na rohový kop.
56
Matúš Turňa znovu posielal pekný center do šestnástky Žiliny, po sérii hlavičiek hráčov hostí skončila lopta vedľa Volešákovej bránky.
55
Futbalom sa bavia i prítomní diváci, tí žilinskí si pýtajú majstrovský titul pre Žilinu. Do konca súťaže je však ešte veľmi, naozaj veľmi ďaleko.
54
Domáci sa znovu tlačia do útoku, Jakub Holúbek ale tentoraz cez Turňu neprešiel.
53
Ale pozor, Endy Bernadina sa dostal do dobrej pozície v strede šestnástky Žiliny, strela mu však príliš nesadla a Volešák ju bez problémov kryl.
52
Matúš Turňa skúsil center z pravej strany, s jeho pokusom však nemal Miloš Volešák žiadny problém.
51
Domácim po góle doslova narástli krídla v týchto sekundách na trávniku doslova lietajú.
50
50
goalŽilina dala gól!
Aký môže byť futbal jednoduchý ukázali v tomto momente Žilinčania, pretože Nikolas Špalek sa zbavil na pravej strane obrancu, poslal ideálnu prihrávku na hranicu šestnástky hostí pre kapitána Žiliny MICHALA ŠKVARKU a ten sa už nemýlil, prízemnou strelou k ľavej tyči posiela Žilinu do vedenia 1:0!
48
Holúbek našiel z ľavej strany v šestnástke hostí Otubanja, ktorý ešte prihrával na lepšie postaveného spoluhráča, pričom trafil obrancu hostí. Otubanjo i viacerí diváci videli ruku hráča Podbrezovej, no hlavný rozhodca Hrčka nepískal a tak pokračujeme v hre ďalej.
47
Úvod druhej časti hry sa nesie už tradične v znamení kombinácie Žilinčanov v strede hriska.
46
Druhý polčas začali výkopom domáci futbalisti. Oba tímy nastúpili bez zmien v zostavách.
46
Začal sa druhý polčas.
Už o malú chvíľu sa začne druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Žiline stav 0:0, ale videli sme skutočne výborný futbal s množstvom šancí najmä na strane domácej Žiliny. Druhý polčas sa začne približne o 18:00.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Chyba v obrane hostí, Otubanjo sa takmer dostal k zakončeniu, no všetko nakoniec vyriešil Kuciak, ktorý skryl loptu do svojich rukavíc. Nigérijčan sa ešte odvážne pustil do súboja, za čo si vyslúžil od Kuciaka niekoľko nepekných slov.
43
Hostia sa po dlhšom čase dostali dopredu, no Miroslav Viazanko bol v postavení mimo hru.
42
Nikolas Špalek našiel pred šestnástkou hostí Otubanja, ktorý sa oprel do lopty, no táto strela mu nesadla a tak nemal Martin Kuciak v bránke hostí vážnejší problém.
41
Blíži sa nám záver prvého polčasu, gól sme v Žiline zatiaľ nevideli, ale rozhodne sa nemáme na čo sťažovať, pretože vidíme skutočne zaujímavý zápas.
40
Michal Breznaník v ďalšom súboji s Ernestom Maboukom, tentoraz sa však obaja hráči sústredili na futbal. Už bolo načase.
39
Pekný center Mabouku po pravej čiary pre Miroslava Káčera, stredopoliar MŠK bol ale napokon v postavení mimo hru.
38
Žilina sa veľmi snaží skórovať, ale hostia majú skutočne veľmi pozornú defenzívu. Nuž a dnes o hlavu nad všetkými hráčmi hostí výkonom vyčnieva brankár Martin Kuciak.
37
Záver prvého polčasu je veľmi, ale naozaj veľmi nervózny, domáci sa snažia vsietiť vedúci gól a blízko bol k tomu Jakub Holúbek, ktorý špičkou kopačky poslal loptu tesne vedľa Kuciakovej bránky.
36
Domáci sa znovu nadýchli k útoku, dve výborné strely Mabouku za sebou však Kuciak vyrazil, tú druhú na rohový kop.
35
yellowCardŽltú kartu dostáva Patrik Vajda (ŽP Šport Podbrezová).
35
yellowCardŽltú kartu dostáva Yusuf Otubanjo (MŠK Žilina).
34
yellowCardŽltú kartu dostáva Ernest Mabouka (MŠK Žilina).
33
Nuž a vášne nám horia naďalej, pretože bol tentoraz faulovaný Miroslav Viazanko, ktorý k pádu pridal aj výkrik na úrovni herca v tureckej telenovele. Vzniká ďalšia zbytočná šarvátka.
32
Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Michal Breznaník, jeho strela z veľkej diaľky však nemala potrebné parametre.
31
Nepríjemný center hostí do šestnástky Žiliny, loptu hlavou jemne pohladil už spomínaný kapitán železiarov Kostelný, no Volešák ju výborným zákrokom vyrazil na rohový kop.
30
Tak snáď nám už vášne trochu opadli a budeme sa znovu môcť venovať len a len futbalu.
29
Miroslav Káčer fauloval v strede poľa Podia, na čo stratil nervy Michal Breznaník a rázne sa pustil do mladého Žilinčana. Strhla sa menšia šarvátka, jej výsledkom je žltá karta pre kapitána Podbrezovej.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Jaroslav Kostelný (ŽP Šport Podbrezová).
28
Znovu sa Žilinčania snažia nájsť priestor v obrane hostí, Podbrezová však dnes skutočne výborne bráni.
27
Opticky to vyzerá akoby hostia vyrovnali hru, no prakticky to pravdou nie je, pretože lopta je stále podstatne viac na kopačkách domácich futbalistov.
26
26
Pekná akcia hostí, po zakončení Vajdu musel Volešák loptu vytlačiť rohový kop. Po rohovom kope sa lopta dostala v strede šestnástky znovu na nekrytého Vajdu, ktorého ďalšiu strelu Volešák skvele vyrazil.
25
V Žiline je na slovenské pomery výborná futbalová atmosféra, starajú sa o ňu hlavne ultras fanúšikovia Žiliny, ktorí do skandovania zapájajú postupne celý štadión.
24
Vavro takticky fauloval na ľavej strane Breznaníka, hlavný rozhodca Hrčka píska, no Breznaník naďalej protestuje a pýta žltú kartu pre domáceho stopéra.
23
Znovu zaujímavá akcia a strela v podaní Otubanja, strela žilinského snipera však bola zblokovaná a pre Kuciaka teda neznamenala žiadne nebezpečenstvo.
22
Máme za sebou polovicu prvého polčasu, v Žiline máme stále stav 0:0.
21
Yusuf Otubanjo sa snažil preniknúť do pokutového územia Podbrezovej, Ján Krivák však predviedol výborný obranný zákrok a nigerijského útočníka v službách Žiliny obral o loptu.
20
Žilina klasicky kombinuje v strede poľa, hostia sa bránia i za cenu jednoduchých odkopov lopty do stredu poľa.
19
Opäť sa črtala zaujímavá možnosť hosťom na ľavej strany, Pablo Podio bol však napokon v postavení mimo hru.
18
Podio tentoraz vysunul na ľavú stranu Breznaníka, ktorý poslal centrovanú loptu do šestnástky Žiliny, hlavička Bernadinu bola tečovaná na rohový kop.
17
17
importantĎalší fantastický zákrok gólmana Kuciaka, ktorý predviedol skvelý reflex a Otubanjovu strelu vyrazil vedľa svojej bránky.
16
Priamy kop Žiliny z dobrej pozície, do lopty sa z približne 20 metrov oprel Filip Hlohovský, no jeho projektil skončil len v obrannom múre hráčov Podbrezovej.
15
importantMatej Kochan vymyslel excelentnú prihrávku do voľného priestoru pre Michala Breznaníka. Skúsený hráč hostí sa rútil na Volešáka, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol a tak jeho strelu brankár Žiliny bez problémov chytil.
15
Tempo hry nám mierne opadlo, hostia ustáli úvodný tlak Žiliny.
14
Miroslav Viazanko sa snažil preniknúť po pravej strane popri čiare, všetko ale vyriešil Martin Králik, ktorý ho čistým sklzom obral o loptu.
13
Zápas dnes podporujú svojimi hlasivkami i fankluby oboch tímov. Navrch majú domáci, ale Podbrezovčania sa taktiež vôbec nemajú za čo hanbiť.
12
Matej Kochan sa snažil potiahnúť útok hostí stredom hriska, našiel voľného Endyho Bernadinu, no toho už obrana Žiliny následne odzbrojila.
11
Denis Vavro opäť skúšal z hĺbky poľa nájsť dlhým centrom Michala Škvarku, no na kapitána MŠK si už dáva obrana hostí veľký pozor.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu. Gól sme v Žiline síce zatiaľ nevideli, ale diváci sa rozhodne nemajú na čo sťažovať.
9
importantDenis Vavro sa oprel do strely po trávniku azda z 25 metrov, Martin Kuciak sa natiahol celý aký je dlhý a loptu špičkami prstov vytlačil vedľa svojej bránky! Krásny zákrok skúseného brankára Podbrezovej.
8
Miroslav Káčer dostával zaujímavú loptu do priestoru, no k zemi ho poslal Pablo Podio. Zákrok to bol zrejme dovolený, pretože sa pokračuje v hre.
7
Pekná hlavička Martina Králika z hranice šestnástky, Martin Kuciak loptu vytlačil na brvno svojej bránky. Následný rohový kop už pre obranu hostí neznamenal žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.
6
Nuž, najlepšia obrana ligy z Podbrezovej zažíva aktuálne dosť krušné chvíle, železiari zatiaľ tlaku Žiliny odolávajú.
5
5
importantĎalšia veľká šanca Žiliny, k zakončeniu sa po centrovanej lopte dostal Miroslav Káčer, no v sklze poslal loptu vedľa bránky Martina Kuciaka.
4
Vidíme typický obraz žilinskej hry, Šošoni kontrolujú loptu v strede poľa a hľadajú priestor na prienik za obranu Podbrezovej.
3
Z rohového kopu už domáci nedokázali ohroziť gólmana Podbrezovej, no naďalej držia loptu na svojich kopačkách a hrajú veľmi aktívne.
2
2
importantVeľká šanca Žiliny, pretože Denis Vavro poslal krásny center za obranu hostí pre Michala Škvarku, ktorý skúsil prízemnú strelu k pravej tyči, no Martin Kuciak loptu skvele vyrazil na rohový kop!
1
Prvá akcia hostí, Matej Kochan skúsil uličku za obranu Žiliny, nikto z jeho spoluhráčov na túto prihrávku nereflektoval.
1
Úvodný výkop majú hostia z Podbrezovej.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy prichádzajú na trávnik.
V Žiline vládne príjemné futbalové počasie, teplota je približne 20°C, čaká nás šláger kola, čo viac si môžu diváci dnes priať?
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Vavro, Holúbek – Káčer, Škvarka (C), Diaz – Hlohovský, Otubanjo, Špalek.
Náhradníci: Leško – Letić, Klec, Mandiangu, Haskič, Vallo, Kaša.

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Turňa, Kostelný (C), Breznaník – Vajda, Kochan, Djordjevič, Podio – Krivák, Bernadina.
Náhradníci: Lukáč – Migaľa, Szczepaniak, Kupčík, Magda, Kuzma, Šafranko.

Rozhodca: Hrčka – Somoláni, Bednár.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 11. kola futbalovej Fortuna ligy v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov ŽP Šport Podbrezová. Zápas sa začína o 17:00, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke ligy 1. miesto so ziskom 25 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili Šošoni v Zlatých Moravciach 2:0 (góly Otubanjo a Denis Vavro), no prišli o Viktora Pečovského (zlomená noha v súboji s Kostadinovom) a Róberta Mazáňa (odtrhnutá achilovka). V týždni Žilinčania odohrali i súboj Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, kde zvíťazili v Lipanoch 2:1 vďaka dvom gólom Otubanja zo záveru zápasu.
Poradie strelcov MŠK Žilina:
1. Otubanjo 6 gólov
2. Hlohovský 6 gólov
3. Špalek 4 góly

Podbrezová patrí k najpríjemnejším prekvapeniam aktuálnej futbalovej sezóny na Slovensku. Železiarom patrí v aktuálnej tabuľke ligy 2. miesto so ziskom 22 bodov. Tím z Podbrezovej sa môže pýšiť aktuálnej najlepšou defenzívou v lige a tak nás dnes čaká súboj najlepšieho útoku v lige (Žilina) a najlepšej obrany. V poslednom doterajšom stretnutí Podbrezová zvíťazila na domácej pôde nad Ružomberkom 3:1. O góly ŽP Šport sa postarali Podio, Kochan a Vajda. Hostia rovnako ako Žilina odohrali v týždni i pohárový zápas na trávniku druholigovej Skalice, kde však remizovali 0:0 a v následnom penaltovom rozstrele prehrali 11:12.
Poradie strelcov ŽP Šport Podbrezová:
1. Podio 3 góly
2. Viazanko 2 góly
3. Breznaník 2 góly

Pohľad do histórie vzájomných zápasov hovorí, že oba tímy odohrali 6 vzájomných súbojov. V dvoch stretnutiach zvíťazila Žilina, v jednom zápase sa zrodila remíza a 3 duely vyhrala Podbrezová.

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Futbalnet»Zápas prvého s druhým vyhrala Žilina. Zvíťazila hra na riziko, vraví tréner