Sparta sa postarala o senzáciu, zdolala slávny Inter Miláno

Václav Kadlec strieľa svoj druhý gól do siete Interu Miláno.
Václav Kadlec strieľa svoj druhý gól do siete Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. sep 2016 o 16:37

Taliansky klub nezískal v úvodných dvoch zápasoch skupinovej fázy Európskej ligy ešte ani bod.

BRATISLAVA. Futbalisti Sparty Praha vyhrali vo štvrtkovom dueli druhého kola skupinovej fázy Európskej ligy nad Interom Miláno 3:1.

K cennému triumf nasmeroval domácich Václav Kadlec dvoma gólmi v prvom polčase (momentky zo zápasu si môžete pozrieť tu).

Sparta si pripísala prvé body v K-skupine. Inter navyše dohrával bez vylúčeného hráča a bez bodu sa nečakane nachádza na dne tabuľky.

Fotogaléria zo zápasu Sparta Praha - Inter Miláno: fotogaléria

30.9.2016

Ďalší český zástupca Slovan Liberec v bránke so Slovákom Martinom Dúbravkom prehral s gréckym tímom PAOK Solún 1:2.

Domáci nastúpili po niekoľkodňovej karanténe spôsobenej infekčným vírusom.

Napriek tomu sa expresne rýchlo ujali vedenia - už v prvej minúte sa strelecky presadil Nikolaj Komličenko. PAOK ale onedlho vyrovnal z pokutového kopu a osem minút pred koncom o jeho víťazstve rozhodol Stefanos Athanasiadis.

Martin Škrtel sa s Fenerbahce Istanbul tešil z triumfu 1:0 nad Feyenoordom Rotterdam a turecký tím je na čele A-skupiny. Autorom jediného gólu bol Nigérijčan Emmanuel Emenike. Miroslav Stoch sedel na lavičke náhradníkov.

V druhom súboji skupiny sa Manchester United dlho trápil so Zorjou Luhaňsk a vyhral tesne 1:0 zásluhou Zlatana Ibrahimoviča.

Tomu pri góle v 69. minúte asistoval Wayne Rooney, ktorý opäť naskočil ako striedajúci hráč iba krátko pred rozhodujúcim momentom.

Zlatan Ibrahimovič (s číslom 9) skóruje do siete Zorje Luhaňsk.
Zlatan Ibrahimovič (s číslom 9) skóruje do siete Zorje Luhaňsk. (Autor: TASR/AP)

Jasným lídrom D-skupiny je po druhom víťazstve Zenit Petrohrad. Doma si poradil s Alkmaarom hladko 5:0. V domácom drese hral Róbert Mak do 69. minúty, dvoma gólmi sa prezentoval Alexandr Kokorin.

Rapid Viedeň prehral v Bilbau s Athleticom 0:1, slovenský brankár Ján Novota šancu zasiahnuť do hry nedostal.

Futbalisti bundesligového FSV Mainz 05 sú aj po druhom kole skupinovej fázy bez prehry. Vo štvrtok otočili skóre na ihrisku azerbajdžanského tímu FK Gabala a po triumfe 3:2 majú v C-skupine na konte štyri body.

Domáci sú po predchádzajúcej prehre v Bruseli s Anderlechtom s nulou na konte.

Plný počet šesť bodov a sľubnú východiskovú pozíciu na postup do vyraďovačky majú po dvoch dueloch na konte okrem Zenitu aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, Schalke 04, Krasnodar a APOEL Nikózia.

Európska liga 2016/2017 - skupinová fáza, 2. kolo:

A-skupina:

Fenerbahce Istanbul - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)

Gól: 18. Emenike

/za domácich Škrtel celý zápas/

Manchester United - Zarja Luhaňsk 1:0 (0:0)

FC Astana - Young Boys Bern 0:0

Olympiakos Pireus - APOEL Nikózia 0:1 (0:1)

Góly: 57. Gurbanov (z 11m), 52. Zenjov - 41. Muto, 68. Cordoba, 78. Öztunali

AS St. Étienne - RSC Anderlecht 1:1 (0:0)

Góly: 90.+4 Roux - 62. Tielemans (z 11m)

F-skupina:

Athletic Bilbao - Rapid Viedeň 1:0 (0:0)

G-skupina:

Ajax Amsterdam - Standard Liége 1:0 (1:0)

Gól: 28. Dolberg

Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

Šachtar Doneck - SC Braga 2:0 (1:0)

Góly: 5. Stepanenko, 56. Kovalenko, ČK: 47. Fred (Šachtar)

1.Šachtar Doneck22003:06 b
2.KAA Gent21103:14 b
3.SC Braga20111:31 b
4.Konyaspor20020:30 b

I-skupina:

FC Schalke 04 - Red Bull Salzburg 3:1 (1:0)

Góly: 15. Goretzka, 48. Caleta-Car (vlastný), 59. Höwedes - 72. Soriano

FK Krasnodar - OGC Nice 5:2 (2:1)

Góly: 33. a 65. Joaozinho (druhý z 11m), 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov - 43. Balotelli, 71. Cyprien

1.FK Krasnodar22006:26 b
2.FC Schalke 0422004:16 b
3.Red Bull Salzburg20021:40 b
4.OGC Nice20022:60 b

J-skupina:

AC Fiorentina - FK Karabach Agdam 5:1 (3:0)

Góly: 39. a 45.+1 Babacar, 63. a 78. Zarate, 43. N. Kalinič - 90.+2 Ndlovu, ČK: 30. Junuszade (Karabach)

Sparta Praha - Inter Miláno 3:1 (2:0)

Góly: 7. a 25. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio, ČK. 75. Ranocchia (Inter)

Góly: 45.+1 Schönbächler, 79. Cavuševič - 73. Maher

Steaua Bukurešť - FC Villarreal 1:1 (1:1)

(2:0, 1:1)
90+4 minúta
Inter
Góly: 7. V. Kadlec, 25. V. Kadlec, 76. Mazuch – 71. Palacio. ŽK: 78. Juliš (SPA), 80. V. Kadlec (SPA), 90+2. Pulkrab (SPA) – 46. Ranocchia (INM). 2.ŽK=ČK: 75. Ranocchia (INM). Rozhodca: Dias – Tavares, Soares.
Sparta Praha dokráčala v zápase s Interom Miláno k cennej a zaslúženej výhre! Domáci hrali výborne celý čas, a tak môžu s fanúšikmi oslavovať tri body. V 71. minúte znížil Palacio na 1:2, ale o chvíľu neskôr zlomil odpor vylúčený Ranocchia a gól Mazucha.

Ďakujem vám za pozornosť.
90+4
90+4
Začala plynúť posledná minúta nadstaveného času.
90+3
Sparta smeruje za tromi bodmi, sparťanský kotol oslavne spieva a tlieska.
90+2
yellowCardMartin Pulkrab dostal dodatočne žltú kartu, pretože bola nariadená výhoda a hra sa prerušila po pár desiatkach sekúnd.
90+1
Hlavný rozhodca pridal až tri minúty.
90
Icardi pálil zo zúfalosti takmer zo 45 metrov, no Koubek len sledoval loptu smerujúcu vedľa.
88
88
importantKoubek si teraz zhlboka vydýchol! Icardi našiel Édera, ktorý bol sám za obranou, obhodil Koubka, no lopta tesne minula priestor medzi tromi žrďami!
88
changeStriedanie v tíme AC Sparta Praha: z ihriska odchádza Aleš Čermák, prichádza David Lafata.
86
Aleš Čermák skákal na Kadlecov center, no chýbalo mu ešte pár výškových centimetrov.
84
importantRýchla akcia Sparty! Dočkal prihral rýchlejšiemu Kadlecovi, ktorý s vidinou hetriku vypálil zo strednej vzdialenosti, ale Handanovič v pohode chytil!
83
Karavajev zbytočne zakončil kombináciu Sparty, pretože mohol pokračovať a domáci by určite získali ďalšie sekundy.
82
Hlásateľ oznámil, že dnešný zápas sleduje priamo na štadióne 14 651 divákov.
81
importantIcardi predĺžil loptu na Palacio pätičkou, no Koubek stihol vybehnúť a zakročiť!
80
yellowCardVáclav Kadlec si vyslúžil žltú kartu za tvrdý faul na nohy Rodriga Palacia.
78
yellowCardLukášovi Julišovi neostávalo nič iné, len pri bránení použiť ruky a pozastaviť útok Interu.
76
76
goalSparta dala gól!
Letná vybuchla od radosti! Dočkalov center pretiahnutý center vrátil pred bránku Holzer a ONDŘEJ MAZUCH hlavou vracia Sparte dvojgólový náskok!
75
75
redCardAfterYellowInter bude dohrávať v desiatich! Andrea Ranocchia zbadal za tvrdý faul žltú kartu a následne aj farbu červenú!
75
Dobrý Dočkalov center odvrátili hostia do stredu ihriska, kde „Rudí“ pokračujú vo svojej kombinácii.
74
Karavajevov center hľadal Pulkraba, pred ktorým odvrátil na rohový kop jeden z hosťujúcich hráčov.
73
changeStriedanie v tíme AC Sparta Praha: z ihriska odchádza Michal Kadlec, prichádza Matěj Pulkrab.
71
71
goalInter dal gól!
Sparta sa pripravila o čisté konto sama v strede ihriska. Po náražačke išiel RODRIGOM PALACIO sám na bránku a dokázal usmerniť loptu priamo k žrdi! Posledných 20 minút bude poriadne zaujímavých!
70
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Assane Demoya Gnoukouri, prichádza Mauro Icardi.
70
Ansaldi sa nepresadil cez Holzera, ktorý loptu usmernil vedľa trávnika.
68
Vášne na tribúnach vzplanuli po Ansaldiho zákroku na Dočkala. Hlavný arbiter faul nezapískal, a tak sa hrá ďalej.
67
Ansaldiho vysoký center si našiel cestu do náručia pripraveného sparťanského gólmana Koubeka.
66
changeStriedanie v tíme AC Sparta Praha: z ihriska odchádza Martin Frýdek, prichádza Lukáš Juliš.
65
Frýdek je už na nosidlách. Vyzerá to s ním veľmi zle, asi na otras mozgu.
63
Martin Frýdek je na zemi po tvrdom vzdušnom súboji.
63
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Antonio Candreva, prichádza Ivan Perišić.
62
62
Hodina hry je už dávno za nami, Sparta vedie 2:0 a kontroluje priebeh zápasu, ktorý vedie do víťazného konca.
60
Éder zakončil centrovanú loptu z pravej strany hlavou vysoko nad bránu.
59
Na druhej strane poslal Palacio pozdrav ľuďom na tribúne. Koubek bude kopať smerom od svojej svätyne.
57
Nerazzurri urobili v strede ihriska ďalšiu chybu, no Václav Kadlec sa rozhodol neprihrať, a tak mal Murillo úlohu ľahšiu.
56
Michala Kadleca takmer zlikvidoval Gnoukouri, ktorý svojho protivníka vôbec nešetril a tvrdo ho zložil k zemi.
56
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Danilo D'Ambrosio, prichádza Cristian Ansaldi.
54
Domáci zahrávali ďalší roh, no tentoraz lopta vyletela von zo šestnástky. Následnému protiútoku pomohol dotykom aj rozhodca, no Koubek prihrávku na Candrevu prečítal.
54
Dočkal je dnes rozdielovým hráčom. V. Kadlec dal síce oba góly, ale práve Dočkal je hnacím motorom celej sparťanskej hry.
53
Vo vzduchu sa presadil Ranocchia, no loptu nasmeroval vedľa Koubkovej bránky.
53
Candrevov center zablokoval Michal Kadlec na rohový kop.
51
importantVáclav Kadlec bude pre Inter nočnou morou! Tentoraz dostal prihrávku za obranu, prehodil Handanoviča, no lopta skončila na hornej sieti!
51
51
Dočkalova strela skončila v dobre postavenom múre.
50
Domáci si následne vypracovali priamy kop spoza šestnástky.
49
49
importantVáclav Kadlec sa tentoraz predviedol v úlohe nahrávača, no jeho center Holzer netrafil podľa predstáv!
48
Sparta pokračuje v tlaku a chce rozhodnúť.
46
importantKaravajev mohol zvýšiť na 3:0 a zlomiť možný odpor Interu! Center zľava preskákal až k nemu, no netrafil prázdnu bránu!
46
yellowCardRanocchia dostal žltú kartu za faul na Kadleca.
46
Inter rozohral druhú polovicu, v ktorej bude musieť poriadne zabrať, aby pomýšľal na body.
46
Začal sa druhý polčas.
Sparta vedie po prvej polovici zaslúžene 2:0. Domáci predviedli suverénny a útočne ladený výkon, ktorý im priniesol dva góly z kopačky Václava Kadleca. Inter sa nedostal počas 45 minút do tempa, a tak ide do šatne s uvažovaním, čo treba urobiť pre prípadný zvrat.

Druhý polčas začne približne o 20:01.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Hráči Interu sú hotoví. Ich hrozný prejav podčiarkol hrôzostrašným odkopom Miangue.
44
Sparta sa ešte nadychuje k poslednému útoku prvého polčasu.
42
Mazuch nemohol hrať, pretože Dočkal mu prihral do ofsajdu.
41
Veľká škoda... Sparta si parádne loptu rozhodila, no Dočkal prihral Kadlecovi, ktorý vedel, že je v ofsajde.
40
Hostia kombinovali za veľkým vápnom, ale nakoniec zle prihrali a dopredu upaľujú domáci hráči.
39
Ever Banega poslal za obranu súpera dobrý pas, ale Rodrigo Palacio sa už po niekoľkýkrát neudržal a ostal v ofsajdovej pasci.
38
Sparta poslala pozdrav Handanovičovi, ktorý hodom založil útočnú akciu svojho tímu.
37
Rohový kop mali k dispozícii aj Nerazzurri, ktorí však pokračujú v útočnom trápení aj naďalej.
36
Dočkal rozohral nakrátko s Frýdkom, ktorého center nikoho nemusel zaujímať, pretože bol zapískaný útočný faul.
35
35
importantSpolupráca Kadlecovcov priniesla zaujímavý center Michala, ktorý chcel dopriať Václavovi hetrik,, no proti bol Murillo!
33
Čermák v strede trávnika zazmätkoval a takmer zariadil pre hostí rýchly brejk, no mladý Sparťan stihol všetko zachrániť.
32
Rodrigo Palacio si zabehol za obranu na dobrý center, no postranný rozhodca dobre zbadal jeho ofsajd.
30
Po Dočkalovom faule na Banegu zahrávali hostia štandardnú situáciu zo stredu ihriska, no opäť nič nevymysleli.
29
Sledujeme kombináciu Interu Miláno v strede ihriska, pretože Sparta bráni poriadne vysunutá a zatiaľ jej to funguje.
27
Handanovič si tentoraz Kadleca postrážil a nepustil ho k lopte. Dvojgólový strelec sa navyše nachádzal v ofsajde.
26
Hostia sa smerom dopredu trápia a to sa podpisuje aj na ich akciách, ktoré končia zúfalými pokusmi. Palaciov center preletele povedľa bránky a von z ihriska.
25
25
Obrana hostí zaspala pri štandardke a Sparta vedie 2:0! Frýdek vysunul VÁCLAVA KADLECA, ktorý išiel sám na Handanoviča, toho prehodil a posiela domácich do dobrého vedenia!
24
Kadlec s Čermákom si dva razy prihrali a z obrany Interu si týmto spôsobom urobili dobrý deň.
23
Nerazzurri si budú musieť s pokusom o odpoveď počkať, pretože ani teraz sa Koubek nemusel báť o to, že by inkasoval.
22
Po rýchlom útoku hosťujúceho tímu sa bude kopať rohový kop na druhej strane.
21
Václav Kadlec vybojoval pre Spartu roh, po ktorom lopta preskákala až pred Dočkala, no ten si nenačasoval strelu vôbec dobre.
19
Kadlec hrá dnes s veľkou snahou. Teraz bežal za dlhou loptou, no zastavil ho Murillo.
18
Karavajev chcel nastreliť Éder a získať roh, no lopta sa odrazila ešte do tela krajného obrancu Sparty.
17
Strelec úvodného gólu padol po súboji s Murillom a toto mohlo byť v pohode zapískané na penaltu. Tribúny sa oprávnene sťažujú.
16
Ďalšia akcia Sparty Praha skončila centrom Čermáka, na ktorý nedosiahol ani jeden z jeho spoluhráčov.
15
Domáci sa zatiaľ vôbec nemusia báť svojho súpera, ktorý je smerom dopredu úplne bezzubý.
13
Hostia tentoraz museli ísť s loptou až k Handanovičovi, no ani to im nepomohlo, pretože Dočkal vystihol prihrávku. Po jeho centri budeme vidieť rohový kop.
12
V strede ihriska dostal lakťom do hlavy Václav Kadlec. Sparta mala štandardku, no Mário Holek sa ocitol v postavení mimo hry.
11
Sparta hrá vzadu veľmi dobre a svojho súpera vôbec nepúšťa do blízkosti veľkého vápna.
10
Jeho exekútorom bol Ever Banega, ktorého center skončil za čiarou, a tak nasleduje odkop od bránky.
10
Sáček vošiel do Banega zbytočne za hranicou, a tak má Inter k dispozícii priamy voľný kop.
8
Obrovskú chybu spravil v rozohrávke D'Ambrosio, ktorý zle prihral, no ešte ho podporil Melo, ktorý predviedol hrozný sklz.
7
7
„Rudí“ sa ujímajú vedenia! Po peknej kombinácii, ktorú začal Dočkal sa dostal VÁCLAV KADLEC k lopte na vrchu šestnástky a strelou k tyčke nedal brankárovi žiadnu šancu! Inter urobil druhú chybu v rozohrávke a tá sa im stala osudnou.
6
Favorit z Talianska sa rozbieha pomalšie. Domáci sa súpera neboja a snažia sa ho držať ďalej od bránky.
5
Nerazzurri si posúvali loptu za šestnástkou, no Palacio bol v tiesni a musel roztiahnuť hru dozadu na kolegov.
4
Banega prihral Václavovi Kadlecovi, ktorý však nemal rýchlosť, a tak vystrelil spoza šestnástky. Strela bola tečovaná a Handanovič bezproblémovo chytil.
3
Dobrý Dočkalov center z pravej strany prešiel až pred bránku, ale stopér Interu pred Kadlecom odkopol.
2
Hrá sa v strede ihriska, kde sa snažia oba tímy o to, aby dostali loptu pevne pod svoju kontrolu a do kombinácie.
1
Prvý náznak zo strany Interu skončil ofsajdom.
1
Domáci začali zápas svojou rozohrávkou, no pri lopte sa príliš dlho neohriali.
1
Portugalskí rozhodcovia akurát priviedli na hraciu plochu aktérov dnešného zápasu.

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mazuch, Michal Kadlec – Čermák, Frýdek, Sáček, Holzer – Dočkal (C) – V. Kadlec.
Náhradníci: Miller – Lafata, Pulkrab, Juliš, Milan Kadlec, Köstl, Havelka.

Inter Miláno: Handanovič – D'Ambrosio, Ranocchia, Murillo, Miangue – Melo, Gnoukouri – Candreva, Banega, Éder – Palacio (C).
Náhradníci: Carrizo – Icardi, Ansaldi, Zonta, Perišić, Miranda, Medel.

Rozhodca: Dias – Tavares, Soares.
Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu skupinovej fázy Európskej ligy. O 19:00 má výkop duel K-skupiny v Prahe v Generali Arene. Sparta privíta na svojej pôde Inter Miláno.

AC Sparta Praha

Sparta v prvom zápase zavítala do Anglicka na pôdu Southamptonu. Favorit sa ujal vedenia v 5. minúte, keď premenil pokutový kop Austin, ktorý sa presadil ešte v 27. minúte. V posledných minútach zápasu uzavrel na konečných 3:0 pre Saints Rodriguez.
V domácej českej najvyššej súťaži sa „Rudí“ vyhrievajú na štvrtej pozícii. V doterajšom priebehu súťaže vyhrali 4 zápasy, 3-krát remizovali a raz prehrali.
V poslednom zápase sa Sparta moc nenaladila, pretože v pražskom derby podľahla Slavii 0:2.

Inter Miláno

Zverencom Franka de Boera sa vstup do druhej najprestížnejšej klubovej úťaže vôbec nepodaril. Na domácej pôde pripravili obrovské prekvapenie, keď podľahli Hapoelu Be'er Sheva 0:2. Oba góly hostí padli v druhom dejstve, keď najprv v 54. minúte skóroval Vitor a o 15 minút neskôr zvyšoval Buzaglo.
V Serii A je Inter na treťom mieste a konečne by chcel nechať zabudnúť na posledných niekoľko ročníkov. Po šiestich zápasoch má 11 bodov a na Juventus stráca 4 body.
Nerazzurri v ligovom zápase s Bolognou len remizovali 1:1, a tak by si dnes chceli zlepšiť náladu v EL. Proti však je Sparta, ktorú bude hnať vypredaná Letná.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Sparta sa postarala o senzáciu, zdolala slávny Inter Miláno