Slováci nestrelili gól už v deviatich polčasoch za sebou.

ŽK: Cesar, Krhin, Struna - Saláta, Hubočan, Ďurica, Ďuriš, Kucka

Rozhodoval: Rizzoli (Tal.), 10.492 divákov

Zostavy:

Slovinsko: Oblak - Jokič, Cesar, Samardzič, Struna - Krhin - Kurtič (72. Kronaveter), Birsa (67. Novakovič), Verbič - Bezjak (90. Mevlja), Iličič

Slovensko: Kozáčik - Pauschek (79. Sabo), Hubočan, Saláta, Ďurica, Švento (79. Holúbek) - Hrošovský (79. Ďuriš) - Kucka, Greguš - Mak, Hamšík

ĽUBĽANA. Slovenskí futbalisti prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v kvalifikácii o účasť na MS 2018.

V sobotňajšom súboji F-skupiny nestačili na domáce Slovinsko a na ľubľanskom štadióne Stožice ťahali za kratší koniec po výsledku 0:1. Rozhodujúci gól strelil v 74. minúte striedajúci Rok Kronaveter.

II. polčas

95. minúta - Koniec stretnutia.

94. minúta - Ďuricova strela zo strednej vzdialenosti skončila nad Oblakovou bránkou. Slovensko vyslalo za celý zápas na bránu iba jednu strelu.

90. minúta - Rozhodca nadstavuje päť minút. V útoku sú ale častejšie domáci futbalisti.

90. minúta - Z ihriska odchádza Bezjak, strieda ho Mevlja.

88. minúta - Za protesty vidí žltú kartu Kucka.

87. minúta - Slováci nie sú absolútne nebezpeční, nedokážu smerom dopredu nič vymyslieť. Mak je na hrote útoku stratený.

83. minúta - Žltú kartu vidí slovenský útočník Ďuriš.

79. minúta - Po menšej šarvátke vidí žltú kartu Struna.

79. minúta - Trojnásobné striedanie na slovenskej strane. Z ihriska odišli Hrošovský, Paschek a Švento, nahradili ich Ďuriš s Holúbekom a Sabom.

75. minúta - Slovinci búrlivo oslavujú, skáču od radosti. Bolo počuť aj výbuch petardy, kričia zborovo: "My sme lepší."

74. minúta - Trénerovi Slovinska vyšlo striedanie. Po prihrávke Iličiča sa z hranice šestnástky strelou do pravého roha brány presadil Kronaveter.

73. minúta - V druhom polčase ani jedno mužstvo nevystrelilo na bránu.

72. minúta - Druhé striedanie Slovinska, z ihriska odišiel Kurtič, ktorého nahradil Kronaveter.

68. minúta - Žltá karta pre Ďuricu. Všetci slovenskí stopéri už majú na svojom konte žltú kartu

67. minúta - Striedanie na domácej strane. Birsu strieda Novakovič, ktorý sa v predchádzajúcich štyroch vzájomných zápasoch proti Slovensku dvakrát gólovo presadil.

67. minúta - Slováci sa prvýkrát v druhom polčase na dlhší čas usadili na polovici súpera.

63. minúta - V druhom polčase si zatiaľ tímy nevypracovali veľké šance. Snaha útočníkov bola na jednej či druhej strane zmarená pozornými obranami.

58. minúta - Slováci dobre zakombinovali pred šestnástkou súpera, ale Šventovi bol odpískaný ofsajd.

56. minúta - Žltá karta pre Hubočana.

53. minúta - Rovnako, ako na začiatku prvého polčasu, aj v úvode druhého sú aktívnejší domáci futbalisti.

49. minúta - Slovinci sa dostali do slovenskej šestnástky, ale Kurtič z uhla mieril vysoko nad bránu.

46. minúta - Prebieha druhý polčas. Slováci nestrelili gól už 360 minút - osem polčasov.

Ján Kozák nestriedal, aj do druhého polčasu nastúpilo týchto jedenásť hráčov.
Ján Kozák nestriedal, aj do druhého polčasu nastúpilo týchto jedenásť hráčov. (Autor: TASR)

I. polčas

Prvý polčas - Po prvom polčase stretnutia je na štadióne Stožice v Ľubľane nerozhodný stav 0:0. Domáci boli o niečo aktívnejší, ale Kozáčik si udržal čisté konto aj po strele Bezjaka v 43. minúte, keď vyrazil jeho strelu do brvna. Na druhej strane sa predtým v 38. minúte nepresadil Mak, ktorého pokus zlikvidoval Oblak.

45. minúta - Rozhodca ukončil prvý polčas presne v čase 45:00.

43. minúta - Veľká šanca domácich. Po centri do šestnástke sa k odrazenej lopte dostal Bezjak, ktorý z hranice šestnástky napálil do brvna. Jemne sa lopty dotkol Kozáčik.

42. minúta - Séria rohových kopov pre domácich hráčov. Všetky odvrátila slovenská obrana.

40. minúta - Slováci sa opäť osmelili, Šventovu strelu zblokovali domáci obrancovia na roh.

38. minúta - Obrovská šanca Maka po prihrávke Kucku. Jeho strelu zvnútra šestnástky zneškodnil skvelým zákrokom brankár Oblak.

34. minúta - Ďalšia chyba slovenskej obrany, Švento si musel pomôcť s Kozáčikom.

Dušan Švento (vpravo) zvádza veľa náročných súbojov.
Dušan Švento (vpravo) zvádza veľa náročných súbojov. (Autor: TASR)

32. minúta - Nebezpečná šanca Slovincov. Po centri z priameho kopu lopta len tesne minula Kozáčikovu bránu.

31. minúta - Žltá karta pre Salátu.

30. minúta - Slovinci opäť častejšie pred slovenskou šestnástkou, obranný múr hostí im ale nedovoľuje dostať sa do šestnástky.

27. minúta - Na polovici súpera získal loptu Kucka, nevyšla mu ale nahrávka na Hamšíka.

25. minúta - Žltá karta pre Krhina po faule na Ďuricu.

23. minúta - Iličič sa prebíjal do slovenskej šestnástky, no obrancovia ho z nej vyhnali. Pre svoj tím však získal rohový kop, po ktorom domáci futbalista strieľal nad bránu.

22. minúta - Kozáčik poriadne zariskoval, ale vyšlo mu to. Fintou á la Messi sa zbavil slovinského útočníka.

20. minút - Loptu majú opäť častejšie domáci futbalisti. Slovenskí krajní obrancovia Pauschek a Švento sa vysúvajú často dopredu, hrajú falošné krídla.

Okrem obranných povinností sa Pauschek (vľavo) venuje aj ofenzívnym činnostiam. Hrá falošné krídlo. (Autor: TASR)

16. minúta - Za nízkou návštevnosťou je aj koncert speváka Zucchera, ktorý vystupuje v pár metrov vzdialenej športovej hale.

15. minúta - Slováci sa osmelili, najprv museli domáci zblokovať strelu Greguša, neskôr sa k hlavičke dostal Pauschek. Tiesnený ale mieril nad bránu.

14. minúta - Žltá karta pre domáceho Cesara.

13. minúta - Priamy kop pre Slovensko - zo strednej vzdialenosti strieľal Ďurica vysoko nad bránu.

8. minúta - O pár sekúnd neskôr už boli v útoku Slováci, ktorý z prvého rohového stretnutia nič nevyťažili.

8. minúta - Obrovská chyba Hrošovského. Pred vlastnou šestnástkou prihral súperovi, ktorý šiel sám na bránu. V poslednom momente sa mu do zakončenia vrhol Ďurica.

7. minúta - Slováci s prvým náznakom šance, Hamšíka ale pred šestnástkou obrali o loptu obrancovia domáceho mužstva.

4. minúta - Domáci to skúšajú najmä cez krídelné priestory, zvyčajne sa pokúšajú dostať do šestnástky cez stranu Pauscheka. V hľadisku je možno päťsto slovenských fanúšikov.

2. minúta - Slovinci sú od úvodu aktívnejší, Slováci ešte neboli na polovici súpera.

Slovenskí fanúšikovia na slovinskom štadióne.
Slovenskí fanúšikovia na slovinskom štadióne. (Autor: TASR)

1. minúta - Stretnutie sa práve začalo.

Pred výkopom - Štadión Stožice s kapacitou pre šestnásťtisíc divákov je zaplnený asi tak z polovice.

Pred výkopom - Kozák vsadil na defenzívnejšiu zostavu. Nasadil až troch stopérov (Saláta, Ďurica, Hubočan) a tiež troch defenzívnych stredopoliarov. Na hrote útoku by sa mal pohybovať Róbert Mak, ktorý nie je typickým útočníkom.

Pred zápasom

Pred zápasom - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák pošle na štadióne Stožice v Ľubľane na trávnik od začiatku sobotňajšieho zápasu proti domácemu Slovinsku v rámci základnej F-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2018 aj zadáka Lukáša Pauscheka a záložníka Patrika Hrošovského.

V bránke sa predstaví Matúš Kozáčik, obrannú formáciu okrem Pauscheka utvoria aj Tomáš Hubočan, Kornel Saláta, Ján Ďurica a Dušan Švento. V strede poľa popri Hrošovskom nastúpia Ján Greguš a Juraj Kucka, o ofenzívu Slovákov sa budú snažiť najmä kapitán Marek Hamšík a Róbert Mak.

Sobotňajší zápas v Ľubľane povedú rozhodcovia z Talianska. Hlavným arbitrom bude Nicola Rizzoli, jeho asistentmi sú krajania Elenito Di Liberatore a Mauro Tonolini.

Pred zápasom - Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák ešte toľko problémov nemal. Okrem kauzy Weiss ho trápia zranenia defenzívnych hráčov (Pekarík, Pečovský, Gyömbér) či Škrtelov trest.

„Za posledné tri roky mali Peter Pekarík, Martin Škrtel, Ján Ďurica a Tomáš Hubočan takú formu a tak málo zdravotných problémov, že bolo potrebných minimum zásahov do obrany. Teraz je to úplne inak," priznáva Kozák.

Príležitosť na stopérskej pozícii by tak mohol dostať Kornel Saláta a na kraji obrany Lukáš Pauschek.

Pred zápasom - Slovensko je po úvodnom z desiatich zápasov na piatej priečke. V prvom zápase skupiny podľahlo doma Anglicku 0:1. Rozhodujúci gól strelil Adam Lallana až v 95. minúte.