Cristiano Ronaldo reagoval na kritiku, dal štyri góly

Cristiano Ronaldo dal štyri góly.
Cristiano Ronaldo dal štyri góly. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. okt 2016 o 22:49

Druhé kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku pokračuje deviatimi sobotňajšími zápasmi.

BRATISLAVA. Francúzski futbalisti zvíťazili v piatkovom súboji A-skupiny kvalifikácie MS 2018 nad Bulharskom presvedčivo 4:1. Francúzom sa podarilo odčiniť zaváhanie zo septembrovej ouvertúry, keď prekvapujúco iba remizovali 0:0 na pôde Bieloruska.

Na konte majú štyri body, rovnako ako Holandsko a Švédsko, ktorí tiež potvrdili rolu favoritov - Švédi triumfom 1:0 v Luxembursku a Holanďania víťazstvom 4:1 nad Bieloruskom.

Francúzsko muselo otáčať

Francúzi sa nenechali vykoľajiť situáciou zo 6. minúty, keď Bacaryho Sagnu vyobracal vo vlastnej šestnástke Georgi Milanov a francúzsky obranca ho zastavil len za cenu faulu. Nariadenú jedenástku aj s prispením žrde premenil Mihail Aleksandrov - 0:1.

Potom sa však hralo výlučne v réžii domáceho favorita, ktorý zlepenými zásahmi Kevina Gameira a Dimitriho Payeta ešte v úvodnej polhodine otočil skóre a ďalší člen ofenzívneho trojzáprahu Antoine Griezmann zvýšil v 38. minúte na 3:1. Gameiro po hodine hry štvrtým gólom definitívne zlomil odpor balkánskeho mužstva.

Ronaldo reagoval na kritiku

Portugalsko si napravilo chuť po prehre 0:2 so Švajčiarskom na trpaslíkovi z Andorry, ktorý v Aveire inkasoval šesťgólovú nádielku a dohrával bez dvoch vylúčených hráčov. Úradujúci majstri Európy si zápas uľahčili vďaka expresným gólom Cristiana Ronalda z 2. a 4. minúty.

Kanonier Realu Madrid dvakrát gólovo zaúradoval aj po zmene strán a celkovo zaznamenal v reprezentačnom drese už 65 presných zásahov, čím sa v medzinárodných historických tabuľkách dostal o.i. pred švédskeho bombardéra Zlatana Ibrahimoviča (62) i Didiera Drogbu z Pobrežia Slonoviny (63).

V ďalšom zápase B-skupiny zvíťazilo Švajčiarsko v Maďarsku 3:2, o zisku ďalších troch bodov pre Helvétov rozhodol v 90. minúte Valentin Stocker.

Francúzsko muselo otáčať, nakoniec však presvedčivo vyhralo.
Francúzsko muselo otáčať, nakoniec však presvedčivo vyhralo. (Autor: SITA/AP)

V zápase Grécko - Cyprus (2:0) sa ako asistent českého hlavného rozhodcu Pavla Královca predstavil Slovák Roman Slyško. Gréci sa dostali na koňa po góle Konstantinosa Mitrogloua z 12. minúty a krátko pred koncom polčasu spečatil ich triumf Petros Mantalos.

Gréci sú so šiestimi bodmi lídrami H-skupiny spoločne s Belgickom, ktoré doma rozdrvilo Bosnu a Hercegovinu 4:0. Prekvapenie sa zrodilo v Rige, kde domáci Lotyši v súboji B-skupiny podľahli Faerským ostrovom 0:2. Hostia tak majú na konte prekvapujúco štyri body z dvoch duelov.

Druhé kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku pokračuje deviatimi sobotňajšími zápasmi. Slovenskí futbalisti sa od 20.45 SELČ predstavia na pôde Slovinska v Ľubľane. Následne v utorok 11. októbra v Trnave privítajú Škótsko.

Francúzsko - Bulharsko 4:1 (3:1)

Góly: 23. a 59. Gameiro, 26. Payet, 38. Griezmann - 6. Aleksandrov (z 11 m)

Luxemburg

Luxembursko - Švédsko 0:1 (0:0)

Gól: 58. Lustig, ČK: 82. Malget (Lux.)

B-skupina:

Aveiro

Portugalsko - Andorra 6:0 (3:0)

Góly: 2., 4., 47. a 68. Ronaldo, 44. Cancelo, 86. Silva, ČK: 62. Rubio po 2. ŽK, 71. Rebes (obaja And.)

Brusel

Belgicko - Bosna a Hercegovina 4:0 (2:0)

Góly: 47. a 70. Käit, 52. Vassiljev, 88. Mošnikov

Domov»Futbal»Reprezentácie»Cristiano Ronaldo reagoval na kritiku, dal štyri góly