Striedajúci Slovinec prehĺbil mizériu Slovákov.
Striedajúci Slovinec prehĺbil mizériu Slovákov. (Autor: TASR)
Pavol Spál|9. okt 2016 o 13:48

Mak oponuje, že za zlým štartom kvalifikácie nie sú vnútorné problémy.

BRATISLAVA. Pred dvoma rokmi vstúpila futbalová reprezentácia do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 famózne.

Futbalistom i trénerom vychádzalo všetko možno až vysoko nad plán a nad reálne schopnosti tímu. Mužstvo kráčalo od výhry k výhre, lámalo rekordy.

V novej kvalifikácii o postup na svetový šampionát 2018 je to zatiaľ úplne opačne. Dva zápasy, dve zhodné prehry 0:1. Najprv doma s Anglickom a naposledy v sobotu v Slovinsku.

Futbalisti nedali gól celkovo už štyristopäť minút, čiže deväť polčasov. Tím nepôsobil ideálne už ani v závere nedávnych ME a začal upadať. Prehrať dvakrát s Anglickom, raz s Nemeckom, čiže s európskou elitou, nakoniec ani podľahnúť v Slovinsku nie je hanbou.

Oveľa horšie ako výsledky je však dojem, akým pôsobí mužstvo a tiež jeho predvedená hra. Tím stratil dušu, ktorá ho zdobila počas minulej kvalifikácie.

„Bojovali sme, bránili. Na bod sme mali, ale v ofenzíve sme toho veľa nevymysleli. Určite nás všetkých hnevá, že sme dva razy v tejto kvalifikácii tesne prehrali a dvakrát v záveroch zápasov,“ tvrdil tvorca hry Marek Hamšík.