Na štarte nebol ani jeden Slovák. Tímovú časovku ovládli jazdci Etixx-QuickStep

SITA|9. okt 2016 o 16:30

Prvýkrát v tomto formáte tímových časoviek sa na MS stalo, že Slovensko nemalo zastúpenie.

Majstrovstvá sveta v cyklistike (Dauha - Katar):

Tímová časovka mužov (40 km):

1. Etixx-QuickStep (Bob Jungels, Marcel Kittel, Yves Lampaert, Tony Martin, Niki Terpstra, Julien Vermote) 42:32 min,

8. Kaťuša (Rus.) +2:01

DAUHA. Majstrami sveta v tímovej časovke mužov sa na šampionáte v katarskej Dauhe stali pretekári pod značkou Etixx-QuickStep.

Belgické družstvo zdolalo o dvanásť sekúnd obhajcov zlatých medailí z Richmondu BMC Racing. Bronz si vybojovali jazdci austrálskeho družstva Orica-BikeExchange, zaostali o 37 sekúnd.

Preteky sa jazdili na 40 kilometrov dlhej trati na motoristickom okruhu v Lusail Sports Complex. Tímovú časovku mužov absolvovalo sedemnásť tímov, ale len desať s licenciou WorldTour.

Chýbal okrem iných aj v elitnej sérii pretekov končiaci Tinkoff.

Víťazné družstvo tvorili Luxemburčan Bob Jungels, Nemci Marcel Kittel a Tony Martin, Holanďan Niki Terpstra a Belgičania Yves Lampaert a Julien Vermote.

Etixx-QuickStep úspešne nadviazal na dva tituly majstrov sveta v podaní tímu Omega Pharma - QuickStep z rokov 2012 a 2013.

Vtedy bol členom víťazného družstva aj Slovák Peter Velits. Tretí titul získal v roku 2013 už v drese BMC Racing, ale v ostatných dvoch rokoch v dôsledku poklesu formy v majstrovských pretekoch chýbal.

V Dauhe sa vôbec prvýkrát v tomto formáte tímových časoviek na majstrovstvách sveta stalo, že Slovensko nemalo zastúpenie

Domov»Cyklistika»Na štarte nebol ani jeden Slovák. Tímovú časovku ovládli jazdci Etixx-QuickStep