Budaj má šancu preraziť, Quick sa vážne zranil

Jonathan Quick.
Jonathan Quick. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. okt 2016 o 10:20

Brankárska opora LA si privodila ťažkosti v dolnej časti tela pred koncom prvej tretiny otváracieho duelu Kings proti San Jose v noci na štvrtok.

LOS ANGELES. Jonathan Quick môže pre zranenie v dolnej časti tela chýbať tímu NHL Los Angeles Kings tri až štyri mesiace. Informáciu priniesol kanadský portál sportsnet.ca.

O post dočasnej jednotky tak možno dostane šancu zabojovať slovenský hokejový brankár Peter Budaj, ktorý v uplynulom súboji Kings proti Philadelphii (2:4) kryl chrbát Jeffovi Zatkoffovi.

Generálny manažér kalifornského tímu Dean Lombardi pre lakingsinsider.com potvrdil, že Quickove zranenie je vážne a jeho návrat sa nedá datovať na týždne. Podľa niektorých zámorských médií nie je vylúčená ani operácia.

Brankárska opora LA si privodila ťažkosti v dolnej časti tela pred koncom prvej tretiny otváracieho duelu Kings proti San Jose v noci na štvrtok. Vedenie klubu ho následne umiestnilo na listinu zranených hráčov a z farmy v Ontariu povolalo Budaja.

Ten sa v dueli proti Philadelphii do bránky nedostal, hoci Zatkoff inkasoval v druhej tretine až štyrikrát. Je však vysoko pravdepodobné, že pri dlhodobej absencii Quicka sa do nej v tejto sezóne predsa len postaví.

Podľa ďalších Lombardiho vyjadrení sa súčasné Quickove zranenie podobá na to spred troch rokov, keď si vážne poškodil slabiny. Od novembra 2013 pauzoval dva mesiace.