Cibulková vyhrala turnaj v Linzi a bude štartovať v Singapure

Sportnet|16. okt 2016 o 09:17

Slovenská tenistka vo finále nestratila set.

Ženy - dvojhra - finále:

Dominika CIBULKOVÁ (2-SR) - Viktorija Golubicová (Švaj.) 6:3, 7:5

LINZ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková triumfovala na turnaji v rakúskom Linzi a prvýkrát v kariére sa prebojovala na MS WTA Tour v Singapure (23. - 30. októbra).

Vo finále dvojhry zdolala ako nasadená dvojka Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 6:3, 7:5 a získala siedmy titul na okruhu WTA, už tretí v tomto roku. V apríli nenašla premožiteľku v poľských Katoviciach, v júni na tráve v anglickom Eastbourne.

Cibulková vyhrala turnaj v Linzi : fotogaléria

16.10.2016

V počte cenných trofejí sa vyrovnala kolegyni zo slovenského fedcupového tímu Daniele Hantuchovej, ktorá zvíťazila v Linzi v roku 2007 a vďaka tomuto triumfu sa kvalifikovala na šampionát WTA do Madridu.

Odvtedy Slovensko medzi osemčlennou "smotánkou" nemalo svoje zastúpenie. Cibulková sa po semifinálovom víťazstve nad Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou dostala v tohtosezónnom hodnotení na poslednú ôsmu postupovú priečku pred Britku Johannu Kontovú, z ktorej ju už nikto nemôže zosadiť.

Kontová, ktorá pre problémy s brušným svalstvom nenastúpila na 2. kolo v Hongkongu, totiž na budúci týždeň neštartuje v Moskve ani v Luxemburgu.

Pred Suarezovou Navarrovou i Ruskou Svetlanou Kuznecovovou má Cibulková už nedostihnuteľný náskok. Vďaka zisku titulu v Linzi zinkasuje prémiu 34.677 eur pred zdanením a do rebríčka WTA si pripíše 280 bodov. V jeho novom vydaní sa vráti na ôsme miesto.

Cibulková mala v druhom geme finálového duelu dva brejkbaly. Golubicová ich však odvrátila a v ďalších minútach predviedla plejádu bekhendových winnerov.

Ohlasy osobností:

Tibor Macko (prezident Slovenského tenisového zväzu): "Skvelá hrá, výsledok aj jeho konzekvencia v podobe definitívneho postupu na šampionát! Dominika hrá v závere sezóny v obdivuhodnej forme a pohode. Pevne verím, že nepovedala posledné slovo a budeme sa tešiť aj z jej výkonov na WTA Finals. Posielam jej veľkú gratuláciu. Celý turnaj v Linzi zvládla vo výbornom štýle. Celkovo je to pre slovenský šport mimoriadne popoludnie, veď Dominika triumfovala len niekoľko minút po úspechu Petra Sagana na majstrovstvách sveta v cyklistike... O to je to krajšie."

Igor Moška (generálny sekretár STZ): "Je to super úspech. Dominika si ho za vytrvalosť, nasadenie a profesionálny prístup veľmi zaslúžila. Musel prísť, je logickým vyústením toho všetkého. Veľmi jej gratulujem. Zároveň je to aj veľký úspech pre slovenský tenis: po deviatich rokoch budeme mať zastúpenie medzi ôsmimi najlepšími na svete."

Karina Cíleková-Habšudová (bývalá fedcupová reprezentantka SR): "Je to úžasný úspech. Teším sa, že Dominika ani na sklonku sezóny nepoľavila. Bolo vidieť, že vie, o čo ešte hrá, hoci už musí byť unavená a dnes sa jej v koncovke finále trochu triasla ruka, porobila aj pár chýb, ktoré normálne neprichádzajú. Psychickým nastavením sa jej však podarilo prelomiť fyzickú vyčerpanosť, ktorá tam musí byť, keď je za ňou takto náročný a zároveň úspešný rok. Šampionát je tou najkrajšou bodkou a Domči prajem, aby si v prvom rade užila takýto koniec svojej najúžasnejšej sezóny a zaslúženú odmenu v podobe WTA Finals."

Henrieta Nagyová (bývalá fedcupová reprezentantka SR): "Tenis už takmer vôbec nesledujem, ale tento Domčin úspech je perfektný. ´Masters´ je unikátne podujatie s veľkou prestížou, dostať sa naň čo i len raz za kariéru považujem za niečo mimoriadne. Určite to pre Dominiku bude neopakovateľný zážitok."

V koncovke setu sa však presadila favorizovaná slovenská jednotka. Za stavu 4:3 po víťaznom forhendovom longlajne do protipohybu prelomila súperkino podanie a následne potvrdila brejk.

Na začiatku druhého dejstva Cibulková vďaka brejku v treťom geme odskočila Golubicovej na 3:1. Švajčiarka nezložila zbrane, otočila na 4:3 a za stavu 5:4 mala pri podaní Cibulkovej štyri setbaly. Slovenka ich však odvrátila, v ďalšom geme súperku brejkla a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Cibulková mala zo zisku titulu i miestenky na MS WTA Tour v Singapure obrovskú radosť.

"Veľmi sa teším, že na finálový zápas ma prišli z Bratislavy povzbudiť moji rodinní príslušníci i kamaráti. V Linzi som sa cítila ako doma, v hľadisku bolo počas celého týždňa veľa slovenských fanúšikov. Chcela by som sa ešte raz pekne poďakovať riaditeľke turnaja Sandre Reichelovej, ktorá mi na poslednú chvíľu udelila voľnú kartu. Vyhrať tri turnajové tituly v jednom roku a získať miestenku do Singapuru, to je ako sen," citovala slová Cibulkovej rakúska tlačová agentúra APA.

Prenos
Dominika Cibulková korunuje svoje skvelú sezónu triumfom v rakúskom Linzi. Vo finále na ňu nestačila Viktorija Golubicová, ktorá našej tenistke podľahla po setoch 3:6 a 5:7. Čo je ale najdôležitejšie, Dominika Cibulková si po prvýkrát zahrá na Turnaji majsteriek. Napodobní tak úspech Daniely Hantuchovej, ktorá si pred deviatimi rokmi zahrala na WTA Finals ešte v španielskom Madride. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.
Koniec zápasu
5:7
importantJE TO TAM! Dominika Cibulková získava svoj siedmy titul v profesionálnej kariére a po prvýkrát si zahrá na Turnaji majsteriek!
15-40
Viktorija Golubicová posiela loptičku len do siete, a tak má slovenská tenistka k dispozícii dva mečbaly.
15-30
Viktorija Golubicová chcela výmenu ukončiť víťazným úderom z bekhendu. Loptička ale skončila tesne v oute, a tak je naša tenistka dva body od triumfu.
15-15
Následne ale slovenská hráčka chybuje. Viktorija Golubicová tak ešte má aspoň malú nádej na obrat v zápase.
0-15
Slovenská tenistka začína dobre a vďaka víťaznému voleju putuje prvý bod dvanásteho gemu na jej konto.
5:6
importantViktorija Golubicová posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru, a tak stráca svoje podanie. Dominika Cibulková pôjde podávať na víťazstvo v turnaji!
15-40
Dominika Cibulková prvú šancu na prelomenie podania ešte nevyužila. Viktorija Golubicová predviedla dobrý servis a donútila súperku chybovať.
0-40
Viktorija Golubicová posiela loptičku len za základnú čiaru, a tak bude čeliť minimálne trom brejkbalom slovenskej tenistky.
0-30
Víťazný úder v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková má obrovskú šancu vypracovať si ďalšie brejkbalové šance.
0-15
Viktorija Golubicová robí ďalšiu chybu a komplikuje si aj svoj gem pri podaní. Dominika Cibulková je naopak veľmi povzbudená predošlým gemom.
5:5
importantPodarilo sa! Dominika Cibulková odvrátila v tomto geme štyri setbaly súperky a s veľkými problémami vyrovnáva skóre setu na 5:5!
40-A
Víťazný forhendový úder v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková tak má šancu vyrovnať stav druhého setu.
40-40
Druhý set pokračuje ďalej! Viktorija Golubicová ho nevie ukončiť a zbytočnými chybami dáva našej tenisovej jednotke nádej.
A-40
Dominika Cibulková sa nedostala k výhode a pri svojom podaní bude čeliť už štvrtému setbalu švajčiarskej tenistky.
40-40
Dominika Cibulková sa stále drží v hre o druhý set. Viktorija Golubicová netrafila loptičku dobre a poslala ju len do outu.
A-40
Dominika Cibulková posiela svoj forhendový úder len do siete. Viktorija Golubicová má tretiu šancu ukončiť tento set pri podaní súperky.
40-40
Dominika Cibulková odvracia aj druhý setbal a skóre tohto gemu upravuje na zhodu. Viktorija Golubicová jej pomohla zbytočnou chybou.
40-30
Dominika Cibulková v ten najvhodnejší čas vyťahuje skvelý servis, ktorý znamená jej druhé eso v zápase. Bodaj by prišlo aj druhé.
40-15
Viktorija Golubicová bola úspešná na sieti a vypracovala si tak dve setbalové šance. So šancami našej tenistky to v druhom sete nevyzerá dobre.
30-15
Dominika Cibulková teraz pomáha svojej súperke zbytočnou chybou. Pri snahe o víťazný úder poslala loptičku len do outu.
15-15
Viktorija Golubicová mala veľkú šancu získať aj túto loptičku. Dobre si prešla na sieť, no relatívne ľahký volej poslala do siete.
15-0
Slovenská tenistka nezačína najlepšie. Jej forhendový úder totiž skončil len za základnou čiarou.
5:4
Viktorija Golubicová napokon zvláda náročnú situáciu a dostáva sa do vedenia. O chvíľku pôjde Dominika Cibulková podávať na udržanie v sete.
A-40
Loptu získava Golubicová.
40-40
To je škoda! Dominika Cibulková sa snažila zaútočiť hneď z returnu, no trafila len sieť. Máme tu tak ďalšiu zhodu.
30-40
Dominika Cibulková si svojou aktívnou hrou predsa len vypracovala aspoň jeden brejkbal. Viktorija Golubicová už neposlala loptičku do kurtu.
30-30
Viktorija Golubicová ale veľmi rýchlo kontruje vďaka svojmu výbornému servisu. Napriek tomu v tejto hre nemá nič vyhrané.
15-30
Švajčiarska hráčka ale vzápätí chybuje, a tak výrazne pomáha našej tenistke. Tá sa opäť dostala na dosah brejkbalov.
15-15
Viktorija Golubicová to ale teraz zahrala veľmi dobre. Po servise si prešla na sieť a výmenu zakončila rutinným volejom.
0-15
Dominika Cibulková začína veľmi dobre a vďaka forhendovému víťaznému úderu ide v deviatom geme do vedenia.
4:4
importantViktorija Golubicová posiela loptičku len za základnú čiaru. Dominika Cibulková si tak s problémami drží svoje podanie a vyrovnáva skóre na 4:4.
40-A
Dominika Cibulková si pomohla dobrým servis a získava na svoju stranu výhodu. Snáď sa jej podarí ukončiť tento dôležitý gem.
40-40
Aj tretiu hrozbu straty servisu sa slovenskej hráčke podarilo odvrátiť. Výborne skrátila hru, čím prekvapila svoju konkurentku.
A-40
Viktorija Golubicová má výhodu ďalšieho brejkbalu. Dominike Cibulkovej sa teraz príliš nedarí a posiela loptičku len za základnú čiaru.
40-40
Naša tenistka odvracia aj druhý brejkbal súperky v tomto geme. Aktívnou hrou donútila mladú hráčku chybovať a upravuje skóre na zhodu.
40-30
Dominika Cibulková zariskovala a vďaka skvelým forhendovým úderom odvracia prvý brejkbal švajčiarskej hráčky. Stále však musí čeliť hrozbe straty servisu.
40-15
Viktorija Golubicová šikovne skrátila hru. Slovenská hráčka už loptičku na druhú stranu nedostala, a tak bude čeliť dvom brejkbalom súperky.
30-15
Dominika Cibulková sa trápi. Loptičku posiela tento raz len do siete, a tak svoju súperku dostáva do nepríjemného vedenia.
15-15
Viktorija Golubicová teraz využila slabší druhý servis slovenskej tenistky a zahrala víťazný úder priamo z returnu.
0-15
Dominika Cibulková vstupuje lepšie do ôsmeho gemu. Viktorija Golubicová netrafila loptičku práve najlepšie a poslala ju do outu.
4:3
importantDominika Cibulková posiela loptičku opäť len do pásky. Viktorija Golubicová tak získava tretiu hru za sebou a otáča skóre druhého setu.
40-30
To je škoda. Dominika Cibulková mala brejkbal na dosah, no úderom do siete daruje svojej súperke výhodu jedného gembalu.
30-30
Švajčiarska tenistka si v ten správny čas pomohla prvým servisom. Dominika Cibulková posiela loptičku len mimo priestoru kurtu.
15-30
Viktorija Golubicová si opäť prešla na sieť, ale tentokrát nebola úspešná. Dominika Cibulková totiž zahrala víťazný úder z forhendu.
15-15
Následne ale slovenská tenistka takisto posiela loptičku len za základnú čiaru, a tak boduje len švajčiarska konkurentka.
0-15
Dominika Cibulková musí hodiť predošlý gem za hlavu a bojovať ďalej. Viktorija Golubicová jej pomáha na úvod siedmej hry chybou.
3:3
importantTak toto je obrovská škoda! V predošlej hre mala slovenská tenistka dve šance na zisk double-brejku, no namiesto toho sama prichádza o svoje podanie.
40-30
Viktorija Golubicová má prvý brejkbal v zápase. Nebála sa ísť na sieť a donútila súperku poslať loptičku len do siete. Nasleduje mimoriadne dôležitá výmena.
30-30
Dominika Cibulková napravuje svoje predošlé zaváhanie. Tentokrát predviedla z bekhendovej strany pekný víťazný úder.
30-15
Dominika Cibulková sa dostala do prevahy, no z bekhendovej strany jej vôbec nevyšlo skrátenie hry. Bratislavčanka tak čelí nepríjemnému stavu.
15-15
Viktorija Golubicová si prešla na sieť. Dominika Cibulková sa ju snažila obhodiť, ale loptička z jej rakety skončila až za základnou čiarou.
0-15
Dominika Cibulková diktovala tempo výmeny. Švajčiarka behala z jednej strany na druhú a napokon sa tlaku súperky neubránila.
2:3
Viktorija Golubicová si s veľkými problémami drží svoje podanie a stále má šancu na víťazstvo v zápase. Po prestávke pôjde podávať Dominika Cibulková.
A-40
Viktorija Golubicová otáča priebeh tohto gemu. Šikovne teraz skrátila hru, a hoci loptičku naša hráčka dobehla, už ju neposlala na druhú stranu.
40-40
Dominika Cibulková robí zbytočnú chybu, a tak nevyužíva šancu prelomiť podanie svojej súperky. Namiesto brejku tu máme len zhodu.
30-40
Viktorija Golubicová sa nebála riskovať a vyplatilo sa jej to. Pekným úderom po čiare odvracia prvý brejkbal slovenskej tenistky.
15-40
Viktorija Golubicová robí ďalšiu chybu, a tak bude čeliť dvom brejkbalom svojej súperky. Tie by pre ňu mohli mať v zápase fatálne následky.
15-30
Dominika Cibulková hrá skutočne veľmi dobre aj čo sa týka taktiky. Teraz si vyložene počkala na chybu súperky a dočkala sa.
15-15
Tento raz ale treba mladú Švajčiarku pochváliť. Vo výmene bola aktívnejšia, prešla si na sieť a výmenu ukončila precíznym volejom.
0-15
Viktorija Golubicová je značne rozladená, čo potvrdzuje aj táto dvojchyba. V dnešnom finále to Švajčiarka nemá najlepšie rozohrané.
1:3
importantDomika Cibulková potvrdila získaný brejk z predošlej hry, čo je pre ďalší vývoj zápasu mimoriadne dôležité. Podáva pôjde Viktorija Golubicová.
40-A
Našej tenistke teraz výrazne pomohla Viktorija Golubicová. Švajčiarka netrafila úder práve najlepšie a loptičku poslala len do outu.
40-40
A ďalšia chyba našej tenisovej jednotky. Zverenka Mateja Liptáka si zbytočne komplikuje situáciu pri svojom podaní.
30-40
Dominika Cibulková ešte neuzavrela tento gem. Pri snahe zahrať víťazný úder netrafila priestor kurtu a stráca bod.
15-40
Viktorija Golubicová posiela loptičku len za základnú čiaru. Slovenská tenistka má tak k dispozícii dve gembalové príležitosti.
15-30
Dominika Cibulková hrá dnes veľmi dobre. Svojou aktivitou ničí svoju súperku, čo potvrdila aj týmto víťazným volejom z forhendu.
15-15
Viktorija Golubicová to teraz zahrala skvele. Naša hráčka zahrala síce nepríjemný úder pod nohy, no Švajčiarka jemne poslala loptičku na druhú stranu.
0-15
Štvrtý gem začala na podaní slovenská tenistka úspešne. Kvalitným prvým servisom zatlačila súperku, ktorá poslala loptičku do siete.
1:2
importantViktorija Golubicová odohrala veľmi nepodarený gem a logicky tak prichádza o svoje podanie. Naopak, Dominika Cibulková je blízko víťazstva.
0-40
Dominika Cibulková má obrovskú šancu prelomiť podanie svojej súperky. Po jej chybe má k dispozícii trojicu brejkbalových šancí.
0-30
Viktorija Golubicová posiela loptičku len za základnú čiaru. Teší to nielen našu hráčku ale očividne aj jej manžela Michala Navvaru.
0-15
Slovenská hráčka predviedla skvelý return, vďaka ktorému si vypracovala prevahu a následne výmenu ukončila víťazným úderom.
1:1
Viktorija Golubicová posiela loptičku tesne do outu, čo znamená, že druhý gem je minulosťou. Skóre setu je tak opäť vyrovnané.
15-40
Bratislavčanka si na svoje konto pripisuje aj prvé eso v zápase. Aj vďaka nemu má pri svojom podaní výhodu dvoch gembalov.
15-30
Slovenská tenistka to teraz zahrala veľmi šikovne. Pomohla si kvalitným servisom a následne nečakane skrátila hru.
15-15
Viktorija Golubicová chcela zatlačiť svoju súperku, no jej krížny forhendový úder sa do kurtu nezmestil. Zbytočná chyba švajčiarskej hráčky.
15-0
Dominika Cibulková nezačína druhý gem práve najlepšie. Svojou druhou dvojchybou v zápase daruje súperke úvodnú loptičku.
1:0
Aj vďaka chybe našej tenistky sa prvý gem druhého dejstva stáva korisťou Viktorije Golubicovej. Tá sa po prvýkrát v zápase dostáva do vedenia.
40-15
Viktorija Golubicová začína druhý set pomerne isto a vypracovala si dve šance na ukončenie prvej hry.
30-15
Dominika Cibulková predviedla veľmi dobrý úder z returnu. Dostala sa do prevahy a výmenu už nemala problém ukončiť na sieti.
30-0
Švajčiarka pokračuje vo svojom fantastickom výkone z bekhendovej strany. V štýle svojho krajana Stana Wawrinku si pripisuje ďalší bod.
15-0
Druhý set začala na podaní Viktorija Golubicová. V prvej výmene hrala na riziko, no vyplatilo sa jej to. Svoj úder poslala presne na čiaru.
3:6
importantSkvelé! Dominika Cibulková víťazí v prvom sete a je už len krok od postupu na Turnaj majsteriek. V poslednej výmene predviedla fantastický volej.
15-40
Viktorija Golubicová posiela loptičku len mimo priestoru kurtu. To znamená, že slovenská tenistka má k dispozícii dve setbalové šance.
15-30
Slovenská tenistka si pomohla prvým servisom. Následne si po forhendovom údere prešla na sieť a výmenu ukončila ľahkým smečom.
15-15
Tentokrát ale naša tenistka nebola úspešná. Pri snahe diktovať tempo výmeny sa dopustila chyby, keď loptičku poslala len do siete.
0-15
Dominika Cibulková podáva na víťazstvo v prvom sete a začína dobre. Po kratšom údere súperky si prešla na sieť a výmenu zakončila forhendom.
3:5
importantDominika Cibulková zahrala svojej súperke do protipohybu. Tá na jej forhendový úder nedokázala reagovať, a tak tu máme vytúžený brejk!
30-40
Tentokrát to z returnu vyšlo. Forhendový víťazný úder znamená, že slovenská tenistka má k dispozícii štvrtý brejkbal v zápase. Tak snáď sa to teraz podarí.
30-30
A ďalšia chyba priamo z returnu. Slovenská tenistka si komplikuje cestu za brejkom, no stále má túto hru dobre rozbehnutú.
15-30
Tentokrát to priamo z returnu nevyšlo. Dominika Cibulková chybuje a daruje tak prvý bod v tomto geme svojej súperke.
0-30
Výborne! Aj ďalšia loptička putuje na konto slovenskej tenistky a tá sa tak dostáva na dosah brejkbalových príležitostí.
0-15
Práve teraz by sa mohol lámať prvý set v prospech našej tenistky. Viktorija Golubicová je značne rozladená a robí zbytočné chyby.
3:4
Slovenská tenistka sa dostáva do vedenia. Predviedla ďalší krížny forhendový winner a ukončuje mimoriadne vyrovnanú siedmu hru.
40-A
Dominika Cibulková od začiatku diktovala tempo výmeny. Viktorija Golubicová sa síce skvele bránila, no napokon nestačila na forhendový úder našej hráčky.
40-40
Aj siedmy gem sa bude musieť rozhodovať po zhode. Dominika Cibulková nevyužila svoj gembal, pretože loptičku poslala len do siete.
30-40
Na konci dlhej výmeny pomáha našej tenistky zbytočná chyba súperky. Viktorija Golubicová sa na seba hnevá a skutočne má prečo.
30-30
Hlavná rozhodkyňa Alison Hughesová sa teraz zapojila do výmeny a zahlásila out po údere švajčiarskej tenistky.
30-15
Slovenská tenistka teraz predviedla opäť slabšie podanie. Viktorija Golubicová sa oprela do returnu a získava na svoje konto bod.
15-15
Dominika Cibulková následne vyrovnáva skóre. Výborným forhendovým úderom po čiare zatlačila súperku a tá následne chybovala.
15-0
Viktorija Golubicová pokračuje vo svojom skvelom výkone. Siedmy gem prvého setu otvára víťazným úderom z forhendu.
3:3
Švajčiarska tenistka sa dostala z najhoršieho a drží si aj tretíkrát v zápase svoje podanie. O malú chvíľu pôjde podávať favorizovaná Dominika Cibulková.
A-40
Dominika Cibulková posiela svoj forhendový úder len do siete. Viktorija Golubicová tak otáča priebeh gemu a má jeden gembal.
40-40
Viktorija Golubicová mala teraz obrovské šťastie. Jej forhendový úder totiž skončil presne na bočnej čiary. Slovenka sa čuduje, no máme tu zhodu.
40-A
Dominika Cibulková má ďalšiu šancu prelomiť podanie svojej súperky. Predviedla totiž fantastický víťazný úder priamo z returnu.
40-40
To je škoda. Viktorija Golubicová nebola na sieti vôbec istá. Naša hráčka mala dostatok času na obhodenie, ale loptičku poslala tesne do outu.
30-40
Viktorija Golubicová posiela loptičku len do siete. Slovenská tenistka tak otáča priebeh hry a má k dispozícii už svoj tretí brejkbal v zápase.
30-30
Dominika Cibulková predviedla sériu razantných úderov a donútila svoju súperku chybovať. Viktorija Golubicová sa tak dostáva do menších problémov.
30-15
Prvú dvojchybu v zápase si na svoje konto pripisuje aj švajčiarska tenistka. Dominika Cibulková sa tak dostáva späť do hry.
30-0
A ďalšia loptička putuje na konto švajčiarskej tenistky. Tá predvádza vo finále skutočne veľmi dobrý výkon, najmä na servise.
15-0
Krásne to teraz zahrala Viktorija Golubicová. Jednoručným bekhendovým úderom nedala našej tenistke absolútne žiadnu šancu.
2:3
Dominika Cibulková sa dostáva do opätovného vedenia, no úvodná polhodina naznačuje, že to nebude mať vôbec jednoduché. V poslednej výmene jej pomohlo zlé skrátenie súperky.
30-40
Dominika Cibulková teraz neskutočne tlačila svoju súperku. Viktorija Golubicová behala z jednej strany na druhú, no prvý brejkbal si nevypracovala.
30-30
Viktorija Golubicová teraz zahrala fantastický úder po čiare. V plnom behu sa dostala k loptičke a predviedla skutočne skvostný winner.
15-30
Tentokrát ale Dominika Cibulková zbytočne chybuje. Vo výmene mala jasnú prevahu, no ukončila ju úderom až za základnú čiaru.
0-30
A ďalší priamy bod z podania. Vyzerá to tak, že aj Dominika Cibulková by suverénne mohla dokráčať k zisku gemu na podaní.
0-15
Do piateho gemu lepšie vstupuje naša tenistka. Do výmeny musela ísť len cez druhé podanie, ale pomohla jej chyba Viktorije Golubicovej.
2:2
Čistá hra v podaní švajčiarskej tenistky. V poslednej výmene sa najskôr dobre ubránila tlaku našej hráčky a následne zahrala nekompromisný forhend.
40-0
Tentokrát si Viktorija Golubicová pritiahla svoju súperku k sieti. Dominika Cibulková síce ešte loptičku vyškriabala na druhú stranu, no napriek tomu neboduje.
30-0
Skvelý jednoručný bekhend v podaní švajčiarskej tenistky. Aj druhá loptička zaslúžene putuje na konto podávajúcej Viktorije Golubicovej.
15-0
Dominika Cibulková predviedla dobrý return, ktorým si vytvorila prevahu. Bohužiaľ, jej ďalší úder sa do kurtu nevošiel, a tak boduje súperka.
1:2
Napriek menším problémom si slovenská tenistka dokázala udržať svoje podanie. Viktorija Golubicová pri svojom forhendovom údere spadla a aj preto skončila loptička v oute.
40-A
Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Tá v núdzi zahrala kratší úder, Viktorija Golubicová síce loptičku dobehla, no následne ju poslala do siete.
40-40
A máme tu ďalšiu zhodu! Dominika Cibulková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie a za to ju súperka potrestala víťazným úderom z bekhendu.
30-40
Tretia hra zápasu ešte nekončí. Viktorija Golubicová zahrala vysoký obranný lob, naša tenistka si nedostatočne odstúpila od loptičky a preto chybuje.
15-40
Slovenka predviedla veľmi dobré druhé podanie. Po ňom si vytvorila tlak a následne si súperku vychutnala precíznym skrátením hry.
15-30
Následne si Dominika Cibulková pomáha dobrým prvým podaním. Viktorija Golubicová chcela byť aktívna, no priestor kurtu netrafila.
15-15
Konečne boduje aj Dominika Cibulková. Opäť to hrala svojej súperke do bekhendovej strany a dočkala sa jej pokazeného úderu do siete.
15-0
Švajčiarka získava už štvrtú loptičku za sebou. Výrazne jej k tomu ale pomáhajú nevynútené chyby slovenskej hráčky.
1:1
Napokon si mladá švajčiarska tenistka drží svoje podanie. Dominika Cibulková sa nevyvarovala nevynútenej chyby, a tak je skóre prvého setu vyrovnané.
A-40
Viktorija Golubicová bola tento raz na sieti úspešná. Zahrala víťazný volej z bekhendovej strany a výhodu strhla na svoju stranu.
40-40
Viktorija Golubicová ale kontruje svojim prvým víťazným úderom v zápase. Výrazne jej k tomu ale pomohol kratší úder slovenskej hráčky.
40-A
Víťazný return v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková si tak vypracovala druhú šancu prelomiť podanie svojej súperky.
40-40
Dominika Cibulková opäť skrátila hru a opäť bola úspešná. Viktorija Golubicová síce loptičku dobehla, ale následne ju poslala do autu.
A-40
Viktorija Golubicová vďaka kvalitnému prvému servisu otáča priebeh tohto gemu a má k dispozícii jeden gembal. Dokáže ho využiť?
40-40
To je škoda! Dominika Cibulková teraz veľmi chcela diktovať tempo výmeny, no jeden z forhendových úderov skončil za základnou čiarou.
40-A
Dominika Cibulková má prvý brejkbal zápasu. Opäť si Švajčiarku pritiahla k sieti a tentokrát ju obhodila svojim bekhendovým úderom.
40-40
A máme tu zhodu. Dominika Cibulková tlačí svoje údery do bekhendovej strany súperky a zatiaľ jej táto taktika vychádza na jednotku.
40-30
Druhá hra zápasu ešte nekončí. Slovenka si pritiahla svoju súperku na sieť a následným forhendovým úderom po čiare ukončuje výmenu.
40-15
Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete. To znamená, že Viktorija Golubicová má dve šance na to, aby potvrdila svoj servis.
30-15
Viktorija Golubicová sa snažila prejsť na sieť, no jej prechodový úder skončil tesne za základnou čiarou. Dominika Cibulková tak dramatizuje túto hru.
30-0
A ďalšia chyba slovenskej tenistky. Vyzerá to tak, že ani Viktorija Golubicová nebude mať pri svojom prvom podaní nejaké problémy.
15-0
To je škoda. Dominika Cibulková zaútočila hneď svojim prvým úderom, no return posiela len tesne vedľa postrannej čiary.
0:1
Výborne! Po zbytočnej dvojchybe následne prichádza priamy bod z podania. Dominika Cibulková tak vstupuje lepšie do dnešného finále.
30-40
Bohužiaľ, v zápase registrujeme aj prvú dvojchybu. Dominika Cibulková ale stále má jednu šancu na ukončenie tohto gemu.
15-40
Zverenka Mateja Liptáka získava ďalšiu loptičku, a tak v prvej hre zápasu má pri svojom podaní k dispozícii dve gembalové príležitosti.
15-30
Dominika Cibulková zatlačila svoju súperku najmä svojim razantným forhendom. Viktorija Golubicová sa sympaticky bránila, no napokon chybovala.
15-15
Následne ale chybuje aj bratislavská rodáčka. Tá poslala jednoduchý úder z bekhendovej strany len do polovice siete.
0-15
Finálové stretnutie začala na podaní slovenská tenistka. V prvej výmene sa teší zo zisku loptičky, pretože jej súperka poslala loptičku mimo kurtu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.

6th final of 2016 no more words needed ☝????️???????????????????????????????????????????????????????????? #energy #passion #fighter #BOMBER

Fotka uverejnená používateľom Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní finálového zápasu WTA Linz. Na obrovskú radosť slovenských fanúšikov si v ňom zahrá naša reprezentantka Dominika Cibulková, ktorej súperkou bude nenasadená Švajčiarka Viktorija Golubicová.

Viktorija Golubicová
zrejme ani poriadne nevie, ako sa do finále prebojovala. Odohrala totiž iba dva celé zápasy hneď v úvode turnaja. Potom jej pomohlo aj kusisko šťastia, keď štvrťfinále jej španielska súperka Garbine Muguruzaová skrečovala v treťom sete za celkového stavu 6:5, 3:6, 4:4. Semifinálový duel následne Viktorija Golubicová ani neodohrala, pretože jej americká sokyňa Madison Keysová do duelu pre zdravotné problémy ani nenastúpila.

Dominika Cibulková má za sebou v rakúskom Linzi štyri náročné duely a dnes ju čaká už šieste finále v tomto roku. Vďaka tomu je kúsoček od postupu na MS WTA Tour v Singapure, kde si zahrá osem najlepších hráčok sezóny. Bratislavčanke aktuálne patrí posledná postupová priečka, na ktorú sa dostala aj vďaka tomu, že Britka Kontová v Hongkongu odstúpila z turnaja pre problémy s brušným svalstvom.

semifinále: Suarezová-Navarrová – Cibulková 4:6, 3:6

Viktorija Golubicová a Dominika Cibulková sa doposiaľ vo vzájomnom zápase nikdy nestretli, ale dnes je veľkou favoritkou slovenská jednotka. Na jej triumf vypísali bookmakeri stávkových kancelárií kurz približne okolo hranice 1,20. Naopak, na víťazstvo Švajčiarky sa kurz pohybuje až vo výške 3,85.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.