NHL: Tatar asistoval, Chára dal gól do prázdnej brány

Hokejisti Bostonu slávia gól Zdena Cháru (v strede).
Hokejisti Bostonu slávia gól Zdena Cháru (v strede). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. okt 2016 o 06:35

V noci sa do kanadského bodovania zapísali dvaja Slováci.

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal svoj premiérový gól v novom ročníku zámorskej NHL.

V noci na utorok spečatil triumf Bostonu na ľade Winnipegu 4:1 presným zásahom do prázdnej bránky domácich 49 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Víťazný zásah si pripísal Čech David Pastrňák vo svojom stom zápase v profilige.

Skvelým výkonom sa zaskvel fínsky brankár Tuuka Rask, ktorý nielenže zneškodnil 34 pokusov Jets, ale ako prvý gólman v klubovej histórii Bostonu dosiahol v jednom zápase dve asistencie.

Detroit si na domácom ľade suverénne poradil s Ottawou 5:1 a dočkal sa prvého víťazstva v sezóne. Jednou asistenciou sa na tom podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si tak otvoril svoj bodový účet.

Na brankára súpera Andrewa Hammonda vyslal spolu päť striel. Prvým hetrikom kariéry sa v domácom drese blysol Mike Green.

Švédsky útočník Gabriel Landeskog rozhodol v predĺžení o víťazstve Colorada v Pittsburghu 4:3 a hokejisti New Yorku Rangers zdolali doma San Jose 7:4.