Košice porazili Banskú Bystricu, museli otáčať zápas

Košičania ďalšie zaváhanie nedovolili.
Košičania ďalšie zaváhanie nedovolili. (Autor: SITA)
TASR|18. okt 2016 o 20:17

Banskobystričania sa v snahe vyrovnať na konci zápasu odhodlali k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

KOŠICE. Hostia sa do súpera pustili nebojácne a od prvých minút prvej tretiny mali navrch. V 4. minúte hrali presilovku, ale brankár Košíc Habal viacerými zákrokmi podržal svoj tím.

V 9. minúte nebezpečne vystrelil domáci Šoltés, ale Bacashihua stihol zareagovať. Po následnom protiútoku hostí zazvonila žŕdka Habalovej bránky po strele obrancu Mihálika. V 11. minúte už išli hostia do vedenia, keď Habal nestačil na pohotovú strelu Kafku - 0:1.

Krátko na to mali početnú výhodu aj Košičania, najväčšiu šancu v nej mal Suja, ale spomedzi kruhov netrafil bránku. V 17. minúte Košičania prepadli v útočnom pásme a rýchly protiútok štvrtej formácie hostí zakončil Tamáši - 0:2. Hostia mohli pridať aj tretí gól, ale Buc netrafil puk ideálne po prihrávke Skalického.

O prevahe hostí v prvej tretine svedčil i pomer striel - 5:16.

V druhej časti sa hra vyrovnala a diváci videli bojovný hokej s vysokým nasadením oboch tímov. Vyložených šancí bolo v prostrednej časti minimum, ale skóre sa predsa len menilo.

Košice prehrávali, dokázali však otočiť.
Košice prehrávali, dokázali však otočiť. (Autor: SITA)

V 31. minúte hrali hostia presilovku, obranca Maione pod tlakom posunul puk iba Košičanovi Nagyovi a ten v oslabení prestrelil Bacashihuu. Tento gól povzbudil košických hráčov i divákov a Bystričania boli v 34. minúte radi, že pred závarom okolo svojej bránky neinkasovali. Gól nepadol ani v 39. minúte, keď Matouškovu príležitosť zmaril brankár Habal. V 44. minúte Suja usmernil do bránky hostí pokus Dudáša a bolo vyrovnané - 2:2.

Košičania boli na koni a už v ďalšej akcii mohol ich tretí gól pridať Šmach, ale Bacashihua vytiahol efektný zákrok lapačkou. Domáci sa dostali do hernej pohody, tlačili sa pred súperovu bránku a v 46. minúte prvýkrát viedli.

Hričina vzal puk spoza bránky hostí a "prepašoval" ho za Bacashihuu. Hostia mohli vyrovnať v 48. minúte, ale v úniku dvoch proti jednému trafil Skalický iba do pripraveného Habala.

V polovici rušnej tretej tretiny zaujala pästná výmena medzi Boltunom a Bortňákom. Gólovú poistku mohol v 58. minúte pridať Bicek, ale zblízka nedostal puk za brankára hostí. Banskobystričania sa v snahe vyrovnať odhodlali k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Hokejisti Dukly Trenčín zdolali výber HK Orange 20 aj druhýkrát v prebiehajúcej tipsportligovej sezóne.

Po minulotýždňovom triumfe 2:0 v Piešťanoch zvíťazili v utorok doma 5:2. Do štatistík si jednu asistenciu zapísal Tomáš Kopecký, ktorý sa dohodol s Duklou na spolupráci do reprezentačnej prestávky.

Tipsport liga:

Košice - Banská Bystrica 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 31. Nagy, 44. Suja (Dudáš), 46. Hričina (Nagy) - 11. Kafka (Rosandič, Truchno), 17. Tamáši (Andrisík). Rozhodcovia: Stano, Konc - Gajan, Korba, vylúčení: 8:4 na 2 min., navyše Boltun (Koš.), Bortňák (B. Byst.) obaja 10 min. za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 2735 divákov.

Hlasy trénerov:

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "V našej šatni panovalo veľké odhodlanie ukončiť krátku dvojzápasovú sériu bez bodov. Napriek tomu sme začali zle, mali sme slabý pohyb a prehrávali sme osobné súboje. Veľmi nám výsledkovo i morálne pomohol gól počas oslabenia na 1:2. Podarilo sa nám zlepšiť pohyb a v tretej tretine sme dokonali obrat vďaka veľkej bojovnosti."

Vladimír Országh, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. V prvej tretine sme boli jednoznačne lepší a dali sme aj dva góly. V druhej časti sme mali dve presilovky, v ktorých sme mohli dať ďalší gól. Naopak, spravili sme chybu a súpera sme vrátili do hry počas našej presilovky. Znovu sme mali fázy, keď sme podcenili niektoré veci, nezblokovali sme strelu, z ktorej bol gól. Tento zápas sme mali vyhrať. Mali sme ho dobre rozohraný, preto si myslím, že sme dnes v Košiciach stratili body."

Trenčín - HK Orange 20 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Góly: 24. Dlouhý (Šimun, Sojčík), 31. Ölvecký, 43. Gašparovič (Tybor, M. Novák), 49. Hossa (Kopecký), 55. Holenda (M. Novák) - 32. Hecl (Sádecký), 35. Liška (Jaško, Hein). Rozhodovali: Lokšík, Holienka - Krajčík, Beniač, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Dukla Trenčín: Kutej - Kozák, Hatala, Holenda, M. Novák, Bohunický, Ryzák, Šefčík - Hossa, Kopecký, Ölvecký - Gašparovič, Veilleux, Tybor - Dlouhý, Šimun, Sojčík - Briestenský, Švec, D. Novák

HK Orange 20: Durný - Grman, Hain, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, Trška, Hedera, Pokorný - Hecl, Sádecký, Pataky - Žiak, Oško, Pätoprstý - Sloboda, Murín, Váňa - Ondov, Jaško, Liška

Miloš Holaň, tréner Trenčína: "Povinné víťazstvo, ale zápasy s dvadsiatkou nebývajú jednoduché. Hrajú obetavo, do všetkého idú naplno. Ak by to dopadlo výsledkom, ktorý svietil po dvoch tretinách, bola by pre nás obrovská hanba. Našťastie sa nám podarilo dať tri góly v tretej tretine. Nastolili sme nejakú cestu a hráčov nemôžem za prístup kritizovať."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Napriek tomu, že stále nedokážeme urobiť nejaký konečný výsledok, s chlapcami som spokojný. V našej hre som videl veľa pozitívneho. Dobre korčuľovali, boli organizovaní. Žiaľ, zlyhali sme v oslabeniach, tri inkasované góly boli rozdielové. Ak by sme hrali v plnom počte, možno by došlo k prekvapeniu."