Patrik Laine strelil premiérový hetrik v NHL.
Patrik Laine strelil premiérový hetrik v NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. okt 2016 o 06:48

Winnipeg otočil z 0:4 na 5:4.

EW YORK. Hokejisti Winnipegu Jets sa v noci na štvrtok v NHL postarali o skvelý obrat.

Ešte v 27. minúte domáceho stretnutia proti Torontu prehrávali 0:4, no tromi gólmi v záverečnej tretine poslali duel do predĺženia a v ňom zariadil triumf 5:4 Patrik Laine.

Fínsky krídelník, z ktorého Jets spravili dvojku tohtoročného draftu, sa vo svojom štvrtom profiligovom zápase blysol premiérovým hetrikom v NHL.

Zatienil tak výkon draftovej jednotky súpera Austona Matthewsa s jednou asistenciou.

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za Maple Leafs takmer 25 minút, do štatistík si zapísal dve mínusky.

"V prvom rade si myslím, že zápas nemal dospieť až do predĺženia. Niečo napravíme a zameriame sa na ďalší zápas v Minnesote," skonštatoval Matthews.

"Prvé dve tretiny sme hrali veľmi zle, vrátane mňa. Netuším prečo. Nesmieme dovoliť súperovi streliť štyri góly a potom začať hrať. Tretia tretina bola z našej strany jednoducho úžasná," hovoril Laine.

V druhom nočnom stretnutí zvíťazil Detroit na ľade New Yorku Rangers 2:1.

Gólovo sa o to pričinili Thomas Vanek s Drewom Millerom, 32 úspešnými zákrokmi zasa brankár Jimmy Howard.

Slovenský krídelník Tomáš Tatar strávil na ľade vyše 17 minút, z piatich striel na súperovu bránku sa však nepresadil.

Domáci útočník Chris Kreider asistoval pri jedinom góle "jazdcov" a bodoval aj vo štvrtom dueli novej sezóny (3+4).

NHL - streda:

New York Rangers - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Zibanejad (McDonagh, Kreider) - 27. Vanek (Nielsen, M. Green), 41. D. Miller (Glendening)
Tomáš Tatar (Detroit) 17:16 min, 5 striel, 3 "hity", 2 zblokované strely

Winnipeg - Toronto 5:4 po predĺžení (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)

Góly: 34. T. Myers (Scheifele, Matthias), 41. Laine (Byfuglien, Scheifele), 47. Scheifele (Morrissey, Stafford), 60. Laine (Ehlers), 63. Laine (Byfuglien) - 7. Carrick (J. van Riemsdyk, Marner), 17. Kadri (Rielly, M. Michálek), 27. W. Nylander (Matthews, Zajcev), 27. Kadri (W. Nylander, L. Komarov)
Martin Marinčin (Toronto) 24:47 min, 5 striel, -2 body