Európska liga: Mak skóroval, Škrtel utrpel debakel

Paul Pogba strieľa gól do siete Fenerbahce.
Paul Pogba strieľa gól do siete Fenerbahce. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. okt 2016 o 21:19

Fenerbahce Istanbul prehral na Old Trafforde vysoko 1:4.

BRATISLAVA. Slovenský stredopoliar Róbert Mak prispel k triumfu futbalistov Zenitu Petrohrad vo štvrtkovom dueli skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ihrisku írskeho Dundalku 2:1.

Mak v 71. minúte vyrovnal na 1:1, o šesť minút neskôr sa strelecky presadil aj Brazílčan Giuliano a ruský tím zostal na čele D-skupiny s plným počtom bodov.

United premenili dve penalty

Turecký tím Fenerbahce Istanbul v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom prehral na ihrisku Manchestru United hladko 1:4.

Domáci bez Zlatana Ibrahimoviča si cestu za víťazstvom vydláždili tromi gólmi už v prvom polčase, keď najskôr premenili dve penalty v priebehu troch minút Paul Pogba a Anthony Martial a Pogba potom pridal aj svoj druhý presný zásah.

Suverénny náskok domácich zveľadil po zmene strán Jesse Lingard, na druhej strane už iba korigoval Robin Van Persie. Miroslav Stoch sedel iba na lavičke Fenerbahce. Manchester vedie A-skupinu o skóre pred Feyenoordom Rotterdam.

Dúbravka dostal tri góly

Futbalisti Slovana Liberec prehrali vo štvrtkovom dueli 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 doma s talianskou Fiorentinou 1:3. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď slovenského brankára Martina Dúbravku prekonal dvakrát Chorvát Nikola Kalinič.

Liberec má na konte stále iba jeden bod, lídrom J-skupiny je práve Fiorentina.

Ďalší český zástupca Sparta Praha sa vyšvihol na čelo K-skupiny po triumfe 1:0 na ihrisku Hapoelu Be'er Ševa. V druhom dueli skupiny Inter Miláno zdolal Southampton 1:0. Jediným úspešným strelcom bol Antonio Candreva.

V G-skupine stratil prvé body Ajax Amsterdam po remíze na pôde Celty Vigo 2:2. Jasným lídrom H-skupiny je Šachtar Doneck, vo štvrtok si poradil s Gentom jednoznačne 5:0. Tretie víťazstvo v skupinovej fáze si pripísalo aj Schalke, napriek početným zraneniam uspelo v Krasnodare 1:0.

Európska liga - súhrn:

A-skupina

Feyenoord Roterdam - Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)
Gól: 55. Jorgensen

Manchester United - Fenerbahce Istanbul 4:1 (3:0)
Góly: 31. a 45.+1 Pogba (prvý z 11 m), 34. Martial (z 11 m), 48. Lingard - 83. Van Persie
/M. Škrtel za hostí odohral celý zápas/

B-skupina

Olympiakos Pireus - FK Astana 4:1 (3:0)
Góly: 34. a 65. Couto Seba, 25. Figueiras, 33. Elyounoussi - 54. Kabananga, ČK: 58. Caňas (Astana)

Young Boys Bern - APOEL Nikózia 3:1 (1:1)
Góly: 18., 53. a 82. Hoarau (tretí z 11m) - 14. Efrem

C-skupina

FSV Mainz 05 - Anderlecht Brusel 1:1 (1:0)

Góly: 19. a 34. El Shaarawy, 69. Florenzi 16. Holzhauser, 82.Prokop, 84. Kayode

Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1:2 (0:1)
Góly: 86. Hořava - 41. Alibec, 64. Hořava (vlastný)
/za domácich chytal M. Kozáčik celý zápas, M. Bakoš do 64. min., M. Ďuriš do 53. min./