Slovan deklasoval Zlaté Moravce, Trenčín vyhral v Senici

Myjava doma podľahla Podbrezovej.
Myjava doma podľahla Podbrezovej. (Autor: SITA)
TASR|22. okt 2016 o 19:05

Tatran Prešov remizoval v Michalovciach 2:2.

MYJAVA. V priamom súboji o druhú priečku v tabuľke hneď v úvode zakončil nedôrazne Kuzma a vo 4. minúte na opačnej strane ihriska nedosiahol Kolár na center Mehremiča. Defenzívy oboch mužstiev pracovali pozorne a tak sa ďalšia šanca v 20. minúte zrodila po štandardnej situácii.

Priamy kop z ľavej strany našiel Kolára, ktorý nenamieril presne. V 24. minúte smerovala na Kuciaka strela z kopačky Kukoľa.

Dlhé minúty sa potom bojovalo prevažne v strede poľa, až prišla 37. minúta, keď sa črtala možnosť úniku pre Viazanka, ale vybehnutý Hruška zasiahol v poslednej chvíli. Podobne ratoval aj Kuciak pred Kolárom o päť minút neskôr.

Po zmene strán vyrukovali s väčšou aktivitou domáci a v 47. minúte poslal loptu zo strednej vzdialenosti vedľa brány Bílovský. V 58. minúte sa ocitol v sľubnej palebnej pozícii Kolár a zasahovať musel Kuciak.

Spartak Myjava doma podľahol Podbrezovej : fotogaléria

22.10.2016

Hostia gólovo udreli v 71. minúte, keď sa lopta v pokutovom území dostala k nepokrytému Bernadinovi a ten ju poslal do siete - 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke v 81. minúte Kukoľ, ale výborne zasiahol Kuciak. Brankár hostí bol hrdinom okamihu aj o minútu pri zakončení Sládeka.

Vysokú efektivitu potvrdili hostia o ďalšiu minútu, kedy ich do dvojgólového vedenia poslal Šafranko, ktorý využil Viazankovu prihrávku - 0:2.

V 88. minúte najskôr vypálil Pavlík, odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ale brankár Podbrezovej naďalej držal čisté konto. To sa nezmenilo ani o chvíľu pri strele Bílovského. Z víťazstva sa tak radovali hráči Podbrezovej a upevnili si 2. priečku v tabuľke.

Slovan deklasoval Zlaté Moravce

Od úvodu stretnutia to boli hostia, ktorí diktovali tempo hry. Prebiehala 10. minúta, Schet spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Soumaha, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet zápasu.

Už o dve minúty sa rútil sám na Kováča Čavrič, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. V 16. min Čavrič "nabil" Savičevičovi, ktorý z prvej vymietol pavučiny v pravom hornom rohu Kováčovej brány. Po polhodine hry sa skóre opäť menilo, keď Schetov center umiestnil pod brvno vlastnej brány Pintér.

Domáci horeli v defenzíve, ďalšie čisté šance nedokázali využiť Oršula a Čavrič.

Po zmene strán sa hrala vyrovnanejšia partia. V 47. min Čavrič potiahol akciu po pravej strane až k bránkovej čiare, spätnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Oršulu, ktorý nemal problém zasunúť loptu do prázdnej brány.

V 52. min sa dočkali gólu aj domáci, keď Orávikovu strelu stihol Mucha ešte vyraziť, k lopte sa dostal nekrytý Pepe, ktorý skorigoval na 1:4. V 67. min agilný Čavrič ušiel Kaprovi, ale zoči-voči Kováčovi mieril tesne vedľa. Od tohto momentu slovanisti postupne uberali na tempe a do hry sa dostávali aj domáci.

V dvoch šanciach sa ocitol Pintér, v prvom prípade mieril nad a s jeho druhou strelou si poradil brankár hostí. V 88. min sa v čistej príležitosti ocitol striedajúci Priskin, ale v koncovke zlyhal. Napokon sa Priskin dočkal gólu v 90. minúte, keď spečatil zaslúžené víťazstvo Slovana gólom do prázdnej brány.

Žilina vyhrala vonku

V 6. minúte mali domáci veľkú príležitosť na otvorenie skóre. Pri rýchlej akcii zaváhal Vavro, ale Daniel v hĺbke šestnástky minul cieľ. V 14. minúte sa Otubanjo po narážačke dostal až pred Hajdúcha, toho ale neprekvapil.

V 25. minúte sa hostia, po ružomberskom priamom kope, dostali do rýchleho brejku a prečíslenia. Škvarka, ktorý potiahol nebezpečnú kontru, zobral aj koncovku na seba, ale z hranice "veľkého vápna" namieril tesne vedľa.

V 27. minúte sa už skóre menilo, Hlohovský parádne "obalil" loptu do vinkla a Hajdúch nemal žiadnu šancu. V 35. minúte Hajdúch podbehol vysoký center, lenže Hlohovský netrafil opustenú bránu.

V 43. min. domáci vzadu pri rozvíjaní akcie zakiksovali, ale Otubanjo ponuku na druhý gól odmietol. Prvý polčas sa niesol v réžii "žlto-zelených". Tí neraz na dlhší čas zatlačili súpera na vlastnej polovici, presne si prihrávali a variabilne, sprava, zľava i stredom sa snažili otvárať vrátka domácej obrany.

V 48. minúte sa Lačný pozvŕtal v žilinskej šestnástke, ponúkol loptu Gálovi-Andrezlymu, ktorý však vypálil nad. Ďalej sa však pokračovalo podľa žilinských nôt.

V 64. minúte Škvarka využil slabý dôraz J. Masla a z uhla upravil stav na 0:2. O päť minút neskôr si Mabouka efektne pred ružomberskou bránou strihol nožničkami a Hajdúch vytesnil pokus žilinského obrancu na roh.

Vzápätí sa Otubanjo oprel do lopty a Hajdúch prudký projektil vyrazil nad. V 89. minúte ešte domáci brankár vychytal Valla.

Fortuna liga

Myjava - Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 71. Bernadina, 83. Šafranko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Ostojič, Holiš - Djordevič, Kostelný, 983 divákov.

Myjava: Hruška - Machovec, Pavlík, Ostojič, Beňo - Kóňa, Duga (69. Sládek), Bílovský - Mehremič (77. Holiš), Kolár, Kukoľ

Podbrezová: Kuciak - Djordevič, Krivák, Kostelný, Turňa - Šafranko, Podio, Vajda, Viazanko (90. Migaľa) - Kuzma - Bernadina

Hlasy trénerov:

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Zápas sa mi ťažko hodnotí. Dovolím si tvrdiť, že dnes nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejšie. Keď si pozerám štatistiky, vo všetkých sme boli lepší, ale štatistiky ešte zápasy nevyhrávajú. Zápasy vyhrávajú mužstvá, ktoré dávajú góly a my sme ich nedali. Súper dal z dvoch striel na bránu dva góly a preto vyhral. Hráčom okrem toho, že sme neboli efektívni, nemám čo vyčítať, zápas odmakali."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Dnes sme videli taktickú bitku z obidvoch strán. Myslím si, že na tento zápas boli obidve mužstvá po taktickej stránke veľmi dobre pripravené. Mohlo sa zdať, že taktická stránka prevyšovala kvalitatívny ukazovateľ, ale podstatné bolo, že sa nám podarilo otvoriť zápas gólom a dostať sa do vedenia. Potom to už nebolo také strnulé a druhým gólom sme zápas prakticky ukončili. Som rád, že odchádzame s plným bodovým ziskom. Teší ma, že dokážeme aj takéto ťažké zápasy zvládnuť a chlapcom blahoželám."

Michalovce - Prešov 2:2 (1:2)

Góly: 17. a 57. Danko - 13. a 43. Olansunjanmi. Rozhodoval: Glova, ŽK: Škutka, Sedlák, Kotora - Kačala, Katona, 1750 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Macej - Koscelník, Sipľak, Qose, Šimčák - Sedlák - Žofčák (81. Regáli), Danko, Mensah, Kotora (60. Kunca) - Škutka (46. Kushta)

1. FC Tatran Prešov: Talian - Bartek, Petko, Dzurík, Kačala - Olansunjanmi, Micherda (90. Kubus), Keresteš, Leško (90.+3 Bujňák) - Rolinc (72. Tubonemi), Katona

Ružomberok - Žilina 0:2 (0:1)

Góly: 27. Hlohovský, 64. Škvarka. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Mabouka - Kupec, Kružliak, 2349 divákov.

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, J. Maslo, Kolčák, Kupec - Kružliak - Daniel (75. Ďubek), Chrien, Sapara (58. Mareš), Gál-Andrezly - Lačný

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Diaz - Špalek, Káčer, Škvarka, Hlohovský (83. Vallo) - Otubanjo

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Žilina je v laufe, je líder tabuľky. Bolo teda jasné, že príde kvalitný súper, čo sa aj potvrdilo. Mali silné držanie lopty, no mňa trošku mrzí, že zo situácií, keď sme sa dostávali do okolia súperovej šestnástky alebo do nej, sme veci riešili zbrklo. Preto sme ani neboli schopní dať nejaký kontaktný gól a stretnutie zdramatizovať. Žiline gratulujem, víťazstvo si zaslúžila."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci podali suverénny, sebavedomý výkon a zaslúžene vyhrali u nepríjemného súpera, ktorý má skúsené mužstvo. Z môjho pohľadu sme zápas kontrolovali od prvej do poslednej minúty, preto si odvážame veľmi cenné tri body. Teší ma nielen výborný výsledok, ale aj vyvážená, suverénna hra. Chlapcom gratulujem a ďakujem."

Zlaté Moravce-Vráble - Slovan Bratislava 1:5 (0:3)

Góly: 52. Pepe - 10. Soumah, 16. Savičevič, 30. Pintér (vl.), 47. Oršula, 90. Priskin. Rozhodoval: Královič, ŽK: Pepe (Zl. Moravce), 1468 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Obročník - Válovčan (65. Sedlák), Pastva (65. Bariš), Pepe, Orávik - Konnsimbal (22. Rejdovian)

Slovan Bratislava: Mucha - Kotula, Saláta, De Marco, Kubík - Scott (23. Rigo) - Schet, Savičevič, Soumah (69. Priskin), Oršula - Čavrič (79. De Sa)

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: "Dnešný zápas som si predstavoval úplne inak. V úvode sme dostali dva rýchle góly a tretí sme si dali vlastný. V tom momente bolo vlastne po zápase. Súper dominoval vo všetkých herných činnostiach. Jeho víťazstvo je zaslúžené."​​

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Dnes sme odohrali dobrý zápas. Prišli sme s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme dominovali, po zmene strán sme nechali hrať domácich a vyrážali sme do rýchlych protiútokov. Zranil sa nám Scott a uvidíme čo bude s Čavričom."

Senica - Trenčín 1:2 (0:1)

Góly: 64. Pirulo (z 11 m) - 35. Janga, 70. Březina (vl.). Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Kosorin, Blažek - Paur, Skovajsa.

Senica: Šulla - Honchar (73. Ebwelle), Březina, Pillár, Weriton - Kopičár - Blažek (46. Quaye), Kratochvíl - Mráz (46. Pirulo) - Kosorin, Turyna

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Udeh, Kleščík, Skovajsa - Lawrence, Halgoš (82. Baez) - Kalu (86. Nwofor), Paur, Bala (63. Kvocera) - Janga

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Prvý polčas nám nevyšiel, prehrávali sme veľa osobných súbojov, boli sme málo dôrazní a súper bol aktívnejší. Vstup do druhého polčasu sme mali dôraznejší, lepšie sme dostupovali. Myslím, že druhý polčas celkovo mal lepší futbalový náboj, hralo sa hore-dole. Ten zápasový scenár bol trochu nešťastný, pretože sa veľmi narobíme na gól a po tom, keď ho dáme, si vzápätí dáme vlastenca. Keby individuálna akcia Turynu nakoniec skončila v sieti, veľmi by to pomohlo našemu veľmi mladému mužstvu, ktoré stále len zbiera skúsenosti. Bohužial to nevyšlo a musíme dúfať, že to zlomíme v Michalovciach."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Začal by som výsledkom, s ktorým sme spokojní. Vezieme si domov víťazstvo, podarilo sa nám streliť dva góly, nechceli sme inkasovať. Čo sa týka zápasu, boli úseky hry, s ktorými som bol spokojný. Bolo tam dobré držanie lopty, dobrá ponuková činnosť. V prvom polčase sme mohli dať viac gólov, ale najmä po otvorení hry od súpera v druhom polčase sme tam mali kontry, ktoré by sme mali využívať a v druhom polčase sme tam zápas mali zavrieť. Musíme popracovať na efektivite, dôkazom je ten infarktový nadstavený čas, kde súper mohol vyrovnať a odchádzali by sme odtiaľto smutní. Ak by sme boli viac efektívni, mohli sme vyhrať väčším rozdielom. Boli tu úseky hry, v ktorých som bol nespokojný, dávali sme súperovi veľa priestoru, takže musíme sa stále zlepšovať v každom smere."