Neymar dostal fľašou po hlave, Messi vulgárne vynadal fanúšikom

Pavol Spál|23. okt 2016 o 17:39

Messi exceloval aj proti Valencii, jeho prvý gól však bol sporný.

BRATISLAVA. Zatínal päste, posielal pusinky - v tranze provokoval a kričal na fanúšikov Valencie. Aj zväčša pokojnému Lionelovi Messimu praskli v závere zápasu nervy. „La concha de tu madre, hijos de mil putas, čo znamená v preklade:

Do matky ku..., synovia tisícich ku....,“ adresoval im podľa španielskych médií Barcelončan Messi. Aspoň tak mu to odčítali z jeho pier.

Práve Messi v zápase deviateho kola La Ligy v poslednej minúte nadstavenia rozhodol gólom z penalty o triumfe Barcelony nad Valenciou 3:2.

Keď sa hosťujúci hráči vrátane Messiho zbehli za bránkou Valencie a oslavovali, domáci fanúšikovia začali po nich hádzať fľaše s vodou.

Aj Messi dostal fľašou

Pár hráčov fľaša zasiahla. Možno najsilnejší úder dostal Neymar, ktorý sa zvalil na zem. A Messi vybuchol.

Pred dvoma rokmi na rovnakom štadióne tiež dostal fľašou po hlave.

Messi bol hrdinom zápasu, keď dvakrát skóroval. Jeho prvý gól ale nemusel platiť. Dvadsaťdeväťročný Argentínčan v 22. minúte strelou k tyči spoza šestnástky nedal brankárovi Alvesovi šancu.

Sporný moment

V čase strely však pred brankárom stál v ofsajde útočník Luis Suárez, keď sa poskočením snažil uhnúť strele Messiho. Tým mohol sťažiť pohľad brankárovi. Rozhodca Undiano Mallenco napokon gól uznal.

Valencii sa podarilo zápas otočiť, ale Suárez vyrovnal. V poslednej minúte rozbehol akciu Messi, vymenil si loptu s Neymarom a prihral do vyloženej šance Suárezovi. Uruguajčan spadol na zem. Penalta.

Messi sa po zranení vrátil iba minulý týždeň, ale ihneď exceluje. V posledných troch zápasoch dal šesť gólov. Celkovo v tejto sezóne skóroval už štrnásťkrát. Je najlepším strelcom španielskej ligy i Ligy majstrov.

Domov»Futbal»Španielsko»Neymar dostal fľašou po hlave, Messi vulgárne vynadal fanúšikom