Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Dominika Cibulková podala výborný výkon.
Dominika Cibulková podala výborný výkon. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|23. okt 2016 o 18:03

Slovenská hráčka sa pri svojej premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.

SINGAPUR, BRATISLAVA. Dominika Cibulková pri svojej premiére vo finále majstrovstviev sveta WTA Tour v Singapure prehrala so svetovou jednotkou Angelique Kerberovou 6:7 (5), 6:2, 3:6, ale obecenstvo vo vypredanej hale Singapore Indoor Stadium ju spolu s víťaznou Nemkou vyprevádzalo veľkým aplauzom.

Obidve hráčky sa v úvodnom dni šampionátu zaslúžili o tenis najvyššej kvality.

„Podala som výborný výkon a nechala som na kurte všetko, no ani to nestačilo. Spravila som pár extra chýb, ktoré Kerberová využila vďaka tomu, že je svetová jednotka a má skvelý pohyb," povedala Cibulková v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

Ľutovala začiatok zápasu.

Dostala sa do tranzu

„Bola som nervóznejšia a premotivovaná, v prvých troch, štyroch gemoch som sa hľadala. Postupne som sa však dostala do tranzu. Prvý set som viac prežívala, čo ma stálo veľa síl, no od druhého setu to bol tenis na tom najvyššom leveli.“

Podľa Cibulkovej rozhodli minimálne detaily. „Mala som svetovú jednotku na lopate, stále som ju tlačila, no napriek tomu som prehrala. Škoda, že víťazka môže byť iba jedna. Určite to bol náš najlepší vzájomný zápas."

Cibulková po tuhom boji prehrala s Kerberovou: fotogaléria

23.10.2016

"Je pozitívne, že napriek prehre mám stále šancu na postup do semifinále. Teraz musím dobre zregenerovať a pripraviť sa na utorňajšiu súperku. Dnešný výkon mi dodal veľa sebavedomia,“ dodala Cibulková.

Kerberová vedela, že musí zahrať svoj najlepší tenis

"Domi prišla do Singapuru vo výbornej forme a už pred zápasom mi bolo jasné, že ju môžem zdolať, len ak zahrám svoj najlepší tenis," povedal dvadsaťosemročná Kerberová v prvom televíznom rozhovore na kurte.

"Po druhom prehratom sete som zostala pozitívne naladená. Až do konca to bol veľmi vyrovnaný a ťažký zápas."

Mala som svetovú jednotku na lopate, stále som ju tlačila, no napriek tomu som prehrala. Škoda, že víťazka môže byť iba jedna.

Dominika Cibulková, slovenská tenistka

Cibulková začala svoj prvý súboj na Masters dvojchybou a hoci stratila svoje podanie a vzápätí prehrávala 0:2, rýchlo sa upokojila a začala predvádzať svoju typickú nátlakovú hru.

V dlhých výmenách od základnej čiary si rozhadzovala súperku do strán, častejšie jej hrala do slabšieho bekhendu a vo vhodnej chvíli sa snažila o zakončenie.

Za nepriaznivého stavu 2:4 získala 27-ročná Bratislavčanka tri gemy za sebou, viedla 5:4. Diváci boli z jej nebojácnej útočnej hry vo vytržení.

O prvom sete sa rozhodovalo v tajbrejku, v ktorom bolo 5:5, no posledné dve výmeny zvládla lepšie ľaváčka Kerberová.

Na gemy bolo 15:15

Prehratý tajbrejk akoby nahneval Cibulkovú. V druhom sete ovládla dvorec, ujala sa vedenia 4:0. Ešte viac zvýšila svoj tlak, v sete povolila súperke len dva gemy.

V treťom sete rozhodli za stavu 2:2 tri "zlepené" gemy pre Kerberovú. Za stavu 5:2 už dovolila Cibulkovej len znížiť a pri svojom podaní premenila druhý mečbal. O vyrovnanosti zápasu svedčí aj pomer gemov 15:15.

V úvodnom súboji v Červenej skupine Rumunka Simonova Halepová podľa očakávania vyhrala nad Američankou Madisom Keysovou 6:2, 6:4.

Cibulkovú čakajú v základnej skupine ešte zápasy s Halepovou (utorok) a Keysovou (štvrtok). Ak zopakuje svoj výkon z prvého dňa, stále má šancu na postup do semifinále. Zo skupiny idú ďalej dve najlepšie hráčky.

Bratislavčanka je po Karin Habšudovej (1996) a Daniele Hantuchovej (2002 a 2007) treťou Slovenkou vo dvojhre na šampionáte.

V pondelok rozohrajú aj Bielu skupinu, do ktorej sa v poslednej chvíli po sobotňajšom triumfe na turnaji v Moskve prebojovala ako ôsma hráčka Masters Ruska Svetlana Kuznecovová.

Domov»Tenis»Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková