Slovan prišiel o Kundrátka. Má zlomenú ruku a bude chýbať asi šesť týždňov

Tomáš Kundrátek (vpravo) patril medzi opory Slovana Bratislava.
Tomáš Kundrátek (vpravo) patril medzi opory Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|24. okt 2016 o 11:00

Na najbližší trip s mužstvom necestujú ani Andrej Šťastný a Ivan Švarný. Do zápasov tiež ešte nezasiahne Radek Smoleňák.

BRATISLAVA. Hokejistom Slovana Bratislava bude v najbližšom období chýbať obranca Tomáš Kundrátek. Český legionár utrpel v piatkovom domácom zápase s Ladou Togliatti (3:2) zlomeninu ruky a pauzovať bude približne šesť týždňov.

Informovala o tom oficiálna webstránka slovenského zástupcu v KHL.

Kundrátek musí odmietnuť aj pozvánku do českej reprezentácie na novembrový turnaj Karjala Cup v Helsinkách.

Dvadsaťšesťročný rodák z Přerova si zlomil ruku počas tretej tretiny súboja s Ladou. V druhej odkorčuľoval na ľade vyše dvanásť minút.

Bol najvyťaženejším hráčom Slovana.

Piaty výjazd

Na nadchádzajúci trip neodcestujú s mužstvom ani ďalší zranený bek Ivan Švarný a útočník Andrej Šťastný. S tímom sa bude pripravovať český krídelník Radek Smoleňák, do zápasov však určite nezasiahne.

Hráčov Slovana čaká v poradí piaty tohtosezónny výjazd.

Tréneri berú na trojzápasový trip dokopy dvadsaťtri hráčov - dvoch brankárov, siedmich obrancov a štrnástich útočníkov.

Čakajú ich najlepší

Zverenci trénera Miloša Říhu sa v najbližších dňoch stretnú s výkvetom súťaže. V prvom súboji v utorok o 18.30 SELČ narazia na hviezdami nabitý SKA Petrohrad, ktorý aktuálne drží deväťzápasovú sériu bez prehry.

Odtiaľ sa výprava presunie do ruskej metropoly, kde nastúpi vo štvrtok rovnako o 18.30 proti ďalšiemu top favoritovi súťaže CSKA Moskva. Trip zakončí v sobotu o 16.00 v Čerepovci duelom proti miestnemu Severstaľu.

Do Bratislavy sa vráti pred reprezentačnou prestávkou, v noci zo soboty na nedeľu.

Slovan začína na tripe proti Petrohradu, s ktorým doma prehral 0:6.

Hráči Slovana na nadchádzajúcom tripe (zdroj: hcslovan.sk):

Brust, Pogge - Starosta, Meszároš, Ďaloga, Plastino, Rosandič, Pokorný, Bačik - Jeglič, Taffe, Nedorost, Chipchura, Cheechoo, Hlinka, Šiška, Zigo, Valský, Vopelka, Lušňák, Skalický, Petráš, Smoleňák (po zranení ešte do hry nezasiahne)

Domov»Hokej»KHL»Slovan prišiel o Kundrátka. Má zlomenú ruku a bude chýbať asi šesť týždňov