CSKA otočil zápas proti Slovanu, domáci vyhrali aj vďaka chybe Poggeho

Hráči CSKA sa tešia z výhry nad Slovanom.
Hráči CSKA sa tešia z výhry nad Slovanom. (Autor: TASR)
Sportnet|26. okt 2016 o 08:21

Bratislavský tím po ďalšej prehre ostáva v tabuľke Západnej konferencie na predposlednom mieste.

CSKA Moskva - HC Slovan Bratislav 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 19. Popov (Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44.Mamin (Muršak), 60. Enlund - 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Meszároš,Cheechoo).

Rozhodovali: Cyplakov, Ravodin - Raming, Otmachov,vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Taffe 10 min, Chipchura 5 min - Pivcakin 5+10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

CSKA Moskva: Sorokin - Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin,Sergejev, Panin, Alexejev - Enlund, Svetlakov, Telegin - Petrov,Popov, Kugryšev - Muršak, Osnovin, Mamin - N. Kvartalnov, Andronov,Scott - D. Kvartalnov

Slovan Bratislava: Pogge - Starosta, Bačík, Meszároš, Plastino,Ďaloga, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Valský, Jeglič, Nedorost- Lušňák, Chipchura, Skalický - Šiška, Zigo, Petráš - Vopelka

MOSKVA. Hráči HC Slovan Bratislava prehrali 2:4 na ľade CSKA Moskva vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017. Pre "belasých" je to druhá prehra v sérii, v utorok podľahli v Petrohrade miestnemu SKA (1:6).

Slovan figuruje na predposlednej 13. priečke v tabuľke Západnej konferencie. Z doterajších 24 vystúpení nazbieral 29 bodov pri skóre 56:77. Bratislavčania sa najbližšie predstavia v sobotu v Čerepovci, o 16.00 h SELČ vyzvú domáci Severstaľ.

Pogge zle rozohral

Slovan vo štvrtok v Moskve otvoril skóre, v 17. min sa strelou od modrej čiary presadil Jonathan Cheechoo. Hostia viedli len dve minúty, ešte pred prvou sirénou zmazal manko domácich Alexander Popov.

Zdalo sa, že aj po druhej tretine bude výsledok nerozhodný, ale v jej závere využil presilovku Alexander Kutuzov - 2:1 pre CSKA. Nádeje Slovana na vyrovnanie sa zmenšili v 44. min, po zaváhaní gólmana Justina Poggeho zasunul puk do prázdnej bránky Maxim Mamin.

Hostia znížili až minútu pred koncom

Zverenci Miloša Říhu prekonali obrancu CSKA už len raz, a to až v závere - v 59. min skóroval Václav Nedorost. V záverečnej hre bez brankára Slovan ešte raz inkasoval - Cheechoo prihral na modrú čiaru, no jeho spoluhráč puk nezachytil a ten skončil až v sieti.

Výsledky KHL:

Červená hviezda Kchun-lun - Amur Chabarovsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 8. Yuen (MARCINKO)

Lada Togliatti - Avtomobilist Jekaterinburg 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 19. Zernov, 26. Bumagin - 13. Koukal

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)

Góly: 7. Averin, 20. Loktionov, 41. Kozun, 43. Talbot, 45.a 54. Mosaľov - 16. Materuchin, 28. Ellison, 51. Materuchin

Ak Bars Kazaň - Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7., 13. a 38. Tkačov, 14. Gluchov - 43. Chlystov

Neftechimik Nižnekamsk - Barys Astana 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Rymarev, 18. Dawes, 21. St. Pierre

SKA Petrohrad - Medveščak Záhreb 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 18. Ketov, 25. Kovaľčuk, 40. Dacjuk, 42. Prochorkin, 50.Barabanov, 54. Dacjuk

Online prenos:

KHL  2016/2017
27.10.2016 o 18:30
CSKA Moskva
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 19. Popov (Ar. Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund – 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Cheechoo, Meszároš). Rozhodca: Cyplakov, Ravodin – Raming, Otmachov.
Slovan dnes na ľade favorita duelu odohral dobrý zápas, no na zisk čo i len jedného bodu to bolo málo. Škoda zbytočného faulu Starostu a chyby Poggea, to boli momenty, ktoré posadili vojakov na koňa a aj keď belasí hrali v tretej tretine presilovku, kontaktný gól prišiel neskoro a smolu dokonal pukom do vlastnej klietky Cheechoo. Zisk bodov v Moskve by bolo prekvapením, v sobotu na ľade v Čerepovci to však už musí vyjsť, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:10, celkom 33:21, s týmto konštatovaním sa s vami lúči Vladimír Korduliak.
59:52
Naumenkov sa pustil do súboja s Vopelkom a chlapci si to vysvetlili ručne stručne, obaja po dve minúty za hrubosť.
59:37
59:37
goalCSKA Moskva dala gól!
Cheechoo posielal puk od bránkovej čiary z pravej strany na modrú a keďže ho jeho spoluhráč nezachytil, puk skončil vo vlastnej bránke belasých. Gól pripísaný a ako autor uvedený JONAS ENLUND.
59:24
importantPogge opäť na striedačke, Slovan hrá znova power play bez gólmana.
58:54
58:54
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan predsa len vsietil kontaktný gól, po rýchlej akcii puk z pravej strany pred bránkovisko poslal Cheechoo a VÁCLAV NEDOROST po ľade zakončil. Asistencie: Jonathan Cheechoo a Andrej Meszároš.
58:42
importantPogge na striedačke, Slovan hrá power play bez gólmana.
58:30
Sorokin dve minúty za podrazenie, Petráš dve minúty za hákovanie, hráme štyria proti štyrom, prísne vylúčenie Samuela Petráša.
58:28
Petráš vybojoval za bránkou domácich puk, keď Sorokin chyboval v rozohrávke, vykopol gólmanovi domácich hokejku a k zakončeniu sa nedostal.
58:05
importantPetráš vystrelil z ľavého kruhu, Sorokin cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť, Samuel sa dnes radovať asi nebude.
57:56
Domáci v plnom počte, CSKA aj toto svoje oslabenie ubránil.
57:12
Ďaloga ťahá puk vpred od svojej bránky, Slovan ani túto presilovku nehrá optimálne, zrejme sa drámy v Moskve dnes nedočkáme.
55:56
Nikita Kvartaľnov zohrieva trestnú lavicu, menší trest za krosček, presilovka pre Slovan.
54:51
Chipchura najskôr zaparkoval na mantinel jedného z hráčov v červenom drese, potom sa pustil do pästného súboja so „Zorrom“ pomstiteľom Pivcakinom, ktorému naložil, nuž a budeme vylučovať. Chipchura dve minúty za krosček + päť minút za údery, Pivcakin dve minúty + päť minút za údery a do konca zápasu, hráme piati proti piatim.
54:25
Telegin sa s pukom na hokejke spoza bránky natlačil až na ľavý kruh, vystrelil po ľade, Pogge dobre čítal hru puk poslal späť do hry.
53:38
Ďaloga v individuálnej akcii nakorčuľoval s pukom až za kruhy a vystrelil, minul však bránku Sorokina, škoda.
52:57
Domáci v plnom počte, Slovan ponuku vojakov na zdramatizovanie zápasu neprijal, navyše Taffe na trestnej pre svoj osobný trest.
51:58
CSKA so štyrmi hráčmi, Kugryšev už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom. Slovan hral 61 sekúnd presilovku s výhodou dvoch hráčov, bez využitia.
51:38
importantSlovan drží domácich v pásme, strely Plastina, Meszároša či Jegliča sa doposiaľ neujali, Sorokin puky v pokľaku likviduje vo svojom výstroji.
50:57
CSKA ide do troch, Telegin dostal dve minúty za hákovanie.
50:27
Taffe reklamoval faul a za protesty rozhodcom dostal osobný trest v trvaní desiatich minút.
49:58
Kugryšev sedí na trestnej, menší trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, Slovan má možnosť na kontaktný gól.
49:13
Ožiganov poslal po prechode modrou puk na bránku hostí, Pogge ho vyrazil späť do hry, o chvíľu vyrobili vojaci skrumáž pred bránkou Slovana, hostia to ubránili.
48:14
importantSvetlakov našiel spoza bránky na ľavej strane pri bránkovisku Enlunda, ktorý pálil pohotovo, Pogge puk vyrazil späť do hry, domácim radovať sa nedovolil.
47:26
Vojaci poslali puk do pásma hostí, Pogge ho rozohral na hokejky svojim spoluhráčom, hráme v strednom pásme.
46:33
importantOpäť bol v akcii Pogge, ktorý hasil situáciu pred svojou bránkou, Andronov poslal puk pred bránkovisko a Nikita Kvartaľnov pred bránkou neuspel, Pogge puk cez pravý betón poslal späť do hry.
46:25
Denisov od modrej z pravej strany vystrelil po ľade, Pogge puk zrazil do rohu klziska, CSKA drží pásmo a má puk na hokejkách.
45:48
Nedorost prerušil tlak vojakov, Hlinka hral bez hokejky, Slovan sa už len bráni, domáci po góle stupňujú svoj tlak.
44:29
Puk v lapačke Poggea, CSKA má dvojgólový brejk a pásmo na vhadzovanie.
43:09
43:09
Pogge vykorčuľoval za pukom za svoju bránku, nezachytil ho, MAXIM MAMIN si puk zobral na hokejku a zasunul ho poľahky do prázdnej bránky hostí. Gól potvrdil aj videorozhodca zápasu, keďže táto akcia zaváňala ofsajdom. Asistencia: Jan Muršak.
42:20
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, bez gólového efektu.
42:16
Starosta autorom ďalšej strely hostí, Sorokin puk zlikvidoval a tak ani po tejto akcii sa belasí radovať nebudú.
42:05
Plastino poslal puk na bránku CSKA, trafil však Kutuzova a Sorokin bol nateraz bez práce.
41:52
Naumenkov tečoval puk na vlastnú bránku, Sorokin však bol v strehu, puk poslal späť do hry, Slovan by potreboval aj kúsok viac šťastia.
41:22
Chipchura skončil v súboji na ľade a aj toto sa dalo pískať, o puk prišiel, domáci ho dostali na chvíľku do stredného pásma, Ďaloga puk na modrej už neudržal.
40:42
Sorokin v pokľaku likviduje puk z hokejky hostí, k vyrovnaniu to ale teraz neviedlo.
40:20
Denisov dostal dve minúty za seknutie, presilovka pre Slovan, lepší úvod sme si želať nemohli, snáď len gól v sieti domácich.
40:18
Chipchura našiel krížnou prihrávkou na pravom kruhu Taffea, ten bol faulovaný a k streľbe a nedostal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:21.
V druhej tretine Slovan opäť držal krok s domácim klubom, no častými vylúčeniami musel improvizovať v hre a stálo ho to mnoho síl. Dobre bránil aj svoje oslabenia, no v tom poslednom Osnovin clonil Poggeovi a domáci sa ujali vedenia v zápase využitím presilovej hry. Belasí budú musieť v tretej tretine zlepšiť disciplínu a streleckú mušku. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 18:5.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
CSKA s pukom v pásme belasých, obrázky z Moskvy sú teraz nekvalitné, zmena skóre sa však neudiala.
38:05
38:05
Svetlakov poslal z pravého kruhu puk na modrú a z prvej príklepom vystrelil ALEXANDER KUTUZOV, ktorý prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencia: Andrej Svetlakov.
37:38
Starosta oslabuje svoj tím a úplne zbytočný faul v strednom pásme, kde sa nehral puk, nedovolené bránenie, dvojminútová výhoda pre CSKA.
37:06
Hostia v plnom počte, CSKA hral presilovku na výbornú, Slovan na výbornú bránil a ubránil.
37:02
Enlund dostal puk na pravú stranu pri bránkovisku, kým si ho prichystal na zakončenie, bol pokrytý a Pogge puk pohotovo schoval pod svoju rukavicu.
36:19
Naumenkov vystrelil od modrej z jej stredu, minul bránku hostí a Chipchura puk poslal mimo obranné pásmo hostí.
35:39
Muršak vystrelil od ľavého kruhu z jeho vrcholu, Pogge puk zrazil do rohu klziska na pravú stranu, Slovan sa však bráni akcii domácich.
35:06
Za seknutie dostal menší trest Meszároš, teraz to bude CSKA, kto si zahrá presilovú hru.
34:50
Šiška srdnato bojoval o puk za bránkou hostí, proti dvom domácim neuspel, vpred pôjde CSKA.
33:41
Domáci v plnom počte, Slovan túto presilovku nehral podľa predstáv, no v Moskve stále drží nádej na dobrý výsledok.
33:34
CSKA spoza svojej bránky vyhodil puk von z pásma až za bránku hostí, je po presilovke Slovana.
33:12
Osnovin dostal puk do pásma hostí, vystrelil švihom reklamný puk, prinútil Poggea na zásah, CSKA získal pásmo a aj čas.
32:32
Taffe hľadal pukom z pravej strany pred bránkou Hlinku, nepodarilo sa mu to, škoda.
32:08
Ďaloga vystrelil z vrcholu ľavého kruhu švihom, hráč v červenom drese puk poslal na ochrannú sieť, Slovan zostáva v pásme domácich.
31:41
Hákovanie v podaní Telegina a konečne si presilovku zahrá aj Slovan, kiež by Ivanovi niekto v bielom drese ten pobyt na trestnej skrátil.
31:05
Svetlakov švihom vystrelil z vrcholu pravého kruhu, Pogge mal ideálny výhľad a aj tento puk bezpečne ukryl vo svojej lapačke.
30:27
Domáci zo stredného pásma nahodili puk rovno do lapačky Poggea, vybojovali pásmo, predtým neuspel na druhej strane vo svojej príležitosti Jeglič.
30:05
Hra je prerušená, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme, zrejme prihrávku rukou domácich pri bránke Poggea.
28:56
CSKA prechod do útočného pásma nezvládol, zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Sorokina.
28:18
Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy.
28:17
importantOžiganov vystrelil krásny príklep od modrej z pravej strany, Pogge puk videl cez hráčov stojacich pred ním a efektne ho zatočil do svojej lapačky.
27:28
Pogge si dovolil hodne, puk spoza bránky si potiahol na palici k bránkovisku a poslal cez celé klzisko pozdrav Sorokinovi.
26:54
Od modrej spoza kruhov vystrelil švihom Naumenkov, Pogge puk zlikvidoval a Slovan drží stále nádej na dobrý výsledok.
26:18
Rosandič poslal na ľad Petrova a hlavný ho poslal von, držanie a dve minúty.
26:05
Petráš švihom vystrelil z pravého kruhu, Sorokin puk cez svoju hruď zrazil pred seba a následne si ho pritiahol hokejkou pod svoju rukavicu.
25:35
Enlund dostal puk na teč, na pravom kruhu z jeho vnútornej strany však puk usmernil za bránku hostí.
25:25
Vojaci sa príliš ponáhľali do pásma belasých, vyrobili ofsajd a čiarový tak musel hru prerušiť.
23:59
Hostia v plnom počte, Slovan umne bránil svoje oslabenie a hráme ďalej za stavu jeden jeden.
23:56
Telegin preveril pozornosť Poggea, Justin puk bezpečne schoval do lapačky a zmenu skóre nepripustil.
23:36
Popov sa snažil o zakončenie z ľavej strany, spoza bránkovej čiary mu to nevyšlo, Pogge poslal puk pred seba a hostia ho vyhodili von z pásma.
23:05
Slovan poslal puk von cez všetky čiary, zbiera tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.
22:35
CSKA drží belasých v pásme, Slovan odoláva a palebný priestor domácim zatiaľ nedáva.
21:59
Plastino poslal puk na tribúnu, za vyhodenie puku dostal trest a presilovku si zahrá CSKA.
21:50
Denisov vystrelil od modrej a puk poslal medzi tri žrde, Pogge ho zrazil za svoju bránku a belasí oň bojujú.
21:47
Meszároš zbavuje spoluhráčov tlaku, puk poslal von cez všetky čiary, no len za cenu zakázaného uvoľnenia.
20:56
Petrov prešiel s pukom na palici poza bránku hostí, z pravej strany ho pri bránkovisku poslal pred bránku, nikoho v červenom drese tam nenašiel, belasí hráčov CSKA dobre pokryli.
20:27
Hra prerušená pre zakázané uvoľnenie, sťahujeme sa späť do pásma belasých.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:23.
V Moskve sme videli vyrovnanú prvú tretinu, v ktorej Slovan veľa priestoru na hru favoritovi neposkytol. Hrali sme aj presilovky, bez využitia. Po individuálnej akcii otvoril pekným gólom účet zápasu Cheechoo, domáci však preradili na vyšší rýchlostný stupeň a zakrátko vyrovnali. V úvode zápasu Meszároš opečiatkoval konštrukciu bránky domácich a tak chlapci odchádzali do šatní za nerozhodného stavu. Pomer striel medzi žrde 5:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:11
18:11
Pogge puk nahodený na bránku od modrej vyrazil pred seba, v páde na ľad bekhendom zakončil ALEXANDER POPOV a vyrovnal. Asistencie: Arťom Sergejev a Grigorij Panin.
17:25
Vojaci zamkli teraz súpera v pásme a snažia sa vytvoriť si sľubnú palebnú pozíciu, belasí im ale priestor dať nehodlajú.
16:50
16:50
JONATHAN CHEECHOO po prechode modrou napriahol z pravej strany a ponad vyrážačku Sorokina puk zaparkoval pod jeho brvno. Bez asistencií.
16:25
Hra sa nám kúskuje, puk skončil mimo hracej plochy, vhadzovať budeme opäť v strednom pásme.
16:11
Domáci vyrobili metrový ofsajd, čiarový im správne akciu zastavil a vhadzovať budeme v strednom pásme.
15:23
Pogge vyrazil puk späť do hry, Lušňák hľadal na útočnej modrej Skalického, toho pokryl obranca v červenom drese a Pavol sa k puku nedostal.
15:15
Domáci v plnom počte, Slovan ani túto možnosť na otvorenie účtu v zápase neprijal.
14:39
Ďalší puk poslali domáci von cez všetky čiary, Slovan teraz nevie dostať domácich pod tlak a hra s výhodou jedného muža v poli sa mu veľmi nedarí.
14:02
Meszároš vystrelil príklepom od modrej, jeho puk zblokoval bek domácich a domáci puk následne vyhodili von z pásma.
13:22
Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, hlavný hru prerušil, vykazuje ju do stredného pásma.
13:15
Nedovolené bránenie Ziga a na trestnú si sadol Sergejev, Slovan si zahrá presilovku.
12:19
Chipchura vytiahol puk do stredného pásma spoza bránky Poggea, poslal ho na modrú Lušňákovi, Patrik sa dostal na pravý kruh a vystrelil bekhendom, Sorokin puk zrazil za svoju bránku.
11:01
Rosandič potiahol puk do pásma domácich po pravej strane, hľadal pred bránkou Cheechooa, nenašiel ho, Slovan má puk pod kontrolou v pásme CSKA.
09:45
Bačík chyboval v rozohrávke, puk zachytili domáci, no streleckú pozíciu si nevypracovali, Bačík im v tom zabránil, aby napravil svoju chybu a Skalický následne puk vytiahol von z pásma.
08:08
Sergejev po prechode modrou vystrelil od pravého kruhu, puk poslal na vonkajší oblúk bránky, Pogge teraz zasahovať nemusel.
07:42
Zigo od modrej oblúčikom nahodil puk na Sorokina, Iľja musel do pokľaku a puk schovať, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
06:17
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, škoda, že bez gólového efektu.
05:58
Plastino posielal puk na bránku spoza kruhov, nikto v belasom ho netečoval, puk minul bránku domácich a vojaci ho poslali von z pásma.
05:15
Cheechoo prevetral lapačku Sorokina, keď vystrelil pohotovo z pravého kruhu, Iľja bol v pokľaku pri ľavej žrdi a puk zneškodnil.
04:39
Hostia v plnom počte a začína sa presilová hra chlapcov od Dunaja.
04:39
Andronov poslal tvrdý puk na bránku hostí, zasiahol Meszároša, ktorý padol na ľad ako podťatý, málo máme tých zranených hráčov?
04:26
importantMeszároš sa dostal na pravom kruhu k zakončeniu, vystrelil švihom a svoj puk oprel o konštrukciu bránky CSKA.
04:17
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Kugryševa, sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.
03:38
Malú skrumáž vyrobili domáci pred bránkou hostí, Pogge puk vyrazil späť do hry, Slovan výborne bráni, vojaci hostí pod tlak ešte nedostali.
02:39
Za držanie dostáva dve minúty Starosta, prvú presilovú hru v zápase si zahrajú domáci.
01:15
Aktívnejší sú zatiaľ domáci hráči, streleckú pozíciu v pásme belasých si však nevypracovali.
00:06
Vojaci vyhrali úvodné buly, nahodeným pukom do pásma belasých vyrobili zakázané uvoľnenie.
00:01
Oba tímy už máme na ľadovej ploche, Slovan nastúpi na duel v bielych dresoch, domáci v červených farbách. Vypočujeme si hymny oboch krajín a začíname.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z ďalšieho zápasu belasých na ľade súpera. Dnes sa Slovan predstaví na ľade ďalšieho armádneho klubu, tentokrát v Moskve. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, v bránke domácich sa predstaví Iľja Sorokin, do bránky hostí sa postaví Justin Pogge.

CSKA Moskva:

Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, G. Panin, Sergejev, Alexejev – Svetlakov, Telegin, Enlund – Popov, K. Petrov, Kugryšev – Osnovin, Mamin, Muršak – Scott, D. Kvartaľnov, Andronov (A) – N. Kvartaľnov

HC Slovan Bratislava:

Pogge (Brust) – Starosta, Bačík, Meszároš (C), Plastino, Ďaloga, Pokorný, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Valský, Jeglič – Skalický, Lušňák, Chipchura – Petráš, Zigo, Vopelka – Šiška

Rozhodca:

Cyplakov, Ravodin – Raming, Otmachov.
Hokejisti HC Slovan vycestovali na trojzápasový trip na západ Ruskej federácie. V prvom z nich podľahli na ľade v Petrohrade, v tom druhom si zmerajú sily s vojakmi z CSKA Moskva, s ktorými sa nedávno stretli v Aréne Ondreja Nepelu. CSKA zvíťazil 2:1 po predĺžení, Slovan tak má čo súperovi vracať.

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V uplynulej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Francúzsko, Fínsko, Švédsko a Slovinsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Ľadový palác športu CSKA, menom Vsevoloda Bobrova, ktorý pojme 5.600 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Dmitrij Viačeslavovič Kvartaľnov.

V aktuálnej tabuľke Východnej konferencie má CSKA z 27 odohraných zápasov 60 bodov, belasí odohrali o štyri duely menej a doposiaľ zapísali na konto 29 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe s 15 kanadskými bodmi (6+9), na druhej priečke Jonathan Cheechoo so 14 kanadskými bodmi (5+9). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 16 bodový Bohdan Kiselevič (1+15), na druhej priečke traja 15 bodoví: Kirill Petrov (8+7), Jan Muršak (5+10) a Igor Ožiganov (1+15). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,98 gólov na zápas, Justin Pogge s 89,5% úspešnosťou drží priemer 3,21 gólov na zápas. Na druhej strane Iľja Sorokin s 94,3% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,23 gólov na zápas, Viktor Fasth88,9% úspešnosť zásahov s priemerom 2,25 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Ľadový palác športu CSKA v Moskve privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»CSKA otočil zápas proti Slovanu, domáci vyhrali aj vďaka chybe Poggeho