Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Dominika Cibulková sa teší z víťazstva nad Simonou Halepovou
Dominika Cibulková sa teší z víťazstva nad Simonou Halepovou (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. okt 2016 o 10:00

Slovenka najprv dosiahla potrebné víťazstvo 2:0 nad Halepovou. Angelique Kerberová potom bez straty setu zdolala Madison Keysovú.

WTA Finals - Červená skupina:

(dotácia 7 miliónov USD, tvrdý povrch)

Dominika Cibulková (SR-7) - Simona Halepová (Rum.-3) 6:3, 7:6 (5)

/za 109 minút (30, 79)/

Angelique Kerberová (Nem.-1) - Madison Keysová (USA-6) 6:3, 6:3

1.Angelique Kerberová3306:139:276 b
2.Dominika Cibulková3123:433:362 b
3.Simona Halepová3122:427:312 b
4.Madison Keysová3122:424:292 b

SINGAPUR. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do semifinále koncoročného výberového šampionátu WTA Tour v Singapure, v ktorom v sobotu nastúpi proti Ruske Svetlane Kuznecovovej.

Nemka Angelique Kerberová totiž zvíťazila v záverečnom stretnutí červenej skupiny nad Američankou Madison Keysovou 6:3, 6:3.

Cibulková po triumfe 6:3, 7:6 (5) nad Rumunkou Simonou Halepovou potrebovala, aby Keysová neuhrala proti svetovej jednotke ani set a to sa stalo skutočnosťou.

"Je to jeden z najkrajších dní! Keď sme sa to dozvedeli, bola to absolútna eufória! Moje dnešné víťazstvo 2:0 na sety nad Halepovou spolu s rovnakým úspechom Kerberovej je čosi neuveriteľné!" uviedla Cibulková.

"Na zápas s Kuznecovovou sa budem snažiť čo najlepšie pripraviť a dotiahnuť to do úspešného konca. Postup zo skupiny je úžasný!"

Fotogaléria zo zápasu Cibulkovej s Halepovou: fotogaléria

27.10.2016

"Hovorí sa o mne, že som bojovníčka a dnes som to potvrdila. Bojovala som o každý fiftín. Aj keď mi niečo nevyšlo, rýchlo som to hodila za hlavu a sústredila som sa na ďalšiu výmenu. Vedela som, že Simona bude klásť veľmi tuhý odpor, veď musela získať aspoň set, aby si udržala šancu na semifinále."

"Na harde sa mi hrá proti nej naozaj dobre. Vyhovuje mi, že loptičky majú na singapurskom povrchu nižší odskok," dodala Cibulková.

Nerobila chyby

Cibulková mala proti Halepovej raketový nástup a v úvodných troch gemoch dovolila uhrať súperke iba jediný fiftín.

Slovenka hrala rýchlo a agresívne, nerobila žiadne chyby. Vďaka nátlakovému celodvorcovému tenisu si dokázala vypracovať dobré pozície na zakončenie výmeny a na jej konto pribúdal jeden víťazný forhend za druhým.

Halepová sa v prvom sete nevedela chytiť na returne a nedostala sa ani k jedinému brejkbalu.

Na začiatku druhého setu Cibulková prelomila Halepovej podanie. Rumunka, ktorá nastúpila so zatejpovaným ľavým kolenom, však kontrovala rebrejkom.

Hovorí sa o mne, že som bojovníčka a dnes som to potvrdila. Bojovala som o každý fiftín. Aj keď mi niečo nevyšlo, rýchlo som to hodila za hlavu a sústredila som sa na ďalšiu výmenu.

Dominika Cibulková, slovenská tenistka

Finalistka šampionátu WTA z roku 2014 na rozdiel od úvodu držala so Slovenkou krok v razantných dlhých výmenách od základnej čiary.

Cibulková bola naďalej aktívnejšou hráčkou a v piatom i siedmom geme Halepovú opäť brejkla. Rumunka však vždy oplatila rovnakou mincou a na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mala navrch dvadsaťsedemročná Bratislavčanka.

Za stavu 6:5 premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Halepovou na 4:2. Na tvrdom povrchu vyhrala všetky tri zápasy.

Mentálne to zvládla výborne

V konferenčnom hovore so slovenskými médiami označila Cibulková zápas s Halepovou za jeden z najlepších v tomto roku.

"Išla som do neho s jasným cieľom vyhrať v dvoch setoch a urobila som pre to všetko. Hrala som výborne, nátlakovo," vyhlásila Slovenka.

"Halepová v druhom sete zvýšila level a mala neuveriteľnú obranu. Paradoxne mi dnes pomohlo to, že som mala v hlave, že potrebujem vyhrať 2:0," priznala.

Dominika Cibulková zvládla zápas výborne.
Dominika Cibulková zvládla zápas výborne. (Autor: SITA/AP)

"Nastúpiť proti Halepovej po dvoch prehratých zápasoch nie je jednoduché, no mentálne som to zvládla výborne a proti jednej z najlepších defenzívnych hráčok sveta som dosiahla nádherné víťazstvo," pokračovala ďalej Cibulková.

Má energiu ešte na jeden turnaj

"Víťazstvo nad Halepovou mi dodalo veľa sebavedomia. Teraz mám takú energiu, že by som išla hrať ešte jeden turnaj," uzavrela.

Proti niekdajšej dvojke hodnotenia Kuznecovovej, ktorá ju čaká v semifinále, má bilanciu 5:3, hoci spočiatku zaostávala 0:3.

V septembrovom semifinále v čínskom Wu-chane zdolala tridsaťjedenročnú petrohradskú rodáčku 3:6, 6:3, 6:4.

Zverenkyňa fedcupového kapitána Sloveniek Mateja Liptáka Cibulková zatiaľ na tomto podujatí získala 304 000 USD brutto a 500 bodov do počítačového poradia, v ktorom figuruje na svojom rekordnom 8. mieste. V online prepočte jej v tejto chvíli patrí ešte lichotivejší 6. post. Minulý piatok ju vyhlásili za laureátku bilančnej ankety Návrat roka pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien (WTA).

Cibulková je treťou Slovenkou vo dvojhre na šampionáte (v sezóne 2002 triumfovala Janette Husárová vo štvorhre po boku Rusky Jeleny Dementievovej).

V roku 1996 Karina Habšudová aj na edícii 2002 Daniela Hantuchová pri vtedajšom vyraďovacom formáte so šestnástimi aktérkami prehrali v osemfinálovom prvom kole s Nemkou Steffi Grafovou, resp. s Bulharkou Magdalenou Maleevovou.

V roku 2007 Hantuchová v Madride mala v základnej skupine bilanciu 1:2, pričom Kuznecovovú zdolala vo chvíli, keď už nemohla postúpiť.

Ohlasy

Karina Habšudová, účastníčka "Masters" 1996: "Dominike posielam obrovskú gratuláciu! Dnes urobila pre úspech maximum a dočkala sa odmeny. Dominika nedávno Kuznecovovú zdolala, Ruska má za sebou obrovskú šnúru zápasov, musí pociťovať výrazne väčšiu fyzickú únavu a nebude mať voľný deň, keďže hrá v piatok.Netrúfam si robiť proroka, ale veľa faktorov hovorí v prospech Dominiky, ktorá má veľkú šancu dostať sa ešte ďalej. Prajem jej, aby na ten zápas nastúpila s čistou hlavou, zahrala dobre a dokázala využiť spomenuté okolnosti.Výkonnostne na to určite má."

Dominik Hrbatý, daviscupový rekordér SR: "Veľká gratulácia, Domča. A teraz sa všetko začína!!! Mám sen vidieť majsterku sveta na Slovensku!!!"

Igor Moška, generálny sekretár STZ: "Postup medzi najlepšie štyri na Masters je historickým úspechom, veď v éresamostatnosti sa to pred Dominikou nepodarilo žiadnemu slovenskému tenistovi. Mám obrovskú radosť a blahoželám! Jeto odmena pre Dominiku aj jej trénera Mateja Liptáka zadlhodobú koncepčnú a tvrdú prácu. Zároveň je to aj veľká inšpirácia pre mladé talenty, že poctivým tréningom sa dajú dosiahnuť najvyššie méty."

Turnaj majsteriek Červená skupina 2016
27.10.2016 o 10:11
Halepová
0:2
(3:6, 6:7)
Cibulková
Dominika Cibulková zdolala po takmer dvojhodinovej bitke Simonu Halepovú 6:3, 7:6 (5) a stále tak živí šancu postúpiť zo skupiny. Teraz bude potrebovať dvojsetové víťazstvo Kerberovej.
Slovenská tenistka vstúpila do zápasu dobre, keď sa hneď v úvode ujala vedenia 3:0. V ďalšom priebehu si už obe hráčky svoj servis podržali a tak zo zisku prvého setu sa tešila rodáčka z Bratislavy.
V druhom sete už síce našla Halepová recept na výborný servis Cibulkovej, no zakaždým to bol z jej strany len re-break. Druhé dejstvo dospelo do tajbrejku, ktoré po infarktovom závere napokon zvládla lepšie Cibulková.
Zverenka trénera Mateja Liptáka bola počas celého zápasu lepšou hráčkou, keď súperku drtila famóznym forhandovým úderom. Halepová sa síce snažila hrať bezchybne, ale na strojovú hru Slovenky jednoducho nestačila.
Koniec zápasu
6:7
6:7
importantJe rozhodnuté!!! Halepová posiela loptičku do autu a druhý set tak získala Cibulková v tajbrejku, ktorý po veľkej dráme ovládla 7:5.
5-6
Cibulková má mečbal!!! Fantastická forhandová hra slovenskej hráčky. Za svoj výkon si dnes skutočne zaslúži vyhrať.
5-5
5-5
Cibulková vyrovnáva na 5:5. To je nervák. Slovenská tenistka dáva do toho všetko.
5-4
Halepovej fantastický bekhend zaskočil Cibulkovú. Rumunka sa dostáva v pravý čas do vedenia. Podávať však ide Cibulková.
4-4
Cibulkovej úder skončil v aute. Veľmi tesný aut. Thrillerový priebeh tajbrejku pokračuje ďalej.
3-4
Opäť úradovala forhandová hra Cibulkovej. Halepová sa snaží vybehávať loptičky, ale pokiaľ Dominika nechybuje, tak má len veľmi malú šancu na úspech.
3-3
Cibulkovej bekhend skončil tesne vedľa bočnej čiary v aute. Obe hráčky si menia strany za nerozhodného stavu 3:3.
2-3
Forhandový úder Cibulkovej od základnej čiary zastavila páska siete.
1-3
Obranný forhandový úder Halepovej skončil v aute. Cibulková má výhodu minibrejku.
1-2
1-2
Ani úžasná defenzíva Halepovej nestačila Rumunke na dosiahnutie fiftínu. Slovenská tenistka sa presadila forhandovým víťazným úderom.
1-1
Halepová posiela loptičku do autu. Stav v skrátenej hre je vyrovnaný 1:1.
1-0
1-0
Po najdlhšej výmene v zápase zahrala Halepová úder, ktorý popieral zákony fyziky. Loptička sa takmer vôbec neodrazila od zeme a navyše mala neskutočný odskok.
6:6
Halepová posiela loptičku do autu. Cibulková si podržala servis a ide sa do tajbrejku.
15-40
Cibulkovej patrí ďalší fiftín.
15-30
15-30
Cibulková zaskočila súperku stopbalom.
15-15
Cibulková zatlačila súperku. Tá sa síce zubami nechtami bránila, ale napokon predsa len chybovala.
15-0
Posledný gem druhého setu začína lepšie Halepová. Po druhom podaní Cibulkovej sa odohrala kvalitná výmena od základnej čiary, ktorú ukončila Dominka úderom do autu.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
Halepová dopodávala gem do víťaznej koncovky a znova je v tesnom vedení.
40-30
Cibulková predviedla vynikajúcu výmenu. Jej posledný úder napokon skončil podľa čiarového rozhodcu v aute. Jastrabie oko však ukázalo, že to bol dobrý úder a Cibulková mohla mať brejkbal. No jastrabie oko si žiaľ nevyžiadala. Možno kľúčový moment druhého setu.
30-30
Loptička z rakety Cibulkovej skončila v aute. Fiftín pribudol Halepovej a opäť sa nám črtá dramatický gem.
15-30
Po slabšom druhom podaní Halepovej sa Cibulková dostala k svojej typickej agresívnej hre, ktorú dokázala zvládnuť na výbornú.
15-15
Cibulková tlačí súperku do bekhendovej strany a zbiera dôležité fiftíny.
15-0
Bekhendový krížny úder Cibulkovej zastavila páska siete.
5:5
Halepová poslala loptičku do autu. Jednoduchá chyba z jej strany ju vyšla draho. Zápas pokračuje ďalej. Pred nami sú posledné dva gemy druhého setu.
15-40
15-40
Cibulková zvláda tento gem zatiaľ výborne. Opäť sa dokázala presadiť forhandovým úderom do rohu.
15-30
Krásny stopbal Cibulkovej. Halepová síce bežala k sieti, ale bolo to márne. Loptička jej skočila už dvakrát na zem.
15-15
Forhandový úder Cibulkovej do rohu sa ešte pokúšala súperka vrátiť, ale úspešná nebola.
15-0
Cibulková má na začiatku desiatej hry poriadne vychýlenú mušku. Loptičku zahrala do autu.
5:4
5:4
5:4
Forhandový úder Cibulkovej skončil v sieti. Halepová si v nervydrásajúcom geme dokázala udržať svoj servis a pod tlakom bude teraz Slovenka. Pokiaľ stratí gem na podaní, stratí aj šance postúpiť zo skupiny.
A-40
Po dobrom podaní má Halepová znova výhodu.
40-40
Halepová robí prvú dvojchybu v zápase.
A-40
Dlhú výmenu od základnej čiary zvládla lepšie Halepová.
40-40
Rumunská tenistka to zvládla a hrozbu straty podania zažehnala.
40-A
Do brejkbalovej príležitosti sa dostala Cibulková. Pokiaľ zoberie súperke servis, bude veľmi blízko k víťazstvu v tomto zápase.
40-40
Halepová to nezvládla a ide sa znova do zhody.
A-40
Halepová má ďalšiu výhodu. Zvládne to už tentoraz?
40-40
Cibulková sťahuje gem znova do zhody.
A-40
Halepová je blízko k tomu, aby si podržala svoj servis.
40-40
40-40
40-40
Cibulková takmer premenila brejkbalovú šancu. No jastrabie oko ukázalo, že loptička po údere Halepovej milimetrovo skončila na čiare. Výmena sa musela opakovať. Halepová už opravu zvládla a gem poslala do zhody.
30-40
30-40
Halepová sa často pozerá na svoje obviazané koleno. Zrejme ju v tejto fáze zápasu limituje zranenie. Cibulková má brejkbal.
30-30
30-30
Cibulková zahrala forhandový return po čiare, ktorým súperku "načala" a potom ju bekhendovým úderom do rovnakého miesta aj "dorazila".
30-15
Chybuje aj Halepová. Toto je zatiaľ z oboch strán gem plný chýb.
30-0
Ďalšia chyba Cibulkovej. Loptičku poslala do autu.
15-0
Cibulková bola počas celej výmeny pod tlakom. Loptičku napokon zahrala do siete. Ofenzívny štýl tenisu, ktorý slovenská tenistka predvádza si môže vyžiadať svoju daň. Cibulkovú totiž stojí veľa síl.
4:4
4:4
Cibulková posiela loptičku do siete a po veľkej dráme stráca svoje podanie. Stav v druhom sete je opäť vyrovnaný.
A-40
Prekrásny Halepovej bekhendový úder po čiare. Cibulková nemala šancu odpovedať.
40-40
Cibulková sa po svojom druhom podaní nedokázala presadiť. Loptička z jej rakety skončila v aute. Gem, ktorý trvá viac ako osem minút sa opäť posúva do zhody.
40-A
Obrovská bojovnosť Cibulkovej. Potom, čo sa Slovenka vymanila z defenzívy prešla do útoku, ktorý ukončila víťazným forhandom presne do rohu.
40-40
Cibulková na sieti nezaváhala a bez väčších problémov brejkbal Rumunky poslala do zabudnutia.
A-40
Halepová bola v hre od základnej čiary tentoraz istejšia a agresívnejšia. Súperku zatlačila, nakročila do kurtu a víťaznou koncovkou sa dopracovala k brejkbalu.
40-40
Pekný forhand predviedla aj Halepová. Súperku ním zatlačila i prinútila k chybe. Cibulková sa síce ešte zmohla na odpoveď, no tá uviazla len v sieti.
40-A
Cibulková víťazným forhandom po čiare nakláňa misky váh na svoju stranu. Jej 14-ty víťazný forhandový úder.
40-40
Halepová ešte dramatizuje tento gem. Po chybe slovenskej tenistky sa gem dostáva do zhody.
30-40
Cibulková krížnym úderom zatlačila súperku, prešla na sieť a forhandovým volejom jej následne nedala najmenšiu šancu na odpoveď.
30-30
Veľmi dôležitý priamy bod z podania získala Cibulková po dobrom prvom podaní.
30-15
Po výmene od základnej čiary sa dopustila Cibulková nevynútenej chyby. Loptičku z bekhendu poslala do siete.
15-15
Halepová dlho nedokázala odolávať tlaku Slovenky. Loptičku napokon zahrala vysoko i do autu.
15-0
Cibulkovej forhandový úder zastavila páska siete. Do ôsmeho gemu druhého setu lepšie vstúpila Rumunka.
3:4
3:4
3:4
3:4
Po dlhšej výmene od základnej čiary poslala Halepová forhandový úder po čiare do siete. Slovenká tenistka je opäť v brejkovej výhode a aby ju nestratila prichádza k lavičke Matej Lipták poradiť svojej zverenke ako si poradiť s vlastným podaním.
30-40
Halepová bekhendom vyhadzuje loptičku do autu a ponúka súperke ďalší brejkbal.
30-30
Halepovej veľmi kvalitné podanie bolo základom úspechu celej výmeny.
15-30
Po hodine hry si Cibulková pripísala ďalší fiftín.
15-15
15-15
Po prasiatku Halepovej sa Slovenka dostala na sieť, kde sa utešene pohrala so súperkou a krásnym víťazným volejom zakončila celú výmenu.
15-0
Cibulková returnuje loptičku len do autu.
3:3
3:3
Po druhom podaní sa už slovenská tenistka nedokázala presadiť. Loptičku z forhandu poslala do autu a podobne ako Halepová aj Cibulková prišla druhýkrát v druhom sete o svoje podanie.
40-30
40-30
Prvá brejkbalová šanca Halepovej v tomto geme je už minulosťou. Cibulkovej forhandový úder po čiare nemal žiadnu chybičku krásy. Simonu vystavila do úlohy štatistky-pozorovateľky.
40-15
Cibulková pokazila bekhendový úder a po nevynútenej chybe bude čeliť dvom brejkbalom.
30-15
Slajzovaný bekhendový úder slovenskej tenistky od základnej čiary skončil v sieti.
15-15
Halepová forhandovým úderom po čiare zaskočila súperku. Cibulková odpovedala už len do autu.
0-15
Halepová je poriadne nervózna. Stopbal súperky síce na sieti ešte stihla odohrať, ale iba do autu.
2:3
2:3
2:3
2:3
Druhý brejkbal v tomto geme však už dokázala slovenská tenistka premeniť. Po veľmi agresívnych úderoch sa natlačila k sieti, kde zahrala ďalší utešený víťazný volejový úder. Cibulková je v druhom sete opäť v brejkovej výhode.
15-40
Halepová odvrátila brejkbal. Jej úder dopadol na čiaru, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
0-40
0-40
Cibulková má tri brejkbaly. Opäť zahrala sériu krásnych víťazných forhandových úderov. Ten posledný bol víťazný.
0-30
Nádherný forhandový return Cibulkovej. Slovenská tenistka si krásne obskočila loptičku z bekhendu na forhand a celú výmenu znamenite ukončila.
0-15
Cibulková vstupuje do piateho gemu druhého setu lepšie a má prvý fiftín na konte.
2:2
Halepovej bekhendový úder skončil len v sieti. V hale si pozornosť kamier berie jej muž, ktorý so dvihnutými rukami tlieska úspešnému gemu svojej manželky.
15-40
Halepová poslala loptičku do autu. Aj Dominika si môže prvýkrát v druhom sete podržať svoj servis.
15-30
Halepová sa ešte pokúsi súperke znepríjemniť život na podaní. Rumunka prevažne ťaží z chybnej hry Dominiky.
0-30
Ďalší fiftín pre Slovenku. Dvanásty víťazný úder Cibulkovej v zápase. Súperka ich zahrala o polovicu menej.
0-15
Forhandový úder Cibulkovej má stále v zápase veľkú kvalitu. Teraz ním súperku prinútila k chybe.
2:1
2:1
2:1
Slovenská tenistka poslala loptičku z returnu len do siete a Halepová si po vyhratom podaní zapisuje ďalší úspešný gem. Rumunka po prvýkrát v zápase vyhráva potom, čo si ako prvá z tejto dvojice podržala v druhom sete svoje podanie.
A-40
Krížny úder Cibulkovej z returnu nebol presný. Loptička skončila v aute.
40-40
Slovenská tenistka svoju brejkbalovú šancu využiť nedokázala. Chcela si to uhrať sama, ale loptičku poslala do autu.
30-40
Halepová poslala loptičku do autu. Potvrdilo to aj jastrabie oko a tak má Cibulková zaslúžene brejkbalovú šancu.
30-30
Halepová poslala loptičku od základnej čiary len do siete. Schyľuje sa k dramatickej koncovke gemu.
30-15
Cibulkovej nevynútená chyba. Loptičku poslala do autu.
15-15
15-15
Cibulková hrá veľmi odvážne. Nebojí sa chodiť na sieť ani proti výborne returnujúcej Halepovej. Rumunka sa síce vo výmene bránila, ale proti veľkému tlaku Cibulkovej odolať nedokázala.
15-0
Cibulková zahrala loptičku len do siete. Do tretieho gemu druhého setu vstúpila lepšie Rumunka.
1:1
1:1
Halepová využila brejkbal číslo 2. Výraznou mierou jej pomohla súperka, ktorá liftovaný forhandový úder poslala do autu. Cibulková prvýkrát v zápase stratila svoj servis. Do druhého dejstva tak vstúpili obe hráčky stratou podania.
A-40
Slovenská tenistka posiela loptičku do autu a Halepová má druhú brejkbalovú šancu v zápase.
40-40
40-40
Po veľmi dlhej výmene od základnej čiary zahrala Cibulková prekrásny forhandový krížny úder, ktorému dala prívlastok víťazný. Loptička dopadla presne na čiaru.
40-30
Halepová sa po prvýkrát v zápase dopracovala k brejkbalu, keď si po veľmi agresívnej výmene vynútila tlak, prešla na sieť a aj napriek obrannej snahe Cibulkovej výmenu zvládla.
30-30
Fantastický forhandový úder Cibulkovej nedokáže Simona eliminovať. Slovenská tenistka si znova vynútila chybu súperky.
30-15
Veľmi dobrým krížnym bekhendom prezmenu zatlačila súperku Halepová a vynútila si jej chybičku.
15-15
Cibulková perfektným forhandom zatlačila súperku a prinútila ju k chybe.
15-0
Halepová začína pri podaní Cibulkovej lepšie a získava prvý fiftín.
0:1
0:1
Cibulková ukončila úvodnú hru druhého setu pri podaní súperky víťazným forhandovým úderom do rohu a aj na začiatku druhého setu vedie 1:0.
40-A
Cibulková sa svojej šance nemieni vzdať a znova má k dispozícii brejkbal.
40-40
Halepová to zvládla aj po tretíkrát. Po druhom podaní poslala Slovenka loptičku do autu.
30-40
Halepová zahrala prvé eso v zápase a odvrátila aj druhý brejkbal.
15-40
Cibulkovej return skončil v aute.
0-40
Cibulková sa dopracovala k trom brejkbalom.
0-30
Jastrabie oko ukázalo divákom v hale aká presná je dnes Dominika. Jej úder pristál presne na základnej čiare a Cibulková má dobrý základ k tomu, aby súperku opäť na začiatku setu prekvapila.
0-15
Druhé dejstvo začína lepšie Cibulková. Po peknej výmene sa dočkala tesného autu súperky.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Simona Halepová.
0:0
3:6
3:6
importantKrásny servis Cibulkovej na podávacie "téčko". Halepová posiela loptičku tesne za základnú čiaru súperky. Dominika Cibulková získala prvý set 6:3. O jeho osude rozhodla lepším vstupom do zápasu, keď Rumunku prekvapila na podaní hneď v úvode. Slovenská tenistka si svoj servis svedomito držala. Súperke nedopriala ani jeden brejkbal.
Víťazné úder 3:7, nevynútené chyby 4:6.
15-40
Ďalší priamy bod z podania pre Cibulkovú. Bratislavčanka má už k dispozícii dva setbaly.
15-30
Halepová returnuje druhý servis Slovenky len do autu.
15-15
Úder Dominiky od základnej čiary skončil v sieti.
0-15
Cibulková vstupuje do gemu na podaní lepšie. Opäť úraduje jej forhandová hra.
3:5
Cibulková nedokázala zreturnovať servis súperky a Halepová sa tak dočkala prvej čistej hry v zápase. Pred nami je kľúčový gem prvého setu.
40-0
Cibulková poslala loptičku do autu. Črtá sa čistá hra pre Halepovú.
30-0
30-0
Rumunka má zdravotné problémy, ale statočne bojuje. Ocenili to aj diváci v hale. Na konto Simony pribudol ďalší fiftín.
15-0
Forhandový úder Cibulkovej od základnej čiary skončil v sieti.
2:5
2:5
2:5
Po kvalitnom podaní sa Halepová dostala pod tlak, z ktorého sa už nedokázala vymaniť. Cibulková pokračuje vo výbornej hre na podaní a od zisku prvého setu ju delí už len jediný krôčik.
15-40
Cibulková zaúradovala svojim zdrvujúcim forhandom. Ďalší víťazný úder pribudol na jej konto.
15-30
Bekhendový úder Cibulkovej skončila na páske sita. Obrovské ovácie si vyslúžila Rumunka z hľadiska.
0-30
Slovenská hrdinka pokračuje vo výbornom výkone. Na jej konte pribudol ďalší fiftín.
0-15
0-15
Krásna výmena v podaní oboch hráčok. Cibulková ju však napokon zvládla lepšie, keď súperke vyslala forhandový víťazný krížny úder do protipohybu.
2:4
Halepová po dobrom podaní ukončila gem úspešne. Rumunka znížila stav na rozdiel dvoch gemov. Stále je o však o jeden brejk dole.
40-15
40-15
Cibulková súperke čistú hru nedopriala. Krásnym presne umiestneným bekhendom po čiare zaskočila Halepovú a predĺžila ešte trvanie tohoto gemu.
40-0
Halepová sa v agresivite vyrovnáva súperke a na jej konte začínajú pribúdať aj fiftíny.
30-0
30-0
Cibulková pod obrovským tlakom. Svoje forhandové umenie prezentovala tentoraz v plnej krásne Rumunka. Výmenu zakončila nádherným víťazným úderom.
15-0
Rumunka začala šiesty gem dobre. Presadila sa cez svoj druhý servis. Jej súperka zahrala veľmi nečistý úder rámom rakety.
1:4
1:4
1:4
1:4
Hlavné "Pome!" v podaní Cibulkovej. Rumunka poslala loptičku do siete a výrokom, ktorým sa v minulosti prezentoval Dominik Hrbatý sa Slovenka potešila zo zisku ďalšieho dôležitého gemu na podaní.
30-40
Halepová sa ešte snaží zdramatizovať tento gem.
15-40
Forhandové chyby: Halepová – 10, Cibulková -3. Dominika opäť nespravila chybu a dostáva sa do dobrej pozície, aby si opäť podržala svoje podanie.
15-30
Forhandový úder Cibulkovej má zdrvujúci charakter. Napriek tomu sa Halepová dokázala ubrániť a dočkala sa aj chybičky súperky. Dominika poslala loptičku po čiare tesne do autu.
0-30
Po dobrom podaní si Cibulková nakročila do ihriska a krásnym forhandovým úderom "inside out" ukončila výmenu.
0-15
Halepová posiela príliš dlhý úder. Slovenská tenistka tak začína úspešne piaty gem zápasu.
1:3
Rumunka Simona Halepová to zvládla. Väčšie problémy pri svojom podaní si neprivodila. Po nepresnom forhande Cibulkovej sa jej podarilo zapísať na tabuľu skóre.
40-30
Cibulkovej úder po čiare bol nepresný. Loptička skončila v aute a pre Rumunku je tu prvý gembal.
30-30
30-30
Obrovský tlak Cibulkovej. Halepová sa mu snažila vyrovnať, ale napokon padla.
30-15
Cibulková znova chybuje. Jej forhandový úder zastavila páska siete.
15-15
Po dlhom čase sa konečne presadila aj Halepová. Po výmene od základnej čiary poslala Dominika príliš dlhý úder.
0-15
Halepová otvára ďalší gem na podaní forhandovou chybičkou. Loptička z jej rakety skončila v sieti.
0:3
0:3
0:3
Halepová returnuje loptičku do autu. Slovenská tenistka si pripisuje druhú čistú hru v zápase. To je doslova uragán, ktorý v tejto fáze zápasu predvádza slovenská jednotka.
0-40
0-40
Halepová síce dobehla stopbal súperky, ale na jej odvetný úder už nemala nárok.
0-30
Slovenská tenistka tlačí Halepovú do bekhendu. Rumunka robí chybu za chybou.
0-15
Cibulková začína svoj druhý gem na podaní krásnym priamym bodom.
0:2
0:2
Cibulková sa po dobrom podaní dostala do tlaku, prešla na sieť a bez problémov premenila hneď prvú brejkbalovú šancu v zápase. Halepová prvýkrát v stretnutí stratila svoj servis.
0-40
Cibulková začala fantasticky. Víťazným forhandovým úderom do protipohybu súperky si pripravila tri brejkbaly.
0-30
Rumunke vôbec nefunguje v úvode zápasu bekhendový úder. Robí ďalšiu chybu a pri vlastnom podaní sa dostáva do problémov.
0-15
Halepovej bekhendový úder od základnej čiary skončil v sieti.
0:1
0:1
Halepová opäť chybuje. Loptička z jej rakety letí do autu. Bratislavčanka si podržala svoj servis a vedie 1:0.
15-40
Cibulkovej výborne zafungoval prvý servis. Halepová loptičku nedokázala dobre vrátiť.
15-30
Slovenská tenistka si svojou agresivitou vynútila chybu súperky. Halepová posiela loptičku po čiare tesne do autu.
15-15
Po dlhšej výmene od základnej čiary sa dostala Halepová do kurtu a neomylným spôsobom zahrala svoj forhandový úder.
0-15
Cibulková odštartovala zápas priamym bodom z podania.
0:0
Favoritkou zápasu je podľa postavenia hráčok v rebríčku Halepová, ale Cibulková zatiaľ oba vzájomné zápasy na tvrdom povrchu zvládla lepšie. Slovenka má stále šancu na postup z červenej skupiny, ale bude musieť hladko zvíťaziť a následne potrebovať aj pomoc od Kerberovej.
Rumunka má postupové šance vo vlastných rukách. Pokiaľ vyhrá zápas s Cibulkovou postúpi do play-off z druhého miesta skupiny bez ohľadu na výsledok posledného zápasu skupiny.
Vzájomná bilancia:
Cibulková vedie s Halepovou na vzájomné zápasy 3:2. Poslednú bitku lepšie zvládla Rumunka, keď v tomto roku vo finále v Madride v dôležitom zápase zdolala Cibulkovú 6:2, 6:4 a oplatila jej tak prehru za vyradenie z Australian Open spred dvoch rokov vo štvrťfinále. V Melbourne si potom Slovenka zahrala svoje jediné grandslamové finále v živote, v ktorom napokon prehrala s Číňankou Na Li.
Dominika Cibulková je 27-ročná slovenská tenistka, ktorá momentálne figuruje na 8. pozícii svetového rebríčka WTA, čo je aj jej kariérne maximum. Zápasová bilancia Bratislavčanky v tejto sezóne je 52:21. Pred turnajom v Singapúre vyhrala podujatie v Linci, na začiatku roka ovládla turnaje v Katowiciach i Eastborne a dostala sa aj do fínále v mexickom Acapulcu, vo Wuhane i v Madride.
Zverenka trénera Mateja Liptáka odohrala na Turnaji majsteriek vyrovnaný trojsetový zápas s Kerberovou a potom hladko prehrala s Madison Keysovou 1:6, 4:6.
Simona Halepová je 25-ročná rumunská tenistka, ktorá momentálne figuruje na 4. pozícii svetového rebríčka WTA. Najvyššie bola v lete roku 2014, keď jej patrila druhá priečka. Svoje jediné grandslamové finále si zahrala v Paríži na antuke v roku 2014, kde podľahla Ruske Márii Šarapovovej v troch setoch.
Tento rok sa jej na antuke podarilo vyhrať turnaj v Madride, kde vo finále zdolala svoju dnešnú súperku. Jej tohtoročná bilancia je 45:17.
Na Turnaji majsteriek má už za sebou dva zápasy. Najskôr si hravo poradila s Američankou Madison Keysovou 6:2, 6:4, aby následne podľahla svetovej jednotke Nemke Angelique Kerberovej 4:6, 2:6.
Na Turnaji majsteriek sa už Rumunke podarilo postúpiť aj do finále, v ktorom nestačila na Serenu Williamsovú. Toto všetko sa odohralo v sezóne, v ktorej zažiarila ako kométa, teda v roku 2014. Vlani skončila v skupinovej fáze, keď prehrala so Šarapovovou aj s A. Radwanskou. Jediné víťazstvo si pripísala s Taliankou Pennetaovou.
Vitajte pri sledovaní onlajn prenosu z Turnaja majsteriek, korý sa odohráva v Singapure. Tohoto prestížneho podujatia, na ktoré postúpilo 8 najlepších hráčok sezóny sa po prvýkrát v kariére zúčastňuje aj Slovenka Dominika Cibulková. Jej dnešnou súperkou bude Simona Halepová z Rumunska. Stretnutie sa začne krátko po desiatej hodine.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 10:12.