Juventus presvedčivo zdolal Pescaru a ligu vedie o sedem bodov

Juan Cuadrado (druhý sprava) z Juventusu sa snaží spracovať loptu v zápase proti Pescare. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. nov 2016 o 17:14

Cez víkend uspel aj SSC Neapol, ktorý zvíťazil na ihrisku Udinese 2:1. Marek Hamšík hral do 72. minúty.

RÍM. V stretnutí trinásteho kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A zvíťazil favorizovaný SSC Neapol na ihrisku Udinese 2:1.

O prvý presný zásah sa postaral v 47. minúte Lorenzo Insigne, ktorého našiel pred bránkou center Joseho Callejona. O desať minút neskôr sa lopta opäť dostala k Insignemu a ten strelou do odkrytej bránky zvýšil na 2:0.

Domáci stihli odpovedať už o dve minúty, keď po rohovom kope znížil hlavou chorvátsky útočník Stipe Perica.

Slovák Marek Hamšík hral do 72. minúty. Vtedy ho vystriedal Poliak Piotr Zieliňski.

V prvom sobotňajšom zápase zdolali hráči Chieva Verona v súboji tímov zo stredu tabuľky Cagliari Calcio 1:0.

Jediný gól stretnutia strelil v 53. minúte domáci Massimo Gobbi.

Juventus Turín podľa predpokladov zdolal Pescaru rozdielom triedy 3:0. Góly úradujúceho majstra strelili Sami Khedira, Mario Mandžukič a Hernanes.

Turínčania triumfovali vo štvrtom zápase po sebe a vedú tabuľku o sedem bodov pred AS Rím, ktorý má nedeľňajší zápas na pôde Atalanty Bergamo k dobru.

Pescara nezískala body už v piatom dueli v sérii.

Sami Khedira (vpravo) oslavuje gól do siete Pescary.