Prešov v Lige majstrov prehral doma s Montpellierom, postup sa mu vzdialil

Na bránu strieľa hráč Prešova Jakub Hrstka.
Na bránu strieľa hráč Prešova Jakub Hrstka. (Autor: TASR)
Sportnet|19. nov 2016 o 18:09

Hádzanári slovenského tímu nestačili na francúzskeho súpera v najprestížnejšej súťaži už štvrtý raz.

LIGA MAJSTROV 2016/2017 - C-skupina, 7. kolo:

(prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále)

Tatran Prešov (SR) - Montpellier HB (Fr.) 24:28 (9:14)

Zostava a góly Tatrana Prešov: Bražnyk 2, Čupryna - M. Šárpataky, Hrstka 1/1, D. Krok 6, Rečičár, Sadovyj 4, L. Urban 4, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Vučko 1, Rešovský, Jankovič, Páleš 1, Carapkin

Najviac gólov za Montpellier: Fabregas 6, Dolenec 6/1, Kavtičnik 5/1

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Madsen a Mortensen (obaja Dán.)

1.Montpellier7502201:17410 b
2.Naturhouse La Rioja7412209:1949 b
3.Čechovskí Medvedi7223196:1966 b
4.Tatran Prešov7304185:1946 b
5.Elverum6213152:1625 b
6.Metalurg Skopje6204127:1504 b

PREŠOV. Hádzanárom Tatrana Prešov sa vzdialil postup zo skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2016/2017. Zverenci trénera Rastislava Trtíka neuspeli v sobotňajšom stretnutí siedmeho kola C-skupiny, keď vo svojej Tatran handball aréne podľahli francúzskemu tímu Montpellier HB 24:28 (9:14).

Prehrou s priamym konkurentom sa zvýšil odstup Šarišanov, ktorí figurujú na štvrtom mieste tabuľky, na jednu z dvoch postupových priečok.

Hádzanári Prešova nestačili doma na Montpellier: fotogaléria

19.11.2016

Prešovčania bez svojho zraneného kanoniera Olivera Rábeka neodplatili hráčom Montpellieru prehru 23:28 z úvodného kola aktuálnej edície Ligy majstrov, v ktorej majú celkovo na konte štyri nezdary s týmto súperom.

Úradujúci slovenský šampión bude môcť zabojovať o čo najlepšie umiestnenie ešte v troch zostávajúcich dueloch. Najbližšie sa predstaví v nedeľu 27. novembra od 17.30 h na palubovke macedónskeho HC Metalurg Skopje.

Tréner Prešova Rastislav Trtík sleduje zápas.
Tréner Prešova Rastislav Trtík sleduje zápas. (Autor: TASR)

Hlasy po zápase:

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Gratulujem Montpellieru k zaslúženému víťazstvu. Ich tím je veľmi dobre atleticky pripravený, má výborného trénera a herný koncept. Má veľa skúsených hráčov, ktorí predstavujú veľkú kvalitu. Disponuje obrovskou silou, ktorú podporili aj výborní brankári a šikovné krídla. Vedeli sme o kvalite súpera, preto sme museli aj prispôsobiť taktiku. Kým sme hrali klasickú hádzanú, bol Montpellier určite lepším tímom. V záverečných dvadsiatich minútach sme hrali vabank, čím sme si vytvorili tlak. Inak sme cez veľmi dobre organizovanú obranu nemali veľa šancí. Vedeli sme, do čoho ideme, ale aj tak si myslím, že sme súpera mohli potrápiť ešte viac."

Radovan Pekár, kapitán Tatrana: "Mali sme slabší prvý polčas, v ktorom sme mali hrať lepšie a viac takticky. Takto sme v druhom polčase už len naháňali výrazný náskok súpera, ale nestačilo to. Musíme však uznať aj silu francúzskeho protivníka, ktorý má kvalitné mužstvo."

Jakub Hrstka, Tatran: "Nepremenili sme veľa šancí a v prvom polčase sme hrali zle aj v obrane. V druhom sme to viackrát stiahli, a keď sme sa mohli dotiahnuť i na vyrovnanie, tak sme nevyužili príležitosti a súper to potrestal."

Ďalšie výsledky 7. kola:

Sobota, 19. novembra:

Naturhouse La Rioja (Šp.) - Čechovskí Medvedi (Rus.) 34:37 (19:17)

Nedeľa, 20. novembra:

Elverum Handball (Nór.) - HC Metalurg Skopje (Maced.) - hrá sa od 18.15 h

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM C-SKUPINY - 8. kolo:

Štvrtok 24. novembra:

17.00 h Čechovskí Medvedi (Rus.) - Elverum Handball (Nór.)

Sobota 26. novembra:

18.30 h Montpellier HB (Fr.) - Naturhouse La Rioja (Šp.)

Nedeľa 27. novembra:

17.30 h HC Metalurg Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov v Lige majstrov prehral doma s Montpellierom, postup sa mu vzdialil