Diváci v Dortmunde videli šialený zápas, padlo dvanásť gólov

Ousmane Dembélé (druhý zľava) strieľa jeden z gólov Borussie Dortmund do siete Legie Varšava (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. nov 2016 o 20:45

Real Madrid vybojoval víťazstvo na ihrisku Sportingu Lisabon v samom závere, v 87. minúte rozhodol Benzema.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid, Juventusu Turín, AS Monako, Bayeru Leverkusen a Leicesteru City doplnili v utorok zoznam účastníkov jarného osemfinále tohtosezónnej edície Ligy majstrov.

V E-skupine malo postupové tromfy v rukách AS Monako, keďže v prípade víťazstva nad Tottenhamom by zaručilo osemfinálovú účasť sebe i druhému Bayeru Leverkusen. K naplneniu scenára sa mohli priblížiť už v jedenástej minúte, lenže Radamel Falcao nepremenil penaltu.

Na prestávku odišli oba tímy za bezgólového stavu.

Ten sa zmenil až v úvode druhého dejstva, ktoré prinieslo divoký priebeh. Monako síce vyťažilo z ofenzívnej snahy gólovú hlavičku Djibrila Sidibeho, no už o tri minúty neskôr vyrovnal z penalty Harry Kane.

Tottenham sa tešil z presného zásahu len niekoľko sekúnd. Ihneď po rozohraní lopty a založení útoku preletel center sprava až na Thomasa Lemara, ktorý zariadil domácim tesné vedenie 2:1.

V druhom dueli remizoval Leverkusen s CSKA Moskva 1:1. Zaknihoval štvrtý nerozhodný výsledok v piatom zápase skupinovej fázy, no ten mu napokon vďaka pomoci Monaka zaistil lístok do osemfinále.

Real neprehral tridsať zápasov

Borussia Dortmund mala v F-skupine istý postup po zápasoch štvrtého kola. V utorok si s Legiou Varšava schuti zastrieľala, o čom svedčí výsledok 8:4.

Pritom už v prvom polčase padlo sedem gólov.

Na dva zásahy hosťujúceho Alexandara Prijoviča odpovedal Šindži Kagawa, na ktorého nadviazali Nuri Sahin, Ousmane Dembele a Marco Reus. V druhom polčase pridali aktéri ďalších päť gólov - za domácich hetrikový Reus a osemnásťročný Felix Passlack, za hostí Michal Kucharczyk a Nemanja Nikolics.

Marco Reus (v strede) završuje svoj hetrik.
Marco Reus (v strede) završuje svoj hetrik. (Autor: TASR/AP)

Real posunulo ďalej víťazstvo 2:1 nad Sportingom Lisabon. Duel mal špeciálny náboj pre Cristana Ronalda, ktorý sa vrátil na pôdu materského klubu.

V prvom polčase ho výraznejšie neohrozil.

O tesné vedenie Realu sa postaral v 29. minúte Raphael Varane, keď ideálne zareagoval na odrazenú loptu v pokutovom území a umiestnil ju do siete.

Sporting hral od 64. minúty bez vylúčeného Joaa Pereiru, ale v 80. minúte premenil penaltu Andre Silva po ruke Fabio Coentraa v šestnástke.

Triumf Realu a natiahnutie série bez prehry na tridsať zápasov zo všetkých súťaží zariadil tri minúty pred koncom Karim Benzema.

Leicester si zahrá v osemfinále

Postupové ambície v pozícii lídra G-skupiny potvrdil v utorok Leicester City, ktorý sa predstaví v osemfinále po triumfe 2:1 nad Clubom Bruggy.

Rozhodujúci náskok si vypracoval v prvom polčase. V piatej minúte poslal center zľava do horných poschodí brány Šindži Okazaki, po polhodine hry naňho nadviazal premenenou penaltou Riyad Mahrez.

Po zmene strán síce hostia znížili, ale na prehre už nič nezmenili.

V druhom dueli remizovala Kodaň s FC Porto 0:0, slovenský reprezentant Ján Greguš hral za domácich od 75. minúty.

Šláger H-skupiny medzi FC Sevilla a Juventusom Turín sa skončil víťazstvom talianskeho šampióna 3:1. Vďaka obratu si zabezpečil postup do vyraďovačky.

Vypredaný štadión v Seville rozjasal už v deviatej minúte Nicolas Pareja, keď spoza šestnástky elegantne trafil odrazenú loptu z hlavičkého súboja.

Juventus pôsobil na trávniku aktívnejším dojmom - v držaní lopty i streleckej produkcii - a vyrovnania sa dočkal v druhej minúte nadstavenia úvodného polčasu. Nariadenú penaltu premenil Claudio Marchisio.

Po zmene strán padli ešte dva góly, triumf a zároveň postup Turínčanov potvrdili Leonardo Bonucci a Mario Mandžukič. O druhú postupovú priečku sa pobije Sevilla s Lyonom v záverečnom kole skupinovej fázy.

LIGA MAJSTROV - 5. kolo základných skupín, utorok:

E-skupina

AS Monako (Fr.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 2:1 (0:0)

Góly: 48. D. Sidibé, 53. Lemar - 52. H. Kane (z pok. kopu)

Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Monako: Subašič - D. Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy - Fabinho, T. Bakayoko, Lemar (81. Moutinho) - Bernardo Silva, Falcao (89. Raggi), Germain (77. Carrillo)

Tottenham: Lloris - Trippier, Dier, Wimmer, D. Rose - Wanyama, M. Dembélé (65. C. Eriksen) - Alli, Winks (74. M. Sissoko), Son Heung-Min (65. V. Janssen) - H. Kane

CSKA Moskva (Rus.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 1:1 (0:1)

Góly: 76. Natcho (z pok. kopu) - 16. Volland

Rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

CSKA: Akinfejev - Mário Fernandes, A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ščennikov - Wernbloom, Dzagojev (83. L. Traoré) - Milanov, Natcho, Golovin - Čalov (90.+ Strandberg)

Leverkusen: Leno - Jedvaj, Tah, Toprak, Henrichs - Volland, Aranguíz, Kampl (90. Mehmedi), J. Brandt (70. Havertz) - Calhanoglu, Javier Hernández (81. Baumgartlinger)

1.AS Monako53209:411 b
2.Bayer Leverkusen51405:47 b
3.Tottenham51133:54 b
4.CSKA Moskva50324:83 b

F-skupina

Borussia Dortmund (Nem.) - Legia Varšava (Poľ.) 8:4 (5:2)

Góly: 32., 52. a 90.+ Reus, 17. a 18. Kagawa, 20. Sahin, 29. O. Dembélé, 81. Passlack - 10. a 24. Prijovič, 57. Kucharczyk, 83. N. Nikolič

Rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

Dortmund: Weidenfeller - Rode, Ginter, Bartra (62. Durm), Passlack - Sahin (70. Aubameyang) - Ch. Pulišič, Kagawa, G. Castro, O. Dembélé (72. Schürrle) - Reus

Legia: Cierzniak - Bereszyňski, Czerwinski, Pazdan, Rzezniczak - Kopczynski, Guilherme (57. Jodlowiec) - Kucharczyk, Radovič, Odjidja-Ofoe (75. N. Nikolič) - Prijovič (69. Wieteska)

Sporting Lisabon (Portug.) - Real Madrid (Šp.) 1:2 (0:1)

Góly: 80. A. Silva (z pok. kopu) - 29. Varane, 87. Benzema

ČK: 64. J. Pereira (Sporting), rozhodoval: Collum (Škót.)

Sporting: Rui Patrício - J. Pereira, Coates, Semedo, Zeegelaar - G. Martins, William Carvalho, A. Silva, Bryan Ruiz (67. Schelotto) - B. César (62. J. Campbell), Dost (77. André)

Madrid: K. Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo (71. Fabio Coentrao) - Modirč, M. Kovačič - Lucas, Isco (67. Benzema), Bale (58. Asensio) - C. Ronaldo

Rozhodoval: Mažič (Srb.)

Kodaň: R. Olsen - Ankersen, Zanka, E. Johansson, Augustinsson - Falk Jensen (75. Kusk), Delaney, Kvist, Toutouh (75. GREGUŠ) - A. Pavlovič, Verbič

FC Porto: Casillas - M. Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles - D. Pereira - Corona (88. S. Varela), Óliver Torres, Octavinho (84. Evandro) - Jota, André Silva

Leicester City (Angl.) - Club Bruggy (Belg.) 2:1 (2:0)

Góly: 5. Okazaki, 30. Mahrez (z pok. kopu) - 52. Izquierdo

Rozhodoval: Buquet (Fr.)

Leicester: Zieler - D. Simpson, Huth, W. Morgan, Fuchs - Mahrez (68. Schlupp), A. King, Drinkwater, Albrighton (78. Amartey) - Vardy, Okazaki (68. D. Gray)

Bruggy: Butelle - Cools, Poulain, Mechele, De Bock (70. Van Rhijn) - Claudemir (85. Wesley da Silva), Simmons, Pina (61. Limbombe), Vanaken - Vossen, Izquierdo

1.Leicester City54107:113 b
2.FC Porto52214:38 b
3.FC Kodaň51315:26 b
4.Club Bruggy50052:120 b

H-skupina

FC Sevilla (Šp.) - Juventus Turín (Tal.) 1:3 (1:1)

Góly: 9. Pareja - 45.+ Marchisio (z pok. kopu), 85. Bonucci, 90.+ Mandžukič

ČK: 36. F. Vázquez (Sevilla) po druhej ŽK, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Sevilla: Rico - Rami, Pareja, Mercado - N'Zonzi - Mariano (76. Kranevitter), Iborra, Vitolo, Escdero - F. Vázquez, Vietto (46. Sarabia)

Juventus: Buffon - Dani Alves, Bonucci, Rugani, Evra (72. Sturaro) - Marchisio, Khedira, M. Pjanič (84. Kean) - Cuadrado (87. Chiellini), Mandžukič, Alex Sandro

Dinamo Záhreb (Chor.) - Olympique Lyon (Fr.) 0:1 (0:0)

Gól: 72. Lacazette

Rozhodovali: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník (ČR)

Záhreb: Livakovič - Matel (14. A. Henríquez), Sigali, Benkovič, Pivarič - Kneževič - Šitum, Pavičič (73. Machado), Gojak, Čorič (52. Jonas) - Junior Fernandes

Lyon: A. Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, N'Koulou, Morel - Ferri, Gonalons, Darder (66. Tolisso) - Cornet (66. Fekir), Lacazette, Valbuena (88. Rybus)

(1:1, 0:2)
90+5 minúta
Juventus
Góly: 9. Pareja – 45+2. Marchisio (pen.), 84. Bonucci, 90+4. Mandžukić. ŽK: 31. F. Vázquez (SEV), 37. Mercado (SEV), 90+5. Iborra (SEV) – 25. Mandžukić (JUV), 42. S. Khedira (JUV), 65. Evra (JUV), 72. Cuadrado (JUV). 2.ŽK=ČK: 36. F. Vázquez (SEV).
Juventus Turín sa dnešným víťazstvom posunul na čelo základnej skupiny práve pred FC Sevilla. Taliansky šampión nezačal zápas dobre, keď prehrával po presnom zásahu obrancu Pareju. V závere prvého polčasu však prišla červená karta pre domáceho Vázqueza a od tohto momentu hralo všetko pre Turínčanov. Najskôr vyrovnal z penalty Marchisio a potom početnú výhodu v posledných minútach využili Bonucci a Mandžukić.
90+5
90+5
yellowCardVicente Iborra (Sevilla) sa dostal do slovnej výmeny s hlavným rozhodcom, ktorý ho upokojil žltou kartou.
90+4
goalJuventus Turín dal gól! Je rozhodnuté. MARIO MANDŽUKIĆ dostal prihrávku do voľného priestoru, urobil si priestor na strelu a poslal loptu presne k žrdi.
90+3
Sevillčania majú k dispozícii už len poslednú minútu, no nedokážu sa dostať pred bránu Turínčanov.
90+2
Juventus drží loptu vo svojej moci a kombinuje na polovici svojho súpera.
90+1
Domáci ešte majú priestor na vyrovnanie. Hlavný rozhodca pridal štyri minúty.
90
Španielsky tím v závere vsadil všetko na útok. Mercadov center bol zrazený na ďalší rohový kop.
89
Sarabia rozohral štandardku domácich, ktorú zrazil Bonucci na rohový kop. Ani túto šancu Sevilla nezužitkovala.
88
Vitolo sa pohral s brániacimi hráčmi a pomotal im hlavy rýchlymi kľučkami. Nedokázal ale prihrať kolegom pred bránu.
87
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Juan Cuadrado, prichádza Giorgio Chiellini.
86
Sevilla v posledných minútach bránila remízový stav, no nečakane inkasovala a teraz musí niečo ukázať aj v útoku.
84
84
goalJuventus Turín dal gól! Taliansky šampión v závere duelu udrel. Odrazenú loptu dobre sledoval LEONARDO BONUCCI, ktorý ju spoza šestnástky napálil do siete. Sergio Rico nemal nárok.
84
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Miralem Pjanić, prichádza Moise Kean.
83
Vitolo sa nebál pätice brániacich hráčov a skúsil cez nich prejsť. Domáci chodia do útoku s malým počtom futbalistov, a tak nemal komu prihrať.
82
Zaujímavosťou dnešného duelu je, že Sevilla inkasovala vôbec prvý gól v aktuálnom ročníku Ligy majstrov. Stalo sa to až v piatom zápase.
81
Na opačnej strane prišla aktivita striedajúceho Sarabiu, ktorý si urobil priestor na hranici šestnástky. Jeho krížna strela minula bránu.
80
Juan Cuadrado skúsil strelu z poriadnej diaľky. Loptu poslal vysoko nad bránu.
79
Stále pokračuje bago talianskeho tímu. Domáci behajú bez lopty, ale úspešne vytláčajú futbalistov Juventusu.
78
Juventus teraz poriadne zatlačil svojho súpera. Všetci hráči Seville sú na vlastnej polovici a bránia.
76
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Mariano, prichádza Matías Kranevitter.
76
Domáci obranca Mariano ostal na trávniku a ukazoval, že bude musieť striedať. Realizačný tím Seville išiel ihneď za trénerom Sampaolim, ktorý sedí na tribúne a ten rozhodol, kto pôjde na plochu.
75
Juventus teraz obliehal domácu šestnástku. O strelu sa pokúšali Pjanić, Sturaro aj Marchisio, no defenzíva španielskeho tímu všetko zblokovala.
74
Gianluigi Buffon dostal malú domov, lopta sa pohybovala v blízkosti bránkovej čiary, ale skúsený Talian si to postrážil.
72
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Patrice Evra, prichádza Stefano Sturaro.
72
yellowCardJuan Cuadrado (Juventus) bol tiesnený Sarabiom na hranici pokutového územia a situáciu vyriešil úderom do tváre protihráča. Ihneď uvidel žltú kartu.
71
Juventus kombinuje a postupne sa posúva bližšie k domácej bráne. Domáci stále držia priaznivú remízu.
70
Hosťujúci kouč už chystá prvé striedanie. Jeho tím potrebuje oživenie, pretože v doterajšom priebehu veľa vydarených akcií neukázal. Ku gólu mu však pomohla penalta.
68
Rozhodca na čiare videl ďalší ofsajd. Vitolo len mávol rukou nad jeho verdiktom. Spokojná nebola ani lavičke Sevillčanov.
67
Ofenzívnu akciu domácich zastavil ofsajdový verdikt. Sevilla skúša prekvapiť súpera dlhými loptami.
66
Juventus Turín hrá už polhodinu presilovú hru. Zatiaľ však nie je na trávniku cítiť, že má o jedného hráča viac.
65
yellowCardPatrice Evra (Juventus) zastavil rýchleho Mariana iba za cenu faulu. Bol ocenený žltou kartou.
65
Hra musela byť prerušená, pretože Khedira stále ležal na hracej ploche. Hneď ako k nemu prišiel rozhodca sa postavil.
64
Sami Khedira bol zrazený pred šestnástkou, ale hlavný rozhodca nevidel žiadny faul. Lopta pre Sevillu.
63
Evrov center zrazil Mercado do pokutového územia svojho celku, kde bol pripravený Sergio Rico.
62
Miralem Pjanić vyslal presnú strelu spoza šestnástky a Sergio Rico musel loptu skrotiť až na dvakrát. Mario Mandžukić sa k dorážke nedostal.
61
Tréner Sampaoli si sadol medzi fanúšikov, hneď za lavičku svojho tímu a odtiaľ rozdáva pokyny.
60
Domáci fanúšikovia vytvárajú výbornú kulisu. V početnej nevýhode ženú svoj tím dopredu ešte viac ako za normálnych okolností.
59
Hlavný arbiter teraz dohováral jednému z domácich hráčov, a tak sa nehralo. Hra sa dnes často kúskuje.
57
Mark Clattenburg si dnes nezískal veľa fanúšikov španielskeho tímu. Najskôr vylúčil Vázqueza, potom daroval Juventusu penaltu a teraz vykázal trénera mimo lavičky.
56
importantDomáci tréner Jorge Sampaoli je známy svojím emotívnym prejavom na lavičke. Hlavnému rozhodcovi sa to však nepáčilo a poslal ho na tribúnu.
55
Ubehla iba chvíľka a nasledoval ďalší domáci roh. Sarabia nacentroval na prednú žrď, kde hlavičkoval Rami opäť vedľa brány.
54
Center z rohového kopu smeroval na hlavu Ramiho, ktorý sa dostal do koncovky, no nemieril presne.
53
Domáci išli do rýchleho protiútoku, ktorý potiahol Vitolo. Záložník Seville bol však v obkľúčení protihráčov a bolo úspechom, že získal rohový kop.
51
Jeden z domácich obrancov podbehol loptu a pustil do úniku Mandžukiča. Podľa názoru rozhodcov však vbehol Chorvát do šance z ofsajdu.
50
Vitolo dostal úder lakťom do boku od Bonucciho. Domáci záložník sa len ťažko zbieral zo zeme.
49
Domáci zahrali na istotu. Namiesto zbytočného riskovania prišla hlavičková malá domov a Sergio Rico loptu schoval v náručí.
48
Juventus začína druhé dejstvo aktívnejšie a snaží sa nadviazať na vydarený záver prvého polčasu.
47
Aléx Sandro mal zjavne zdravotné problémy, pretože z ničoho nič si sadol na trávnik. Napokon nepotreboval lekárske ošetrenie a pokračoval.
46
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Luciano Vietto, prichádza Pablo Sarabia.
46
Začal sa druhý polčas.
Domáci futbalisti začali duel výborne, keď v deviatej minúte otvoril skóre presnou strelou spoza šestnástky Nicolás Pareja. Sevilla prvú polhodinu kontrolovala hru, no potom ju zlomila vlastná nedisciplinovanosť. Najskôr sa dal vylúčiť Franco Vázquez a v nadstavenom čase nariadil hlavný rozhodca pokutový kop po spornom faule v šestnástke. Penaltu premenil Claudio Marchisio, ktorý vyrovnal na 1:1.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Vzhľadom na to, že bola nariadená penalta a čas bežal bez toho, aby sa hralo, prvý polčas stále pokračuje aj v tretej nadstavenej minúte.
45+2
45+2
goalJuventus Turín dal gól! Sergio Rico síce uhádol smer strely, no na loptu nedosiahol a prešla mu do siete. Pokutový kop premenil CLAUDIO MARCHISIO.
45+1
importantJuventus nevyužil rohový kop, ale krátko na to sa niečo udialo v pokutovom území a hlavný rozhodca zrazu ukázal na biely bod. Išlo pravdepodobne o faul v osobnom súboji.
45
Nadstavujú sa dve minúty.
44
Luciano Vietto stroskotal na polovici ihriska, kde urobil faul. K lopte sa dostávajú hráči v modrých dresoch.
43
Prestávka hráčom určite pomôže, pretože si môžu vychladiť hlavy. Momentálne vidíme množstvo tvrdých súbojov a menej futbalovej krásy.
42
yellowCardSami Khedira (Juventus) to prehnal s tvrdosťou na hranici pokutového územia. Hlavný rozhodca vytiahol žltú kartu.
40
Záver prvého polčasu je hektický. Domáci sú nervózni po vylúčení Vázqueza a hrajú tvrdo. Rovnako odpovedá aj Juventus.
39
Domáci futbalsti majú ešte dostatok síl a napádajú vysoko rozohrávku Turínčanov. Juventus však nemá problém s kombináciou.
38
Juventus postupne prebral iniciatívu a je mužstvom, ktoré diktuje tempo hry. Početná výhoda vo zvyšku zápasu mu určite nebude vadiť.
37
yellowCardGabriel Mercado (Sevilla) zbytočne protestoval po vylúčení svojho spoluhráča a uvidel žltú kartu.
36
36
redCardAfterYellowFranco Vázquez (Sevilla) dnes dohral. Domáci záložník urobil druhý faul v priebehu piatich minút a po dvoch žltých kartách opúšťa trávnik.
35
Taliani mohli vyrovnať. Aktívny Juan Cuadrado prihrával voľnému Khedirovi, ktorého strela z nádejnej pozície nemierila medzi tri žrde.
34
Juventus mal výhodu rohového kopu. Center Pjanića zlikvidovala obrana domácich.
33
Sevilla rýchlo prichádza o lopty a postupne stráca nadvládu nad zápasom. Aktívnejší je teraz taliansky majster.
32
Juventus Turín zahrával štandardku. Lopta mierila do pokutového územia domácich, ale chytil ju Sergio Rico.
31
yellowCardFranco Vázquez (Sevilla) tvrdým zákrokom poslal na trávnik Cuadrada. Hostia mu ihneď dohovorili a rozhodca vytiahol žltú kartu.
30
Ubehla hodina hry. Sevilla stále drží jednogólový náskok, no posledné minúty ukazujú, že Juventus bude chcieť zmeniť vývoj duelu.
29
Prudký center do pokutového územia preletel pred bránou Seville. Nikto z hráčov Juventusu nebol na správnom mieste.
28
28
importantJuan Cuadrado potiahol rýchly brejk Juventusu, ideálne prihral Mandžukičovi, ale chorvátsky útočník vo veľkej šanci minul bránu.
27
Luciano Vietto bol s loptou v šestnástke, no nedokázal ohroziť Buffona. Loptu mu odobral Dani Alves a odkopol ju preč.
26
Útok Sevillčanov bol zastavený ešte v zárodku. Rozhodca na čiare totiž uvidel ofsajdové postavenie.
25
25
yellowCardMario Mandžukić (Juventus) je prvým hráčom, ktorý vidí žltú kartu. Chorvát zasiahol lakťom do tváre Gabriela Mercada.
24
Domáci futbalisti sa presúvajú koncentrovane v blokoch a neotvárajú súperovi priestor na útočné akcie.
23
Oba tímy dobre bránia a nepúšťajú sa do šancí. Momentálne je lopta prevažne v strede poľa.
22
Miralem Pjanić sa stal terčom faulu v strede ihriska. Hlavný rozhodca ihneď odpískal, no neudelil žltú kartu.
20
Po rohovom kope hostia zakombinovali a dostali sa do zakončenia. Všetko však vyriešil Sergio Rico.
19
Juan Cuadrado centroval z pravého krídla do šestnástky domácich, ale jeho pokus bol zrazený na roh.
18
Sevillčanom sa otvoril priestor na rýchly protiútok. Ofenzívu doplnil Sergio Escudero, ktorý dostal ideálnu prihrávku za obranu, ale minul bránu.
17
Juventus nedokáže nič vymyslieť smerom dopredu. Taliani majú problém s rýchlymi hráčmi Seville a zatiaľ čakajú na svoju šancu.
16
Dani Alves sa dostal pod tlak napádajúceho Vitola, ale ukázal dobrú techniku a niekoľkými kľučkami sa zbavil súpera.
15
Sergio Escudero chcel zakončovať z ľavej strany šestnástky, no loptu nezasiahol dobre a mieril mimo brány.
14
Úvodné minúty patrili Juventusu, ale teraz Sevilla častejšie drží loptu a nepúšťa talianskeho šampióna do šancí.
13
Luciano Vietto bol s loptou v šestnástke súpera, ale ešte prihrával spoluhráčovi do lepšej pozície. Obrana Juventusu bola pozorná.
12
Gianluigi Buffon nemal problém zasiahnuť. Taliansky brankár schoval do rukavíc center Mariana z pravého krídla.
11
Juventus pokračuje vo vysokom napádaní. Zdá sa, že to bude účinná taktika, pretože domáci chcú hrať kombinačne po zemi a do hry často zapájajú aj brankára.
10
Domáci futbalisti otvorili skóre hneď z prvej strely do priestoru brány. Gianluigi Buffon nemal šancu zasiahnuť proti presnému projektilu.
9
9
goalSevilla dala gól! Rohový kop dokázali hostia odvrátiť, ale krátko na to inkasovali. Spoza šestnástky vystrelil NICOLAS PAREJA a loptu umiestnil presne k tyči.
9
Marianov center neprešiel až do pokutového územia Juventusu. Defenzíva talianskeho tímu zrazila loptu na roh.
8
Domáci pridali v pohybe a majú častejšie loptu vo svojej moci. Zatiaľ je to prevažne v strede poľa.
7
Juan Cuadrado sa presadil na pravej strane a odcentroval do pokutového územia Seville. Brankár Rico loptu schoval v rukaviciach.
5
Sevillčania prišli na hranicu šestnástky, ale potom nedokázali zakončiť. Snaha Vitola bola zastavená defenzívou Juventusu.
4
Domáci sú prvýkrát dlhšie pri lopte, ale majú minimum času na kombináciu, pretože ich Juventus drží pod tlakom vysokým napádaním.
3
Juventus rozohral prvý rohový kop zápasu, no nemohol z neho ohroziť bránu. Rozhodca totiž videl útočný faul.
2
Hostia začínajú aktívnejšie a ihneď sa pokúšajú poslať loptu pred bránu. Center Evru však neprešiel cez brániacich hráčov.
1
O výkop sa postarali futbalisti Juventusu Turín, ktorí dnes hrajú v modrých dresoch. Domáci nastúpili v bielom.
1

FC Sevilla: S. Rico – Rami, Pareja, Mercado – Mariano, Iborra (C), N'Zonzi, Vitolo, Escudero – Vietto, F. Vázquez.
Náhradníci: Sirigu – Ben Yedder, Ganso, Kijotake, Carriço, Sarabia, Kranevitter.

Juventus Turín: Buffon (C) – Dani Alves, Bonucci, Rugani, Evra – S. Khedira, Marchisio, Pjanić – Cuadrado, Mandžukić, Sandro.
Náhradníci: Neto – Chiellini, Asamoah, Sturaro, Lemina, Kean, Hernanes.
Sevilla vedie tabuľku základnej skupiny po úvodných štyroch zápasoch so ziskom desiatich bodov a výborným skóre 6:0. Španielsky tím zaznamenal v doterajšom priebehu aktuálneho ročníka Ligy majstrov tri víťazstvá, keď zdolal dvakrát Dinamo Záhreb a raz Olympique Lyon. V prvom skupinovom dueli zároveň získal za bod za cennú bezgólovú remízu proti Juventusu Turín. Ak by sa skončil nerozhodným výsledkom aj druhý vzájomný zápas s rovnakým súperom, Sevillčania by mali na dosah konečné prvé miesto v skupine. Prípadný triumf nad talianskym majstrom by im definitívne zaručil vedúcu pozíciu. Zverenci Jorgeho Sampaoliho predvádzajú kvalitné výkony aj v španielskej lige, kde sú tretí za Realom Madrid a Barcelonou.

Juventus bol najväčším favoritom základnej skupiny H, ale napriek tomu stále nemá istotu postupu do vyraďovacej fázy. Taliansky veľkoklub odštartoval púť novou edíciou Champions League remízou so Sevillou, no potom zdolal Dinamo Záhreb aj Lyon. V poslednom stretnutí však opäť stratili body, keď v domácej odvete s francúzskym súperom len remizoval. Oveľa suverénnejší sú Turínčania v domácej súťaži, kde z trinástich duelov prehrali len dva a figurujú jasne na prvom mieste. Výber Massimiliana Allegriho má navyše komfortný sebembodový náskok pred dvojicou AS Rím, AC Miláno.

Prvý vzájomný duel v skupine nepriniesol veľa futbalovej zábavy. Diváci na Juventus Stadium v Turíne videli len štyri strely domácich futbalistov do priestoru brány, ktoré sa neskončili gólom. Hostia ohrozili Buffona len raz, aj to neúspešne, takže z toho bola remíza 0:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Diváci v Dortmunde videli šialený zápas, padlo dvanásť gólov