Juraj Kucka (vľavo) v nedeľu nenastúpi. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2016 o 11:39

Súčasťou veľkého šlágra bol aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

MILÁNO. Po 165. milánskom futbalovom derby bol z dvojice hlavných trénerov spokojnejší kouč Interu Stefano Pioli.

Jeho tím totiž v závere ratoval aspoň bod, remízu 2:2 zachránil v 92. minúte chorvátsky krídelník Ivan Perišič.

Futbalisti AC Miláno tak nevyužili možnosť posunúť sa v tabuľke Serie A na druhé miesto a zostali v nej tretí, Interu patrí po 13. kole deviata priečka.

Súper slávil remízu ako víťazstvo

"Je pre nás sklamanie, že sme inkasovali v záverečných sekundách, no na druhej strane chlapci môžu byť spokojní s výkonom, ktorý odviedli," citovala agentúra AP slová kormidelníka AC Vincenza Montellu.

"V závere sme trochu zaspali, čo by sa nám nemalo stávať. Je pre nás malá satisfakcia, že sme uhrali bod s mužstvom, ktoré má káder na to, aby získalo titul. Súperovi hráči sa po záverečnom hvizde tešili, akoby zápas vyhrali."

V drese AC odohral celé stretnutie aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v 22. minúte videl žltú kartu.

Inter ukázal charakter

V atraktívnom súboji jeho mužstvo od 58. minúty viedlo 2:1, keď sa dvakrát presadil španielsky stredopoliar Suso, no tesný náskok napokon neudržalo.

V nadstavenom čase Jeisson Murillo po rohovom kope predĺžil loptu hlavičkou na zadnú žrď, kam si nabehol Perišič a spečatil výsledok duelu.

"Videl som v našej hre veľa pozitívnych vecí - prístup, túžbu, zanietenie, ukázali sme charakter," zhodnotil výkon svojich zverencov Pioli.

Transparent pre Berlusconiho

"Mali sme hernú prevahu, držali sme častejšie loptu, utvorili si viac šancí, vyslali viac striel. Potrebujeme byť však chladnokrvnejší v koncovke. Ak by sme premenili naše príležitosti, výsledok mohol byť iný," dodal tréner Interu.

Ten absolvoval svoje prvé milánske derby po tom, ako po nepresvedčivom vstupe do sezóny nahradil na lavičke počas reprezentačnej prestávky Holanďana Franka de Boera.

Pravdepodobne posledný mestský súboj zažil v úlohe majiteľa AC Silvio Berlusconi, ktorého si fanúšikovia klubu uctili predzápasovou choreografiou a obrovským transparentom, na ktorom bol vyobrazený počet titulov získaných počas jeho éry.

Berlusconi, ktorý odkúpil klub pred tridsiatimi rokmi, by mal v decembri skompletizovať predaj majoritného podielu do rúk čínskych investorov.

Domov»Futbal»Taliansko»Hráči súpera sa tešili, akoby vyhrali, vravel po remíze v derby tréner AC Milána