Posledný tím deklasoval Nové Zámky, dal im sedem gólov

Nitrania porazili mladíkov.
Nitrania porazili mladíkov. (Autor: SITA)
Sportnet|25. nov 2016 o 20:05

Nitra zdolala Zvolen na vlastnom ľade 5:2.

POPRAD. Poslední Popradčania vstúpili do "šesťbodového" zápasu s predposlednými Novými Zámkami ako uragán. Skóre zápasu otvoril v 6. minúte Štrauch, ktorého individuálnej akcii z rohu klziska obrana hostí nevenovala žiadnu pozornosť a tak si pohodlne položil Lundströma a puk poslal do prázdnej bránky.

Domáci poriadne hrýzli,ale sľubné strelecké príležitosti zahadzovali ako na bežiacom páse. V 13. minúte sa k puku po odraze dostal Štrauch a s výrazným prispením Lundströma ho dostal do siete - 2:0. Pred odchodom na prvú prestávku diváci po prvý raz v sezóne odmenili výkon domáceho tímu mohutným potleskom.

Demontáž Nových Zámkov pokračovala pod Tatrami i v prostrednom dejstve. Kuriózny gól si pripísal v 24. minúte kanadský útočník domácich Henderson.

Ten profitoval z váhavého zákroku brankára hostí, po ktorom skončil puk za jeho chrbtom - 3:0. Ligový nováčik kopil chyby v obrane. Jednu z nich využil prvý útok Popradu, keď po prihrávke Hendersona pohodlne rozvlnil sieť Lapšanský. Hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom a striedaním brankárov.

Medzi tri žrde sa tak v 28. minúte postavil Škorvánek, ktorý už o štyri minúty kapituloval v presilovej hre po dorážke Troligu - 5:0.

Domáci hokejisti nedali nohu z plynu ani v tretej tretine. Zaujal ruský legionár Abramov, ktorý sa ani na druhý pokus nepresadil v samostatnom úniku. Gól si popradské publikum šiestykrát zakričalo až v 54. minúte, keď počas signalizovaného vylúčenia Lelkeša skompletizoval hetrik Andreas Štrauch.

Hostia boli najbližšie ku čestnému zásahu päť minút pred koncom stretnutia. Z Brabencových akcií odmietol poslať puk do opustenej bránky najprv Drtina a po ňom i Bahenský. Po ďalšej hrúbke hostí za vlastnou bránou sa dostal puk k Jánovi Brejčkákovi, ktorý strelou pod hornú zrď spečatil debakel Nových Zámkov v pomere 7:0.

Žilina zdolala Martin

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili v piatkovom stretnutí 23. kola Tipsport ligy nad hráčmi Martina rozdielom triedy 4:1. Z pohľadu konečného skóre bola rozhodujúca prostredná časť hry, v ktorej sa domáci presadili trikrát zásluhou Holoviča, P. Mikuša a J. Juríka.

Pohodlný náskok ešte zveľadili v tretej tretine, keď na 4:0 zvýšil Gutwald. Čestný úspech hostí zaznamenal v 56. min Kadura. Žilinčania oplatili Martinčanom septembrovú prehru 2:4 z vlastného ľadu a v tabuľke súťaže figurujú na 4. priečke. Martinčanom patrí 7. pozícia.

Majster nedopustil prekvapenie

Slovenský hokejový majster HK Nitra triumfoval v piatkovom súboji 23. kola Tipsport Ligy nad HKM Zvolen 5:2. V závere vyrovnanej prvej tretiny si Zvolenčania počas vlastnej presilovky nedali pozor a J. Štefanka im strelil tzv. gól do šatne.

V druhej časti hry domáci postupne zvýšili svoj náskok až na 4:0 - dvakrát sa presadil Krištof, jeden zásah pridal Blackwater. Zvolenčania v neskoršom priebehu dvomi gólmi znížili na 2:4 (skórovali Martin Ďaloga a Majdan, pozn.), ale posledné slovo mal minútu pred koncom domáci Macík.

Nitra natiahla šnúru víťazných stretnutí so Zvolenom, dominovala v ostatných piatich s celkovým skóre 27:9.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 23. kolo - piatok:

Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. I. Ďatelinka (Hickmott, Buc), 48. T. Surový (Buc, Hickmott) - 29. Richard Huna (Stümpel)
Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Návratek, Gegáň, 2515 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Sersen, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - R. Tománek, Sarault, Lunter - Lamper, M. Češík, Matoušek - Truchno, Tamáši, Róth

Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Juraj Faith, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Piatka

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Začali sme dobre, škoda, že potom sme viac hrali po rohoch. Postupne sme sa začali presadzovať priamočiarejšie, no chýbal nám pri dorážkach dôraz a zdravá agresivita. Mikuláš veľmi dobre bránil, bol nebezpečný v protiútokoch, mal výborného brankára. Veľkou bojovnosťou sme zápas nakoniec dotiahli do víťazstva."

Ján Cibuľa, asistent trénera L. Mikuláša: "Bolo to bojovné stretnutie z našej strany. Dostali sme sa v úvode pod tlak, výrazne nás súper prestrieľal, no prehrávali sme len o gól vďaka obrane a Križanovi. Škoda, že sme nebodovali, chlapcov však treba pochváliť za výkon."

Richard Stehlík, obrannca L. Mikuláša: "Dôvody, že mi to vo fínskej Hämeenlinne nevyšlo a že som sa vrátil, boli v tom, že sme z piatich zápasov štyri prehrali. Tréner si ma zavolal, že vraj viac potrebuje útočníka, ja som ešte čakal na ponuky, nič nebolo aktuálne, tak som sa rozhodol prísť znovu do Mikuláša. Počkám si do reprezentančnej pauzy a uvidím, či sa nejaká ponuka naskytne. My sme proti Bystrici hrali dobre, no súper výborne, párkrát nás prečíslil a bola škoda, že sme nepremenili viac šancí."

Michal Sersen, obranca B. Bystrice: "Potrebujem sa po dlhej pauze do toho dostať, všetko príde postupne, takže pomaličky. Hralo sa spočiatku zostra, ja mám rád takéto zápasy, postupne sa šlo viac do kombinácií a priebeh ma veľmi neprekvapil. Pred zápasom som nevedel, čo môžem očakávať, bol som trošku neistý, pochváliť treba chalanov okolo mňa. Nakoniec som celkom spokojný, aj s nohou, ktorá držala. Snažil som sa ísť naplno do súbojov, v hlave však zostal malý blok, no verím, že všetko sa ďalšími zápasmi odbúra."

Tomáš Surový, autor víťazného gólu B. Bystrice: "Mikuláš má húževnaté, kvalitné mužstvo, hralo dobre vzadu, aj brankár im zachytal. Trvalo nám dlho, kým sme stav v tretej tretine zlomili. Nám sa pred plným hľadiskom hrá výborne a divákom sme veľmi vďační."

Poprad - Nové Zámky 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Štrauch (Lichanec, B. Rapáč), 13. Štrauch (J. Brejčák, Lichanec), 24. Henderson (Lapšanský), 28. Lapšanský (Fabian, Henderson), 32. Troliga (Hvila, Kroták), 4. Štrauch (B. Rapáč, Bagin)56. J. Brejčák (Abramov). Rozhodovali: Šteffik - Riš, Korba, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 931 divákov.

Poprad: Šúrek - Chaloupka, Fabian, Suchý, Kurali, Dinda, J. Brejčák, Ježek - Lapšanský, Zagrapan, Henderson - Kroták, Mlynarovič, Hvila - Bondra, Troliga, Abramov - B. Rapáč, Lichanec, Štrauch.

Nové Zámky: Lundström (28. Škorvánek) - Drtina, Cardwell, Sandgren, Mäkinen, Sucharda, Chovan, Rehák, Maier - Saarinen, Brabenec, Bahenský - Čaládi, Kytnár, M. Hudec - Fábry, Pitule, Paulovič - Dubec, Lelkeš, Tibenský

Žilina - Martin 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Holovič (R. Konečný, Drábek), 35. P. Mikuš (J. Jurík, Húževka), 40. J. Jurík (Švihálek, Marek Hovorka), 53. Gutwald (Matis, F. Ondruš) - 56. Kadura (Poliaček, Pulli)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Stanzel, Výleta, 1755 divákov

Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž - E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, Matis

Martin: Corbeil - M. Dvořák, J. Tabaček, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, R. Varga - Kadura, Murček, Markovič - Dírer, Jurášek, Poliaček

Hlasy:

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Bol to pre nás dôležitý duel nielen kvôli derby, ale aj z pohľadu postavenia v tabuľke a našich predchádzajúcich vystúpení, ktoré neboli optimálne. Dôležitý a zlomový bol druhý gól, po ktorom sme opraty zápasu chytili do svojich rúk, boli sme lepší a stretnutie sme zaslúžene vyhrali."

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: "Prvá tretina bola opatrná z oboch strán. V druhej tretine sme dostali gól v oslabení, dostali sme sa pod tlak, z čoho pramenil aj tretí gól súpera. V poslednej tretine sme si vytvorili vyložené šance, ale nepadlo nám to tam. Jeden gól nestačí na dobrý výsledok."

Nitra - Zvolen 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 20. Štefanka (Bajtek, Ordzovenský), 21. Krištof (Milam, Ordzovenský), 25. Krištof (Štefanka, Mezei), 27. Blackwater (Ondrušek), 60. Macík - 35. Ďaloga (L. Jurík, Žilka), 47. Majdan (Zuzin) Rozhodovali: Stano, Müllner - Šefčík, Junek, vylúčení: 4:1, navyše: Slovák (Nitra) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2671 divákov.

Nitra: Valent - Ordzovenský, Milam, Rais, Mezei, Pupák, Kuzma, P. König - H. Ručkay, Slovák, Blackwater, Štefanka, Krištof, Bene, Macík, Paukovček, Bajtek, Chalupa, Ondrušek, Piačka

Zvolen: Baroš (25. Šimko) - Hraško, M. Novák, Valenta, Krejči, Ivan, Plekhanov, Dubeň, Habšuda - Klhufek, Mráz, Zuzin, Majdan, Puliš, Kelemen, Petráš, L. Jurík, Šišovský, Ďaloga, Jakubík, Žilka

Hlasy:

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Chcel by som chalanov pochváliť, že tie veci, ktoré sme si povedali sme aj plnili. Samozrejme boli tam aj nejaké drobné chyby, ale oproti zápasu v Trenčíne hráči plnili veci, ktoré sme chceli. Jasne sme išli za víťazstvom, aj keď prvá tretina bola trochu opatrná, nevytvorili sme si tam toľko šancí a taký tlak, ale v druhej tretine si šance vedeli vytvoriť aj sme ich premenili. Do tretej tretiny sme vstúpili s tým, že zápas ideme dohrať tak, aby sme nepripustili žiadnu drámu, čo sa nám podarilo, aj keď súper dal druhý gól, ale myslím si, že sme to mali pod kontrolou a zaslúžene vyhrali."

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: "Prvú tretinu sme nezačali zle, udržali sme hru vyrovnanú. Pokazili sme dve presilovky, ktoré mali byť našou výhodou, ale boli skôr nevýhodou. V závere tretiny sme aj inkasovali. V šatni sme si niečo povedali, ale žiaľ neplatilo to. Domáci nás prečíslovali, čo sme mali robiť my. Robili sme chyby a tam bolo to hrozivé skóre 4:0. V tretej tretine sme ukázali svoju tvár. Začali sme viac korčuľovať, dohrávať súboje, strelili sme gól, trochu nás to naštartovalo, ale žiaľ nepodarilo sa nám priblížiť gólovo tak, aby sme mohli zápas otočiť. Nepomohla ani záverečná powerplay, v ktorej sme inkasovali, ale chlapcov môžem pochváliť fakt len za tretiu tretinu, že to nevzdali a nevezieme si domov debakel."

Telo šedého boxu.

Tipsport Liga (SR)  2016/2017
25.11.2016 o 18:00
Nitra
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
60' minúta
Zvolen
Góly a asistencie: 20. Štefanka (Bajtek), 21. Krištog (Milam), 25. Krištof (Štefanka, Mezei), 27. Blackwater (Ondrušek), 59. Macík – 35. Ďaloga (Jurík L.), 47. Majdan (Zuzin). Rozhodca: Stano, Müllner – Šefčík, Junek. Diváci: 2671.
Skončilo sa stretnutie, po ktorom si Nitra po víťazstve 5:2 pripisuje do tabuľky 3 body. Najlepším hráčom na domácej strane je vyhlásený Michal Krištof, za hostí Martin Ďaloga.
59:09
Vhadzuje sa pred brankárom Šimkom.
58:43
58:43
goalNitra dala gól!
Hostia to nezahrali práve ideálne, skúsili strelu od modrej, ktorá bola napresná a dostala sa až do ich obranného pásma. Svoju rýchlosť predviedol RADOSLAV MACÍK, dokorčuloval k puku ako prvý a trafil opustenú bránku hostí. Bez asistencie.
58:10
Kuzmov vystrelený puk skončil v hľadisku. Bol však zblokovaný hráčom hostí a pomer síl na ľade sa nemení.
58:06
Vhadzuje sa pred domácim brankárom. Hostia toho svojho odvolali.
58:01
Hostia majú už iba 120 sekúnd na vyrovnanie.
57:25
Šimko vykorčuloval z bránky až do rohy klziska, puk skryl do svojej lapačky a hru prerušil.
56:36
Puk v hľadisku a vhadzuje sa pred brankárom hostí.
55:51
Zakázané uvoľnenie Zvolen.
55:07
Zakázané uvoľnenie Nitra.
54:59
Valent vyráža Klhúfekovu strelu prilbou na zadný mantinel.
54:01
53:20
52:33
Krištofova strela z prvej letela vedľa hosťujúcej bránky.
52:10
Dnešné stretnutie sleduje 2671 divákov.
51:07
Piačka unikol obrane hostí po pravej strane, zakončil ale Šimko jeho pokus chytá a hru prerušuje.
49:55
Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku pred Valentom a rozhodca hru prerušuje.
48:20
importantNa kocke sa objavil David Laliberté a celý štadiónom zaznel mohutný potlesk a domácim známy chorál "Laliberté" a skandovanie miláčika domácich tribún, ktorý pred zápasom oznámil pre zranenie chrbta koniec kariéry.
48:06
Ofsajd Nitra.
47:29
Vhadzuje sa pred Šimkom.
47:16
importantZuzin mohol znížiť na rozdiel jedného gólu. Jeho tvrdú strelu zastavila ľavá tyčka domácej bránky.
46:46
46:46
goalZvolen dal gól!
JURAJ MAJDAN teraz predviedol peknú individuálnu akciu po tom, čo dostal skvelú prihrávku pomedzi obranu domácich, položil si aj brankára Valenta a poslal puk do odkrytej domácej bránky. Asistencie: Peter Zuzin.
45:42
Pred Valentom sa ocitli dvaja hráči hostí, ale Valent na dvakrát skryl puk do svojej moci a podržal svoje mužstvo.
45:15
Bajtekova strela bola zblokovaná za bránku hostí. Následne domáci útočník prihrával puk pred bránku ale Šimko jeho úmysel vystihol a hru prerušil.
44:02
Hostia s pukom v obrannom pásme začínajú útočnú akciu.
43:01
Ofsajd Zvolen.
42:32
Hrá sa dlhšie bez prerušenia, obe mužstvá striedajú počas hry. Do zakončenia sa však nedostávajú.
40:33
Hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pomer striel po dvoch tretinách je 20:15.
Tretia tretina začne o 19:45.
V prostrednej časti hry sme videli 4 góly. Tri strelili domáci, jeden hostia a tak je výsledok po dvoch tretinách 4:1.
38:14
Hraškovu strelu vyráža Valent vyrážačkou do rohu klziska.
37:33
Strela Krejčího od modrej končí na hrudi domáceho brankára.
36:14
Zvolen si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Mezeia za držanie hokejky.
35:21
Vhadzuje sa po pravici brankára hostí.
34:19
34:19
Zvolen sa dostáva do zápasu vďaka gólu MARTINA ĎALOGU, ktorého neustrážil Piačka a znížil stav stretnutia na rozdiel troch gólov. Asistencie: Lukáš Jurík.
33:05
Hostia v plnom počte.
32:52
importantPekná kombinácia domácich po prihrávkach Ordzovenského na Slováka a následne na Ručkaya, ktorého strelu z pravého kruhu Šimko zneškodnil efektným semaforom.
32:10
Ručkayov pokus vyráža Šimko na ochrannú sieť.
31:44
importantV oslabení mohli skórovať aj hostia. Majdan však nezakončil ideálne a tesne minul bránku domácich.
30:59
Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Klhúfeka za nedovolenú hru s vysokou hokejkou.
30:35
Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.
29:42
Vhadzuje sa pred Valentom.
29:17
28:46
Bajtek strieľa z ľavej strany, Šimko chytá a hru prerušuje.