Bayern vyhral nad Leverkusenom, Dortmund prehral vo Frankfurte

Matt Hummels (vpravo) rozhodol o výhre Bayernu nad Leverkusenom.
Matt Hummels (vpravo) rozhodol o výhre Bayernu nad Leverkusenom. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. nov 2016 o 18:02

Borussia po ďalšej strate bodov stráca na vedúce Lipsko už deväť bodov.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund nepotvrdili kvalitnú formu z predchádzajúcich zápasov a v sobotňajšom dueli 12. kola nemeckej Bundesligy prehrali na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 1:2.

Domáci triumfovali zásluhou gólov Szabolcsa Husztiho a Harisa Seferoviča, za BVB strelil svoj trinásty gól v sezóne Pierre-Emerick Aubemeyang. Borussia po ďalšej strate bodov stráca na vedúce Lipsko už deväť bodov.

Kontakt s Lipskom si udržal mníchovský Bayern. Obhajca titulu potvrdil úlohu favorita a Bayer Leverkusen zdolal doma 2:1.

Po vyrovnanom prvom polčase strelil víťazný gól Mats Hummels, ktorý sa v 56. minúte presadil hlavou po rohovom kope. Bavori znížili manko na lídra súťaže na rozdiel troch bodov.

Bundesliga - 12. kolo:

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Góly: 46. Huszti, 79. Seferovič - 77. Aubameyang, 51.500 divákov.

Borussia Mönchengladbach - 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0)

Góly: 25. Dahoud - 53. Amiri, 47.526 divákov.

1. FC Kolín - FC Augsburg 0:0

50.000 divákov.

Hamburg SV - Werder Brémy 2:2 (2:2)

Góly: 3. a 28. Gregoritsch - 14. Bartels, 45. Gnabry, 55.237 divákov.

FC Ingolstadt 04 - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)

Góly: 31. Jung - 78. Caligiuri, 13.521 divákov.

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Góly: 30. Alcantara, 56. Hummels - 35. Calhanoglu, 75.000 divákov.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern vyhral nad Leverkusenom, Dortmund prehral vo Frankfurte