Slovenský reprezentant exceloval v Dánsku. Strelil dva pekné góly

(Autor: twitter.com)
Igor Dopirák|29. nov 2016 o 23:48

Ján Greguš bol ústrednou postavou svojho tímu pri výhre 4:0.

KODAŇ. Zapájal sa do obrannej činnosti svojho mužstva. Tesne pred vlastnou šestnástkou si jeho súper loptu zo vzduchu spracoval hruďou, no následne sa pošmykol.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Ján Greguš to využil. S loptou prebehol neatakovaný od vlastnej šestnástky až k súperovej. V nohách mal približne päťdesiatmetrový šprint.

Následne z hranice šestnástky napriahol k strele, ktorou prekonal súperovho brankára.

Gregušov gól na 1:0:

Greguš bol ústrednou postavou zápasu medzi Kodaňou a Viborgom. Pri utorňajšej výhre domáceho mužstva 4:0 v 19. kole dánskej Superligy strelil dva góly.

V 27. minúte najprv po spomenutom sóle otvoril skóre zápasu, v 82. minúte ho aj sám uzavrel.

Po akcii svojho mužstva z ľavej strany sa dostal k lopte po prihrávke od spoluhráča a z úrovne dvadsiatich metrov skóroval po strele bez prípravy.

Gregušov gól na 4:0:

Slovenský futbalista, ktorý bol účastníkom tohtoročných majstrovstiev Európy vo Francúzsku, prestúpil do Dánska počas leta z českého Jablonca. Proti Viborgu dal svoje prvé góly v dánskej najvyššej súťaži.

Kodaň vyhrala v Superlige už siedmy zápas za sebou a je lídrom celej súťaže. Pred Bröndby, ktoré je na druhej priečke, má náskok dvanástich bodov. Najväčší rival v súboji o titul má ale o jeden zápas menej.

Úradujúci dánsky majster má pritom stále šancu postúpiť do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. V poslednom skupinovom zápase ale potrebuje zdolať FC Bruggy a zároveň Leicester City nemôže prehrať s FC Porto.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slovenský reprezentant exceloval v Dánsku. Strelil dva pekné góly