Marko Daňo (vpravo).
Marko Daňo (vpravo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. dec 2016 o 22:22

Skúsený obranca Zdeno Chára vynechal duel svojho Bostonu pre zranenie.

NEW YORK. Sedem slovenských hokejistov si zahralo v sobotňajších zápasoch NHL, štatistiky kanadského bodovania si rozšírili traja z nich.

Sekeru delí bod od míľnika

Andrej Sekera bol jednou z kľúčových postáv pri víťazstve Edmontonu nad Anaheimom 3:2 po predĺžení.

V štvrtej minúte predĺženia sa slovenský obranca odhodlal na výlet za bránku súpera, odtiaľ našiel nemeckého spoluhráča Leona Draisaitla a ten rozhodol o dvoch bodoch pre Edmonton.

Bola to siedma asistencia a desiaty bod Sekeru v prebiehajúcej sezóne, Draisaitl zaznamenal desiaty presný zásah. Sekerovi chýba jediný bod od pokorenia 200-bodovej hranice v NHL (40+159).

Pittsburghu vyhovuje doťahovať

Útočník Tomáš Tatar a obranca Martin Marinčin si tiež pripísali po jednej asistencii na gól, ale ich tímom to k víťazstvám nepomohlo.

Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom v zostave prehral na ľade Pittsburgu 3:5, hoci po dvoch tretinách viedol 3:1.

Tatar aj Jurčo dvakrát vystrelili na brankára Marca-Andreho Fleuryho, ale bez úspechu.

Pozoruhodné je, že Pitsburgh vyhral už piatykrát v sezóne, keď po dvoch tretinách viedol jeho súper. Detroit prehral z ostatných šiestich zápasov prvý raz v riadnom hracom čase.

Hráči Pittsburghu otočili priebeh ďalšieho zápasu.
Hráči Pittsburghu otočili priebeh ďalšieho zápasu. (Autor: SITA/AP)

"Hráčom neustále prízvukujem, že na utváranie gólových situácií nemusíme čakať na presilovky alebo chyby súpera. Treba to skúšať aj inými spôsobmi," uviedol tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Marinčinov piaty bod

Martin Marinčin často neboduje, ale v 42. minúte mal podiel na vyrovnávajúcom góle Toronta vo Vancouveri na 2:2.

Marinčin vystrelil od modrej čiary zrejme zámerne nepresne, aby sa k puku za bránkou mohol dostať jeho spoluhráč Zach Hyman.

Ten našiel voľného Austona Matthewsa a mladý strelec jedenástym gólom sezóny vyrovnal. Stačilo to na jeden bod pre hostí, domáci napokon triumfovali po samostatných nájazdoch.

Slovenský obranca Marinčin si v pätnástom zápase sezóny pripísal piaty bod (1+4) a odohral solídnych dvadsať minút a 28 sekúnd.

Martin Marinčin sa raduje po jednom z gólov Toronta.
Martin Marinčin sa raduje po jednom z gólov Toronta. (Autor: SITA/AP)

Brankár víťazného tímu Ryan Miller predviedol 38 zákrokov a poradil si aj s dvoma nájazdami.

"Po zápase s Anaheimom a prehre 1:3 som mal zlý pocit, lebo som potopil spoluhráčov svojimi chybami. Potreboval som sa odraziť a podarilo sa mi to," skonštatoval Ryan Miller na webe NHL.

Hrdinom Philadelphie bol nováčik

V bohatom 12-zápasovom programe nestrelil gól nikto zo Slovákov a z víťazstva sa tešil okrem Sekeru už len jediný - Marko Daňo nechýbal pri víťazstve Winnipegu na ľade St. Louis 3:2 po predĺžení, ale nebodoval.

Už v sedemnástej sekunde predĺženia rozhodol o výhre hostí Bryan Little, jeho fínsky spoluhráč z útoku Patrik Laine sa šestnástym gólom v sezóne dotiahol na pozíciu streleckého lídra NHL spoločne so Sidneym Crosbym.

Devätnásťročný ruský obranca Ivan Provorov v službách Philadelphie má za sebou životný zápas v NHL. Nováčik Provorov v 24. minúte v rozpätí 31 sekúnd dvoma gólmi otočil súboj s Chicagom z 0:1 na 2:1.

Hokejisti Philadelphie napokon zvíťazili 3:1 a dosiahli štvrté víťazstvo v sérii, čo je ich tohtosezónny rekord.

Z dvojice slovenských útočníkov v drese Chicaga bol aktívnejší Richard Pánik, ale jeho štyri strely, rovnako ako pokus Mariána Hossu, sa gólmi neskončili.

"Streliť gól v zápase je krásny pocit, ale dať dva počas jedného striedania je niečo neuveriteľné. V minulom stretnutí tam bolo pár zlých odrazov puku a celkovo mi to nešlo. Teraz to bolo oveľa lepšie," uviedol nadšený Provorov.

Boston opäť bez kapitána

Boston zvíťazil v Buffale 2:1, rozhodujúci gól strelil v 48. minúte Patrice Bergeron. Fínsky brankár Bruins Tukka Rask sa zaskvel 35 zásahmi, zo svojho pohľadu sezónnym maximom.

Hostia už v šiestom zápase za sebou nastúpili bez zraneného slovenského kapitána Zdena Cháru. Tridsaťdeväťročný bek si zdravotnú indispozíciu privodil 22. novembra v druhej tretine stretnutia proti St. Louis.

Bruins bez svojho kapitána trikrát prehrali a teraz po tretí raz zvíťazili.

V ďalšom stretnutí si tím New York Rangers poradil s Carolinou 4:2 aj vďaka dvoma zásahom Chrisa Kreidera.

Rangers zvíťazili v domácej Madison Square Garden nad Hurricanes trinástykrát za sebou, čo je ich najdlhšia víťazná domáca séria proti niektorému zo súperov v NHL v celej klubovej histórii. Informuje o tom web NHL.

Šlo naňho 60 striel

V zápase Arizona - Columbus sa tešili z víťazstva 3:2 po nájazdoch hostia (piateho v sérii), ale za zmienku stoja aj dva individuálne počiny domácich hráčov.

Brankár Mike Smith predviedol 58 zákrokov, čo je klubový rekord Coyotes. Legenda klubu, štyridsiatnik Shane Doan, strelil 399. gól kariéry v NHL.

"Frustrovaný je možno ešte slabé slovo. Keď sa už zdá, že sme urobili krok dopredu, príde potom ďalších pár dozadu. Dopracovať sa k víťazstvám pre nás nie je ľahké," uviedol Mike Smith, ktorý mal minimálne 40 zákrokov v troch zo štyroch ostatných zápasov.

NHL - výsledky:

Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly:
24. Provorov (Cousins, VandeVelde), 24. Provorov (Raffl), 29. B. Schenn (Konecny) - 4. Panarin (Anisimov, P. Kane)

/Marián Hossa odohral 18 minút a 29 sekúnd, raz vystrelil a zaznamenal tri hity, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 12 minút a 43 sekúnd, štyrikrát ohrozil súperovho brankára, pripísal si tri hity, zablokoval dve strely a duel ukončil s jedným mínusovým bodom/

New York Rangers - Carolina Hurricanes 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly:
5. Stepan (Klein, Zuccarello), 46. Grabner (Skjei, Fast), 53. Kreider (Stepan, Girardi), 58. Kreider (Zuccarello, Stepan) - 29. Stalberg (B. McGinn, Ryan), 47. V. Rask (Pesce, Slavin)

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly:
50. E. Kane (Reinhart) - 15. Krejčí (Carlo, Backes), 48. P. Bergeron (Pastrňák, Marchand)

/obranca Zdeno Chára (Boston) nehral pre zranenie/

Nashville Predators - New Jersey Devils 4:5 pp (2:1, 2:0, 0:3 - 0:1)
Góly:
17. Fiala (Irwin, Ribeiro), 20. P. K. Subban (C. Wilson), 27. Fiala (C. Smith, Ribeiro), 35. Josi (Ekholm, Järnkrok) - 18. Hall (Quincey), 41. Cammalleri (A. Greene, Zajac), 41. A. Greene (Fiddler, Lappin), 53. Henrique (Zajac, Hall), 65. Cammalleri (Hall)

Ottawa Senators - Florida Panthers 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly:
7. E. Karlsson (Dzingel, Pageau), 8. Brassard (Wideman, Hoffman)

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Góly:
31. Kessel (Malkin, Hagelin), 43. Bonino (Cole, Rust), 47. Schultz (Cole, Malkin), 51. Kessel (Hagelin, Letang), 60. Cullen (Hörnqvist, Crosby) - 14. Zetterberg (Mantha, Tatar), 28. Nielsen (Sheahan, DeKeyser), 39. Larkin (Vanek, Green)

/útočník Tomáš Jurčo odohral 13 minút a 44 sekúnd, dva razy ohrozil súperovho brankára a pripísal si jeden mínusový bod, jeho spoluhráč Tomáš Tatar (obaja Detroit) odohral 17 minút a 16 sekúnd, bodoval za jednu asistenciu, dvakrát vystrelil na bránu súpera a zaznamenal tri hity/

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly:
26. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester), 28. Jaškin (Gunnarsson, Pietrangelo) - 13. Thorburn (Wheeler), 30. Laine (Little, Ehlers), 61. Little (Laine, Byfuglien)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 11 minút a 48 sekúnd, nebodoval, dva razy ohrozil bránu súpera, dostal dve tresté minúty za hrubosť a pripísal si tri hity/

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 2:1 sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 2:1)
Góly:
33. Kučerov (Hedman, Drouin), rozhod. nájazd B. Boyle - 47. Nicklas Bäckström (Carlson, Johansson)

Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 2:1)
Góly:
14. D. Sedin (Sbisa, H. Sedin), 23. Bärtschi (Burrows, Triamkin), rozhod. nájazd Horvat - 32. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 42. Matthews (Hyman, Marinčin)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 20 minút a 28 sekúnd, asistoval pri jednom góle svojho mužstva, duel zakončil s jedným plusovým bodom, raz ohrozil bránu súpera a pripísal si jeden hit/

Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 2:3 sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:2)
Góly:
22. Vrbata (Ekman-Larsson, DeAngelo), 32. Doan (Michael Stone) - 1. Jenner (J. Johnson, Savard), 58. Wennberg (Saad, N. Foligno), rozhod. nájazd Atkinson

Colorado Avalanche - Dallas Stars 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly:
6. McKenzie (Shore), 27. Seguin (Jamie Benn, Spezza), 59. Eaves (Seguin)

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly:
26. Caggiula (Maroon, Eberle), 34. Nugent-Hopkins (Klefbom, Eberle), 64. Draisaitl (Sekera, Eberle) - 30. Kesler (Getzlaf, Fowler), 50. Rakell (Getzlaf, Perry)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24 minút a 57 sekúnd a získal jeden kanadský bod, keď asistoval na víťazný gól svojho tímu/

Domov»Hokej»NHL»Siedmi Slováci spolu získali tri kanadské body, na brankára Arizony šlo 60 striel