Real oslavoval, akoby vyhral, Carvajal ukazoval fanúšikom prostredník

Sergio Ramos sa raduje zo svojho gólu.
Sergio Ramos sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|4. dec 2016 o 09:32

Ramos opät spasil madridský klub. Gól venoval rodinám obetí tragického letu brazílskeho tímu Chapecoense.

BRATISLAVA. V Reale Madrid má hlavné slovo, plní úlohu rečníka. Je kapitánom. Keď Sergio Ramos hovorí, všetci hráči najúspešnejšieho klubu v dejinách futbalu s rešpektom a bez slov počúvajú.

Aj najväčšia hviezda Cristiano Ronaldo.

„Musíte to v sebe mať od detstva. A potom to chce iba skúsenosti. Veľa som sa učil od Raúla. Vždy stál na čele, nikdy neuhol pohľadom. Chcem byť ako on,“ vysvetľuje Ramos.

Na tele má vytetovaný citát, ktorý znie: „Nezdolateľná duša. Pán svojho osudu.“ Inšpiroval ho Nelson Mandela: „Chcem ním povedať, že nemôžem byť pokorený. A to cítim, kedykoľvek vychádzam na trávnik,“ povedal.

A v sobotu popoludní ukázal, že ho citát vystihuje.

Real Madrid ešte v poslednej minúte prehrával na pôde úhlavného rivala z Barcelony 0:1, domáci boli väčšinu zápasu lepší, kreatívnejší i nebezpečnejší.

Priebeh naznačoval, že Real prvýkrát v tejto sezóne nájde premožiteľa a že úhlavný rival ukončí jeho senzačnú sériu 32 súbojov bez prehry. Ramos to však nedopustil.

Dvanásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času spravil to, čo vie najlepšie.

Perfektne vyskočil na center Modriča a hlavou vyrovnal. Nielen tento moment ukázal, že Ramos je hlavnou osobnosťou Realu.

Spasiteľ Ramos

Bol to práve on, kto pár minút pred koncom neúnavne hecoval svoj tím a ešte pred osudným priamym kopom sa dostal do slušnej šance.

„Zakaždým hráme až do posledného hvizdu. Výsledok nebol spravodlivý, až prišiel center,” napísal na sociálnej sieti twitter stredný obranca.

Je to ocenenie našej veľmi dobrej práce, ktorú odvádzame od začiatku sezóny. Nemôžeme sa však teraz zblázniť, pretože pred nami je ešte mnoho zápasov v La Lige, ale je vždy lepšie závisieť od seba ako od iných.

Sergio Ramos, obranca Realu Madrid

Bod a gól venoval rodinám obetí tragického letu brazílskeho tímu Chapecoense.

Trénera Barcelony Luisa Enriqueho rozčertil Arda Turan, ktorý pred gólom fauloval. "Pritom som jasne hovoril, že hlavne nesmieme faulovať, zvlášť keď bude Real doťahovať," tvrdil tréner.

Ramos proti Barcelone skóroval dohromady už štvrtýkrát. Celkovo dal za kráľovský klub už 62 gólov, z toho 45 v lige, čo je na obrancu skvelá vizitka.

Vzal na seba opäť úlohu spasiteľa. Kapitán Realu sa znovu ukázal ako strelec dôležitých gólov.

V poslednej minúte vyrovnal vo finále Ligy majstrov pred dvoma rokmi, jediný gól Realu strelil vo finále Ligy majstrov aj tento rok.

V poslednej chvíli ratoval aj Superpohár 2016, skóroval aj vo finále majstrovstiev sveta klubov 2014.

„Na konci, ako vždy, je tu Ramos. Už ma to neprekvapuje. On to v sebe má a v takýchto zápasoch sa vždy prejaví. Nikdy neskladá ruky a povzbudzuje až do konca," vravel tréner madridského klubu Zinedine Zidane.

Návrat Iniestu

Gól oslávil zaujímavým gestom, rukou imitoval telefón a naznačoval, že kdesi volá. „Ja som Pán, Ramos, riešim problémy,“ komentoval tento moment portál marca.es.

Spoluhráči ho prezývajú aj Gypsy (Cigáň) aj preto, že miluje flamengo. Vyžíva sa v býčích zápasoch.

„Vždy perfektne načasuje svoj nábeh a často loptu trafí hlavou ako prvý,“ opísal ho bývalý tréner španielskej reprezentácie Vicente del Bosque.

Zostrih celého zápasu:

„Je to ocenenie našej veľmi dobrej práce, ktorú odvádzame od začiatku sezóny. Nemôžeme sa však teraz zblázniť, pretože je pred nami ešte mnoho zápasov v La Lige, ale je vždy lepšie závisieť od seba ako od iných,“ tvrdil Ramos.

Jeho Real si udržal pred Barcelonou náskok šiestich bodov. Pred týždňom na pôde San Sebastianu predviedli Katalánci katastrofálny výkon, v sobotu proti Realu sa výrazne zlepšili.

FC Barcelona - Real Madrid: fotogaléria

21.4.2017

Veľkou vzpruhou bol pred domácich návrat Andrésa Iniestu, ktorý odohral prvý zápas po takmer dvojmesačnom zranení. Do hry naskočil v druhom polčase.

Barcelona, ​​ktorá dovtedy mala v strede poľa problémy, naraz s prehľadom držala loptu.

Prostredník Carvajala

V 69. minúte potom Iniesta predviedol svoju genialitu. Parádnou prihrávkou vyslal do čistej šance Lionela Messiho, ktorý však tentoraz sklamal. Rovnako pred ním aj Neymar.

Suárezov gól na viac ako remízu nestačil. Barcelona pykala, že šance nevyužila.

Futbalisti Realu boli po góle v tranze. Obranca Dani Carvajal neudržal emócie a po vyrovnávajúcom góle zdvihol na domácich priaznivcov prostredník.

Po zápase sa radšej ihneď ospravedlnil.

Aj v kabíne Realu bola víťazná nálada, čo dokazuje aj tradičná euforická fotka. Hráči napínali svaly. „Remíza je lepšia ako nič," usmieval sa Ramos.

Najlepší strelec Ronaldo síce gól nedal, ale očividne bol v dobrej nálade. Portugalec sa na fotografii chytil za bradu a zamyslene sa díval. Vážnu pózu iba hral. Predvádzal sa.

Mimochodom, Ronaldo je podľa nemeckého týždenník Der Spiegel možno súčasťou veľkého daňového škandálu. Portugalec údajne ukryl až 150 miliónov eur v daňových rajoch vo Švajčiarsku a na Britských Panenských ostrovoch.

Domov»Futbal»Španielsko»Real oslavoval, akoby vyhral, Carvajal ukazoval fanúšikom prostredník