AC Miláno zdolalo Crotone, Kucka pre žlté karty vynechá nasledujúce stretnutie

Jedným z úspešných strelcov Milánčanov bol aj Mario Pašalič.
Jedným z úspešných strelcov Milánčanov bol aj Mario Pašalič. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2016 o 14:46

Slovák nastúpil v úplnom závere, ale stihol dostať kartový trest.

MILÁNO. Futbalisti AC Miláno vyhrali v nedeľňajšom súboji pätnásteho kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A nad Crotone 2:1.

Favorit sa doma dlho trápil a skóre otočil až gólom Gianlucu Lapadulu v 86. minúte. Domáci M'Baye Niang predtým nepremenil v 53. minúte pokutový kop.

Slovák Juraj Kucka v službách AC naskočil do zápasu až v 89. minúte a v nadstavení inkasoval žltú kartu, čo pre neho znamená stop v nasledujúcom stretnutí.

Milánsky klub je na treťom mieste tabuľky Serie A s mankom štyroch bodov na vedúci Juventus Turín.

Rímske derby sa stalo korisťou AS, ktoré vďaka gólom Holanďana Kevina Strootmana a Belgičana Radju Nainggolana vyhralo nad Laziom 2:0.

V tabuľke mu patrí druhá priečka iba o skóre pred milánskym AC.

Sampdoria Janov v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zdolala doma FC Turín 2:0. Pescara s Norbertom Gyömbérom remizovala pred vlastnými fanúšikmi s Cagliari 1:1 a naďalej zostáva v pásme zostupu.

Milan Škriniar (vľavo) zo Sampdorie Janov bojuje o loptu s hráčom Turína Danielem Basellim. (Autor: TASR/AP)

Serie A - 15. kolo:

Lazio Rím - AS Rím 0:2 (0:0)

Góly: 64. Strootman, 77. Nainggolan, ČK: 65. Cataldi (Lazio)

AC Miláno - FC Crotone 2:1 (1:1)

Góly: 41. Pašalič, 86. Lapadula - 26. Falcinelli

/slovenský stredopoliar Juraj Kucka hral od 89. minúty a dostal žltú kartu/

Delfino Pescara - Cagliari Calcio 1:1 (0:1)

Góly: 90.+2 Caprari, 24. Borriello, ČK: 34. Di Gennaro (Cagliari)

Góly: 33. Bernardeschi (z pok. kopu), 90.+ Babacar - 49. Jajalo

Domov»Futbal»Taliansko»AC Miláno zdolalo Crotone, Kucka pre žlté karty vynechá nasledujúce stretnutie