Tamás Priskin zo Slovana (vľavo) bojuje o loptu s Ivanom Hladíkom. (Autor: TASR)

V najslávnejšom slovenskom derby vyhrala Trnava na pôde Slovana 1:0.

BRATISLAVA. Ich súboj zvykol vždy vyvolávať na Slovensku najväčšie vášne, rozdeľoval krajinu a lákal najviac divákov.

Pred dvadsiatimi rokmi prišlo v Bratislave na súboj Slovana proti Trnave 22 354 divákov, čo je vôbec rekordná návšteva v dejinách slovenskej ligy.

V posledných rokoch však záujem bratislavských fanúšikov išiel rapídne dole, najmä, keď sa Slovan presťahoval z Tehelného poľa na Pasienky. V nedeľu najslávnejšie derby sledovala na štadióne možno tisícka.

Favorizovaní Slovanisti, ktorým chýbal zranený brankár Ján Mucha, ľudí sklamali.

V 21. minúte sa šikovne uvoľnil Trnavčan Mikovič a po jeho centri També otvoril skóre.

Slovan mohol do polčasu vyrovnať, ale Tamás Priskin penaltu premárnil. Maďarský reprezentant, ktorý si zahral aj na nedávnych majstrovstvách Európy vo Francúzsku, mieril len do stredu brány.

Brankár Trnavy Adam Jakubech mu pokus zneškodnil.

Hrdina Jakubech

„Mrzí ma penalta, na takomto teréne by sa však nemalo hrať,“ sťažoval sa Priskin v rozhovore pre Dajto. Bolo prekvapením, že pokutový kop nekopal najlepší strelec Slovana Soumah, ktorý dal z penált v tejto sezóne už päť gólov.

„Mal som odpozorované nejaké šoty, kam to hráči Slovana kopú,“ priznal Jakubech. Devätnásťročný mladík Trnavu viackrát podržal.

Trnava zvíťazila v šlágri na ihrisku Slovana: fotogaléria

4.12.2016

Hostia boli aj v druhom polčase nebezpečnejší, Mikovič nastrelil iba žrď. Trnava triumfovala v treťom ligovom dueli za sebou.

Suverénna Žilina

Futbalisti MŠK Žilina potvrdzujú naďalej svoje dominantné postavenie v tomto ročníku najvyššej slovenskej súťaže.

Zverenci trénera Adriána Guľu zdolali v sobotňajšom dueli osemnásteho kola Fortuna ligy hráčov úradujúceho majstra AS Trenčín 3:0. Gólovo sa opäť presadil Filip Hlohovský, znovu z priameho kopu. Tentoraz nachytal z pomerne veľkého uhla mladého brankár Adriána Chovana, ktorý nemohol mať čisté svedomie.

„Priame kopy trénujem takmer každý deň. S Michalom Škvarkom ostávame po každom tréningu a kopneme minimálne pätnásť priamych kopov,“ priznáva strelec. Hlohovský je s dvanástimi gólmi najlepším strelcom súťaže.

Trenčania sú najväčším sklamaním súťaže, nevyhrali štvrtý zápas za sebou. Žilinčania vedú súťaž už o desať bodov, keďže druhá Podbrezová prehrala na pôde Zlatých Moraviec (0:2). Slovan zaostáva za lídrom až o pätnásť bodov.

Domov»Futbalnet»Na takomto teréne by sa nemalo hrať, sťažoval sa útočník Slovana