Aj Zlatan Ibrahimovič si musí zvykať na zimu bez akejkoľvek prestávky.
Aj Zlatan Ibrahimovič si musí zvykať na zimu bez akejkoľvek prestávky. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. dec 2016 o 09:08

Manchester United remizoval s Evertonom.

LIVERPOOL. Štadión FC Everton je miestom, kde futbalisti Manchestru United v dejinách najvyššej anglickej súťaže dosiahli najvyšší počet víťazstiev na ihriskách súperov (15).

Hráči slávneho klubu boli v nedeľňajšom dueli 14. kola Premier League blízko k ďalšiemu triumfu v Goodison Parku, no napokon sa museli uskromniť s remízou 1:1.

Zmýlil sa len dvakrát

Mužstvo Josého Mourinha nezvíťazilo v treťom ligovom vystúpení za sebou, postupne remizovalo 1:1 s Arsenalom Londýn, West Hamom United a Evertonom.

United v Liverpoole viedli od 42. minúty, keď Maartena Stekelenburga v bránke Evertonu preloboval s prispením brvna a žrde švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič.

Zostrih zo stretnutia:

Vyzeralo to na trojbodový zisk hostí, ale v 88. minúte Belgičan Marouane Fellaini nešikovne fauloval v šestnástke domáceho Idrissu Gueyeho a Leighton Baines sa z penalty nemýlil.

Ľavý bek Evertonu doteraz v Premier League zahrával devätnásť jedenástok, premenil sedemnásť (úspešnosť 89,5 %).

Moje mužstvo hrá dobre, tvrdí Mourinho

Zdá sa, že Manchester United má v posledných minútach zápasov problém s koncentráciou. V aktuálnej ligovej sezóne prišiel po góloch inkasovaných v tomto hernom úseku o sedem bodov.

S nimi na konte by bola atmosféra v mužstve z Old Traffordu určite veselšia. Portugalčan na lavičke United neskrýval po zápase svoju frustráciu.

"Odohrali sme ďalší zápas, v ktorom sme podali dobrý výkon, na mieste, kde sa súperom hrá ťažko. Vzhľadom na to, čo sme ukázali, je to pre nás zlý výsledok," vyhlásil 53-ročný rodák zo Setúbalu pre oficiálnu stránku manchesterského klubu.

"Boli sme lepší, ale nevyhrali sme. Mohli sme protivníkovi odskočiť na 2:0, ale niekoľko minút pred koncom sme dostali gól na 1:1. Za určitých okolností je bod z Goodison Parku vždy dobrý, ale dnes to tak nevnímam," pokračoval Mourinho.

"Moje mužstvo hrá dobre, a to aj v zápasoch proti silným tímom. Náš problém spočíva v tom, že v nich nezískavame toľko bodov, koľko by sme mali," dodal.

Domov»Futbal»Anglicko»Jeho tím stráca body v závere. Je to zlý výsledok, vravel Mourinho po ďalšej remíze