Nagyovi prvý štart na majstrovstvách sveta nevyšiel, nepostúpil z rozplavby

Richard Nagy.
Richard Nagy. (Autor: TASR)
Sportnet|6. dec 2016 o 16:41

Slovenský plavec obsadil na 400 metrov voľný spôsob 24. miesto.

WINDSOR. Slovenský reprezentant Richard Nagy obsadil 24. priečku vo svojej utorňajšej úvodnej disciplíne 400 metrov voľný spôsob na majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v kanadskom Windsore.

Časom 3:46,28 minúty v rozplavbe zaostal za vlastným národným rekordom 3:43,51, ktorý si utvoril na predvlaňajších majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe.

Na osemčlenné finále bolo teraz treba dohmatnúť za 3:40,87 minúty.

Neskôr dvadsaťtriročný vytrvalec neuspel ani na 200 metrov polohové preteky. Držiteľ národného rekordu dohmatol vo Windsore až za 1:59,27 minúty a obsadil 31. miesto. Adam Halas skončil na 34. pozícii (2:00,60).

"Nešlo sa mi dobre, bol som pomalý. Na tréningu som sa cítil dosť dobre, ale tie utorňajšie výkony boli slabé," skonštatoval Nagy.

Podmaníková zlepšila slovenský rekord

Andrea Podmaníková vytvorila pri debute na seniorskom svetovom šampionáte nový slovenský rekord na 50 m prsia, keď dohmatla za 30,99 sekundy.

Členka oddielu Piraňa Topoľčany vylepšila svoje vlastné maximum z novembrového mítingu v Brne o tri stotiny. V silnej konkurencii stačil jej výkon na 20. miesto. od postupu do semifinále ju delilo dvadsať stotín.

Majstrovstvá sveta v krátkom bazéne sa začali v utorok v kanadskom Windsore.

"Ja asi nikdy nebudem spokojná s mojím plávaním," skonštatovala osemnásťročná ambiciózna Topoľčianka.

"Lepšie povedané - vždy chcem viac. Čiže si myslím, že 30,70 sekundy, ktoré bolo treba na postup do semifinále, bolo v mojich silách. Na rozbeh však celkom pohoda," poznamenala zverenkyňa Vladimíra Železníka.

Ešte ju čakajú dve disciplíny

Na majstrovstvách sveta sa ešte predstaví ešte na 100 a 200 m prsia.

"Hoci je svetový šampionát pre mňa premiérový, beriem ho ako každé iné preteky. Teším sa, že teraz môžem pretekať a porovnávať sa aj s plavkyňami mimo Európy. Aj keď niektoré tu chýbajú, keďže si po olympijských hrách asi dopriali voľno. Takže nastáva šanca pre nás ostatné," doplnila Andrea Podmaníková.

Andrea Podmaníková je talentovanou slovenskou plavkyňou.
Andrea Podmaníková je talentovanou slovenskou plavkyňou. (Autor: TASR)

Z ďalších Slovákov Marek Botík skončil na 100 m prsia 35. časom 59,40. Karin Tomečková bola na 100 m znak 32. (1:00,25), Karolína Hájková 35. (1:00,60).

Domov»Ďalšie športy»Nagyovi prvý štart na majstrovstvách sveta nevyšiel, nepostúpil z rozplavby