V zápase Banskej Bystrice so Žilinou bolo aj podľa trénera Vladimíra Országha viacero sporných momentov, ale rozhodca hru nechali plynúť. (Autor: SITA)
Sportnet|6. dec 2016 o 20:01

Domáci hokejisti zdolali v 27. kole Tipsport ligy Žilinu 4:2.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Domáci hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili 4:3 nad hráčmi HKM Zvolen v zápase utorňajšieho 27. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Liptáci viedli v šiestej minúte o dva góly. Hostia však dokázali zmazať manko, keď v 22. minúte vyrovnal Daniel Krejči. Juraj Kadlubiak v 31. minúte vrátil svojmu tímu vedenie, no o päť minút neskôr opäť úradoval Krejči - 3:3.

Posledné slovo patrilo domácemu Michalovi Kabáčovi, ktorý v závere druhej časti strelil víťazný gól. Snaha Zvolenčanov v tretej tretine vyšla nazmar.

Liptáci vybojovali štvrtý triumf v sérii a majú na svojom konte štyridsaťdva bodov, Zvolenčania o štyri menej.

Rozhodli v tretej tretine

Domáci HK Poprad vyhral 4:2 nad hráčmi HK Nitra. Tím úradujúceho šampióna otvoril skóre v jedenástej minúte zásluhou Edmunda Piačku.

Popradčania ešte do prvej prestávky odpovedali zásahmi Petra Lichanca a Samuela Mlynaroviča. Juraj Štefanka v druhej tretine zmazal manko hostí.

Domáci o svojom triumfe rozhodli v záverečnej časti, ktorú vyhrali 2:0 gólmi Adama Lapšanského a Arneho Krotáka. Nitre patrí v tabuľke tretia priečka, vybojovala päťdesiattri bodov. Poprad má tridsaťsedem bodov.

Pred bránou Popradu sa naťahujú hráč Nitry Matt Cope (vľavo) a Petr Chaloupka.
Pred bránou Popradu sa naťahujú hráč Nitry Matt Cope (vľavo) a Petr Chaloupka. (Autor: SITA)

V Bystrici bez vylúčení

Hráči Banskej Bystrice zvíťazili 4:2 nad MsHK Doxxbet Žilina. Duel zaujal prázdnymi trestnými lavicami, rozhodcovia nevylúčili žiadneho hráča.

Na úvodný presný zásah domáceho Mária Luntera odpovedal Rastislav Konečný, potom však domáci udreli ešte trikrát - skórovali Lunter, Dávid Buc a Dalibor Bortňák. V závere Konečný skorigoval na konečných 2:4 z pohľadu Žiliny.

Banskobystričania sú naďalej na prvej priečke tabuľkového poradia, dosiaľ získali 63 bodov. Žilina je so 42 bodmi štvrtá o skóre pred Liptovským Mikulášom.

Pred brankárom Žiliny Tomášom Tomekom sa pokúša tečovať puk Matej Češík.
Pred brankárom Žiliny Tomášom Tomekom sa pokúša tečovať puk Matej Češík. (Autor: TASR)

TIPSPORT LIGA 2016/2017 - 27. kolo:

Liptovský Mikuláš - Zvolen 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Góly: 5. T. Nádašdi (Stümpel, M. Uram), 6. Cibák (Rudolf Huna, Richard Huna), 31. Kadlubiak (Stümpel), 38. Kabáč (Makovský) - 9. Klhůfek (B. Mráz, J. Majdan), 22. D. Krejči (Puliš, L. Novák), 36. D. Krejči (Zuzin, M. Novák)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Kriška (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Husár - Holienka, Gavalier, 1100 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Uhrík, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Brezniak

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, Dubeň, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Priatka, Trnka - Zuzin, Puliš, L. Novák - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga - J. Žilka, Jakubík, J. Tatár

Hlasy trénerov:

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Dôležité bolo, že sme v úvode odskočili súperovi o dva góly. Snažili sme sa hrať agresívne, čo sa nám darilo. Vďaka typickej bojovnosti sme udržali víťazstvo na domácom ľade."

Milan Staš, tréner Zvolena: "Mali sme v nohách štyri zápasy za šesť dní, čo sa pravdepodobne prejavilo aj na našom výkone. Súper nám gólovo odskakoval a v závere sme už nemali sily na vyrovnanie. Myslím si, že sme si v Liptovskom Mikuláši zaslúžili bodovať."

Poprad - Nitra 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 16. Lichanec (Abramov, Štrauch), 20. Mlynarovič (Suchý, Troliga), 50. Lapšanský, 59. Kroták (Bagin, Chaloupka) - 11. Piačka (S. Chalupa), 31. Štefanka (Mezei, Krištof)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše L. Paukovček (Nitra) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff - Korba, Bogdaň, 1105 divákov

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, Dinda, Suchý, A. Ježek, Kurali, Bagin, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Murček - Matúš Paločko, Troliga, Kroták - Štrauch, Lichanec, Abramov

Nitra: Michal Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, Pupák, Bene - Blackwater, L. Paukovček, Macík - Cope, Krištof, J. Štefanka - D. König, Bajtek, H. Ručkay - Piačka, Šille, S. Chalupa

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Nitra hrala oveľa lepšie, ako keď sme nastúpili u nej doma. V tomto stretnutí sme urobili najviac chýb zo všetkých zápasov pod mojím vedením. Nepredviedli sme extra dobrý hokej, ale vyhrali sme tímovosťou. Celý duel sme ťahali za kratší koniec, pretože ofenzívna sila Nitry je na veľmi vysokej úrovni. V živote nevíťazí vždy ten, kto je favoritom, ale ten, kto verí vo víťazstvo až do konca. Tímový duch nám priniesol tri body. Tie potrebujeme ako soľ."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Celý zápas sme boli lepší. Mali sme tlak, ale nedokázali sme sa presadiť v predbránkovom priestore, ktorý súper dobre vykrýval. Mali sme veľmi veľa vylúčení. Niektoré boli spôsobené našou nedisciplinovanosťou, niektorým ale nerozumiem. Súper jedno z nich v tretej tretine využil. V závere sme už nedokázali vyrovnať, naopak, inkasovali sme pri hre bez brankára."

Banská Bystrica - Žilina 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, T. Surový), 49. Bortňák (Lunter) - 8. R. Konečný (Holovič, Stupka), 57. R. Konečný (Stupka, Holovič)

Vylúčení: 0:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stanzel, Krajčík, 1862 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Belluš, Truchno, R. Tománek - Róth, M. Češík, Matoušek

Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej - E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Š. Novotný, Matis

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Toto víťazstvo sme potrebovali a šťastiu sme išli oproti. Videli sme prvky, ktoré nás zdobili predtým - agresivitu, viac sme sa tlačili do bránky. Z toho pramenili aj šance. Dlho to bolo otvorené, my sme nevyužili dosť príležitostí, ale tretí gól nás upokojil. Súpera sme do väčšieho tlaku nepúšťali. S výkonom som spokojný. Brankár Bacashihua sa nám zranil, no až dôkladnejšie vyšetrenie ukáže, čo sa stalo. Nechceli sme riskovať, preto nechytal. Košarišťan je kvalitný brankár, pozíciu si zastal. A hra bez vylúčení? Je to zaujímavé. Bolo tam síce viac sporných momentov, zápas však mal spád a asi sa aj rozhodcovia dohodli a nejaké mikrofauly púšťali."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Za stavu 2:1 pre súpera nám vznikla nádej. Mali sme šancu, no nepremenili sme ju. Potom Banská Bystrica odskočila na 3:1. Niektoré veci nám nefungovali, ako som si predstavoval. Musíme rešpektovať silu súpera. Hral dôraznejšie. Musíme sa zmieriť s prehrou."

Košice - Martin 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Suja (Bicek, L. Nagy), 8. T. Klíma (P. Bartoš), 12. Suja (M. Bartánus, Bicek), 18. M. Bartánus (L. Nagy, Habal), 34. Hričina (Boltun), 40. Boltun (Šmach, Hričina), 48. R. Hruška (P. Bartoš, T. Klíma) - 39. Pokrivčák (Korostin), 43. R. Varga (Galamboš, Markovič)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše Pacalaj (Martin) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Majling - Gajan, Smrek, 3589 divákov

Košice: Habal - I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M. Dudáš, Pavúk - L. Nagy, Suja, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - Tibor Varga, E. Šedivý, M. Bartánus - P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Martin: Ch. Pavlas (18. Dzubina) - Pulli, Pacalaj, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, Vyskoč, M. Dvořák - R. Mráz, Heizer, B. Rapáč - R. Varga, Galamboš, Markovič - Surovka, Pokrivčák, Korostin - M. Fabian, A. Jurášek, Dírer

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "V prvej tretine sme si dobrým pohybom a nasadením vytvorili tlak. Prišli aj príležitosti, z ktorých sme viaceré využili. Sme spokojní s podaným výkonom proti bojovnému súperovi."

Pavol Paukovček, tréner MHC Martin: "O všetkom rozhodla prvá tretina. Hrali sme proti silnému súperovi, ktorý má na každom poste veľkú silu a my sme v našej pozliepanej zostave prehrávali po prvej dvadsaťminútovke 0:4. To bol veľký luxus. Košičania sa dostali na koňa, dostávali nás pod tlak. Našim chlapcom patrí ku cti, že sa nepoddali. Stiahli sme hru na tri formácie, zlepšili sme pohyb a výkon sa mierne zdvihol. Chlapci bojovali až do konca zápasu, za čo som rád."

Nové Zámky - Trenčín 3:4 sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Kytnár (Fábry, M. Paulovič), 29. Kytnár (M. Paulovič), 53. Fábry (M. Paulovič) - 26. L. Kozák (Bulík, Sojčík), 30. J. Švec (D. Novák, Drgoň), 34. Marcel Hossa, rozhodujúci sam. nájazd Sojčík

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich - Tvrdoň, Synek, 758 divákov

Nové Zámky: Lundström - V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Cardwell, Drtina, Maier - Bahenský, Brabenec, Saarinen - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - J. Tibenský, M. Hudec, Čaládi - Lelkeš, Dominik Rehák, Maier

Trenčín: Kutej - Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, J. Danko, Ďurkech - R. Dlouhý, Sojčík, Bulík - Marcel Hossa, J. Ručkay, T. Sýkora - Denis Hudec, Smolka, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský

Ivan Černý, tréner HC Nové Zámky: "Prvá a tretia tretina boli z našej strany vcelku v poriadku, no tá druhá nám strašne ušla. Dostali sme v nej tri góly - a boli to školácke chyby. Sme radi, že sme nakoniec išli do remízového stavu. Musím chlapcov aj pochváliť, lebo pred koncom zápasu sme hrali v oslabení o dvoch hráčov, čo sme zvládli. Ale keď nedáme gól ani v predĺžení v presilovke, potom to ide do nájazdov. Máme strelcov, žiaľ, nepresadili sa."

Josef Turek, tréner Dukly Trenčín: "Proti silnému súperovi sme podali veľmi dobrý výkon. Výborne nám zachytal gólman Kutej. Museli sme doťahovať výsledok, ale druhá tretina sa nám podarila. Potom sme o trojbodové víťazstvo prišli, no som rád, že sme zvládli oslabenie v predĺžení a tiež nájazdy. Hovorí sa, že keď sa nevyužije presilovka piatich proti trom, nedá sa vyhrať, ale my sme vyhrali. Chcel by som pochváliť všetkých hráčov, že odmakali celý zápas a dreli ako jeden tím."

Domov»Hokej»Slovensko»Niečo také sa často nedeje. Rozhodca v Banskej Bystrici nevylúčil ani jedného hráča