Talentovaný Čech opäť skóroval a je už tretím najlepším strelcom NHL

David Pastrňák (s číslom 88) má skvelú formu.
David Pastrňák (s číslom 88) má skvelú formu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. dec 2016 o 06:00

Zo slovenských hokejistov sa v noci predstavil iba Zdeno Chára.

BRATISLAVA. Bol ikonou klubu. Pôsobil v ňom dvanásť rokov a v jeho historických štatistikách mu patrí druhé miesto v počte gólov, asistencií aj bodov.

Vo februári však Carolina Hurricanes vymenila Erica Staala do New Yorku Rangers. A v júli skúseného tridsaťdvaročného útočníka podpísala Minnesota.

Lenže v nových farbách sa trápil. Dal síce päť gólov, ale v predchádzajúcich dvanástich stretnutiach tejto sezóny sa strelecky nepresadil ani raz.

Smolu prelomil až v noci zo stredy na štvrtok. Na ľade Toronta zaznamenal v 22. minúte víťazný zásah svojho tímu. Minnesota napokon vyhrala 3:2.

Pre Erica Staala to bol prvý gól od 10. novembra. A už iba jeden bod mu chýba k tomu, aby v NHL pokoril hranicu osemsto nazbieraných bodov.

Marinčin nehral

Kvalitným výkonom sa na víťazstve Wild podieľal brankár Devan Dubnyk. Kryl celkovo tridsaťpäť striel, z toho sedemnásť v záverečnej tretine.

Z triumfu sa tešil vo svojom jubilejnom trojstom štarte v profilige.

"V tejto sezóne nedostal ani raz v zápase viac ako tri góly. Celý čas je našou veľkou oporou," chválil podľa nhl.com tréner Wild Bruce Boudreau.

Minnesota uzavrela svoj päťzápasový trip na klziskách súperov s bilanciou 2-1-2. Toronto zaznamenalo už tretiu prehru za sebou.

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk zasahuje pri šanci Jamesa van Riemsdyka (v strede). (Autor: TASR/AP)

Slovenský obranca Martin Marinčin sa v drese Maple Leafs pre chorobu neobjavil.

Chára nebodoval

Jediným hokejistom zo Slovenska, ktorý v noci zasiahol do bojov v NHL, bol kapitán Bostonu Zdeno Chára. Nebodoval a po zápase nemal dôvod na radosť.

Hoci Bruins zmazali trojgólové manko a z 0:3 vyrovnali na 3:3, dva body za víťazstvo si odniesol domáci Washington. Triumfoval 4:3 po predĺžení.

Capitals natiahli úspešnú sériu zo vzájomných zápasov proti svojmu stredajšiemu súperovi. Nad Bostonom vyhrali už siedmy raz za sebou.

Svoj šestnásty gól v sezóne strelil hráč Bostonu, Čech David Pastrňák.

Talentovaný dvadsaťročný útočník je aktuálne tretím najlepším kanonierom súťaže. Duo Sidney Crosby a Patrik Laine strelilo ešte o jeden gól viac.

NHL - streda:

Washington - Boston 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. Justin Williams (Kuznecov, Ovečkin), 8. Justin Williams (Kuznecov), 26. Winnik (Beagle), 62. N. Bäckström (Nate Schmidt, Marcus Johansson) - 37. D. Moore (Blidh), 39. Pastrňák, 49. Colin Miller (Czarnik, Marchand)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 21:51 minúty, vyslal dve strely na brankára súpera, ale do bodových štatistík sa nezapísal/

Toronto - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 17. Ben Smith (Kadri, M. Reilly), 31. Bozak - 9. Zucker (Mikael Granlund, M. Koivu), 15. Chris Stewart (Spurgeon, Kurtis Gabriel), 22. E. Staal (Coyle)

San Jose - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 29. Couture (Pavelski, Joe Thornton), 47. Brent Burns (Paul Martin) - 4. Mark Stone (Mike Hoffman, Erik Karlsson), 8. Erik Karlsson, 59. Chris Kelly (Pageau, Erik Karlsson), 60. Pageau (Zack Smith)

Anaheim - Carolina 6:5 sn (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Cogliano (Silfverberg, Kesler), 34. Noesen (Kaše, Cramarossa), 49. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 57. Nick Ritchie (Cam Fowler, Corey Perry), 58. Corey Perry, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Kaše - 20. Teräväinen (Slavin, Faulk), 29. J. McClement (Skinner, Derek Ryan), 31. Aho (Stempniak, Cam Ward), 47. Pesce (Nestrašil), 50. Teräväinen (Aho, Stempniak)

Domov»Hokej»NHL»Talentovaný Čech opäť skóroval a je už tretím najlepším strelcom NHL