Ďuriš hviezdil pri skvelom obrate Plzne, dal dva góly

Plzeň skvele otočila zápas.
Plzeň skvele otočila zápas. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. dec 2016 o 19:15

Z prvého miesta tejto J-skupiny postúpila Fiorentina po výhre 2:1 v Baku nad Karabachom Agdam.

BRATISLAVA. Futbalisti PAOK Solún zvíťazili vo štvrtkovom zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 doma nad Slovanom Liberec 2:0 a postúpili do jarného šestnásťfinále.

V drese hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka. Z prvého miesta tejto J-skupiny postúpila Fiorentina po výhre 2:1 v Baku nad Karabachom Agdam.

PAOK porazil Liberec a postúpil: fotogaléria

8.12.2016

Turecký Osmanlispor vyhral v L-skupine doma nad FC Zürich 2:0 a tiež si zaistil postup. Z druhého miesta ide ďalej aj Villarreal, ktorý doma zvíťazil nad Steaua Bukurešť 2:1.

Šiestu výhru v šiestom zápase v H-skupine zaknihoval Šachtar Doneck, ktorý vyhral na pôde Sportingu Braga 4:2. Portugalskému tímu ušiel tesne postup, keďže v súboji Konyaspor - KAA Gent hostia dali gól v 90.+4 minúte, keď sa presadil Kalifa Coulibaly z Mali a belgický klub postúpil z druhého miesta.

S účinkovaním v pohárovej Európe sa Viktoria Plzeň s početnou slovenskou légiou a na lavičke s trénerom Romanom Pivarníkom rozlúčila víťazstvom 3:2 nad Austriou Viedeň.

K obratu českého majstra hrajúceho od 19. minúty bez vylúčeného Lukáša Hejdu zavelil striedajúci Michal Ďuriš, ktorý strelil dva góly a bol katom postupových ambícií rakúskeho tímu. Z E-skupiny sa prebojovali ďalej AS Rím a Astra Giurgiu.

Futbalisti Hapoelu Beer Ševa šokovali Európu.
Futbalisti Hapoelu Beer Ševa šokovali Európu. (Autor: SITA/AP)

Celta Vigo obsadila druhú postupovú priečku v G-skupine, vo štvrtok zvíťazila 2:0 na pôde Panathinaikosu Atény. Jej konkurent, belgický klub Standard Liége, doma len remizoval s Ajaxom Amsterdam (1:1).

Hapoelu Beer Ševa napokon zabezpečil postupovú definitívu gól na ihrisku favorizovaného FC Southampton, tento duel K-skupiny sa napokon skončil nerozhodne 1:1. Už istí víťazi "káčka", hráči pražskej Sparty, prehrali na pôde milánskeho Interu 1:2.

6. kolo skupinovej fázy EL 2016/2017:

B-skupina

Young Boys Bern - FK Astana 3:0 (0:0)

Góly: 63. Frey, 66. Hoarau, 71. Schick

APOEL Nikózia - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)

Góly: 30. Hack, 40. De Blasis

Anderlecht Brusel - AS St. Étienne 2:3 (2:0)

Maccabi Tel Aviv - Dundalk FC 2:1 (2:1)

Góly: 21. Ben Haim II (z 11 m), 38. Micha - 27. Dasa (vlastný)

AZ Alkmaar - Zenit Petrohrad 3:2 (2:0)

Góly: 7. Rienstra, 43. Haps, 68. Tankovič - 58. Giuliano, 80. Wuytens (vlastný)

E-skupina

Viktoria Plzeň - Austria Viedeň 3:2 (1:2)

Góly: 44. Hořava, 72. a 84. ĎURIŠ - 19. Holzhauser (z 11 m), 40. Rotpuller, ČK: 19. Hejda (Plzeň)

/M. KOZÁČIK odchytal celý zápas, J. HROMADA odohral celý zápas, P. HROŠOVSKÝ odohral celý zápas, M. ĎURIŠ nastúpil v 58. minúte + 2 góly, M. BAKOŠ (všetci Plzeň) nastúpil v 83. minúte/

F-skupina

Rapid Viedeň - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Góly: 72. Joelinton - 84. Saborit

Sassuolo Calcio - KRC Genk

- odložené pre hmlu na piatok 9. decembra (12.30 SEČ)

/M. DÚBRAVKA za hostí odchytal celý zápas/

FK Karabach Agdam - ACF Fiorentina 1:2 (0:0)

Gól: 73. Reynaldo - 60. Vecino, 76. Chiesa, ČK: 84. Chiesa (ACF)

Tabuľka:

1. ACF Fiorentina 6 4 1 1 15:6 13*

2. PAOK Solún 6 3 1 2 7:6 10*

3. Karabach Agdam 6 2 1 3 7:12 7

4. Slovan Liberec 6 1 1 4 7:12 4

L-skupina

FC Villarreal - Steaua Bukurešť 2:1 (1:0)

Góly: 16. Sansone, 88. Trigueros - 55. Achim, ČK: 79. Tamas (Steaua)

4. Steaua Bukurešť 6 1 3 2 5:7 6

Domov»Futbal»Európska liga»Ďuriš hviezdil pri skvelom obrate Plzne, dal dva góly