(Autor: Twitter)
SITA|9. dec 2016 o 07:20

Slovák dvoma gólmi zariadil v zápase Európskej ligy víťazstvo českého majstra nad Austriou Viedeň.

PLZEŇ. Slovenský futbalista Michal Ďuriš bol vo štvrtok večer v drese Viktorie Plzeň na trávniku len niečo vyše polhodinu, ale kompletne otočil zápas proti Austrii Viedeň v derniére svojho klubu v Európskej lige.

Do stretnutia nastúpil v 58. minúte za stavu 1:2 a dvoma gólmi zo 72. a 84. minúty preklopil víťazstvo na stranu domácich. A to Viktoria hrala od 19. minúty bez vylúčeného Lukáša Hejdu a v 40. minúte bolo už 0:2 z jej pohľadu.

Keď dvadsaťosemročný Ďuriš sedem minút pred koncom hlavou spečatil obrat, skočil medzi tešiacich sa divákov.

"Som rád, že fanúšikovia prišli, aj keď už o nič nešlo. Ten zápas som otočil pre nich, chcel som sa im nejako poďakovať za tých šesť rokov, čo som v klube," uviedol dvadsaťosemročný Ďuriš pre české médiá.

Citoval ho web idnes.cz.

Vzápätí svoje slová vysvetlil: "Možno to bol môj posledný duel v drese Plzne. Nesúhlasím s mojou pozíciou v klube, ale nechcem predbiehať."

Odohral málo

Ďuriš zjavne upozornil, že nie je spokojný so svojou vyťaženosťou v tíme lídra českej najvyššej súťaže. Slovenský reprezentant v jeseni vypadol zo základnej zostavy, v jedenástich ligových vystúpeniach odohral dovedna len 462 minút a iba v piatich prípadoch strávil na trávniku viac než 45 minút. Stihol streliť tri góly.

To všetko len niekoľko mesiacov po tom, ako odohral najlepšiu sezónu v kariére a so šestnástimi gólmi dlho bojoval o korunu kráľa strelcov.

"Nemyslím si, že som mal nevydarenú jeseň. Keď si spočítate, koľko som odohral minút, tak som rád, koľko som strelil gólov," zamyslel sa.

"Neviem, čo je za tým. Tvrdo som pracoval a verím, že sa mi to vráti. Tie dva góly proti Austrii sú možno zadosťučinením," dodal.

Káder chcú udržať

Svoju náladu z nedostatku priestoru na trávniku nechcel ďalej riešiť. Ešte však podotkol, že ak by mal odísť, určite nie v rámci českej ligy. "Chce odísť? Neviem, že to povedal. Jeho forma išla v poslednom mesiaci neskutočne hore. Som rád, že to potvrdil. Nechcem, aby niekto odišiel. Mišo pozná môj pohľad, ale život a futbal prinášajú zmeny. Nechcem hráčom brániť, ale budeme sa snažiť udržať káder," reagoval na Ďurišove slová tréner Plzne Roman Pivarník pre idnes.cz.

Futbalisti Viktorie Plzeň obsadili v tabuľke E-skupiny Európskej ligy konečné tretie miesto bez nároku na postup do jarného šestnásťfinále. Tam si zahrajú taliansky velikán AS Rím a rumunská Astra Giurgiu.

Víťazstvo 3:2 nad Austriou Viedeň bolo pre Viktoriu jediným zo šiestich vystúpení v skupinovej fáze Európskej ligy 2016/2017.

Okrem neho uhrala už len tri remízy, ktoré na postup nestačili.

Domov»Futbal»Európska liga»Nesúhlasí so svojou pozíciou. Možno to bol môj posledný zápas za Plzeň, vraví Ďuriš