Tatar si v napínavom zápase pod holým nebom pripísal dve asistencie

Hráči Detroitu sa radujú z úvodného gólu.
Hráči Detroitu sa radujú z úvodného gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jan 2017 o 21:30

Hráči Detroitu vyrovnali 1,1 sekundy pred koncom tretej tretiny. V predĺžení napokon prehrali.

TORONTO. Udalosťou číslo jeden v novoročnej hokejovej ponuke v zámorskej NHL bol súboj pod holým nebom Centennial Classic medzi Torontom a Detroitom (5:4 po predĺžení), ktorý na štadión BMO Field prilákal 40 148 divákov.

Videli až deväť gólov - a ten posledný na ich veľkú radosť v sieti hosťujúceho tímu. Mladučký kanonier Auston Matthews bekhendom pretlačil puk za chrbát Jareda Coreaua po odraze od zadného mantinelu a strele obrancu Jaka Gardinera.

Matthews zaznamenal devätnásty a dvadsiaty gól vo svojej nováčikovskej sezóne a je momentálne druhý medzi kanoniermi v NHL za dvadsaťšesťgólovým Sidneym Crosbym. Len štyria nováčikovia v NHL za ostatných tridsať rokov prekročili hranicu dvadsať gólov v prvých tridsiatich šiestich zápasoch sezóny. "Bol to jeden z najkrajších momentov v kariére, aké si len viem predstaviť. Výnimočné a vzrušujúce rozhodnúť takýto zápas v predĺžení," nadchýnal sa úspešný strelec Matthews.

"Bol to súboj v štýle play off. Skóre sa prelievalo zo strany na stranu, nechýbalo potrebné napätie. Milujem takéto stretnutia. Vyhrali sme pre našich fanúšikov," uviedol tréner Toronta Mike Babcock po piatom triumfe svojho tímu v sérii.

V zápase sa predstavil iba jeden slovenský hokejista, ale dal o sebe vedieť. Útočník Detroitu Tomáš Tatar si pripísal dve asistencie - ôsmu a deviatu v sezóne.

Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo v drese Red Wings chýbal, rovnako ako zranený obranca Martin Marinčin v torontskom tíme.

Centennial Classic (Toronto - Detroit): fotogaléria

2.1.2017

Podľa zámorských médií bol zápas parádnou reklamou na hokej. Domáci Maple Leafs v ňom po dvoch tretinách prehrávali 0:1, ale potom sa nadýchli k mohutnému obratu a v 53. minúte po zásahu Matthewsa viedli 4:1.

Red Wings však nezložili zbrane a stačili ešte streliť tri góly. Anthony Mantha 1,1 sekundy pred naplnením 60. minúty vyrovnal na 4:4.

V predĺžení rozhodol Matthews. "Sme sklamaní z výsledku, ale našli sme aspoň cestu k jednému bodu,“ skonštatoval kouč Detroitu Jeff Blashill.

NHL Centennial Classic:

Toronto - Detroit 5:4 pp (0:0, 0:1, 4:3 - 1:0)

Góly: 42. Komarov (Gardiner, Nylander), 49. Marner (Rielly, Van Riemsdyk), 50. Brown (Hyman, Carrick), 53. Brown (Carrick, Hyman), 64. Matthews (Gardiner, Brown) - 26. Mantha (Zetterberg, TATAR), 54. Ericsson (Mantha, Quellet), 59. Larkin (Zetterberg, TATAR), 60. Mantha (Zetterberg, Vanek)

NHL - ďalšie výsledky nedeľňajších zápasov:

Washington - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Alzner (Oshie, Williams), 43. Chorney (Orpik, T. Wilson) - 33. Turris (Dzingel, Methot)

Anaheim - Philadelphia 4:3 sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Kesler (Holzer, Getzlaf), 17. Kesler (Silfverberg), 22. Kesler (Cogliano, Vatanen), rozhod. nájazd Perry - 9. Konecny (Simmonds), 22. Couturier, 24. B. Schenn (C. Giroux, Gostisbehere)

Online prenos:

NHL  2016/2017
01.01.2017 o 21:55
Toronto
5:4
(0:0, 0:1, 4:3, 1:0)
64' minúta
Detroit
Góly a asistencie: 42. Komarov (Gardiner), 49. Marner, 50. Co. Brown, 53. Matthews (Co. Brown), 64. Matthews – 26. Mantha (Zetterberg, Tatar), 54. Ericsson (Mantha), 59. D. Larkin, 60. Mantha. Rozhodca: Brad Meier, Dan O’Rourke – Greg Devorski, Steve Miller.
Tak potom, čo sme sa v prvých dvoch tretinách nemali v zápase Cenntenial Classic pod holým nebom takmer na čo pozerať, od tretej tretiny to bolo skutočne fantastické hokejové predstavenie. O víťazstve domáceho tímu napokon rozhodol gólom zo 64. minúty Auston Matthews. Nateraz je to odo mňa všetko, prajem vám dobrú noc!
63:40
goalToronto Maple Leafs dalo gól! Tak to bola tá najlepšia reklama na hokej! Kto iný mohol rozhodnúť o víťazstve domáceho tímu, ako AUSTON MATTHEWS. Ten dorazil puk za chrbát Jareda Coreaua potom, čo sa strela Gardinera odrazila od zadného mantinelu.
63:00
Následne sa na opačnej strane rútil sám na Coreaua Morgan Rielly.
62:52
Tomáš Tatar minul puk vo veľmi dobrej pozícii po prihrávke od Athanasioua.
61:57
Tak to je fantastické hokejové predstavenie! Hra sa prelieve zo strany na stranu. V tejto chvíli mohli skórovať Gustva Nyquist, respektíve Mitchell Marner.
61:03
importantFantastický Coreau! William Nylander našiel prihrávkou spoza brány Nazema Kadriho, no proti jeho strele dokázal gólman Detroitu vystrčiť pravý betón.
60:37
Prvú veľkú príležitosť predĺženia mal Auston Matthews, puk za Jareda Coreaua ale nepretlačil.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tak kým v prvých dvoch tretinách nám zápas pod holým nebom neponúkol žiadne veľké hokejové predstavenie, tak tretia tretina musela uspkojiť každého hokejového fanúšika. Toronto v nej dokázala v priebehu niekoľkých minút absolútne zvrátiť stav zápasu na svoju stranu, keď z 0:1 otočilo na 4:1, napokon však budeme svedkami predĺženia, keď sekundu pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Anthony Mantha.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:59
goalDetroit Red Wings dal gól!
Neuveriteľné! Detroit vyrobil pred Frederikom Andersenom obrovský tlak a v zmätku na bránkovisku dokázal ANTHONY MANTHA pretlačiť v poslednej sekunde riadnej hracej doby puk za chrbát Frederika Andersena!
59:25
Thomas Vanek sa dnes už po niekoľký raz obtočil okolo brány, našiel však len hokejku súpera.
58:57
importantVhadzovať sa bude pred Frederikom Andersenom, avšak až po oddychovom čase domáceho mužstva.
58:57
Tak teraz malo Toronto poriadnu dávku šťastia. Znova v tom mal prsty Tomáš Tatar, ktorý však nedokázal doraziť strelu Henrika Zetterberga.
58:41
importantJeff Blashill odvolal Jareda Coreaua na striedačku, Detroit hrá v šestici!
58:40
importantDetroit vyvíja veľkú snahu vyrovnať. Pálil Brendan Smith, dorážal Tomáš Tatar a veľa nechýbalo a mohlo byť razom vyrovnané!
58:14
58:14
Tak napokon z toho bude v závere zápasu predsa len poriadna dráma. Nikita Zajcev nedokázal odpáliť puk z vlastného obranného pásma, zmocnil sa ho DYLAN LARKIN, ktorý ešte vykresal pre Detroit iskierku nádeje.
57:30
Maple Leafs zvládajú záver stretnutia zatiaľ veľmi dobre. Teraz niekoľko sekúnd dokázali držať puk na zadnom mantinelu za bránkou súpera.
56:42
Po polsednej komerčnej prestávke sledujeme veľký boj najmä o stredné pásmo, ani jedno z mužstiev sa nechce dopustiť nejakej chyby.
56:03
Tomáš Tatar nahrával pod seba na Henrika Zetterberga, avšak švédsky veterán sa o kontaktný gól svojho mužstva nepostaral.
55:35
V útočnom pásme bol teraz aktívny najmä Mitchell Marner, jeho strela sa však až na bránu Detroitu nedostala.
55:10
Náročnú situáciu teraz k svojej spokojnosti vyriešil Jared Coreau, ktorý si poradil z ďalším rýchlym protiútokom hráčov Toronta.
54:36
Po vyhratom vhadzovaní vrátil Vanek puk na modrú čiaru DeKeyserovi, ten ale neprekvapil pozorného Frederika Andersena.
53:54
53:54
Detroitu sa predsa len ešte predsa len podarilo znížiť. Anthony Mantha obišiel bránku, našiel voľného JONATHANA ERICSSONA, a ten sa už nemohol mýliť.
53:13
importantTo bola šanca! Brendan Smith vyzval Fransa Nielsena na strelu z medzikružia, Frederik Andersen sa ale proti svojmu krajanovi vyznamenal.
52:04
52:04
goalToronto Maple Leafs dalo gól! Skaza Červených krídel pokračuje. Ale treba povedať, že toto bol skutočne výstavný kúsok dvojice Brown-Matthews. Connor Brown nabil AUSTONOVI MATTHEWSOVI, a jeden z najväčších talentov súčasného hokeja napálil nekompromisne do hornej časti brány Detroitu!
51:53
Prekvapivý pokus Dylana Larkina od ľavého mantinelu končí na vyrážačke Coreaua.
50:58
Po postavení mimo hry v podaní hráčov Toronta nasleduje jedna z posledných reklamných prestávok tohto zápasu.
50:39
importantVeľká príležitosť pre Tomáša Tatara! Slovenskému krídelníkovi však v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z čepele hokejky, a tak nedokázal dôraznejšie zakončiť.
50:17
Toronto nepoľavuje zo svojej aktivity. William Nylander však teraz nedostal puk cez Brendana Smitha na Nazema Kadriho.
49:34
49:34
goalToronto Maple Leafs dalo gól! Tak toto je hororová tretia tretina zo strany Detroitu. CONNOR BROWN totiž dokonal dokonalý obrat, keď po prihrávke Zacha Hymana spoza brány triafa nekompromisne!
49:11
importantKonečne nám svoju šikovnosť previedla aj jednotka posledného draftu. Auston Mattewhs sa veľmi pekne obtočil okolo brány, no jeho ponuku na skórovanie žiaden z jeho spoluhráčov neprijal.
48:23
48:23
goalToronto Maple Leafs dalo gól! V posledných okamihom sa nám hra poriadne rozbehla, MITCHELL MARNER si prebral puk na pravom mantineli, defenzíva Detroitu naňho vôbec nereagovala a mladík v zostave Maple Leafs otáča priebeh stretnutia krásnou strelou!
47:10
Ďalšia veľmi zaujímavá pozícia pre Thomasa Vaneka, Ani tento pokus však za bránkovou čiarou neskončil.
46:50
Thomas Vanek predviedol peknú prácu s hokejkou, keď sa zbavil obrancu súpera, no puk cez Andersena do brány nepretlačil.
46:40
Chyba v rozohrávke Maple Leafs znamená zakázané uvoľnenie, hra sa vracia pred Andersena.
45:37
importantWilliam Nylander sa rútil s ďalším svojim spoluhráčom do prečíslenia, veľmi dobre však zapracoval Nick Jensen.
45:17
Frederik Andersen sa teraz musí poriadne obracať, teraz radšej po nahodení z pravej strany hru prerušuje.
44:40
Venujme sa však hre, strela Thomasa Vaneka sa na bránu Toronta nedostala. Rakušan trafil len obrancu stojaceho pred sebou.
43:52
Vhadzuje sa pred Jaredom Coreauom. Televízne kamery nám opäť ponúkli pohľad na trestné lavice, kde stále prebieha výmena názorov medzi Ottom a Martinom.
43:25
Steve Ott s Mattom Martinom už sedia na trestnej lavici, kde si budú musieť istý čas oddýchnuť.
43:25
importantToto je tá pravá NHL! Matt Martin so Steveom Ottom zhodili rukavice a rozhodli sa vysvetliť si nezhody medzi sebou ručne-stručne. Z tohto pästného súboja vyšiel lepšie hokejista Toronta.
42:16
Detroit sa pokúša o okamžitú odpoveď. Pálili Riley Sheahan aj Xavier Ouellet, Frederik Andersen ale Toronto drží.
41:23
41:23
goalToronto Maple Leafs dalo gól! Torontu sa podarilo v úvode tretej tretiny vyrovnať. Od zadného mantinelu nahadzoval šikovne puk Jake Gardiner, na bránkovisku bol LEO KOMAROV, ktorý nasmeroval puk za chrbát Coreaua! Asistencia: Gardiner.
40:30
Ako prví sa do útočného pásma nasťahovali hokejisti Red Wings, no defenzíva Toronta sa dokázala oslobodiť. Danny DeKeyser sa musel vrátiť po puk až k svojmu gólmanovi.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine zápasu pod holým nebom medzi Torontom a Detroitom sme sa konečne dočkali aj presného zásahu. Anthony Mantha dostal Detroit do vedenia v 26. minúte peknou strelou spoza Austona Matthewsa. Pri tomto presnom zásahu si okrem Henrika Zetterberga pripísal asistenciu aj Tomáš Tatar. Podarí sa Torontu v tretej tretine vyrovnať? Dozvieme sa už o pár minút!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
V samotnom závere druhej časti hry sa nepresnosti v rozohrávke dopustila defenzíva Detroitu, vhadzuje sa pred Jaredom Coreauom.
39:09
Obrancovia Toronta nedokázali dostať puk z pásma, od modrej pálil Jonathan Ericsson, Frederik Andersen aj tento puk bez problémov kryje.
38:33
Puk opäť na striedačke Toronta, záver druhej tretiny sa nám poriadne "kúskuje".
37:55
importantThomas Vanek sa obtočil okolo brány Toronta, domáca defenzíva mu však skórovať nepovolila!
37:42
No a rozhodcovia riešia prvú väčšiu kontroverziu, keď Matt Martin už po odpískaní "dohral" Nicka Jensena.
37:02
Zaujímavá príležitosť pre Zacha Hymana, ktorý však osamotený medzi kruhmi netrafil puk.
36:29
Frederik Andersen si musel dať pozor na nebezpečné nahodenie puku od modrej čiary, o ktoré sa postaral Danny DeKeyser.
36:13
Od Jamesa van Riemsdyka sa puk dostal na striedačku Toronta, vhadzuje sa v strednom pásme.
35:32
O pár sekúnd neskôr Jared Coreau zasahuje proti zakončeniu Austona Matthewsa, ktorý sa natlačil až do jeho bránkoviska.
35:22
importantVeľká príležitosť Toronta! Nazem Kadri pálil strelou zápästím, trafil však len zadný mantinel za bránou Detroitu.
34:40
Frederik Andersen predviedol slušný reflex, keď po nahodení Andreasa Athanasioua od ľavého mantinelu skryl puk vo svojej lapačke.
34:15
Znova sa nehrá. Pokračovať budeme po ďalšej reklamnej prestávke.
34:09
Už hráme v plnom počte hráčov na oboch stranách, Nikita Zajcev zastavil ďalšie hroziace prečíslenie Detroitu.
33:27
Toronto opäť zvláda svoje oslabenie skvelo, Detroit sa nedokáže ani na moment usadiť v útočnom pásme, aby sa niektorý z jeho hráčov pokúsil ohroziť Frederika Andersena.
32:20
Pekná akcia Tylera Bozaka. Ten sa zbavil obrancu za bránou Detroitu a následne nebezpečne vypálil.
31:35
Hráči Toronta sa však teraz nedohodli pri striedaní a pykajú za to trestom pre hráčsku lavicu. Hráme 4 na 4.
31:05
importantHráči Toronta sa toľko ponúkali na strelu, až vypálil Jake Gardiner a trafil pravú žrď Coreauovej brány!
30:15
Maple Leafs sa však budú môcť pokúsiť prekonať gólmana Detroitu v presilovej hre. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty obranca Nick Jensen, ktorý si pridržal v osobnom súboji jedného z protihráčov. Hra bude pokračovať po ďalšej komerčnej prestávke.
30:00
Máme tu polovicu stretnutia, pokračuje ofenzívna snaha hráčov Toronta, tí sa však zatiaľ k žiadnej ďalšej streleckej príležitosti nedostali.
28:50
importantA mohlo byť vyrovnané! Nikým nekrytý Tyler Bozak na hranici bránkoviska však trafil len Jareda Coreaua.
28:31
Opäť chcel na seba upozorniť Athanasiou, vystavil sa však ofsajdu, a tak je jeho aktivita zastavená.
28:24
Z ľavého kruhu pálil Andreas Athanasiou, hra je prerušená, nasleduje reklamná prestávka.
27:54
V absolútnom závere presilovej hry pálil opäť Dylan Larkin, no puk až na Frederika Andersena nedostal.
27:02
Postaral sa o ňu najlepší strelec Red Wings Dylan Larkin, svoj 11. gól sezóny však zatiaľ nepridal.
26:55
Minúta Brownovho trestu je preč a my stále čakáme na nejakú vážnejšiu príežitosť Detroitu v tejto početnej prevahe.
25:52
No a navyše si Red Wings zahrajú presilovú hru, keď sa hákovaním previnil útočník Toronta Connor Brown.
25:33
25:33
Dôležitý prvý gól zápasu strieľa hosťujúci Detroit. Postaral sa o to peknou strelou spoza Austona Matthewsa ANTHONY MANTHA po prihrávke od Henrika Zetterberga. Asistencia: Zetterberg, Tatar.
24:58
Mitchell Marner mieril na vzdialenejšiu tyč brány Jareda Coreaua, no trafil len zadný mantinel.
24:24
Gustav Nyquist si splnil defenzívne povinnosti, odobral súperovi puk, zaviezol ho na opačnú stranu ihriska a vyskúšal pozornosť Frederika Andersena.
23:42
Andreas Athanasiou sa dostal k puku na útočnej modrej čiare, narovnal si ho na strelu, vypálil, no Connor Carrick vytečoval jeho strelu mimo hraciu plochu.
23:22
importantV úplnom závere početnej prevahy Niklas Kronwall našiel na vrchole kruhu Dylana Larkina, mladý Američan však švihom napálil puk len do Frederika Andersena.
22:53
Frans Nielsen sa chcel predrať po ľavom krídle, no čiarový rozhodca píska jeho postavenie mimo hry.
22:23
Red Wings táto presilovka zatiaľ absolútne nevychádza, hostia majú dokonca problém vôbec sa usadiť v pásme.
21:26
Detroit si zahrá svoju prvú presilovú hru, William Nylander pridržal súperovi hokejku a na dve minúty si bude musieť ísť oddýchnuť.
20:56
Opäť pálil Hyman, tentokrát Jared Coreau puk skryl vo svojich chráničoch.
20:31
V defenzíve Detroitu vládnu v úvode druhej tretiny pomerne veľké zmätky a v pomerne nádejných pozíciach sa ocitli už Jake Gardiner aj Zach Hyman.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina Centennial Classic pod holým nebom medzi Torontom Maple Leafs a Detroitom Red Wings neponúkla príliš atraktívny hokej. O niečo viac z hry mali hráči kanadského tímu, no s blížiacim sa koncom prvej časti hry sa osmelili aj hráči Detroitu. Azda najväčšiu šancu doterajšieho priebehu spálil Matt Martin, ktorý v prečíslení 2 na 1 namiesto prihrávky zvolil strelu na bránu Jareda Coreaua.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Ani príležitosť Rileyho Sheahana sa gólom neskončila a vyzerá to tak, že na prvý presný zásah dnešného zápasu si budeme musieť počkať do druhej tretiny.
19:24
importantVeľká šanca Gustava Nyquista! Toho spoza bránky veľmi pekne našiel Thomas Vanek, no Švéd puk netrafil podľa svojich predstáv a páli len do Andersena.
18:56
Pri pokuse o protiútok sa hráči Toronta vystavili postaveniu mimo hry, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
18:49
Tieto momenty patria Detroitu, Andersen zneškodnil aj pokus Thomasa Vaneka.
18:32
Andreas Athanasiou nahazdoval puk od ľavého mantinelu, Andersen si svoju ľavú žrdku postrážil.
17:50
Znova súboj Mantha-Andersen, tentokrát dánsky gólman domáceho mužstva už prerušuje hru.
17:37
Henrik Zetterberg sa pekne zbavil Romana Poláka, nabil Anthonymu Manthovi, no Andersen jeho strelu z ľavého kruhu videl.
17:10
Jared Coreau kryje nahodený puk od modrej čiary a rozhodcovia znova prerušujú hru.
16:07
Jedna z mála príležitostí Detroitu. Najskôr nebezpečne pálil Gustav Nyquist, ktorého strelu vytlačil Fredrik Andersen. Následne Thomas Vanek bránu Maple Leafs netrafil.
15:49
No tak prvá tretina dnešného duelu zatiaľ výrazne zaostáva za očakávaniami. Tentokrát puk cez všetky čiary poslal Nikita Zajcev a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Toronta.
15:05
Detroit opäť posiela puk len na zakázané uvoľnenie, a tak sa bude musieť mať na pozore znova Jared Coreau.
14:48
Pri ďalšom prechode do útočného pásma sa obranca Detroitu Nick Jensen previnil postavením mimo hry. Tretia a posledná reklamná prestávka prvej tretiny.
14:20
K puku sa dostal Tomáš Tatar, ale z pomerne sľubnej pozície míňa bránu Fredrika Andersena.
13:14
Ofenzívna aktivita Toronta sa končí, Niklas Kronwall drží puk za svojim brankárom a čaká, kým obe mužstvá prestriedajú.
12:12
Mitchell Marner chcel znova zamestnať Coreaua strelou spoza Niklasa Kronwalla, no puk napokon vôbec netrafil a skúsený švédsky obranca mu ho vypichol.
11:36
Zápas zatiaľ nemá žiadne vysoké tempo. Vidíme veľa prerušení hry. Ďalšie prichádza pri zakázanom uvoľnení Red Wings.
10:56
importantDetroit prepadol v útočnom pásme, Auston Matthews ponúkol peknú prihrávku Connorovi Brownovi, ktorý ešte trochu zbytočne hľadal ďalšieho svojho spoluhráča.
10:18
Pokračujeme ďalej. Javorové listy predviedli ďalšiu nepresnosť v rozohrávke z vlastného obranného pásma, a tak sa bude vhadzovať po ľavej ruke Fredrika Andersena.
10:10
Znova si na pokračovanie zápasu budeme musieť chvíľu počkať. Je tu totiž druhá komerčná prestávka tejto tretiny.
09:48
importantVážnejší zákrok už ma za sebou a Coreau! Dvaja hráči Toronta sa totiž rútili sami na gólmana Red Wings, no Matt Martin sa zachoval sebecky, vystrelil a Coreau jeho pokus zneškodnil.
09:18
Ďalšia nádejná príležitosť Red Wings. Steve Ott bol taký prekvapený, že sa k nemu dostal puk od pravého mantinelu, že nedokázal dôraznejšie zakončiť.
08:30
James van Riemsdyk chcel pravdepodobne hľadať Mitchella Marnera, no cez jedného z obrancov Detroitu sa nedostal.
07:50
importantZatiaľ najväčia príležitosť zápasu. Anthony Mantha sa zbavil obrancu a natlačil sa spoločne s Henrikom Zetterbergom až do bránkoviska Fredrika Andersena.
07:10
Na opačnej strane bol v dobrej pozícii Frédérik Gauthier, ktorý sa obtočil okolo brány Red Wings, no napokon Correau zasahovať nemusel.
06:34
Zaujímavý pokus Drewa Millera. Detroit dokázal vytvoriť tlak na defenzívu Toronta a Miller ohrozil Andersena z úrovne bránkovej čiary. Dánsky gólman Maple Leafs sa ale nachytať nenechal.
06:18
Hra je v tejto chvíli opäť prerušená. Nasleduje prvá reklamná prestávka dnešného duelu.
05:42
Auston Matthews stratil puk za bránou Detroitu, hroziace prečíslenie hostí ale zastavil Nikita Zajcev.
05:06
Zaujímavé momenty na oboch stranách. Najskôr musel byť pozorný Andersen, ktorý reagoval na teč Thomasa Vaneka a následne zasahoval aj Jared Coreau.
04:51
Na opačnej strane pálil Gustav Nyquist, no puk opustil priestory ihriska, vhadzuje sa pred Fredrikom Andersenom.
04:14
Z ťažkého uhla od pravého mantinelu nahadzoval puk pred Coreaua Nikita Sošnikov, jeho prihrávku však žiadny z jeho spoluhráčov nezasiahol.
03:46
Hráči Detroitu si teraz nerozumeli v rozohrávke, previnili sa zakázaným uvoľnením a hra sa tak vráti pred Jareda Coreaua.
02:49
Toronto túto presilovú hru absolútne nezvládlo, Brendan Smith je späť na hracej ploche a pokračujeme v rovnovážnom počte na oboch stranách.
02:02
Detroit sa zatiaľ veľmi dobre bráni, teraz sa mu podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary. Frederik Andersen sa dokonca pri snahe o rýchlu rozohrávku spoza vlastnej brány potkol a na chvíľu sa ocitol na zemi.
01:27
O prvý zákrok Jareda Coreaua sa postaral Mitchell Marner, zakončenie tohto talentovaného mladíka však gólman Detroitu kryje.
00:49
Už v prvej minúte zápasu budeme svedkami presilovej hry Toronta. Brendan Smith totiž podrazil prenikajúceho Nazema Kadriho a pôjde si na dve minúty oddýchnuť na trestnú lavicu.
00:30
Prvé prerušenie hry prichádza po 30 sekundách potom, čo čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Tomáš Tatar.
00:01
Wayne Gretzky práve vhodil slávnostné buly medzi Nazema Kadriho a Henrika Zetterberga. Na začiatok duelu je všetko pripravené, začíname!
Menším sklamaním pre slovenských hokejových fanúšikov je nielen to, že v zostave Toronta pre zranenie nefiguruje obranca Martin Marinčin, ale napokon na ľade neuvidíme ani Tomáša Jurča v drese Detroitu, ktorý sa rovnako zotavuje z dlhodobého zranenia.
V tejto chvíli prichádzajú na hraciu plochu hráči oboch mužstiev. O malú chvľu si vypočujeme hymny Spojených štátov amerických a Kanady. Následne budeme svedkami slávnostného buly, ktoré nevhodí nikto iný, ako najlepší hokejista všetkých čias Wayne Gretzky. No a potom už nič nebude brániť začiatku osláv storočnice najkvalitnejšej hokejovej ligy sveta.
importantNa začiatok zápasu stále čakáme. Úvodné buly by malo byť vhodené v najbližších minútach. Už pred začiatkom duelu však prišiel Jeff Blashill so zaujímavým riešením brankárskej otázky. Podľa očakávaní mal stáť v bráne Detroitu český gólman Petr Mrázek, ten však napokon bude len kryť chrbát neskúsenému Jaredovi Coreauovi.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Ouellet, Kronwall (A), Br. Smith, Ericsson, Jensen – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – D. Larkin, Glendening, D. Miller – Athanasiou, Ott, Sheahan.

Rozhodca: Brad Meier, Dan O’Rourke – Greg Devorski, Steve Miller.
importantTak aj toto patrí k zápasom pod holým nebom. Pre príliš silné slnenčné žiarenie na štadióne BMO Field sa začiatok duelu medzi Torontom a Detroitom posúva o 30 minút. Začať by sa tak malo o 21:30.
Vážení fanúšikovia!

K prvému dňu v novom roku v NHL už tradične patria zápasy pod holým nebom. V tomto roku oslavuje zámorská profiliga svoje 100. výročie vzniku, a tak si pre svojich fanúšikov pripravila takéto duely až dva. Skutočnou oslavou tohto krásneho jubilea je takzvaný Centennial Classic, v ktorom sa proti sebe postavia dva tímy z takzvanej Original Six – Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings. Stretnutie sa odohrá na futbalovom štadióne BMO Field a jeho začiatok je naplánovaný na 21:00.

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto podáva v tejto sezóne v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi veľmi sympatické výkony. Mape Leafs sa aktuálne nachádzajú v tabuľke Východnej konferencie na 10. mieste a na ôsmu priečku zaručujúcu postup do play-off aktuálne strácajú aktuálne len tri body. A to ešte v porovnaní s ôsmym Bostonom Bruins odohrali o tri duely menej. Javorovým listom sa darí najmä v ofenzíve, keď so 103 strelenými gólmi patria v tomto smere k tomu lepšiemu, čo Východná konferencia ponúka. Najväčšiu zásluhu má na tom, samozrejme, jednotka draftu 2016 Auston Matthews. Tento 19-ročný supertalent zaznamenal doposiaľ 18 gólov a 12 asistencií. Matthewsova forma z posledných týždňov skutočne vzbudzuje rešpekt. Veď v posledných 16 dueloch strelil až tucet presných zásahov. Celý tím trénera Mikea Babcocka ale hrá v psychickej pohode, keď v štyroch zápasoch za sebou ani raz nezaváhal. Na tento prestížny duel v drese Toronta, bohužiaľ okrem amerického útočníka Bena Smitha nenastúpi ani stále zranený slovenský
obranca Martin Marinčin.

DETROIT RED WINGS

Detroit sa na rozdiel od svojho veľkého rivala v tejto sezóne NHL poriadne trápi. Mužstvo, ktoré postúpilo do vyraďovacích bojov skvelých 25-krát za sebou, bude musieť o tohtoročnú účasť v play-off ešte poriadne zabojovať. Aktuálne patrí Červeným krídlam vo Východnej konferencii až 13. priečka so ziskom 36 bodov. Aj Detroit však odohral o dva zápasy menej ako zatiaľ posledný postupujúci Boston. Red Wings sa pomerne netradične trápia najmä v ofenzíve. Doposiaľ nastrieľali len 89 gólov, čo je tretie najhoršie číslo celej Východnej konferencie. Mužstvu trénera Jeffa Blashilla chýbajú góly tradičných ofenzívnych opôr. Za všetko hovorí fakt, že najlepší strelec Detroitu Dylan Larkin má na svojom konte len 10 presných zásahov. Nikto z kvarteta Tomáš Tatar, Henrik Zetterberg, Frans Nielsen a Thomas Vanek nestrelil viac ako 8 gólov. Aktuálna forma Červených krídel je ako na hojdačke, keď v posledných šiestich dueloch pravidelne striedali víťazstvá s prehrami. Pozitívnou správou pre slovenských fanúšikov je, že do zápasu by už mohol nastúpiť aj uzdravený Tomáš Jurčo, no Detroitu bude napriek tomu chýbať viacero dôležitých hráčov. Od brankára Jimmyho Howarda, cez obrancov Mikea Greena A Iľju Marčenka, až po útočníkov Darrena Helma a Justina Abdelkadera.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Hokej»NHL»Tatar si v napínavom zápase pod holým nebom pripísal dve asistencie