Manchester City vydrel výhru nad Burnley, Liverpool len remizoval v Sunderlande

Daniel Sturridge (v strede s číslom 15) strieľa jeden z gólov Liverpoolu do siete Sunderlandu. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. jan 2017 o 15:42

Majstrovský Leicester City opäť nezvíťazil. Na ihrisku Middlesbrough získal iba bod za bezgólovú remízu.

LONDÝN. Obhajca titulu v anglickej Premier League Leicester City remizoval v pondelňajšom dueli dvadsiateho kola na ihrisku FC Middlesbrough 0:0.

V tabuľke mu priebežne patrí až štrnásta priečka.

Futbalisti FC Liverpool iba remizovali na pôde zostupom ohrozeného Sunderlandu 2:2. Druhý tím tabuľky tak stráca na lídra Chelsea päť bodov, londýnsky klub má však ešte k dobru stredajší súboj na štadióne Tottenhamu.

Liverpool v Sunderlande dvakrát viedol, ale v oboch prípadoch manko svojho tímu zmazal úspešne zvládnutou jedenástkou Jermain Defoe. Tou druhou vyrovnal v 84. minúte na konečných 2:2.

Na rozdiel dvoch bodov sa k Liverpoolu priblížil Manchester City po domácom triumfe 2:1 nad Burnley. Favorit hral od 32. minúty bez vylúčeného Fernandinha, no Gaël Clichy a Sergio Agüero v druhom polčase zariadili jeho víťazstvo.

Hráč Manchesteru City Fernandinho nedohral zápas po červenej karte.
Hráč Manchesteru City Fernandinho nedohral zápas po červenej karte. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 20. kolo:

Manchester City - FC Burnley 2:1 (0:0)

Góly: 58. Clichy, 62. Agüero - 70. Mee, ČK: 32. Fernandinho (City)

FC Middlesbrough - Leicester City 0:0

Leicester hral na ihrisku Middlesbrough bez gólov: fotogaléria

2.1.2017

West Bromwich Albion - Hull City 3:1 (0:1)

Góly: 49. Brunt, 62. McAuley, 73. Morrison - 21. Snodgrass

AFC Sunderland - FC Liverpool 2:2 (1:1)

Góly: 25. a 84. Defoe (oba z 11m) - 19. Sturridge, 72. Mane

West Ham United - Manchester United 0:2 (0:0)

Góly: 63. Mata, 78. Ibrahimovič, ČK: 15. Feghouli (WHU)

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City vydrel výhru nad Burnley, Liverpool len remizoval v Sunderlande