Hossa bodoval už v druhom zápase po návrate, pomohol Chicagu k výhre

Marián Hossa (vľavo) proti Caroline bodoval - ilustračná fotografia.
Marián Hossa (vľavo) proti Caroline bodoval - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jan 2017 o 05:36

Slovenský útočník si body do kanadského bodovania proti Buffalu ešte nezapísal, proti Caroline sa mu to už ale podarilo.

CHICAGO. Aj vďaka skvelej prihrávke Mariána Hossu sa hokejisti Chicaga tešili z víťazstva nad hráčmi Caroliny 2:1 v piatkovom zápase NHL.

V 13. minúte Hossa v dobrej pozícii namiesto strely bez prípravy zvolil prihrávku na lepšie postaveného Jonathana Toewsa a kapitán Blackhawks do poloodkrytej bránky otvoril skóre zápasu.

V druhej tretine pridal Rus Artemij Panarin druhý gól domácich a keďže hostia zo 40 streleckých pokusov skórovali iba raz (pomer 24:40), Chicago sa tešilo z víťazstva.

Hossa je čoskoro 38-ročný

"S gólmi prichádza aj sebadôvera. Ak sa veci začnú vyvíjať podľa vašich predstáv, uvoľníte sa a tvorivosť v hre je späť," uviedol Jonathan Toews na webe Chicaga Tribune.

Kreatívny center po zranení zaznamenal v ostatných piatich zápasoch päť bodov a pomaly sa dostáva do požadovanej formy.

Slovenský krídelník Hossa, ktorý o päť dní oslávi 38. narodeniny, si pripísal ôsmu asistenciu v sezóne, dovedna má 24 kanadských bodov.

Jeho krajan Richard Pánik odohral 14:32 minúty, ale nebodoval. Hossa a Pánik boli jediní dvaja Slováci, ktorí sa predstavili v šesťzápasovej piatkovej ponuke NHL.

Dôležitým faktorom úspechu Chicaga bol brankár Scott Darling.

Fotogaléria zo zápasu Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes: fotogaléria

7.1.2017

"Mám rád, keď mieri na mňa veľa pukov. Zapotím sa, ale je to lepšie, ako keby ich bolo málo alebo žiadne. Rád by som chytal čo najviac, svoje nasadzovanie však neovplyvním. Crow (Crawford - pozn.) si zväčša počína výborne, čiže to nie je jednoduché," cituje Darlinga portál Chicago Tribune.

Colorado prerušilo negatívnu sériu

Po úspešnej strele Nathana MacKinnona 16,1 sekundy pred koncom predĺženia si vydýchli v Colorade. Avalanche zdolali New York Islanders 2:1 po predĺžení a zabránili tak jedenástej prehre na domácom ľade v sérii.

Naposledy predtým sa hokejisti Colorada tešili z triumfu v Pepsi Center 15. novembra 2016, keď zdolali Los Angeles 4:1.

Hokejisti z Denveru prerušili sériu piatich prehier aj zásluhou 35 zákrokov Calvina Pickarda, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu.

Vedel, že sa budú zlepšovať

Hráči Toronta strelili na ľade New Jersey v prvej tretine štyri góly v rozpätí necelých šiestich minút a potom už len udržiavali náskok.

Napokon v Newarku zvíťazili 4:2.

Z ostatných siedmich zápasov na ľade súpera majú Maple Leafs šesť víťazstiev, čo ich už posúva na pozíciu zaručujúcu play-off.

"Vedel som, že počas sezóny sa budeme postupne zlepšovať. Teraz to už prichádza. Nesmieme sa však uspokojiť a pokračovať v nastolenej hre," uviedol útočník Toronta James van Riemsdyk.

NHL - výsledky:

Florida Panthers - Nashville Predators 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 3. McKegg (MacKenzie, Thompson), 51. Marchessault (Trocheck, Jágr) - 46. C. Smith (Ribeiro, Forsberg)

New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 2:4 (0:4, 0:0, 2:0)

Góly: 57. Parenteau (Henrique, Severson), 58. Merrill (Wood, Smith-Pelly) - 10. Kadri (Bozak, J. van Riemsdyk), 14. C. Brown, 15. Matthews (Hyman, Gardiner), 16. Bozak (J. van Riemsdyk, Kadri)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) pre zranenie nehral/

Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. Toews (MARIÁN HOSSA, Hinostroza), 35. Panarin (P. Kane, Keith) - 40. V. Rask (Rattie, Skinner)

/útočník Marián Hossa odohral 18 minút a 18 sekúnd, tri razy ohrozil bránu súpera, zaznamenal dva hity a do kanadského bodovania si pripísal bod za asistenciu, útočník Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14 minút a 32 sekúnd, na bránu súpera nevyslal ani jednu strelu a zaznamenal dva hity/

Colorado Avalanche - New York Islanders 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 7. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 65. MacKinnon (Iginla, Barrie) - 38. Boychuk (Leddy, R. Strome)

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Cramarossa (Perry, Manson), 37. Wagner (L. Shaw), 65. Kaše - 22. Hanzal (Duclair, Rieder), 44. Ekman-Larsson (McGinn, Duclair)

Vancouver Canucks - Calgary Flames 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Chaput (Skille), 14. L. Eriksson (Markus Granlund, Edler), 40. Markus Granlund (Horvat, Megna), 44. Markus Granlund (Triamkin) - 2. Frolík (Backlund, Tkachuk), 59. Frolík (Backlund, Giordano)

Domov»Hokej»NHL»Hossa bodoval už v druhom zápase po návrate, pomohol Chicagu k výhre