Juventus poľahky vyhral, Kucka sa na tréningu zranil a za AC Miláno nenastúpil

Hviezdou Juventusu bol opäť Gonzalo Higuaín.
Hviezdou Juventusu bol opäť Gonzalo Higuaín. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. jan 2017 o 15:07

Na čele Serie A je obhajca titulu z Turína. Pred druhým AS Rím má štvorbodový náskok a navyše aj zápas k dobru.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno si z Udinese odniesli tri body za nedeľňajšie víťazstvo 2:1 v stretnutí devätnásteho kola Serie A.

Domáci viedli od sedemnástej minúty gólom českého mladíka Jakuba Jankta, ale Ivan Perišič presnými zásahmi v nadstavenom čase prvého polčasu a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o triumfe svojho tímu.

Kucka nehral

Milánske AC sa na svojom ihrisku trápilo s Cagliari. Napokon vďaka gólu Kolumbijčana Carlosa Baccu z 88. minúty zvíťazilo tesne 1:0.

V zápasovej súpiske na strane domácich nefiguroval Juraj Kucka.

Slovák utrpel na piatkovom tréningu zranenie operovaného kolena a kouč Vincenzo Montella ho z preventívnych dôvodov nechal oddychovať na tribúne.

Majú ešte aj zápas k dobru

V poslednom zápase dňa vyhral majster a líder Juventus Turín doma nad Bolognou jasne 3:0. Pred druhým AS Rím má v tabuľke náskok štyroch bodov, tretí SSC Neapol stráca na Turínčanov sedem bodov.

uventus má navyše oproti prenasledovateľom jeden zápas k dobru.

Góly: 17. Jankto - 45.+ a 87. Perišič

Chievo Verona - Atalanta Bergamo 1:4 (0:3)

Góly: 62. Pellissier - 4. a 23. A. Gómez, 42. Conti, 69. Freuler

Lazio Rím - Crotone 1:0 (0:0)

Gól: 90. Immobile

Jeden zápas odložili

Stretnutie Pescara - Fiorentina s plánovaným výkopom o 15.00 h odložili pre nepriaznivé podmienky na neurčito.

Sassuolo - FC Turín 0:0

AC Miláno - Cagliari 1:0 (0:0)

Gól: 88. Bacca. ČK: 90.+4 Alves (Cagliari).

/Juraj Kucka (AC Miláno) nefiguroval na zápasovej súpiske/

Juventus Turín - Bologna 3:0 (2:0)

Góly: 7. a 55. Higuaín, 41. Dybala (z pok. kopu),

Domov»Futbal»Taliansko»Juventus poľahky vyhral, Kucka sa na tréningu zranil a za AC Miláno nenastúpil