Tréner Kozák po zápase: Prehrať 0:6, to je na takejto úrovni niečo strašné

So severanmi odohralo Slovensko zápas ligových výberov.

Neoficiálny medzištátny prípravný futbalový zápas - štvrtkový výsledok:

ABÚ ZABÍ (Zayed Sports City)

Ligový výber Švédska - Ligový výber Slovenska 6:0 (1:0)

Góly: 59. a 79. S. Andersson, 19. Isak, 51. Moberg-Karlsson, 89. P. Frick, 90.+ Ghoddos, ŽK: 78. D. Vavro (Slovensko), rozhodovali: E. A. Hasan (Bahr.) - Dauad, M. Hasan (obaja SAE)

Zostavy:

Švédsko: Linde - Tinnerholm (76. E. Salomonsson), Wahlqvist, Une Larsson, J. Nilsson (60. Dagerstaal) - Moberg-Karlsson (60. Sema), Allansson, Lewicki (60. Ghoddos), Claesson - Isak (71. P. Frick), S. Andersson (85. Bärkroth)

Slovensko: Dúbravka - M. Šulek, D. Vavro, D. Kružliak (46. Krivák), Čonka - T. Huk, Káčer (59. Gergel), Škvarka (46. Bukata) - Guba (59. Oršula), P. Šafranko (59. Malec), Hlohovský (46. Mišák)

ABÚ ZABÍ. Ligový výber slovenskej futbalovej reprezentácie prehral jednoznačne 0:6 s ligovým výberom Švédska vo štvrtkovom neoficiálnom medzištátnom prípravnom zápase v Spojených arabských emirátoch.

Skórovali Alexander Isak, David Moberg-Karlsson, Per Frick, Saman Ghoddos a dvakrát Sebastian Andersson, po polhodine hry za stavu 0:1 z pohľadu SR Filip Hlohovský nepremenil pokutový kop.

Zápas rozdielnych polčasov

Slováci ešte v 79. min prehrávali 0:3, no v závere trikrát inkasovali.

Zverenci trénera Jána Kozáka v nedeľu podľahli v rámci pobytu v Abú Zabí aj Uganďanom (1:3), ktorí sú v príprave na Africký pohár národov (14. januára - 5. februára v Gabone).

Slovenská reprezentácia, predpokladane už v najsilnejšom možnom zložení, sa 26. marca predstaví na pôde Malty v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

O viac než dva mesiace neskôr (10. júna) majú Slováci na programe kvalifikačný súboj proti domácim Litovčanom.

Po jesennej časti eliminácie patrí Slovensku v skupine F tretia priečka, zo štyroch súbojov vybojovalo 6 bodov.

Nepremenený pokutový kop

Skóre duelu na štadióne Zayed Sports City otvoril v 19. min útočník AIK Štokholm Alexander Isak, ktorý využil dostatok času aj priestoru v šestnástke a prekonal Dúbravku strelou k bližšej ľavej žrdi. Slováci mali viac z hry, po polhodine však Hlohovský nepremenil pokutový kop, jeho pokus vytlačil gólman Linde.

Švédi zužitkovali aj svoju druhú príležitosť, krátko po zmene strán ich presným zásahom upokojil David Moberg-Karlsson, strelou z hranice pokutového územia obstrelil slovenského brankára.

Po hodine stretnutia skóroval aj jeho klubový spoluhráč z IFK Norrköping Sebastian Andersson, ktorý sa vyhol ofsajdu a prestrelil Dúbravku.

Ján Kozák reagoval trojitým striedaním, na ihrisko poslal Gergela, Oršulu aj Maleca, ale Slováci po prestávke neboli takí nebezpeční ako v prvom polčase.

V závere Švédsko udrelo ešte trikrát a rozobralo zdecimovaných Slovákov zásahmi Anderssona, Fricka a Ghoddosa.

Hlasy po zápase:

Ján Kozák (tréner SR): "Ťažko sa hodnotí takýto zápas, pretože prehrať 0:6, to je, na takejto úrovni, niečo strašné. Prvý polčas ešte zniesol aké-také kritériá, najmä začiatok z našej strany nebol zlý, ale prvá strela na bránku a opäť gól... Zahodili sme penaltu. Aj v prvom polčase však súper bol kolmejší, rýchlejší, futbalovejší. V druhom polčase sa mužstvo po inkasovaní druhého, tretieho gólu rozsypalo. To ma najviac zlostí, pretože na tejto úrovni sa to nesmie stať. Každý musí byť koncentrovaný a hrať do posledných síl, a nie dostať sa do stavu, v akom hráči boli - úplne bez koncentrácie, bez duše, a to je veľmi zlé."

Martin Dúbravka (brankár SR): "Ja by som to hodnotil ako dva polčasy. V prvom to z našej strany vyzeralo relatívne dobre, mali sme nejaké šance, nedali sme penaltu. V druhom sa to absolútne otočilo, vyzerali sme veľmi kŕčovito a nevedeli sme si poriadne prihrať. Myslím si, že po zahodenej penalte sa chalani nakopli. Skôr si myslím, že nám uškodila prestávka. Druhý polčas bol blamáž z našej strany. Švédi hrali organizovane, na jeden či dva dotyky, bola to vysoká škola futbalu, takto by sme sa mali prezentovať my. Najmä však s väčším srdiečkom, lebo dnes tomu v druhom polčase vyslovene chýbalo väčšie nasadenie a nevyzeralo to, že by sme hrali ako tím. V druhom polčase tomu chýbalo úplne všetko."

Filip Hlohovský (útočník SR): "Prvý polčas, myslím si, bol vyrovnaný. Dostali sme gól, ale mali sme akcie. Ja som mal premeniť penaltu, bol by to iný zápas. Veľmi to mrzí. V druhom polčase Švédom padlo takmer všetko. Pri jedenástke som čakal na pohyb brankára; videl som, že stojí. Po kope som si myslel, že je to gól, že som trafil dobre, ale gólman to výborne chytil. Škoda, mohol to byť iný zápas. Toto sústredenie bola pre nás veľká škola, najmä pre mladých hráčov do budúcnosti. Zraz bol určite na prospech; verím, že ich bude viac, aby chlapci okúsili medzinárodný futbal a mohli sa učiť."

Pavol Šafranko (útočník SR): "Myslím si, že výsledok nezodpovedá tomu, ako to vyzeralo na ihrisku. Ak by sme v prvom polčase premenili pokutový kop a mali trošku viac šťastia, zápas sa mohol zlomiť iným spôsobom. Žiaľ, skončilo to tak, ako to skončilo. Aspoň vidíme, že sa môžeme ešte veľa učiť a zlepšovať sa. Nehralo sa mi úplne zle, ale ako útočník musím byť nebezpečnejší. Ak by som hral lepšie, možno by hralo lepšie celé mužstvo. Videli sme však, aj ja sám, kde máme rezervy, na čom môžeme stavať a v čom sa zlepšovať. Veľmi si cením, že tréner Kozák a realizačný tím mi dali šancu prísť sem a byť s chlapcami, ktorí sa považujú zrejme za najlepších v lige. Každý zápas nás posúva ďalej, zbierame skúsenosti."

Online prenos:

Medzinárodný prípravný zápas Priateľský zápas 2016/2017
12.01.2017 o 16:45
Slovensko
0:6
(0:1, 0:5)
90+4 minúta
Švédsko
Góly: 19. Isak, 51. Moberg-Karlsson, 59. Andersson, 79. Andersson, 89. Frick, 90+2. Ghoddos. ŽK: 77. Vavro (SVK). Rozhodca: Eesa Hasan (Spojené arabské emiráty).
Slovenská futbalová reprezentácie nezvládla ani druhý zápas v rámci januárového sústredenia v Spojených arabských emirátov. Zverenci Jána Kozáka odohrali dnes so Švédmi vyrovnaný prvý polčas, ktorý prehrali 0:1 a premárnili v ňom pokutový kop. Druhé dejstvo však mali jasne pod kontrolou futbalisti zo Škandinávie. Severania nám postupne nastrieľali päť gólov a pripravili nám hanebnú porážku 0:6.
90+4
90+3
Naši futbalisti čakajú na záverečný hvizd. Spojené arabské emiráty opustia s nelichotivou vizitkou.
90+2
90+2
goalŠvédsko dalo gól! Ján Kozák len neveriacky sleduje svojich zverencov z lavičky. SAMAN GHODDOS obišiel v šestnástke Šuleka a prepálil Dúbravku.
90+2
Frick prijal loptu v pokutovom území Slovenska, mohol zakončovať, ale chcel prihrať spoluhráčovi, čo sa mu nepodarilo.
90+1
Hlavný rozhodca ešte predĺžil slovenské trápenie. Nadstavil štyri minúty.
90
V úplnom závere mohlo prísť slovenské zníženie. Po rohovom kope zakončoval hlavičkou Huk, ale minul bránu.
89
89
goalŠvédsko dalo gól! PER FRICK si napravil chuť. Slovenská defenzíva bola veľmi benevolentná, Semov center prišiel na hlavu Uneho Larssona, ten našiel pred bránou úplne voľného Fricka, ktorý zblízka nezaváhal.
88
88
importantMartin Dúbravka nás teraz zachránil od piateho inkasovaného gólu. Po zbytočnej strate lopty išli traja Švédi na dvoch našich a Per Frick zahodil obrovskú šancu.
87
Slováci sa zase prezentujú dlhým držaním lopty v priestore, ktorý pre Švédov nie je nebezpečný.
85
changeŠvédsky tréner využil aj svoje šieste striedanie. Z hry stiahol dvojgólového strelca Anderssona, ktorého nahradil Bärkroth.
84
Tomáš Malec sa snažil presadiť na ľavom krídle, pretláčal sa cez viacerých Švédov, ale napokon nič nevyprodukoval.
83
Momentálne zápasu chýba vyššie tempo. Švédi v posledných minútach ovládajú dianie na ihrisku.
81
Švédi zahrávali štandardku z ľavej strany, ktorá pôsobila ako skrátený rohový kop. Pokus o priame ohrozenie brány im nevyšlo.
80
Do konca riadneho hracieho času ostáva posledných desať minút. Slováci sa už dnes nevyhnú vysokej prehry a v závere pôsobia odovzdaným dojmom.
79
79
goalŠvédsko dalo gól! Striedajúci Salomonsson unikol našim brániacim hráčom na pravej strane, prihral do šestnástky, kde sa lopta dostala až ku SEBASTIANOVI ANDERSSONOVI a ten prekonal Dúbravku.
77
yellowCardDenis Vavro stratil loptu v strede ihriska a pustil do brejku Ghoddosa. Napokon ho zastavil len za cenu faulu a žltej karty.
76
changePiata zmena vo švédskej zostave. Krajný obranca Tinnerholm prenecháva miesto kolegovi Salomonssonovi.
75
Slováci mali výhodu štandardnej situácie. Lopta dopadla do šestnástky, kde chceli zakončovať viacerí naši, ale boli v ofsajde.
74
Bukata hľadal v pokutovom území Mišáka, ktorý si nabehol do požadovaného priestoru, ale nedostal sa k lopte.
73
Stále je to od Slovákov bez nápadu. Stále rovnaká hra, ktorá nám neprináša úspech už druhý zápas po sebe.
71
changeNa lavičku odišiel strelec prvého švédskeho gólu. Isak prepustil miesto na ihrisku Frickovi.
70
Filip Oršula sa uvoľnil na ľavej strane, mal dobrú pozíciu na center, no nedokázal z toho nič vyťažiť.
69
Tentoraz centrovaná lopta smerovala priamo do náručia brankára Dúbravku, ktorý úspešne vybehol.
68
Semov rohový kop prepadol až na zadnú žrď, kde stál Ghoddos. Jeho prudký volej sa odrazil od našich futbalistov na ďalší roh.
67
Z našej strany je to stále o tom istom. Slovenskí futbalisti sa držia hry, ktorá im nepriniesla úspech ani proti Ugande. Kontrolujú loptu, prihrávajú si, ale bez väčšieho pohybu a nasadenia.
65
Priamy kop Slováci zblokovali na roh a ten nebol nebezpečný. Švédi sa pripravili o loptu zlou rozohrávkou.
64
Vavro atakoval švédskeho futbalistu na hranici pokutového územia. Súper si pýtal penaltu, ale hlavný rozhodca odpískal len priamy kop.
63
Slováci dnes dostávajú lekciu z efektivity. Naši futbalisti sa presvedčili, že držanie lopty nie je všetko.
61
Viaceré striedania urobili v druhom polčase aj Švédi, no zatiaľ sa to na ich hre neprejavuje.
60
changeSlováci po treťom inkasovanom góle urobili ďalšie tri zmeny. Z trávnika odišli Guba, Káčer a Šafranko. Nahradili ich Oršula, Gergel a Malec. Rovnako menia aj Švédi. Odchádzajú Nilsson, Lewicki a Moberg-Carlsson, na ich miesta prichádzajú Sema, Ghoddos a Dagerstaal.
59
59
goalŠvédsko dalo gól! Slovenská defenzíva si nedala pozor na SEBASTIANA ANDERSSONA, ktorý si nabehol za obrannú líniu a proti Dúbravkovi zblízka nezaváhal.
58
Bukata sa dobre obtočil okolo švédskeho protihráča, uvoľnil na krídle Mišáka, ale jeho prihrávka pred bránu nikoho nenašla.
56
Alexander Isak predviedol svoje individuálne kvality, keď sa presadil cez slovenských obrancov. Zlyhal ale vo finálnej fáze.
55
Šafranko sa nebál presily Švédov, ale nedokázal sa presadiť. Slovenskému útočníkovi chýbala podpora kolegov v bielych dresoch.
54
Guba zase centroval z rovnakého priestoru ako pred chvíľou. Počínal si veľmi nepresne, keď namieril až za bránu Švédov.
53
Dávid Guba odcentroval z pravého krídla do pokutového územia. K hlavičke sa dostal Patrik Mišák, ale nemieril presne.
52
Slovenskí futbalisti majú loptu vo svojej moci, no hrajú príliš pomaly, nedostávajú súpera pod tlak a sú bez nápadu.
51
51
goalŠvédsko dalo gól! Severania sú dnes maximálne efektívni. Pred našu bránu sa nedostávajú často, no svoje príležitosti využívajú. DAVID MOBERG-KARLSSON poslal peknou technickou strelou loptu do našej siete.
49
Z priameho kopu presne vystrelil Moberg-Karlsson. Dúbravka bol pripravený na svojom mieste a úspešne zasiahol.
48
Šulek zle prihral v strede ihriska a Švédi išli do rýchleho brejku. Prienik Anderssona sme zastavili len za cenu faulu.
47
Slováci začínajú druhé dejstvo držaním lopty a prihrávkami v bezpečnej vzdialenosti od švédskej brány.
46
changeNa trávniku sa objavili traja noví hráči v slovenskom drese. Do hry prišli Krivák, Mišák a Bukata. Na lavičku sa odobrali Kružliak, Škvarka a Hlohovský.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovenskí futbalisti mali v úvodnej polovici územnú prevahu, častejšie držali loptu na svojich kopačkách, ale ťažko niečo vymýšľali na útočnej časti ihriska. V 19. minúte dokonca inkasovali z kopačky Isaka, ktorý sa presadil v pokutovom území. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Filip Hlohovský, ale z pokutového kopu neprekonal brankára Lindeho.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V úplnom závere prvého polčasu prišiel rohový kop Švédov. Lopta preletela cez slovenské pokutové územie.
45
Opäť sme sa ľahko pripravili o loptu. Hlohovský zachytil prihrávku na ľavom krídle až tesne za čiarou.
44
Matúš Čonka sa dopustil zbytočného zaváhania, keď zle realizoval autové vhadzovanie. Švédi sa dostali k lopte zadarmo.
43
Švédi pozorne bránia, sú trpezliví a nerobia zbytočné chyby. Slováci sa len ťažko presadzujú.
42
Švédi chceli prekvapiť slovenskú obranu prihrávku pred bránu. Tam si zabiehal jeden hráč, ale Dúbravka bol pri lopte skôr.
40
Po pravej strane ihriska sa nám darí presadzovať, no zatiaľ sú z toho len zblokované či nepresné prihrávky do šestnástky.
39
Rohový kop slovenského tímu sa skončil nepresnou koncovku. Lopta smerovala na Dávida Gubu, ktorý ju nezasiahol ideálne.
38
Šulek si narazil loptu s Gubom, mal priestor na pravom krídle a vďaka zrazenému centru vybojoval roh.
37
Švédi najskôr centrovali z pravej strany od rohovej zástavky, potom prišila ešte jedna prihrávka z ľavého krídla, ale všetko vyriešila slovenská defenzíva.
36
Švédski futbalisti teraz zamkli našich hráčov v pokutovom území. Slováci odvrátili loptu na rohový kop.
35
Švédskemu tímu nevyšiel pokus o vysunutie Anderssona, ktorý bol sám na hrote. Nedostal však ideálnu nahrávku.
33
Hlohovský zviedol súboj s rozohrávajúcim Švédom. Wahlqvist ho atakoval lakťom, ale rozhodca tentoraz nepískal.
32
Brankár Linde musel zasahovať, no po hlavičke svojho tímového kolegu. Takmer ho prekonal Claeson.
31
Šafranko zabojoval proti veľkej presile švédskych futbalistov a z nevýhodnej pozície vyťažil maximum. Slováci získali rohový kop.
30
30
importantLoptu si postavil na biely bod Filip Hlohovský, ktorý strieľal k pravej žrdi. Tam sa však výborne natiahol Linde a zlikvidoval jeho pokus.
29
29
importantHlavný rozhodca nám doprial pokutový kop. Dávid Guba išiel hlavičkovať v pokutovom území a Joakim Nilsson ho zasiahol kopačkou do tváre.
28
Škvarka vnikol do pokutového územia švédskeho tímu a posielal krížnu prihrávku na opačnú stranu. Severania boli pripravení.
27
Dlhý nákop Švédov smeroval na Alexandra Isak. Ten absolvoval hlavičkový súboj, no bol v ofsajde.
26
26
importantKonečne prišla výraznejšia príležitosť pre Slovensko. Šulek si urobil priestor v šestnástke a ľavou nohou vystrelil na Lindeho. Švédsky brankár nezasiahol s istotou, ale dorážka Šafranka bol ofsajdová.
26
Zo strany slovenských futbalistov je to stereotypná hra. Naši hráči si často prihrávajú v okolí stredového kruhu či na vlastnej polovici, no smerom dopredu sa im nedarí.
25
Center smeroval od rohovej zástavky na Pavla Šafranka, ktorého lopta trafila iba do tela a odskočila za čiaru.
24
Dávid Guba odcentroval do šestnástky z pravého krídla. Švédi odvrátili loptu na rohový kop.
23
David Moberg-Karlsson vypálil spoza šestnástky, ale nemieril vôbec presne. Bránu prekopol o pár metrov.
22
Zbytočná strata lopty v podaní Slovákov. Káčer preniesol hru na Čonku, ktorý bol sám na ľavej strane, ale nedokázal si spracovať jeho prihrávku.
21
Slovenskí futbalisti doplácajú na nepresnosti vo finálnej fáze. Naši dokážu podržať loptu na polovici súpera, no chýba im kreativita či lepšia prihrávka.
19
19
goalŠvédsko dalo gól! Slovenská obrana je prvýkrát prekonaná. Severania dostali loptu do šestnástky, našiel si ju ALEXANDER ISAK a presnou strelou rozvlnil sieť.
18
Švédi vysunuli napádanie a hneď narobili problémy našim obrancov. Po chybnej rozohrávke Slovákov náš súper posielal loptu do pokutového územia, kde sa nepresadil.
17
Vavrvo išiel do sklzu proti Anderssonovi v šestnástke a poslal loptu na rohový kop. Švéd ju však ešte tečoval, takže nasledoval Dúbravkov odkop.
16
Dávid Guba mal veľa voľného priestoru na pravom krídle, loptu si potiahol bližšie k bráne, no potom nepresne prihrával do pokutového územia.
15
Zbytočná chyba v slovenskej kombinácii. Naši si prihrávali na malom priestore a Šulek zachytil loptu až za čiarou.
14
Po faule na Gubu sme zahrávali štandardku z pravej strany. Hlohovského center našiel len hlavu švédskeho futbalistu.
13
Rozhodca na čiare videl slovenský ofsajd. Mimo hry sa ocitol Dávid Guba, ktorý si preberal prihrávku od Šafranka.
12
Severania postupne preberajú kontrolu nad loptou, čím si vytvárajú územnú prevahu. Aj v ich prípade je to však bez šancí.
11
Švédi mali výhodu štandardnej situácie. Center smeroval do pokutového územia Slovenska, no naši si to postrážili.
10
Oproti zápasu proti Ugande je badateľné, že teraz na seba narazila dva tímy z európskeho kontinentu. Obe reprezentácie produkujú podobný štýl futbalu.
9
Slováci sú v úvode duelu aktívnejší, majú väčšiu snahu niečo vyprodukovať v útočnej fáze a súpera nepúšťajú k lopte.
8
Guba chcel prekvapiť švédskeho obrancu v rýchlostnom súboji, ale chýbala mu potrebná akcelerácia aj technika.
7
Čonka išiel do riskantného sklzu a poslal na trávnik útočníka Isaka. Mladý Švéd si pýtal faul, ale skúsený slovenský obranca zahral čisto.
6
Švédi sa dostali prvýkrát na našu polovicu ihriska, no zatiaľ sa im nedarí nič vymyslieť.
5
Šulekovi sa otvoril priestor na pravom krídle, mohol centrovať, ale zvolil si prihrávku po zemi pod seba, čo nebolo ideálne riešenie.
4
Filip Hlohovský vymyslel zaujímavú prihrávku za obranu, kde si nabiehal Miroslav Káčer. Pred ním však zasiahol švédsky obranca.
3
Šafranko dostal loptu do pohybu, vydal sa proti obrane Švédov, no neuspel a nedokázal ohroziť bránu.
2
Slovenskí reprezentanti začínajú postupnou kombináciou na vlastnej polovici ihriska.
1
Hlavný rozhodca dal pokyn na úvodný výkop, ktorý mali na starosti Slováci. Naši nastúpili v bielych dresoch, Švédi v tradičnej žlto-modrej kombinácii.
1
Viac ako štyridsaťtisícový štadión v hlavnom meste Spojených arabských emirátov je takmer prázdny. Nachádzajú sa na ňom len niekoľkí priaznivci oboch tímov.

Slovensko: Dúbravka (C) – Šulek, Vavro, Kružliak, Čonka – Huk, Káčer, Škvarka – Guba, Šafranko, Hlohovský.
Náhradníci: Jakubech, Šulla – Králik, Holúbek, Krivák, Mišák, Gergel, Bukata, Oršula, Malec.

Švédsko: Linde – Tinnerholm, Wahlqvist, Une Larsson, Nilsson – Moberg-Karlsson, Allansson, Lewicki, Claesson – Isak, Andersson.
Náhradníci: Erlandsson, Abrahamsson – Salomonsson, Brorsson, Konate, Dagerstaal, Olsson, Ghoddos, Kema, Bärkroth, Frick, Jeremejeff.
Slovenská futbalová reprezentácia ukončí svoj januárový výjazd do Spojených arabských emirátov neoficiálnym medzištátnym súbojom proti švédskemu ligovému výberu. Oba tímy počas minulého týždňa absolvovali jeden duel s africkými tímami a ťahali za kratší koniec.

Slovensko v nedeľu nastúpilo na historicky prvý zápas proti Ugande. V súboji s mužstvom pripravujúcim sa na Africký pohár národov prehralo 1:3, pričom za súperom zaostávalo najmä v prvom polčase. Uganďania využili nezohratosť nášho tímu a vďaka výbornému štartu viedli po úvodnej polovici o dva góly. V druhom dejstve Slováci vyrovnali hru, vďaka Vavrovi dokázali znížiť, ale v závere si nevytvorili potrebný tlak. Navyše zo štandardky tretíkrát inkasovali a stratili nádej na dobrý výsledok. Výber Jána Kozáka je však poskladaný prevažne z futbalistov slovenskej najvyššej súťaže, ktorí hrali v tomto zložení prvýkrát. Okrem zástupcov Fortuna ligy má reprezentačný kouč k dispozícii aj legionárov z Poľska, Česka a Nórska. Pre zranenia určite nezasiahnu do súboja so Švédskom Kotula a Paur.

Nominácia Slovenska:
Brankári: Martin Dúbravka (Slovan Liberec/ČR), Adam Jakubech (Spartak Trnava), Michal Šulla (FK Senica).
Obrancovia: Martin Šulek (AS Trenčín), Juraj Kotula (Slovan Bratislava), Denis Vavro, Martin Králik, Jakub Holúbek (všetci MŠK Žilina), Ján Krivák (Šport Podbrezová), Dominik Kružliak (MFK Ružomberok), Matúš Čonka (Spartak Trnava).
Stredopoliari: Patrik Mišák, Dávid Guba, Roman Gergel (všetci Bruk-Bet Termalica Nieciecza/Poľ.), Martin Bukata (Piast Gliwice/Poľ.), Tomáš Huk (DAC 1904 Dunajská Streda), Filip Hlohovský, Michal Škvarka, Miroslav Káčer (všetci MŠK Žilina), Filip Oršula (Slovan Bratislava), Jakub Paur (AS Trenčín).
Útočníci: Tomáš Malec (SK Lilleström/Nór.), Pavol Šafranko (Šport Podbrezová).

Švédsko využilo januárový termín takisto na odskúšanie nových adeptov pre reprezentačný tím. Vo výbere Tre Kronor hrajú prím hráči z najvyššej domácej súťaže, ktorých dopĺňajú krajania z Dánska, Anglicka a Nórska. Severania majú k dispozícii generáciu mladých futbalistov, ktorí v roku 2015 vyhrali európsky šampionát "dvadsaťjednotiek" a niekoľko z nich je aj v aktuálnom výbere. Švédsko stihlo odohrať počas pobytu v Spojených arabských emirátoch duel s Pobrežím Slonoviny. Proti jednému z najsilnejších afrických tímov vyhrávalo 1:0, no na prelome prvého a druhého polčasu dvakrát inkasovalo a prehralo 1:2.

Nominácia Švédska:
Brankári: Andreas Linde (FK Molde/Nór.), Tim Erlandsson (AFC Barrow/Angl.), Peter Abrahamsson (BK Häcken).
Obrancovia: Emil Salomonsson (IFK Göteborg), Franz Brorsson, Anton Tinnerholm, Pa Konate (všetci Malmö FF), Linus Wahlqvist, Filip Dagerstaal (obaja IFK Norrköping), Joakim Nilsson (IF Elfsborg), Jacob Une-Larsson (IF Djurgaarden).
Stredopoliari: Kristoffer Olsson (FC Midtjylland/Dán.), Joel Allansson (FC Randers/Dán.), Oscar Lewicki (Malmö FF), Viktor Claesson (IF Elfsborg), Saman Ghoddos, Ken Sema (obaja FK Östersund).
Útočníci: Nicklas Bärkroth, Sebastian Andersson, David Moberg-Karlsson (všetci IFK Norrköping), Per Frick (IF Elfsborg), Alexander Isak (AIK Štokholm), Alexander Jeremejeff (Malmö FF).

Posledný zápas medzi Slovenskom a Švédskom sa uskutočnil v marci 2013. Na domácej pôde sme vtedy v priateľskom dueli zaznamenali bezgólovú remízu. Predtým sme na Švédov narazili ešte v kvalifikácii na MS 2002, v ktorej sme doma dosiahli nerozhodný výsledok 0:0 a vonku prehrali 0:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:45.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Tréner Kozák po zápase: Prehrať 0:6, to je na takejto úrovni niečo strašné