Slovan podal výborný výkon a zdolal Barys Astana o tri góly

Sportnet|13. jan 2017 o 21:20

Druhú tretinu vyhral Slovan 3:0.

KHL:

Slovan Bratislava - Barys Astana 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 28. Taffe (Sersen, Kundrátek), 29. Lušňák (Bačík), 39. Plastino (Švarný, Chipchura), 54. Chipchura (Musatov) - 48. Bochenski (Dallman, Boyd). Rozhodovali: Beľajev, Rogačiov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9566 divákov

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Bačík, Starosta, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Jeglič - Chipchura, Surový, Musatov - Šťastný, Lušňák, Skalický - Vopelka, Halama, Hlinka

Barys Astana: Poulin - Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov - Bochenski, Boyd, Dawes - Shinnimin, St. Pierre, Michailis - Chuďakov, Kučin, Puškarjov - Belgibajev, Trivino, Paňukov

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom domácom zápase KHL, keď si poradili s kazašským Barysom Astana 4:1 a dosiahli tretí triumf v sérii.

"Belasí" figurujú na 10. priečke tabuľky Západnej konferencie so 66 bodmi, ôsmy Jokerit Helsinki ich má na konte o osem viac.

Fotogaléria zo zápasu Slovana s Astanou: fotogaléria

13.1.2017

Zverenci trénera Miloš Říhu odohrajú posledný duel desaťzápasovej domácej šnúry v nedeľu 15. januára o 17.30 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Následne ich čaká päť stretnutí na klziskách súperov.

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Vedeli sme, že Barys je silný najmä v presilovkách. Chceli sme sa vyvarovať faulov, čo sa nám podarilo. Prvú tretinu sme zvládli celkom dobre, druhá sa niesla v podobnom duchu. V tretej nás hostia trochu zatlačili, no dostali sme sa z toho a dotiahli duel do víťazného konca."

Eduard Zankovec (tréner Barysu): "Slovan zvíťazil zaslúžene, bol v tomto súboji lepší. Najmä v druhej tretine mali domáci navrch, my sme hrali dobre iba v tretej časti."

Kyle Chipchura, útočník a strelec štvrtého gólu Slovana: "Myslím si, že sme hrali naozaj dobre. Barys má výborných hráčov, ale my sme odviedli dobrú prácu a limitovali sme ich šance."

Patrik Lušňák, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Pre nás to bol super zápas, nič sme nepodcenili, hrali sme super v obrane a v útoku ešte lepšie. Dali sme góly a myslím si, že každý jeden hráč odviedol super prácu. Pozreli sme si ich na videu a vedeli sme, s čím sem prídu. Prvých desať minút to bolo trošku slabšie, ale potom sme začali hrať to, čo sme mali a splnili sme to všetci do bodky. Som rád, že mi to tam opäť konečne padlo. Patrik Bačík mi super nahral a mal som dosť času na strelu."

Barry Brust, brankár Slovana: "Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas, stavali sme na tom predchádzajúcom a máme ďalšie body. Nevadí mi, že nemám čisté konto, podstatné sú tie tri body."

Priebeh zápasu

Slovan nastúpil na duel bez dvojice zranených hráčov útočníka Václava Nedorosta a obrancu Mareka Ďalogu, ktorí vypadli po nešetrných zákrokoch v predchádzajúcom stretnutí s Avtomobilistom Jekaterinburg.

Prvý menovaný má silný otras mozgu, druhý zlomeninu ruky a v prebiehajúcej sezóne si už nezahrá. Na striedačke chýbal pre trest z rovnakého duelu tréner Miloš Říha.

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrnejší. Prvú vážnejšiu príležitosť mal Slovan, keď Poulina otestoval strelou švihom Taffe. Americký útočník sa pokúsil prekvapiť brankára hostí aj v 7. minúte, ale ten si dal na jeho strelu z ľavého kruhu pozor.

Na druhej strane bol aktívny najmä elitný útok, k nebezpečným strelám sa dostali aj Puškarjov a Shinnimin, ale aj Brust v domácej bránke si po prvej tretine udržal čisté konto.

Slovan vstúpil do druhej tretiny veľkým náporom a už po niekoľkých sekundách mohol ísť do vedenia. Taffe prihral v prečíslení Jegličovi, ale Poulin ešte odolal. V 28. minúte si poradil aj s pokusom Chipchuru, no pri zákroku podrazil domáceho útočníka a dostal dve minúty.

Slovan vôbec prvú presilovku v zápase premenil na úvodný gól, keď sa z pravého kruhu presadil aktívny Taffe - 1:0.

O 34 sekúnd neskôr viedli "belasí" už 2:0. Z podobnej pozície, no z ľavej strany prestrelil brankára Lušňák. Barys mal k dispozícii krátku presilovku o dvoch hráčov, ale nevyužil ju a keďže následne išiel na trestnú aj Dawes, hralo sa 4 na 4.

Tretí úder Slovana prišiel v 39. minúte, keď si Plastino potiahol puk popri pravom mantineli a tvrdou strelou prekonal Poulina, ktorý mal zakrytý výhľad - 3:0.

Slovan držal trojgólový náskok do 48. minúty. Barys sa dokázal presadiť pri vylúčení Jegliča za hákovanie, keď Brust neudržal puk medzi betónmi, Boyd ho posunul Bochenskému a ten upravil na 3:1.

Hostia v treťom dejstve zvýšili aktivitu a neustále sa snažili dobiedzať pred bránkou súpera. Veľkú šancu mal Dawes, ktorý išiel sám na Brusta, ale ten si poradil. Slovan definitívne zlomil odpor súpera v 54. minúte, keď sa zblízka presadil Chipchura - 4:1.

Ostatné piatkové zápasy KHL:

Metallurg Magnitogorsk - Spartak Moskva 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)

Góly: 28. Mozjakin, 38. Sjomin, 53. Kosov, 58. Mozjakin, 60. Filippi, 60. Kosov - 3. Šmeljov, 12. Vasiljev, 22. Mirnov

Traktor Čeľabinsk - HK Soči 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 14. Jakuceňa - 20. A. Kosticyn, rozh. nájazd Morozov

Severstaľ Čerepovec - Avangard Omsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 25. Sobotka, 60. Zubov

CSKA Moskva - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 18. Mamin, 55. Kugryšev - 53. Boychuk

SKA Petrohrad - Metallurg Novokuzneck 9:1 (4:0, 2:0, 3:1)

Góly: 1. Belov, 10. Tichonov, 10. Chochlačjov, 20. Dadonov, 22. Šipačov, 25. Šipačov, 52. Chafizullin, 54. Dacjuk, 60. Gusev - 54. Razumov

Medveščak Záhreb - Avtomobilist Jekaterinburg 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

(0:0, 3:0, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Astana
Prehľad
Góly a asistencie: 28. Taffe (Sersen, Kundrátek), 29. Lušňák (Bačík), 39. Plastino (Švarný, Chipchura), 54. Chipchura (Musatov) – 48. Bochenski (Boyd, Dallman). Rozhodca: Beliajev, Rogačov – Gordenko, Tomilov. Diváci: 9566.
Prenos
HC Slovan Bratislava po výbornom výkone zdolal Barys Astana 4:1 a k play-off sa priblížil na rozdiel šiestich bodov. Najlepším hráčom zápasu za hostí Dustin Boyd, z domácej strany si tento honor vyslúžil Nick Plastino.

Na ľade prebieha tradičná ďakovačka. Slovan pokračuje vo veľmi úspešnej domácej sérii, ktorú môže zavŕšiť ďalším víťazstvom už v nedeľu, keď je na programe zápas s Jugrou. Aj ten vám prinesieme v priamom prenose. Na dnes je to z našej strany všetko, ďakujeme, že ste dnešné stretnutie sledovali s nami, z Bratislavy sa lúči Michal Bakoš.
Koniec zápasu.
59:35
Pri puku sú hráči Astany, ktorým bude patriť záverečná útočná akcia tohto zápasu.
59:00
Do konca zápasu ostáva jedna minúta a diváci už v stoji vytlieskávajú svoj tím.
58:31
Shinnimin našiel svojou strelou len náručie Barryho Brusta a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa už pomaly, ale isto začína oslavovať víťazstvo Slovana.
57:49
Sersenova bomba od modrej čiary Poulina nehrozila, puk zadunel na zadnom mantineli.
57:05
Akciu Barysa Astana zastavil skvelou defenzívnou robotou pri mantineli Ivan Švárny.
56:23
Z uhla zakončoval Patrik Lušňák, Poulin úspešne zasiahol.
55:43
55:43
Útok Astany nepriniesol nič, čo by bolo nebezpečné pre domácu svätyňu, puk získal Plastino, ktorý skúsene získal cenné sekundy.
53:49
53:49
goalSlovan Bratislava dal gól!
Belasí strieľajú mimoriadne dôležitý gól, po ktorom by im víťazstvo v dnešnom dueli už nemalo ujsť! Igor Musatov predviedol krásnu individuálnu akciu, zaviezol puk pred bránu, kde sa k nemu dostal KYLE CHIPCHURA, ktorý už vedel, kam ho má poslať! Asistencia: Igor Musatov.
53:09
importantNigel Dawes dostal parádny puk do jazdy, z ľavej strany si nakorčuľoval pred Brusta, ale Barry fantasticky podržal Slovan proti veľmi nebezpečnému zakončeniu útočníka Barysu!
52:30
Cheechoo strieľal príklepom, ale trafil len pred sebou stojaceho obrancu Barysu Astana.
51:20
Diváci, ktorých dnes prišlo na štadión 9566, sa bavia mexickými vlnami.
50:41
Slovan potrebuje udržať priaznivý výsledok ešte niečo viac ako deväť minút. Možno očakávať, že tlak hostí bude postupom času silnieť.
49:59
Bochenski, kapitán Barysu a strelec jeho prvého gólu, sa síce čuduje, ale na tom, že bolo jeho mužstvu odpískané postavenie mimo hry, už nič nezmenil.
49:38
importantBarry Brust vyrazil puk po strele od modrej čiare pred seba, nasledovala hosťujúca dorážka, ale Brust si za pomoci svojich kolegov dokázal poradiť!
49:15
Hra je prerušená po tom, čo puk opustil hraciu plochu.
47:57
47:57
goalBarys Astana dala gól!
Hostia využili presilovú hru a znižujú stav duelu na 1:3! Zdalo sa, že Brust predvedie úspešný zákrok, ale puk ešte ostal v hre a po práci Boyda ho do odkrytej svätyne belasých poslal hosťujúci kapitán BRANDON BOCHENSKI. Asistencie: Dustin Boyd a Kevin Dallman.
47:12
Slovan sa v úvodnej časti oslabenia bráni výborne, puk je ďaleko od Brusta.
46:38
Tribúny si viackrát pýtali vylúčenie pri zákrokoch na hráčov Slovana, ale rozhodcovia to nechali bez povšimnutia. Vylučuje sa až teraz, keď bol odpískaný nedovolený zákrok Jegličovi.
46:15
Kevin Poulin odkorčuľoval na hráčsku lavicu svojho tímu, čo je jasným signálom toho, že sa bude vylučovať na domácej strane.
44:55
Šťastný strieľal po prihrávke Skalického, Poulin bol pripravený a puk vyrazil späť do hry.
44:15
Roman Savčenko to vyskúšal od modrej čiary, ale jeho pokus nemal šancu na úspech. Brust s prehľadom a veľkým pokojom zasiahol.
43:40
Pri puku je Michal Sersen, ktorý za bránou svojho celku čaká na čerstvých hráčov zo striedačky.
42:30
Brust pošteklil nervy priaznivcov Slovana riskantnou rozohrávkou, ale pre domácich to dobre dopadlo, keďže ostali v držaní puku.
41:17
Barys začal tretiu tretinu aktívne, čo sa dalo očakávať. Kanadský brankár v službách Slovana mal ďalšiu prácu, puk najprv vyrazil len pred seba, ale hneď nato ho dostal pod svoju kontrolu.
40:52
Barry Brust stačil betóny k sebe, ale nebol si istý, kde je puk. Ten bol ukrytý pod jeho výstrojov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne približne o 20:43
Hráči HC Slovan Bratislava predviedli v druhej tretine parádny výkon, ich ofenzívne nájazdy do pásma hostí dvíhali divákov zo sedadiel. Gólový príbeh druhého dejstva odštartoval krásnou strelou zápästím Taffe, ktorého zakončením sa o malý moment neskôr inšpiroval aj Lušňák. Na 3:0 zvýšil v závere tretiny Nick Plastino.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:59
38:59
V Bratislave sa dnes po tretí raz oslavuje, Slovan vedie pred koncom druhej tretiny už 3:0! Po prieniku Musatova a jeho páde na ľad sa síce nevylučovalo, ale Slovan získal útočné pásmo, Ivan Švárny našiel na opačnej strane NICKA PLASTINA, ktorý sa oprel do puku príklepom z vrcholu ľavého kruhu a ten pomedzi betóny hosťujúceho brankára prenikol za bránkovú čiaru! Asistencie: Ivan Švarný a Kyle Chipchura.
38:30
Domáci sú teraz jasným pánom na ľadovej ploche, točia svojho súpera v jeho obrannom pásme.
37:30
Barys v ofenzíve nič nevymyslel, domáci ho vytlačili do stredného pásma a oba tímy tak majú priestor na prestriedanie.
36:41
Belasí sa opäť rútili do útočného pásma, ale tentoraz ich zastavilo postavenie mimo hry.
36:00
Slovan teraz tlačí svojho súpera, domáci hráči svojím výkonom tešia prítomných divákov.
35:18
importantCheechoo si predĺžil striedanie a vymyslel to nádherne, keď poslal puk Chipchurovi, ktorý len veľmi tesne minul ľavú žrď Poulinovej klietky!
34:17
Jeglič posúval puk za bránu Astany ešte spoza červenej čiary, píska sa teda zakázané uvoľnenie.
33:40
importantSkalický zachytil puk, posunul ho na Jonathana Cheechooa, ktorý sa peknou kľučkou dostal cez protihráča, ale na lepšie usmernenie puku už nemal čas ani priestor. Poulin si dokázal poradiť a uchránil svoj tím od tretieho inkasovaného gólu.
33:20
Opäť hráme piati na piatich.
32:40
Chipchura po prekorčení modrej čiary nabil Kundrátkovi, proti ktorého zakončeniu vytiahol rýchlu reakciu ľavým betónom Kevin Poulin.
32:27
Puk skončil na domácej striedačke, na programe je reklamná prestávka.
31:40
Oba tímy hrajú vo štvorici, po tomto hernom formáte bude nasledovať kratučká presilová hra Slovana Bratislava.
31:04
S vylúčeniami sa teraz roztrhlo vrece. Presilovka o dvoch hráčov sa skončila po nedovolenom zákroku Dawesa.
30:52
Žiaľ, Slovan sa bude musieť brániť 26 sekúnd presile o dvoch hráčov, rozhodcovia vylúčili Žigu Jegliča.
30:37
Barry Brust prerušil hru ďalším úspešným zásahom.
30:27
Barker nahodil puk pred bránu, nič vážnejšieho z toho nebolo, ale útočiaci hráči ostávajú nasťahovaní v útočnom pásme.
29:56
Barry Brust ukryl puk do svojej moci a štadión ho za to odmeňuje mohutným skandovaním jeho mena.
29:18
Na trestnú lavicu putuje Tomáš Starosta, Slovan nateraz nebude môcť pokračovať v rozlete, keďže sa bude musieť brániť presilovke hostí.
28:20
28:20
28:20
Domáci priaznivci ledva stačili dooslavovať prvý gól a už majú opäť dôvod na radosť! Patrik Bačík na modrej čiare krásne odtiahol hru, posunul puk po svojej lavici PATRIKOVI LUŠŇÁKOVI a ten ďalším vydareným zakončením švihom dostal Slovan do dvojgólového vedenia! Asistencia: Patrik Bačík.
27:46
27:46
Zimný štadión Ondreja Nepelu je na nohách, belasí využívajú presilovú hru a ujímajú sa vedenia! JEFF TAFFE to urobil parádne, na pravom kruhu si potiahol puk bližšie k bráne a skvelou strelou švihom rozvlnil sieť za bezmocným Poulinom! Asistencie: Michal Sersen a Tomáš Kundrátek.
27:18
Brankár Poulin pri svojom zákroku fauloval hokejkou Chipchuru, Slovan bude hrať presilovú hru.
27:18
importantKyle Chipchura opäť raz bratislavským divákom ukázal, v čom vyniká, od mantinelu sa natlačil pred bránu, Poulin dokázal zastaviť jeho zakončenie pravým betónom!
26:51
Na programe je prvá reklamná prestávka v druhej tretine.
26:37
Kundrátek so Sersenom dobre zapracovali za svojou bránkou a posunuli puk do neutrálnej zóny.
25:41
Hrá sa štyria proti štyrom, do šance sa z ľavej strany natlačil Kundrátek, puk za chrbát Poulina aj napriek veľkej snahe nepretlačil.
25:21
Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Lušňák – 2 min.).
Vylúčenie v tíme HC Barys Astana (Cam Barker – 2 min.).
24:30
Prihrávka na Musatova bola príliš prudká, ruský útočník puk nedokázal spracovať a ten domácim unikol až do stredného pásma.
23:40
Cheechoo si krásne stiahol puk, už to vyzeralo, že bude mať veľkú šancu, ale hosťujúca defenzíva ho napokon dokázala zastaviť.
22:45
Trivino zaviezol puk do útočného pásma, z pravej strany ho predkladal pred bránu, ale svojou prihrávkou nenašiel spoluhráča.
22:02
Starostovu strelu Poulin schoval do svojej lapačky, vhadzuje sa po jeho ľavici.
21:15
21:15
Slovan pokračuje v útočnom snažení aj po vystriedaní.
20:30
importantSlovan mohol hneď v úvodnej minúte prostrednej tretiny otvoriť skóre! Prečíslenie vyriešil Taffe prihrávkou na Jegliča, ten zakončil, ale Poulin predviedol fantastický zákrok, včas sa presunul k svojej ľavej žrdi a vyrazil puk do bezpečia!
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 19:49.
Prvá tretina tohto duelu nepriniesla gól ani žiadne vylúčenie. Zaujímavé šance na skórovanie si vytvorili obidva tímy, ale obaja brankári ostali po prvej dvadsaťminútovke neprekonaní.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Aj záverečná minúta úvodnej tretiny patrí hráčom Barysu Astana, už to však nevyzerá na nejaké vážnejšie ohrozenie domáceho Brusta.
18:50
Barys zavrel Slovan v jeho obrannej tretine, domácim sa nedarí upratať puk von.
18:00
importantBrendan Shinnimin nabral vysokú rýchlosť, prenikol až tesne pred Brusta a aj napriek atakovaniu zo strany domácej obrany ešte stačil zakončiť. Brust si dokázal poradiť.
17:40
Seresen nedokázal dostať puk von z obrannej tretiny, zmocnil sa ho Dawes, ktorý zakončil, Brust v pokľaku vyrazil do bezpečia.
17:19
Žiga Jeglič zakončoval z uhla, mieril to k bližšej žrdi, ale tú mal strážca hosťujúcej svätyne dobre pokrytú.
16:50
Astana sa počas tohto striedania snažila dvakrát dostať do útočného pásma prostredníctvom nahodenia puku, ale ani v jednom prípade sa neusadila v okolí Brusta.
15:30
Shinnimin dokázal zasiahnuť puk po prihrávke z ľavého krídla a len tesne minul bránu Barryho Brusta.
14:43
Jeglič dostal puk do jazdy, na modrej čiare sa vyhol protihráčovi, vnikol do útočného pásma, ale jeho prihrávka bola zblokovaná na ochrannú sieť.
14:11
Zakončenie Puškarjov malo skôr propagačný charakter, brankár Slovana si na konto pripísal jednoduchý zákrok.
13:56
Nepresnosť v domácej rozohrávke znamená zakázané uvoľnenia a sťahovanie hry pred Brusta.
13:09
importantObrovská príležitosť Slovana ostala nevyužitá! Ivan Švarný dostal puk na ofenzívnom výlete do výbornej pozície, išiel sám na Poulina, ale nedokázal ho prestreliť!
12:37
Hráči Barysu otočili hru na opačnú stranu a Brust ukryl puk pod svoju lapačku pred Brendanom Bochenskim. Nasleduje reklamná prestávka.
12:30
Prvá formácia Slovana kombinovala v útočnej tretine, zakončenie však neprišlo.
11:56
Paňukov vystrelil z väčšej vzdialenosti, Barry Brust proti jeho pokusu nastavil lapačku a ukryl do nej puk.
11:15
Lušňák veľmi dobre bojoval o útočné pásmo, ale pre Slovan ho nakoniec nezískal.
10:18
importantBarys sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, zakončoval ho Puškarjov, ale jeho strela nebola vôbec podarená, a tak ju Brast bez väčších problémov zlikvidoval.
09:30
Na druhej strane nebezpečne zakončoval Dawes, jeho strela z ľavého kruhu vyzerala nebezpečne, ale Brusta napokon vážnejšie neohrozila.
08:40
importantAndrej Šťastný predložil puk z ľavej strany pred bránu, Skalický ho dokázal veľmi dobre zasiahnuť vo vzduchu a poslal ho len tesne vedľa pravej žrde! Slovan bol blízko úvodného gólu!
07:50
Tomáš Surový si vykorčuľoval s pukom až na modrú čiaru, snažil sa ho nahodiť pred bránu, ale zastavili ho brániaci hráči
07:10
07:10
Taffe hodil puk do priestoru medzi kruhmi, kde operoval Jeglič. Slovinský útočník sa ale k zakončeniu nedostal.
06:55
Tomáš Kundrátek síce pekne vyviezol puk z obranného pásma, no Slovanisti nezvládli prechod do toho útočného a je z toho postavenie mimo hry.
06:39
Žiga Jeglič peknou zadovkou prenechal puk Taffeovi, ten pohotovo vystrelil z ľavej strany. Kevin Poulin predviedol istý zásah, rozhodcovia prerušili hru a nasleduje reklamná prestávka.
06:03
Brust musel čeliť bekhendovému zakončeniu, svoju prácu zvládol a puk vyrazil betónmi.
05:20
Rozohrávka Barysu nepresná, puku sa za Brustom ujal Bačík, ktorí si počká na nových spoluhráčov z hráčskej lavice.
04:43
Akciu Barysu zastavil ofsajdový verdikt čiarových rozhodcov.
04:30
Tieto chvíle prvej tretiny patria Slovanu Bratislava, v útočnom pásme sa držala druhá formácia, ale k strele sa neprepracovala.
04:00
Po ďalšej útočnej akcii domácich sa vhadzuje znovu v obrannom pásme Barysu Astana.
03:30
importantVeľká príležitosť na otvorenie skóre na strane Slovana, Jeff Taffe však strelou švihom neprestrelil Kevina Poulina!
02:55
Nigel Dawes síce prenikol popri mantinelu okolo Kundrátka, ale jeho spätná prihrávka na modrú čiaru nebola najlepšia, vystihol ju Cheechoo, ktorý dostal puk von z tretiny.
02:10
Ofenzívne snaženie Vopelku sa skončilo streleckým pokusom, ktorý rozvlnil len bočnú sieť hosťujúcej svätyne.
01:45
Úvod duelu je z oboch strán opatrný.
01:30
Zakázané uvoľnenie Barysu Astana, Slovan zadarmo získava buly pred Poulinom.
01:12
Pri pokuse nahodiť puk do útočného pásma vytečovali hostia puk mimo hracej plochy, bude sa vhadzovať v strednom pásme.
00:30
Slovan sa neudržal v pásme, Kundrátek hrá s pukom v obrannej tretine belasého mužstva.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hymny oboch krajín už odzneli, hráči i arbitri sú pripravení. Zápas sa môže o pár okamihov začať.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Jeglič – Chipchura, Surový, Musatov – Šťastný, Lušňák, Skalický – Vopelka, Halama, M. Hlinka – Sádecký.

HC Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semionov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Triasunov – Bochenski, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Michajlis – Kučin, Puškarjov, Chuďakov – Belgibajev, Trivino, Grents – Paňukov.

Rozhodca: Beliajev, Rogačov – Gordenko, Tomilov.
Dnešné stretnutie bude mimoriadne špecifické pre obrancu hostí Cama Barkera. Ofenzívny kanadský bek hrával za Slovan v predminulej i minulej sezóne. Predchádzajúci ročník mu v belasom drese vyšiel fantasticky, keď sa so ziskom 40 bodov stal najproduktívnejším obrancom základnej časti KHL.

Po sezóne zamieril do Astany, kde v aktuálnej sezóne doposiaľ získal 15 kanadských bodov.
Slovan dnes nepovedie z lavičky hlavný tréner Miloš Říha, ktorému KHL udelila jednozápasový dištanc. Šéfovať lavičke belasých tak proti Barysu budú jeho asistenti Roman Stantien a Rudolf Jendek.
Príjemný piatkový večer želáme zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde sa momentálne hráči oboch táborov rozcvičujú pred začiatkom duelu, ktorého úvodné buly je na pláne o necelú polhodinu.
Dlhá domáca séria HC Slovan Bratislava sa blíži ku koncu, belasých čakajú jej posledné dva zápasy. Zimný štadión Ondreja Nepelu dnes uvidí slovensko-kazašskú konfrontáciu, keďže do Bratislavy pricestoval HC Barys Astana.

HC Slovan Bratislava

Slovan momentálne prežíva najlepšie obdobie v tejto sezóne. Situácia okolo finančných problémov a početných zranení sa v klube ustálila, zverenci Miloša Řihu začali podávať vyrovnané výkony a zbierať body. Aktuálnu zápasovú sériu zatiaľ možno hodnotiť pozitívne – Slovanisti bodovali v siedmich z ôsmich duelov, pričom šesť vyhrali. Vďaka tomu sa posunuli v tabuľke Západnej konferencie na desiate miesto a stratu na play-off znížili na deväť bodov.

Zverenci Miloša Říhu naposledy privítali pred očami svojich priaznivcov Avtomobilist Jekaterinburg, protivníka z Východnej konferencie, ktorého dres si obliekajú slovenský reprezentačný obranca Michal Čajkovský i bývalý útočník Slovana Rok Tičar. Zápas sa pre domácich nevyvíjal dobre, po dvoch tretinách prehrávali 0:2. V tretej časti hry dokázal vsietiť kontaktný gól Pavol Skalický a v poslednej minúte riadneho hracieho času sa podarilo dorážkou vyrovnať Kyleovi Chipchurovi. Kanadský hokejista skóroval počas päťminútovej presilovej hry, ktorú belasí hrali po brutálnom faule na Václava Nedorosta. V nasledujúcom predĺžení rozhodol o druhom bode pre slovenského zástupcu v KHL Jeff Taffe.

Slovan síce dosiahol dôležité víťazstvo, ale okrem Nedorosta, ktorý utrpel ťažký otras mozgu, prišiel aj o Mareka Ďalogu. Rýchlonohý obranca si v predĺžení zlomil ruku a svojmu zamestnávateľovi už v tejto sezóne na ľade nepomôže.

Listina zranených hráčov, na ktorej figurujú Smoleňák, Meszároš a Viedenský, sa tak rozšírila o dvoch kľúčových hráčov. Trénerský štáb Slovana verí, že na zápas s Barysom Astana bude môcť počítať s českým zadákom Tomášom Kundrátkom, ktorý vynechal stredajší duel proti Avtomobilistu.

Barys Atana

Celok z hlavného mesta Kazachstanu pôsobí v nadnárodnej súťaži od jej vzniku. Najlepší výsledok dosiahol v ročníku 2013/14, keď postúpil do 2. kola play-off.

V minulej sezóne Barys vôbec prvýkrát počas svojho účinkovania v KHL nepostúpil do vyraďovacej časti, takže v aktuálnom ročníku má čo naprávať.

Hostia sa pred záverečnou fázou základnej časti nachádzajú na postupovej pozícii, pred zápasom so Slovanom Bratislava im patrí šiesta priečka v tabuľke Východnej konferencie. Barys však ešte nemá play-off ani zďaleka isté, keďže tabuľka je mimoriadne vyrovnaná a dve-tri nezvládnuté stretnutia ho môžu posunúť mimo postupovej osmičky. Pred tímom na prvej nepostupovej priečke má Astana len päťbodový náskok.

Vzájomné duely

Dnešné stretnutie bude druhou vzájomnou konfrontáciou oboch tímov v tomto ročníku. Súboj v Kazachstane vyznel jasne v prospech Barysu, ktorý doma pokoril Slovan 5:1.

Celková bilancia v rámci KHL hovorí mierne v prospech kazašského tímu, ktorý vyhral päť vzájomných zápasov, zatiaľ čo Slovan štyri.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.