Andrej Sekera (vľavo) v zápase proti New Jersey.
Andrej Sekera (vľavo) v zápase proti New Jersey. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. jan 2017 o 05:26

Okrem Sekeru, ktorý strelil gól, sa bodovo presadil aj Marián Gáborík.

NEW YORK. Zatienil takmer všetkých spoluhráčov. Obranca Zdeno Chára z Bostonu bol spolu s Frankom Vatranom najčastejšie strieľajúcim hráčom svojho mužstva.

Ani päť striel Cháru či Vatrana však nestačilo na to, aby Boston proti Nashvillu bodoval. Domáci vyhrali 2:1.

Ešte väčší husársky kúsok sa podaril Andrejovi Sekerovi, ktorý bol rovnako s piatimi strelami najčastejším strelcom zápasu medzi Edmontonom a New Jersey.

Sekera predbehol Tatara

Sekera sa pritom jedným gólom podieľal na víťazstve Edmontonu nad New Jersey 3:2 po predĺžení.

Z druhej tretiny uplynulo len šestnásť sekúnd, keď Sekera dostal ideálnu spätnú prihrávku od Leona Draisaitla medzi útočné kruhy a svoj pokus bezpečne zakončil gólom.

Pre 30-ročného zadáka to bol piaty zásah a dvadsiaty bod v tejto sezóne a v tom okamihu znamenal priebežné vyrovnanie skóre na 1:1.

Duel v Rogers Place neskôr za stavu 2:2 dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre Edmonton aktívny Draisaitl po prihrávke Connora McDavida.

Kapitán Oilers McDavid sa ako prvý hráč NHL v tejto sezóne dostal na hranicu päťdesiatich bodov, na konte má štrnásť gólov a 36 asistencií a je jasným lídrom kanadského bodovania celej súťaže.

Sekera s dvadsiatimi bodmi predstihol Tomáša Tatara (19) na druhej priečke v produktivite Slovákov, na čele je 25-bodový Marián Hossa.

Gáborík nevystrelil, no má dva body

Tatarovi ani jeho Detroitu sa vo štvrtok nedarilo na ľade Dallasu, Red Wings podľahli 2:5.

Slovenský útočník odohral 14:17 minúty a skončil s jednou strelou a dvoma mínusovými bodmi.

Peter Budaj predviedol ďalší skvelý výkon.
Peter Budaj predviedol ďalší skvelý výkon. (Autor: TASR/AP)

Naopak, slovenským hokejistom v službách Los Angeles Kings sa darilo. Peter Budaj vychytal 21 striel hráčov St. Louis a priviedol svoje mužstvo k výhre 5:1.

Dvomi asistenciami sa zaskvel jeho spoluhráč a krajan Marián Gáborík. V zápase pritom ani raz nevystrelil na bránu súpera.

Gáborík dosiahol prvý dvojbodový zápis v sezóne a celkovo má na konte sedem bodov za dva góly a päť asistencií.

Brankár St. Louis Jake Allen bol vystriedaný po 25 minútach za stavu 0:3, čo sa mu stalo tretíkrát z ostatných piatich zápasov.

"V prvej tretine sme predtým neskórovali možno od Vianoc, aspoň nie v hre piatich proti piatim. Nie som si istý, či sme sa o toľko zlepšili, ale tentoraz sme úvod zápasu zvládli," uviedol tréner Los Angeles Darryl Sutter.

Jeho náprotivok Ken Hitchcock mrzuto poznamenal: "Nemôžeme dostať toľko gólov. Momentálne sme na tom tak, že každú našu chybu súper trestá gólom. Potrebujeme lepších brankárov."

Priceovi sa to nestáva často

V súboji dvoch elitných tímov súťaže sa v St. Paul zrodilo presvedčivé víťazstvo Minnesoty nad Montrealom 7:1.

Jeden z najlepších brankárov NHL Carey Price len po piaty raz v kariére v tejto súťaži dostal sedem gólov, prvýkrát od 2. marca 2013 a duelu s Pittsburghom.

Aktuálne mal iba sedemnásť zásahov.

Carey Price inkasuje jeden z gólov.
Carey Price inkasuje jeden z gólov. (Autor: TASR/AP)

Minnesota je v Západnej konferencii druhá za Chicagom, na Východe sú pred Montrealom tesne iba Columbus a Washington.

"Nehľadím na to, aké je skóre, iba na ďalší strelecký pokus súpera. Samozrejme, výsledok je veľké sklamanie, ale je to za nami. Pozeráme sa už dopredu na ďalšie zápasy," skonštatoval Carey Price na webe NHL.

"Každý má právo na slabšie chvíle. Keď plynul čas a skóre narastalo v náš prospech, boli sme na koni a súper čoraz viac unavenejší. Je to dobrý pocit streliť toľko gólov a navyše Priceovi, lebo to sa nestáva často," zhodnotil trojbodový útočník Wild Eric Staal (1+2).

NHL - výsledky:

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 5:4 sn (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Konecny (Weise, Couturier), 30. Bellemare (Read), 30. Couturier (Voráček, Cousins), 41. B. Schenn (C. Giroux, Simmonds), rozhod. nájazd C. Giroux - 10. D. Sedin (Stecher, H. Sedin), 22. Markus Granlund (Tanev, Horvat), 31. Markus Granlund (Megna, Sutter), 33. Sutter (Megna, Stecher)

Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. B. Ryan (Wideman, Brassard), 10. Hoffman (E. Karlsson, Turris), 33. Pyatt (E. Karlsson, Pageau), 49. Mark Stone (Brassard, Z. Smith) - 40. Sheary (Malkin, Cole)

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Palát (T. Johnson, Drouin), 26. Palát (Nesterov, Namestnikov), 33. Kučerov (Hedman, Palát), 60. Stralman (V. Filppula, Boyle) - 3. Moulson (Girgensons, Fedun), 51. E. Kane (Eichel, Falk)

Minnesota Wild - Montreal Canadiens 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Góly: 3. Folin (E. Staal, Brodin), 27. E. Staal (Coyle, Dumba), 28. Schroeder (Spurgeon, Suter), 38. Niederreiter (M. Koivu, Dumba), 44. Zucker (Spurgeon, Mikael Granlund), 47. Suter (Dumba, E. Staal), 55. Niederreiter (Pominville, Haula) - 60. Plekanec (Barberio, Andrighetto)

Nashville Predators - Boston Bruins 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 22. Watson, 38. Forsberg (Ellis, Ekholm) - 29. Krug

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20 minút a 10 sekúnd, na bránu súpera vyslal až päť striel a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod/

Dallas Stars - Detroit Red Wings 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly: 4. Korpikoski (Jordie Benn, Sharp), 24. B. Ritchie (Faksa), 36. Klingberg (Shore), 37. Johns (Oduya, Spezza), 59. Eaves - 15. Nyquist (Vanek, Zetterberg), 16. Zetterberg (Nyquist, Mantha)

/útočník Tomáš Tatar odohral 14 minút a 17 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera a pripísal si dva mínusové body, jeho krajan Tomáš Jurčo (obaja Detroit) nehral/

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. MacKinnon - 4. Silfverberg, 7. Rakell (Bieksa, Getzlaf), 27. Kesler (Theodore, Cogliano), 59. Perry (Rakell, Fowler)

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 21. Sekera (Draisaitl, A. Larsson), 53. Maroon (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid, Klefbom) - 19. Zajac (Palmieri, Cammalleri), 40. Santini (Hall, Parenteau)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24 minút a 26 sekúnd, päťkrát ohrozil bránu súpera, strelil jeden gól a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod/

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Góly: 4. Muzzin (Doughty, Dowd), 19. Lewis (Gáborík, Martinez), 25. Muzzin (Gáborík, Kopitar), 26. Pearson (D. Brown, J. Carter), 40. Pearson (J. Carter, D. Brown) - 28. Stastny (Steen, Schwartz)

/brankár Peter Budaj odchytal celý zápas, čelil 22 strelám a inkasoval iba jeden gól, útočník Marián Gáborík (obaja LA Kings) odohral 13 minút a 24 sekúnd, na súperovu bránu nevyslal ani jeden pokus, ale pripísal si dve asistencie a dva plusové body/

Domov»Hokej»NHL»Je to málo vídaná vec. Obranca Sekera bol najčastejšie strieľajúcim hráčom zápasu