Manchester United dostal veľmi dobrú možnosť postúpiť.
Manchester United dostal veľmi dobrú možnosť postúpiť. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. jan 2017 o 16:00

Bol to paradox. Hráč, ktorý prišiel do klubu zadarmo napravil chybu, ktorú urobil najdrahší hráč planéty.

MANCHESTER. Nedeľňajší šláger víkendového 21. kola anglickej futbalovej Premier League Manchester United - FC Liverpool nemal na Old Trafforde víťaza, hosťom však nechýbalo veľa.

Premier League - 21. kolo:

Manchester United - FC Liverpool 1:1 (0:1)

Góly: 84. Ibrahimovič - 27. Milner (z 11 m)

Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času viedli na pôde rivala 1:0, bod pre domáci United v závere ratoval Zlatan Ibrahimovič.

Pogbovi zápas nevyšiel

Domáci Manchester sa na zaplnenom štadióne usiloval od úvodu o ofenzívu, sľubné príležitosti v prvom polčase nepremenili Ibrahimovič, Henrich Mchitarjan a ani Paul Pogba.

Od leta najdrahšiemu futbalistovi planéty Pogbovi nevyšiel zápas podľa jeho predstáv a pre Manchester United to takmer znamenalo prehru.

Po dvadsiatich minútach hry sa francúzsky stredopoliar ocitol vo výbornej pozícii, netrafil však bránku. Následne pokazil viacero prihrávok v sérii, zbytočne fauloval.

Všetko vyvrcholilo rukou v pokutovom území a penaltou pre Liverpool v 27. minúte. Dlhoročný anglický reprezentant James Milner sa z penalty nepomýlil, bol to jeho šiesty ligový gól v aktuálnej sezóne, šiesty z pokutového kopu.

Evidentne rozladený Pogba o pár minút unikol kartovému trestu, keď pri bránení vo vlastnej šestnástke nešetrne strhol k zemi hosťujúceho kapitána Jordana Hendersona.

Po zmene strán bol Francúz prakticky neviditeľný, zaujal predovšetkým ležérnou prihrávkou, po ktorej nasledoval protiútok Liverpoolu a takmer aj druhý gól v domácej sieti.

Hrdinom bol Ibrahimovič

Pogbovým záchrancom a aj hrdinom United sa stala iná letná posila - švédsky kanonier Ibrahimovič, ktorého presná hlavička v 84. minúte znamenala vyrovnanie skóre.

Do klubu pritom prišiel Švéd zadarmo.

Najväčšie anglické derby víťaza neprinieslo: fotogaléria

15.1.2017

Tridsaťpäťročný zakončovateľ si pripísal na konto štrnásty presný zásah v aktuálnej sezóne Premier League a je na čele poradia kanonierov vedno s Diegom Costom a Alexisom Sánchezom.

Liverpool mal ešte jednu príležitosť, strela Holanďana Georginia Wijnalduma však nebola dostatočne razantná a ani presná.

Séria Manchestru United skončila

V poradí 198. futbalové derby týchto dvoch súperov bolo zároveň duelom renomovaných kormidelníkov - domáceho Josého Mourinha a Jürgena Kloppa.

Mourinho po stretnutí priznal, že jeho tím chcel v nedeľu dosiahnuť viac.

Myslím si, že ak by sa hralo ešte niekoľko minút, boli by sme bližšie k víťaznému gólu.

José Mourinho, tréner Manchestru United

"Nie je to výsledok, ktorý sme chceli, ani výsledok, o ktorý sme bojovali, musíme ho však akceptovať. V prvom polčase sme mali príležitosti, oni však skórovali z penalty. Aj po zmene strán sme mali šance, Liverpool však dobre bránil a spoliehal sa na brejky," skonštatoval Portugalčan pre klubový web.

"Myslím si, že ak by sa hralo ešte niekoľko minút, boli by sme bližšie k víťaznému gólu, pretože sme súpera dostali pod tlak a boli sme mentálne silní a nabití emóciami," dodal.

Liverpool v nedeľu ukončil deväťzápasovú šnúru výhier United v rámci všetkých súťaží.

Klopp: Boli sme lepší

"Po zápase vždy hľadím na dve veci. Prvou je výkon, druhou, samozrejme, výsledok," uviedol Klopp pre web liverpoolskeho klubu.

"S výkonom som spokojný. Keby ste videli zostavy a okolnosti, poviete mi, 'bod z Old Traffordu, no tak, vezmi, choď domov a nepremýšľaj o tom, super'. Nie je to však úplne tak, a to práve vzhľadom na výkon mojich chlapcov," prízvukoval.

"Počas celého duelu sme boli lepší. Prišla však jedna dlhá lopta a naša chyba. Domácich to, pochopiteľne, povzbudilo. My sme však ešte mali možnosti skórovať. Zaslúžili sme si zvíťaziť," dodal.

Zaujímavý je boj o Ligu majstrov

Celková bilancia vzájomných duelov (dosiaľ 198 zápasov) vyznieva v prospech Manchestru United - vybojoval 79 víťazstiev, FC Liverpool má na konte 65 úspechov.

Zmierlivo sa rozišli 54-krát. Nedeľňajší duel bol jubilejný 50. vzájomný v rámci Premier League.

Nerozhodný výsledok z Old Traffordu istotne potešil priaznivcov londýnskeho FC Chelsea, ktorý je na čele tabuľkového poradia s 52 bodmi a pred najbližšími prenasledovateľmi má po 21. kole solídny sedembodový náskok.

Mužstvá na druhej a šiestej priečke delí päť bodov, otvorený tak zostáva predovšetkým boj o miestenky v Lige majstrov 2017/2018.

Tottenham Hotspur a Liverpool majú po 45 bodov, nasledujú FC Arsenal (44 b.), Manchester City (42 b.) a Manchester United (40 b.).

Online prenos:

Anglická Premier League  2016/2017
15.01.2017 o 17:00
Manchester United
1:1
(0:1, 1:0)
90+5 minúta
Liverpool
Góly: 84. Ibrahimović – 27. Milner (pen.). ŽK: 90+1. A. Herrera (MAN) – 31. Lovren (LIV), 61. Wijnaldum (LIV), 90+1. Firmino (LIV). Rozhodca: Mike Oliver.
To je odo mňa na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok večera.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:13.
Máme za sebou ďalšie North-West derby, ktoré dnes nespoznalo víťaza. V prvom polčase sa ujali vedenia hostia, ktorí po ruke Pogbu zahrávali pokutový kop. James Milner prekonal de Geu a poslal svoj tím do vedenia. Výborný Simon Mignolet držal svoj tím nad vodou bravúrnymi zákrokmi, zneškodnil šance Pogbu, Ibrahimovića či Mchitarjana. V 84. minúte mu pomohla aj žrď pri hlavičke Fellainiho, no o niekoľko sekúnd neskôr už nestačil na gólové zakončenie Ibrahimovića. V nadstavenom čase ešte zaujala potýčka Firmina a Herreru, keď prvý menovaný sa ohnal po Španielovi po tom, čo ho Herrera takticky fauloval. Obaja uvideli žlté karty. V nadstavenom čase mal možnosť strhnúť víťazstvo na stranu Liverpoolu Wijnaldum, jeho pokus bol ale málo razantný. Jedno z najväčších anglických derby sa končí výsledkom 1:1. Manchester United ostáva na šiestej priečke, Liverpool klesol na tretiu pozíciu.
90+5
90+5
Valenciov center našiel iba hlavu hosťujúceho hráča, k tomu sa pridal ešte aj útočný faul Manchestru.
90+4
Rooney si niekoľkokrát posúval loptu do strany, oklamal až troch protihráčov, no na zakončenie mal už málo priestoru.
90+4
Faul na Ibrahimovića v strede ihriska. Toto bude dlhá lopta do šestnástky.
90+3
importantWijnaldum teraz dostal prihrávku do šestnástky, ale dobre bránený domácim stopérom nedokázal razantne zakončiť.
90+2
Posledné sekundy zápasu, lopta letí zo strany na stranu. Rojo neodkopol loptu a do šance sa dostal Liverpool.
90+1
Nadstavujú sa štyri minúty.
90+1
yellowCardFirmino sa po faule ohnal rukou po Herrerovi a tak vidí aj on žltú kartu.
90+1
yellowCardAnder Herrera si pomohol držaním Firmina, ktorý už smeroval do protiútoku. Taktický faul.
90
Rojo z posledných síl šprintoval do obrany, aby poslal loptu de Geovi.
89
Môžeme očakávať minimálne tri nadstavené minúty, avšak pred týmto oznamom tu je ešte ofsajd Ibrahimovića.
88
Rooney trafil Arnolda do oblasti hrude, domáci kapitán si pýtal penaltu, Mike Oliver to ale všetko dobre videl.
87
Rohový kop pre Liverpool, skvelá robota Roja. Milner našiel iba pripraveného Fellainiho, na druhý pokus odkopáva Pogba.
86
Center Valenciu teraz nikoho nenašiel, na akrobatické zakončenie sa už pripravoval Rooney.
85
Zlatan hecuje domácich fanúšikov!
84
84
goalManchester United dal gól!
Gól strelil ZLATAN IBRAHIMOVIĆ. Valencia našiel vo vápne Rooneyho, ktorý poslal jemný center na Fellainiho, ktorý poslal loptu najprv do tyče. Lopta sa dostala späť k Valenciovi, ktorý to všetko vymyslel. Pravý obranca prihral späť do ohňa, aby Ibrahimović o chvíľu na to aj s pomocou brvna vyrovnal na 1:1!
Asistencia: Antonio Valencia.
82
importantRooney vystrelil zvnútra šestnástky, Mignolet ale zasahuje nohou! Všetko ale anulovalo rozhodnutie postranného rozhodcu, ktorý odpískal ofsajd. Opakovaný záznam ukázal, že sa o ofsajd nejednalo!
81
Bude to ešte zaujímavých niečo vyše desať minút. Liverpool sa drží v útoku a Manchester sa musí najprv ubrániť.
80
Hráči hostí už zdržujú, či už je to Coutinho, alebo Mignolet. Prvý menovaný sa zo zeme nechcel dvihnúť niekoľko sekúnd.
79
Manchester pokračuje v pressingu, no Liverpool tieto minúty zvláda na výbornú.
78
Fellaini je okamžite platný pre svoj tím, keď vyhral hlavičkový súboj v strede poľa. O niekoľko sekúnd neskôr sa v ofsajde ocitol Ibrahimović a je tak po útočnej snahe.
77
Herrera sa snažil o center na jedného zo spoluhráčov, lopta však skončila za bránkovou čiarou. Odkop od brány Liverpoolu.
76
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Matteo Darmian, prichádza Marouane Fellaini.
75
importantPogba stratil loptu v strede ihriska, Coutinho následne vymyslel akciu, na ktorej konci bol Wijnaldum. Jeho hlavička mieri nad bránu de Geu.
74
Ofsajd zachránil domáce mužstvo pred rozbiehajúcim sa Firminom. Posledné striedanie Josého Mourinha sa uskutoční už čoskoro. Portugalský manažér ukazuje niečo Fellainimu.
73
Pád Wijnalduma v pokutovom vápne bol nezavinený, Manchester sa musí brániť.
72
Niečo vyše dvadsať minút do konca duelu. Milner je za postrannou čiarou a čaká na pokyn rozhodcu, aby sa mohol vrátiť do zápasu.
71
Jediný strelec v dnešnom zápase ešte stále leží na zemi, o jeho ďalšom pôsobení sa rozhodne v nasledujúcich sekundách. Rooney vyviazol bez žltej karty.
70
Faul Rooneyho na Milnera. Milner sa zo zeme iba ťažko zbiera, obaja hráči pri súboji netrafili loptu. Vyzerá to na striedanie, Milner v tomto derby s veľkou pravdepodobnosťou dohral.
69
The Red Devils kombinujú pred vápnom súpera. Mata sa snažil nájsť Ibrahimovića, avšak bola to pridlhá prihrávka vzduchom.
68
V poslednej minúte sme videli chyby na oboch stranách, pri lopte je ale Manchester.
67
Simon Mignolet bude odkopávať od vlastnej brány potom, čo Valencia nestihol dobehnúť zblokovanú loptu.
66
Lopta sa odrazila od domáceho hráča k Lallanovi, ktorý z otočky iba preveril pozornosť de Geu.
66
Manchester si musí dať pozor na zadné vrátka, Liverpool sa nedostal do vápna iba vďaka zákrokom Roja a Herreru.
65
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Juan Mata.
64
Ibrahimović zastihol loptu ešte pred bránkovou čiarou, nedopustil tak rohový kop. Namiesto toho ponúkol razantnú prihrávku skrz celé vápno, ktorú však nikto nezachytil...
63
Na ihrisko príde aj Juan Mata, Manchester tlačí Liverpool ako sa len dá.
62
Súboj pred šestnástkou Liverpoolu Wayne Rooney nevyhral, na druhej strane sa k zakončeniu dostal Coutinho, jeho strela ale bola zblokovaná.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Georginio Wijnaldum (Liverpool FC).
61
61
importantPrvý dôležitý zákrok v dnešnom zápase si pripisuje aj de Gea! Okamžite po striedaní sa do akcie zapojil Coutinho, ktorý vybojoval šancu pre Firmina. De Gea ukázal svoju extratriedu a drží svoj tím v hre o body.
61
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Divock Origi, prichádza Philippe Coutinho.
60
Odrazená lopta sa dostala k Pogbovi, jeho strela z vyše 25 metrov míňa bránu.
59
Mchitarjan zastavený pred šestnástkou, faul sa nepískal.
58
Emre Can fauloval Pogbu v strede ihriska, rýchla rozohrávka Manchestru.
57
Valencia našiel Rooneyho, ktorý zvnútra šestnástky hľadal lepšie postaveného Ibrahimovića. Simon Mignolet loptu ľahko chytil.
56
Roh pre Manchester sa skončil neúspešne, hra sa nám prelieva zo strany na stranu. Darmian výborne zakročil a získal loptu pre svoje mužstvo.
55
importantĎalšia šanca na vyrovnanie! Martial vybojoval loptu v súboji s Arnoldom, loptu posunul na Ibrahimovića, ktorý videl nabiehajúceho Mchitarjana. Ten ešte hľadal Martiala, no radšej mal zvoliť strelu.
54
54
Po dlhej dobe majú loptu na kopačkách aj hostia.
53
Vyzeralo to tak, že Henderson fauloval Martiala, ale Mike Oliver bol blízko. Hlavný rozhodca podáva v doterajšom priebehu duelu veľmi dobrý výkon.
52
Mchitarjan hľadal Ibru, Liverpool sa ubránil. The Red Devils začínajú tlačiť svojho súpera od začiatku polčasu. Kombinácia Rooneyho a Ibrahimovića nevyšla, no čo nevyšlo teraz, môže vyjsť o niekoľko minút neskôr.
51
Prudká lopta Rooneyho síce Ibrahimovića nenašla, o niekoľko sekúnd neskôr ale Origi nedovolene zastavil Valenciu. Štandardka pre Manchester.
51
Lopta mierila na prednú tyč, obranným zákrokom sa prezentoval Lallana.
50
Emre Can s faulom na Herreru. Na druhej strane roh aj pre domácich. Zahraje ho Wayne Rooney.
49
Origi hrá skvelý zápas, tentokrát jeho strelu zblokoval Jones na rohový kop.
48
Herrerovi sa prihrávka nepodarila, do protiútoku zavelili hostia.
47
Manchester striedaním posilnil útok, Rooney prebral aj kapitánsku pásku. Domáci sa snažia okamžite pressovať súpera, Liverpool to nebude mať v druhom polčase vôbec jednoduché.
46
Mchitarjan so šľapákom na Milnera.
46
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Michael Carrick, prichádza Wayne Rooney.
46
Začal sa druhý polčas.
V North-West derby má zatiaľ navrch Liverpool. James Milner využil možnosť pokutového kopu a de Geu prekonal. Všetko sa to udialo po ruke Paula Pogbu vo vlastnej šestnástke. Domáci mali niekoľko dobrých šancí, ale Mignolet predvádza výborný výkon. Pochvalu si zaslúži aj Martial, ktorý svojimi ťahmi s loptou zamotáva hlavy obrancom Liverpoolu. Hostia tak po úvodných 45 minútach vyhrávajú 1:0.

Druhý polčas sa začína približne o 18:02.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Hostia vysoko napádajú, problémy s rozohrávkou tak majú domáci. Nakoniec ešte Martial vysúval Pogbu, skvelo však zapracoval jeden z obrancov Liverpoolu.
45+1
Nadstavuje sa jedna minúta.
45
José Mourinho už zamieril do kabín, čakáme na údaj o nadstavenom čase. V posledných sekundách prvého polčasu útočí Liverpool.
44
Wijnaldum preukázal svoje ofenzívne schopnosti, no jeho spoluhráč už loptu nedokázal zachytiť.
43
Lopta pomaly klesala do brány, de Gea si ale dal pozor a vyrazil ju nad bránu. Roh pre Liverpool úspešný nebol, pískal sa útočný faul.
42
Origi sa ocitol na zemi. Na svedomí to má Valencia, bude to voľný kop pre Liverpool. Divock Origi si drží členok, ale zapojí sa do ďalšej situácie.
41
41
importantVyrovnanie mal na kopačke Mchitarjan! Perfektný nábeh a ešte famóznejší zákrok Simona Mignoleta! Brankár hostí vybehol z brány a zmenšil tak strelecký uhol. Pochváliť musíme aj Herreru, ktorý celú akciu vymyslel.
40
Prvý polčas sa nám blíži ku koncu, pri lopte sú hostia. Podarí sa The Red Devils niečo vymyslieť ešte pred odchodom do kabín?
39
Origi zamotal hlavu stopérom Manchestru, Liverpool s ďalšou šancou na zvýšenie skóre tentokrát nepochodil.
38
Firmino bol v avizovanom ofsajde, do hry sa tak zapojiť nemohol.
37
Roh odvrátený, vzápätí fauluje Milner Mchitarjana.
36
Valencia neprešiel cez dvojicu Lallana-Milner, no získal aspoň roh pre svoj tím.
35
Toto bola bezproblémová lopta pre de Geu.
35
Origi v súboji s Jonesom vybojoval rohový kop. Ďalšia možnosť realizácie pre Milnera.
34
S Martialom majú hostia veľké problémy, častokrát ho musia brániť aj štyria naraz.
33
33
importantIbrahimović to urobil asi najlepšie ako vedel, strelou po zemi k bližšej tyči ale Mignoleta neprekvapil! Roh pre Manchester.
32
importantĎalší faul Origiho, tentokrát veľmi tesne pred hranicou šestnástky! Noha Origiho zasiahla Herreru, skvelá šanca pre Manchester na vyrovnanie!
31
yellowCardLovren o niekoľko sekúnd neskôr zastavil Martiala, ktorý sa už chystal motať hlavy obrancom Liverpoolu.
30
Strata lopty v strede poľa, Mchitarjan posiela loptu na Ibrahimovića.
29
Pogbov center do vápna hostí odvrátený, Liverpool sa okamžite po góle sformoval na svojej polovici.
28
Obrovská facka pre Manchester, ale aj samotného Pogbu, ktorý dnes už mohol skórovať.
27
27
goalLiverpool dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je JAMES MILNER. De Gea odhadol smer lopty, avšak skúsený univerzál dokázal Španiela prekonať. Strela k pravej tyči slávila úspech.
26
importantPenalta bola nariadená po ruke Pogbu v pokutovom vápne.
26
importantBola nariadená penalta pre Liverpool!
26
importantVeľká chyba Jonesa, ktorý si nedal pozor na Firmina. Brazílčan ho o loptu obral. Našťastie Jonesovi pomohol Rojo, bude sa kopať roh.
25
Nikto nemá ani o sekundu viac na rozohrávku, hrá sa vo vysokom tempe, je sa na čo pozerať.
24
importantMartial s dôležitým obranným zákrokom! Emre Can našiel Arnolda na hranici vápna, krajný obranca to teraz napálil iba do Francúza v službách United!
23
Lopta sa odrážala v pokutovom vápne, Lovren vyhral hlavičku, zakončiť sa pokúsil Origi, de Gea si pripísal zákrok.
22
Rojo a Carrick si nerozumeli, Origi vďaka tomu vybojoval voľný kop pre svoj tím. Faulom sa previnil Paul Pogba.
21
Mchitarjanov prudký center Zlatana nenašiel, Mignolet loptu s prehľadom chytil.
20
Manchester začína súperovi podkurovať, Liverpool mohol inkasovať za necelú minútu už dvakrát.
19
19
importantA ďalšia šanca domácich, tentokrát si dobre nabehol Pogba, ktorý využil prihrávku Mchitarjana. Francúz míňa bránu o približne pol metra.
18
importantObrovská hrúbka Mignoleta, ktorý si nedal pozor na malú domov, Zlatan Ibrahimović takmer otvoril skóre po tom, čo ho brankár hostí nastrelil. Lopta končí tesne nad bránou!
18
V strede ihriska ale stratil loptu Pogba, Firmino neodcentroval cez Roja. Argentínsky reprezentant mal chvíľu problém sa postaviť, nakoniec ale pokračuje v hre.
17
Rovnaký obrázok ako pred dvomi minútami, hostia sa nevedia dostať cez stred ihriska.
16
Prvý ofsajd aj na strane Manchestru, Zlatan Ibrahimović si nedal pozor.
15
Vysokým pressingom sa prezentujú aj domáci, Liverpool odovzdal loptu súperovi zadarmo.
14
Ožili tak aj hráči United, čo je skvelým znamením pre domácich fanúšikov, ktorých počujeme čoraz viac.
13
Martial opäť v akcii! Trent Arnold nestačí na Martiala, ten z rohu vápna centroval na Ibrahimovića, ten ale na loptu dočiahol neskoro.
12
importantAnthony Martial v súboji s Lovrenom v pokutovom vápne! Šikovné krídlo Manchestru ale cez stopéra Liverpoolu neprešlo. Prvá vážnejšia šanca zápasu zostáva nevyužitá.
11
Ďalší faul domácich, tentokrát si nedovolene počínal Herrera. Predtým si Pogba nerozumel s Mchitarjanom.
10
Futbalisti Manchestru v miernej kríze, fauly sa na ich strane kopia. Roberto Firmino si nedal pozor na svoje postavenie a ofsajdovej pasci domáceho mužstva sa nevyhol.
9
Mladík Trent Arnold to bude mať s Martialom veľmi ťažké. Mignolet teraz poháňa svojich spoluhráčov dopredu. Vznikol z toho faul Valenciu na Milnera.
8
Martiala bránili až štyria protihráči, Francúz nakoniec loptu stráca.
7
Na zemi sa ocitol kapitán United v dnešnom zápase. Michael Carrick bol faulovaný, lopta pre Manchester.
6
Valencia sa snažil nájsť Ibrahimovića, Arnold zapracoval výborne a Manchester si nevypracoval vážnejšiu šancu.
5
Pri lopte sú futbalisti The Reds, Mchitarjan mal možnosť loptu odkopnúť, nanešťastie sa pri rozhodujúcom momente pošmykol. Liverpool vytiahol na súpera pressing, Manchester s tým problém zatiaľ nemá.
4
De Gea loptu chytá bez problémov a dlhým výkopom sa snažil nájsť Herreru. Neúspešne.
3
Emre Can si nabiehal na center, domáci prvý roh odvrátili. Nasleduje ale aj druhý roh v krátkom slede. Zahráva ho Milner.
3
Origi vybojoval v súboji s Valenciom prvý roh zápasu.
2
Dobré napádanie Mchitarjana, Arménec ale loptu nezískal. Na druhej strane sa musel mať na pozore Phil Jones.
1
Výkop mali hostia z Liverpoolu, ktorí hrajú v žltých dresoch. Loptu ale okamžite stratili, Manchester hrá v tradičnej červenej farbe.
1
-1
Všetci aktéri a aj diváci dnešného stretnutia si uctili potleskom pamiatku zosnulého Grahama Taylora, ktorý viedol anglickú reprezentáciu v rokoch 1990 až 1993. Česť jeho pamiatke!
-1
Hráči už sú nastúpení na trávniku, veľké derby sa čoskoro začína!

Manchester United: de Gea – A. Valencia, P. Jones, Rojo, Darmian – A. Herrera, Carrick (C), P. Pogba – Mchitarjan, Ibrahimović, Martial.
Náhradníci: Romero – Smalling, Blind, Mata, Fellaini, Rashford, Rooney.

Liverpool FC: Mignolet – Arnold, Lovren, Klavan, Milner – Wijnaldum, Henderson (C), Can – Firmino, Origi, Lallana.
Náhradníci: Karius – Joe. Gomez, A. Moreno, Coutinho, Stewart, Ejaria, Sturridge.

Rozhodca: Mike Oliver.

Skvelú šnúru deviatich víťazstiev vo všetkých súťažiach držia The Red Devils, naposledy v lige prehrali ešte s Chelsea 23. októbra. V každom z posledných piatich ligových duelov dali hráči United minimálne po dva góly. Aj napriek výbornej forme sa drží Manchester iba na 6. priečke. V kolónke "Body" svieti číslo 39. Zaujímavosťou je, že Manchester v novom roku ešte neinkasoval, porazil všetkých troch súperov. Najprv si zgustol na West Hame (liga), potom na Readingu (FA Cup) a v utorok v prvom zápase EFL Cupu aj nad Hull City. José Mourinho nemôže počítať so službami dvoch zadákov. Eric Bailly reprezentuje momentálne Pobrežie Slonoviny a Luke Shaw sa zo zranenia nohy spamätáva už vyše mesiaca. So zranením má problém aj Marcos Rojo, jeho štart v prípadnej stopérskej dvojici je otázny. Do stretnutia by ale mal nastúpiť Zlatan Ibrahimović, ktorý pauzoval v posledných zápasoch kvôli nachladnutiu. Manchester United je miernym favoritom tohto duelu, hráči tohto klubu sa zlepšujú s každým zápasom. Derby zápasy sú ale stále čímsi výnimočné, preto je ťažké predpovedať ich priebeh, no o výbornú atmosféru a aj futbalový zážitok bude určite skvelo postarané.

Liverpool FC

Pred 21. kolom patrila The Reds druhá priečka so ziskom 44 bodov. V poslednom kole ligy Liverpool iba remizoval so slabučkým Sunderlandom 2:2, sklamanie prišlo aj v FA Cupe, keď favorita potrápil Plymouth hrajúci až štvrtú najvyššiu súťaž (remíza 0:0). V stredu Liverpool dokonca prehral v Southamptone, keď v prvom semifinále EFL Cupu (ligového pohára) na domáci tím nestačil a podľahol mu 0:1. Zverenci Jürgena Kloppa tak v novom roku ešte nezvíťazili a na Old Trafford to budú mať rozhodne ťažké. Do zápasu nezasiahnu Sadio Mané (reprezentuje svoju krajinu) a Danny Ings (poranenie kolena). Otázny je štart trojice Grujic, Henderson a Matip. Pred mesiacom by bol Liverpool určite favoritom, dnes je ale situácia iná. Podarí sa hosťom uspieť na horúcej pôde veľkého rivala?
Posledný vzájomný zápas sa odohral na Anfielde 17. októbra. Vtedy sa zrodila remíza 0:0.
North-West Derby. To je názov stretnutia týchto dvoch slávnych klubov z Anglicka. 15. januára 2017 budeme svedkami už 198. pokračovania bitky Manchestru United a Liverpoolu. Pozitívnu bilanciu z týchto súbojov má Manchester, ktorý vyhral nad Liverpoolom 79-krát, 65-krát prehral a súperi sa rozchádzali nerozhodne celkovo v 53 prípadoch. Najviac odohratých duelov v North-West Derby má Ryan Giggs (48). Najlepšími strelcami sú Steven Gerrard (Liverpool FC) a dvojica George Wall a Sandy Turnbull (Manchester United). Všetci traja hráči vstrelili po 9 góloch vo vzájomných zápasoch.
Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 21. kola Premier League. V dnešnom dueli sa Manchester United a Liverpool FC. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Futbal»Anglicko»Najdrahší hráč sveta sklamal a vyrobil penaltu. Manchester United zachránil až Zlatan