Tuukka Rask.
Tuukka Rask. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. jan 2017 o 12:01

Boston prehral s Nashvillom 1:2.

NASHVILLE. Brankár Bostonu Tuukka Rask nedochytal štvrtkový zápas hokejovej NHL v Nashville.

Príklep z hokejky domáceho obrancu Romana Josiho v prvej tretine sa odrazil od jedného z brániacich hráčov Bruins tak nešťastne, že puk zasiahol fínskeho muža s maskou do krku.

Rask sa niekoľko minút zbieral z ľadu a zamieril rovno do šatne. Viac do zápasu nezasiahol, v bránke hostí ho nahradil Zane McIntyre, ktorý si pripísal piaty štart v NHL v kariére.

"Dostal pukom do krku, jeho stav práve vyhodnocujeme. Nebol na tom tak dobre, aby mohol pokračovať," konštatoval po prehre 1:2 tréner Bostnu Claude Julien a pobavil odpoveďou na otázku, ako by riešil prípadné zranenie McIntyra:

"Asi by som si natiahol betóny. Možno by som dokázal vykryť väčšinu z priestoru bránky aj bez toho, aby som sa hýbal."

Držiteľ Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára sezóny 2013/14 Rask nechýba v nominácii na Zápas hviezd NHL, ktorý sa uskutoční 29. januára v aréne Staples Center v Los Angeles.

V bránke výberu Atlantickej divízie by sa mal striedať s Careym Priceom z Montrealu.

Domov»Hokej»NHL»Raska trafil puk do krku, zápas nedochytal. Ak by sa zranil aj druhý brankár, chytám ja, vravel tréner