Žilina otočila zápas v Nových Zámkoch, Trenčín už nie je posledný

Nitra triumfovala piatykrát v sérii.
Nitra triumfovala piatykrát v sérii. (Autor: SITA)
SITA|13. jan 2017 o 19:41

Nitra vyhrala v Liptovskom Mikuláši a natiahla víťaznú sériu.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Úradujúci slovenský hokejový majster HK Nitra uspel na ľade Liptovského Mikuláša, keď zvíťazil jasne 4:1 v piatkovom zápase 38. kola Tipsport ligy.

Hostia otvorili skóre v prvej tretine gólom Timoteja Šilleho. Definitívne o výsledku rozhodlo druhé dejstvo, ktoré ovládli Nitrania zásahmi Mareka Slováka, Lukáša Paukovčeka a Jamesona Milama.

Domácim sa v závere podarilo iba skorigovať zásluhou Martina Krišku, zdramatizovať duel však už nestihli. Mužstvo spod Zobora natiahlo víťaznú šnúru na päť stretnutí. Liptáci naopak prehrali tretíkrát po sebe.

Rozhodli presilovky

Tri využité presilovky rozhodli o víťazstve hokejistov Banskej Bystrice na ľade Košíc 3:2.

Banská Bystrica vyhrala v Košiciach: fotogaléria

19.1.2017

Hostia v úvode druhej tretiny viedli 2:0, ale domácim sa zásluhou veteránov Nagya s Bartošom podarilo ešte v prostrednej časti hry vyrovnať.

Rozhodnutie priniesla 56. min a gól banskobystrického kanoniera Dávida Buca. Duel poznačilo mnoho vylúčení a dovedna 132 trestných minút.

Žilina otočila zápas

Hokejisti Žiliny zdolali hráčov Nových Zámkov na ich ľade 3:2. Domáci vyhrávali už 2:0, keď sa v prvej tretine presadil Michal Hudec a v druhej zdvojnásobil náskok nováčika súťaže Milan Kytnár.

Nové Zámky však nezvládli druhú polovicu duelu. V závere prostrednej tretiny znížil Štěpán Novotný, v poslednej najprv vyrovnal Lukáš Handlovský a dokonalý obrat hostí zavŕšil Rastislav Konečný.

Nové Zámky prehrali tretíkrát po sebe a klesli na posledné miesto v ligovej tabuľke. Žilina je štvrtá.

Martin zase prehral

Hokejisti Martina prehrali piaty tipsportligový duel za sebou, keď podľahli tabuľkovému susedovi z Popradu 3:4 po samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci premenil Patrik Svitana. Popradčania viedli 2:1 aj 3:2, MHC vybojoval aspoň bod zásluhou vyrovnávajúceho gólu Pulliho v úvode tretej tretiny.

Trenčín už nie je posledný

Trenčín už nie je posledný tím tabuľky najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017.

V piatok zdolal doma v stretnutí 38. kola Zvolen 4:1 a zásluhou tretieho víťazstva v sérii poskočil na 9. priečku, kde má dvojbodový náskok pred poslednými Novými Zámkami.

Trenčín sa odlepil od posledného miesta: fotogaléria

13.1.2017

Zvolenčania neuspeli po troch výhrach po sebe, hoci nad Duklou viedli v polovici duelu 1:0. V tabuľke im patrí 5. miesto s päťbodovým mankom na štvrtú Žilinu.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 38. kola - piatok:

Liptovský Mikuláš - Nitra 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 57. Kriška (Uhrík, M. Sukeľ) - 14. Timotej Šille (Cope, Marek Slovák), 30. Marek Slovák (Cope, Ordzovenský), 33. L. Paukovček (Meland, H. Ručkay), 35. Milam (Ordzovenský, Marek Slovák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Cibák 10 min osobný trest - M. Versteeg 5+DKZ za krošček a Krištof 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Husár - Bednár, Holienka, 1370 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan (35. A. Nagy) - Stehlík, M. Moravčík, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, Kabáč, Burzala - J. Sukeľ, Cibák, Števuliak - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Richard Huna, Stümpel, Rudolf Huna - Uhrík, Piatka, Lištiak

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, M. Versteeg, Korím - Timotej Šille, Marek Slovák, Cope - J. Šiška, Krištof, H. Ručkay - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Piačka, L. Paukovček, Múčka

Košice - Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 33. L. Nagy (E. Šedivý), 37. P. Bartoš (L. Nagy, Šmach) - 22. Belluš (Kafka, Matuškin), 25. Matuškin (Bortňák), 56. Buc (Hickmott)
Vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše: Jankovič DKZ za hrubosť, Boltun 5+DKZ za seknutie - Handzuš 5+DKZ za napadnutie, Kubka 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, Belluš 10 min osobný trest za údery, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Orolín - Výleta, Kacej, 3971 divákov

Košice: Kopřiva - Deyl, M. Dudáš, Koch, Matejka, Šmach, Vašíček, Jankocič, M. Novotný - L. Nagy, Boltun, Hričina - Tibor Varga, Suja, J. Milý - E. Šedivý, Jenčík, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda - Buc, Truchno, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Lamper, Zigo, T. Matoušek - Róth, Handzuš, Belluš

Hlasy trénerov:

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Na to, že sme dnes nevyhrali a nezískali body, malo vplyv aj to, že v úvode sme stratili troch hráčov a v druhej tretine aj Šedivého. Potom chlapci bojovným a nadšeným výkonom dokázali nepriaznivý stav vyrovnať, no keďže sa v závere častým vylučovaním hra kúskovala, nedokázali sme zmazať manko aj druhýkrát. Za prehru sa nemusíme hanbiť, lebo sme podali veľmi oduševnený výkon."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo pre nás, hoci v prvej tretine boli lepší domáci, my sme nehrali dobre. Ale čo bolo dôležité, dnes nám vyšli presilovky a podržal nás brankár."

Nové Zámky - Žilina 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 4. M. Hudec (Cardwell, McParland), 29. Kytnár (M. Paulovič, Drtina) - 40. Š. Novotný (Macejko), 51. L. Handlovský (R. Hruška, Marek Hovorka), 58. R. Konečný (Holovič, Stupka)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valo, Gegáň, 874 divákov

Nové Zámky: J. Chovan - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, McParland - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, Pitule - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis

Martin - Poprad 3:4 po sam. nájazodoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Brňák (Rusina, Galamboš), 30. Brňák (Rusina), 43. Pulli (R. Dlouhý, Surovka) - 7. Kroták (Matúš Paločko, R. Suchý), 16. P. Svitana, 37. Š. Fabian (P. Svitana, Mlynarovič), rozhodujúci sam. nájazd: P. Svitana
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Guľajev 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Riš, Korba, 1555 divákov

Martin: Ch. Pavlas - Brňák, Rusina, Pulli, Salija, Pacalaj, Leško, M. Dvořák - Korostin, Galamboš, R. Varga - P. Koyš, Heizer, B. Rapáč - Pokrivčák, R. Dlouhý, Surovka - Rzavský, Jurášek, R. Mráz

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Murček, Postnikov - D. Bondra, Zagrapan, Henderson - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vorobiov, Lichanec, L. Hvila - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Dukla Trenčín - Zvolen 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 33. R. Tománek (J. Švec, Macel Hossa), 34. Misenev (Denis Hudec), 49. Šimun (Denis Hudec), 57. Marcel Hossa - 30. B. Mráz (S. Petráš)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Holenda (Trenčín) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Müllner - Orolín, Stanzel, 2061 divákov

Trenčín: Volden - Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Trška, Pavúk - R. Tománek, J. Švec, Marcel Hossa - J. Ručkay, Sojčík, Bezúch - Denis Hudec, Šimun, Misenev - Meidl, Tužinský, Ján Pardavý ml

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, J. Homer - L. Novák, Puliš, Zuzin - S. Petráš, B. Mráz, Klhůfek - J. Majdan, L. Jurík, Šišovský - J. Žilka, Jakubík, Jurák

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina otočila zápas v Nových Zámkoch, Trenčín už nie je posledný