Nabehol si za obrancov a z voleja zakončil. Hamšík strelil víťazný gól

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. jan 2017 o 14:53

Prekvapením kola bolo zaváhanie vedúceho Juventusu, ktorý prehral s Fiorentinou.

RÍM. Slovenský futbalista Marek Hamšík strelil víťazný gól SSC Neapol, ktorý v nedeľňajšom súboji dvadsiateho kola talianskej Serie A zdolal Pescaru 3:1.

Kapitán SSC sa presadil v 49. minúte volejom po prihrávke Piotra Zielinského. Krátko predtým otvoril skóre jeho spoluhráč Lorenzo Tonelli.

V 85. minúte zvýšil na 3:0 Dries Mertens, hostia dokázali v nadstavenom čase už len skorigovať z jedenástky zásluhou Gianlucu Caprariho.

Neapol si vďaka víťazstvu poistil tretiu priečku v tabuľke. Na druhý AS Rím, ktorý bodoval naplno proti Udinese (1:0), stráca stále tri body.

Hamšík sa v súťažných zápasoch v drese Neapola dostal na métu 106 presných zásahov, na legendárneho Diega Maradonu stráca už iba deväť gólov.

"Sme radi, že sme úspešne zvládli aj tretí domáci duel v roku 2017. Dvakrát sme uspeli v lige a postúpili sme aj v Talianskom pohári," uviedol Hamšík pre svoj oficiálny web. Proti Pescare hral celý zápas.

"V prvom polčase sme nehrali podľa našich predstáv. Po zmene strán sme zvýšili tempo a už v prvej päťminútovke sme dali dva góly. Ten svoj venujem dcérke Melisse," dodal. V drese hostí absentoval Hamšíkov reprezentačný kolega Norbert Gyömbér zotavujúci sa zo zranenia.

V sobotu 16. januára čaká Neapol súper z kategórie najťažších - SSC sa predstaví na San Sire v súboji proti milánskemu AC.

Sampdoria Janov so stopérom Milanom Škriniarom v zostave remizovala doma s Empoli 0:0. Vo večernom šlágri zvíťazila Fiorentina nad majstrovským Juventusom Turín 2:1.

Serie A - 20. kolo:

Cagliari Calcio - FC Janov 4:1 (2:1)

Góly: 40. a 60. Borriello, 44. Pedro, 64. Farias (z 11 m) - 29. Simeone, ČK: 79. Capuano (Cagliari)

Lazio Rím - Atalanta Bergamo 2:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Milinkovič-Savič, 68. Immobile (z 11 m) - 21. Petagna

SSC Neapol - Delfino Pescara 3:1 (0:0)

Góly: 47. Tonelli, 49. Hamšík, 85. Mertens - 90.+4 Caprari (z 11 m)

Góly: 37. Kalinič, 55. Badelj - 58. Higuain

Domov»Futbal»Taliansko»Nabehol si za obrancov a z voleja zakončil. Hamšík strelil víťazný gól